piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin: Wielopoziomowy parking ma powstać w centrum miasta

Dodano: 9 lipca 2016, 09:29
Autor: Dominik Smaga

Wielopoziomowy parking ma powstać między Al. Zygmuntowskimi i al. Piłsudskiego obok stacji paliw. Jeszcze w tym roku miasto chce zlecić projekt takiego budynku. Gotowa jest już wstępna koncepcja przebudowy parkingu przed starą halą MOSiR

Wielopoziomowy parking ma złagodzić kłopot z zostawianiem auta obok obiektów sportowych przy Al. Zygmuntowskich. Na parkingu zbudowanym wraz z kompleksem Aqua Lublin mieści się tylko 185 aut, choć w obiekcie może jednocześnie pluskać się i saunować 480 osób, a widownia basenu olimpijskiego mieści 2100 osób.

Niedobór miejsc dla aut rzuca się w oczy także przy starym basenie Strefa H2O i sąsiadującej z nim hali sportowej. W trakcie zawodów hala mieści 900 widzów, na koncertach pojemność wzrasta do 1500 osób. Tymczasem stary parking zbyt wielki nie jest. – Jego pojemność to ok. 150 samochodów – mówi Miłosz Bednarczyk, rzecznik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Ratusz już w zeszłym roku zapowiedział, że zajmie się problemem. Co zrobiono w tej sprawie?

– Mamy już koncepcję. Zakłada ona przebudowę istniejącego parkingu przed budynkiem starej hali sportowej i budowę nowego, wielopoziomowego parkingu – mówi Marzena Szczepańska, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta. Taki budynek miałby się znaleźć na pasie gruntu między Al. Zygmuntowskimi i al. Piłsudskiego obok stacji paliw. – Jeszcze w tym roku chcemy uruchomić przetarg na opracowanie dokumentacji. Mamy na nią pieniądze.

Miasto nie podaje na razie żadnych szczegółów co do spodziewanej pojemności takiego parkingu i planowanej liczby kondygnacji.

– To projektant będzie miał za zadanie wykonać bilans miejsc parkingowych i określić liczbę miejsc, które uda się zbudować zgodnie z warunkami technicznymi – stwierdza Szczepańska. Ale już teraz zastrzega, że parking nie będzie mieć kondygnacji podziemnych, bo nie sprzyja temu podłoże.

Przebudowa parkingu przed starą halą sportową im. Niedzieli oraz Strefą H2O ma jeszcze jeden cel. Chodzi tu również o zwiększenie jego nośności, by mogły tu się zatrzymywać ciężkie samochody ze sprzętem ekip telewizyjnych relacjonujących zawody sportowe. Parking zbudowany przed Aqua Lublin nie nadaje się dla takich pojazdów.

Roboty budowlane mogłyby się zacząć dopiero w przyszłym roku.

Czytaj więcej o: Lublin inwestycje parking
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Gość
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 lipca 2016 o 13:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ponad 700 tysięcy złotych dotacji z resortu spraw zagranicznych otrzyma do 2018 roku Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, należąca do fundacji Lux Veritatis o. Tadeusza Rydzyka. Za co? Ma prowadzić jeden z Regionalnych Ośrodków Debaty Międzynarodowej, czyli m. in. organizować debaty i konferencje, współpracować z mediami lokalnymi i prowadzić warsztaty w obszarze polityki zagranicznej.
Rozwiń
Gość
Gość (10 lipca 2016 o 09:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Parking przy dworcu PKP ,nawet płatny np. 2 zł. za pół godziny . Czy dotrze tu cywilizacja?
Rozwiń
Gość
Gość (9 lipca 2016 o 17:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
 "Parking zbudowany przed Aqua Lublin nie nadaje się dla takich pojazdów."  Brawo, ktoś pomyślał jak nie zrobić czegoś od razu. No bo po co skoro można zrobić dwie inwestycje za trzy razy więcej. A na dziury, koleiny i pozapadane studzienki na reprezentacyjne Krakowskim nadal nie ma kasy? 
Rozwiń
ccc
ccc (9 lipca 2016 o 15:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Parkingi wielopoziomowe powinny powstać przy dworcu PKP oraz pod Placem Litewskim.
a najlepiej ZAMIAST placu Litewskiego żeby każdy mógł samochodem wjechać do sklepu na deptaku
Rozwiń
Gość
Gość (9 lipca 2016 o 11:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Parkingi wielopoziomowe powinny powstać przy dworcu PKP oraz pod Placem Litewskim.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!