Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 marca 2014 r.
8:30
Edytuj ten wpis

Lublin: Żółte maszty znikają. Sprawdź, gdzie spotkasz przenośny fotoradar

Autor: Zdjęcie autora (drs)
41 11 A A

Wcześniej, niż to pierwotnie przewidywano oznakowane zostaną kolejne odcinki ulic, na których Straż Miejska ma ustawiać przenośny fotoradar.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jeszcze niedawno miasto zapowiadało, że w marcu oznakowany zostanie tylko fragment ul. Roztocze. Teraz mowa jest o większej liczbie ulic. - Do końca marca takie oznakowanie poza ul. Roztocze zostanie zamontowane także na ul. Jana Pawła II, Krochmalnej, Romera i Kunickiego - informuje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. O które odcinki chodzi? Na ul. Jana Pawła II będą to fragmenty od al. Kraśnickiej do ul. Roztocze, od ul. Roztocze do Granitowej i od Granitowej do Armii Krajowej. Na ul. Kunickiego od ul. Dywizjonu 303 do ul. Mickiewicza i od Zemborzyckiej do Głuskiej. Na Krochmalnej od Diamentowej w kierunku Gazowej na odcinku 1 km, a na ul. Romera fotoradaru będzie można się spodziewać na całej długości ulicy. Niespodzianka czeka na kierowców na ul. Roztocze, gdzie fotoradar może być ustawiany między ul. Jana Pawła II a Łukowską. Ci, którzy jeżdżą "na pamięć” będą mieli większą szansę na mandat, bo do niedawna można było tu rozwijać prędkość 50 km/h, a od niedawna obowiązuje ograniczenie do 40 km/h. Magistrat tłumaczy to bliskością szkoły i skargami mieszkańców dopominających się o sygnalizację świetlną, na którą w miejskiej kasie na ten rok nie znalazły się fundusze. Kolejne miejsca kontroli radarowej zostaną urządzone do połowy roku. Na czerwiec miasto planuje montaż oznakowania na Diamentowej, al. Smorawińskiego, al. Kompozytorów Polskich i Janowskiej. Dziś zacznie się za to akcja demontażu 18 żółtych masztów pod fotoradary. Straż Miejska w połowie roku straci prawo do tego, by z nich korzystać, ale w praktyce "porzuciła” je już kilka miesięcy temu. Magistrat proponował przejęcie masztów Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego. Ta odpisała, że nie jest zainteresowana, tym bardziej że na rynku dostępne są już o wiele nowsze modele takich masztów. Ratusz postanowił, że konstrukcje będą usunięte.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pati / 15 marca 2014 o 15:44

też z yanosikiem jeżdżę, polecam ;)

A ja jeżdże z icoyotem, Appka jest darmowa, ma ładny interfejs i ostrzega o wszystkich fotoradach na drodze. Polecam!!!

Avatar
kaja / 12 marca 2014 o 09:15

też z yanosikiem jeżdżę, polecam ;) 

Avatar
Marcin / 10 marca 2014 o 16:28

Ktoś widział radar dzisiaj na ul Roztocze??

jechałem ok. 11 i zastanawiam się, czy dostanę fotkę

:)

Avatar
Adrian / 10 marca 2014 o 13:53

Ktoś powinien za to odpowiedzieć. Z naszych pieniędzy wydali kilkaset tysięcy złotych na maszty, a teraz się okazuje, że to jak zwykle wyrzucanie kasy w błoto. Teraz nie ma na nie chętnych to sprzedadzą je po cenach złomu, a za kilka lat się okaże, że znowu ich potrzebują to ogłoszą kolejny przetarg i dziwnym trafem wygra go firma, której maszty zostały wcześniej sprzedane. Stare słupy sprzedadzą jako nowe i jaki z tego będzie zarobek. Kiedy w końcu władza przestanie przewalać nasze pieniądze?

Avatar
Thoomi / 10 marca 2014 o 12:28

Proponuję oznaczyć miejsca gdzie fotoradaru nie będzie. Bedzie taniej.

Avatar
Gość / 10 marca 2014 o 12:08

Ja nie rozumiem jednego w naszym chorym kraju. Po co budować drogi szybkiego ruchu, autostrady itp skoro wszędzie są ustawione fotoradary? Po co te ograniczenia na drogach, gdzie nie ma w pobliżu zabudować? To hipokryzja. No ale co się dziwić, żyjemy w Polsce, gdzie najłątwiej jest przez swoją nieudolność dziurę budżetową łatać pieniędzmi kierowców

Avatar
Radek / 10 marca 2014 o 11:44

dlatego warto sobie Yanosika włączyć - ostrzeże o fotoradarze

Avatar
bez hahacza / 10 marca 2014 o 09:22

Na "drodze" Czesławice - Nałęczów fotoradar zbyteczny dziura koło dziury, może to i rozwiązanie...???

Avatar
antyradio / 10 marca 2014 o 09:00

po raz kolejny "Strażnicy" zamiast zajmować sie obowiązkami bedą siedzieć i oglądać fotortadar ileż to on zdjęć nie narobił

Avatar
kik / 10 marca 2014 o 08:47

fotoradary to przeżytek. Straż miejska powinna sprzedawać abonamenty na jazdę: płacisz 300 zł i przez miesiąc możesz jeździć po mieście 70 km/h; wykupujesz abonament za 500 zł i miesiąc jeździsz 80 km/h. Czysty układ a nie podchody.

Avatar
Pati / 15 marca 2014 o 15:44

też z yanosikiem jeżdżę, polecam ;)

A ja jeżdże z icoyotem, Appka jest darmowa, ma ładny interfejs i ostrzega o wszystkich fotoradach na drodze. Polecam!!!

Avatar
kaja / 12 marca 2014 o 09:15

też z yanosikiem jeżdżę, polecam ;) 

Avatar
Marcin / 10 marca 2014 o 16:28

Ktoś widział radar dzisiaj na ul Roztocze??

jechałem ok. 11 i zastanawiam się, czy dostanę fotkę

:)

Avatar
Adrian / 10 marca 2014 o 13:53

Ktoś powinien za to odpowiedzieć. Z naszych pieniędzy wydali kilkaset tysięcy złotych na maszty, a teraz się okazuje, że to jak zwykle wyrzucanie kasy w błoto. Teraz nie ma na nie chętnych to sprzedadzą je po cenach złomu, a za kilka lat się okaże, że znowu ich potrzebują to ogłoszą kolejny przetarg i dziwnym trafem wygra go firma, której maszty zostały wcześniej sprzedane. Stare słupy sprzedadzą jako nowe i jaki z tego będzie zarobek. Kiedy w końcu władza przestanie przewalać nasze pieniądze?

Avatar
Thoomi / 10 marca 2014 o 12:28

Proponuję oznaczyć miejsca gdzie fotoradaru nie będzie. Bedzie taniej.

Avatar
Gość / 10 marca 2014 o 12:08

Ja nie rozumiem jednego w naszym chorym kraju. Po co budować drogi szybkiego ruchu, autostrady itp skoro wszędzie są ustawione fotoradary? Po co te ograniczenia na drogach, gdzie nie ma w pobliżu zabudować? To hipokryzja. No ale co się dziwić, żyjemy w Polsce, gdzie najłątwiej jest przez swoją nieudolność dziurę budżetową łatać pieniędzmi kierowców

Avatar
Radek / 10 marca 2014 o 11:44

dlatego warto sobie Yanosika włączyć - ostrzeże o fotoradarze

Avatar
bez hahacza / 10 marca 2014 o 09:22

Na "drodze" Czesławice - Nałęczów fotoradar zbyteczny dziura koło dziury, może to i rozwiązanie...???

Avatar
antyradio / 10 marca 2014 o 09:00

po raz kolejny "Strażnicy" zamiast zajmować sie obowiązkami bedą siedzieć i oglądać fotortadar ileż to on zdjęć nie narobił

Avatar
kik / 10 marca 2014 o 08:47

fotoradary to przeżytek. Straż miejska powinna sprzedawać abonamenty na jazdę: płacisz 300 zł i przez miesiąc możesz jeździć po mieście 70 km/h; wykupujesz abonament za 500 zł i miesiąc jeździsz 80 km/h. Czysty układ a nie podchody.

Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 0 1

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 0 0

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 1

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 6 2

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 9

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 4

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 21 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 3 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski 4 1

O ponad 90 milionów złotych spadła wysokość przychodów Zakładów Azotowych „Puławy” i spółek zależnych w pierwszym kwartale tego roku. Spadł też zysk, marża i produkcja nawozów. Podobne dane spłynęły z Polic i Kędzierzyna.

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków 66 3

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” to szczególna moneta o nominale 5 zł, którą Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu 22 maja. Bank wybił tyle monet, ilu jest Polaków – 38 424 000 sztuk.

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował
Alarm 24

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował 2 0

– Przerwano budową biblioteki w Ludwinie. Budynek, który miał być wizytówką gminy i całego pojezierza, stoi i niszczeje – alarmuje nasz Czytelnik. – Wszystko jest pod kontrolą – uspokaja wójt gminy.

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika
27 maja 2018, 14:00

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika 1 0

W podzamojskiej wsi Wysokie przy tamtejszej Regionalnej Izbie Pamięci Gminy Zamość już w najbliższy weekend odbędzie się Dzień Samorządu Terytorialnego połączony z XII edycją festynu z okazji Dnia Muzealnika.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!