Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 marca 2014 r.
6:00
Edytuj ten wpis

Nabór do Straży Miejskiej w Lublinie. Do wzięcia jest 10 etatów

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
79 32 A A

Do końca marca przyjmowane będą zgłoszenia od kandydatów na strażników miejskich. Ci, którzy przebrną rekrutację, na początek dostaną 1800 zł brutto. Chętnych może być sporo: w poprzednim naborze kandydatów było 30 razy więcej niż miejsc.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nabór został ogłoszony wczoraj. Do wzięcia jest 10 etatów. Mogą się o nie starać osoby, które mają skończone 21 lat, polskie obywatelstwo, co najmniej średnie wykształcenie, a poza tym są sprawne i niekarane. Chętni muszą dostarczyć (koniecznie w kopercie formatu A4) komplet dokumentów: list motywacyjny, życiorys (cv), kserokopię świadectw pracy i dokumentów potwierdzających wykształcenie i szereg oświadczeń, których wzory dostępne są m.in. w komendzie straży przy Podwalu. - Na dokumenty będziemy czekać do końca marca. Po sprawdzeniu ich poprawności i zgodności z wymaganiami rozpocznie się drugie etap, czyli testy sprawnościowe - mówi Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej. Do testów dopuszczeni będą ci, którzy złożą poprawne dokumenty. Każdy będzie mógł dwukrotnie zmierzyć się z torem przeszkód, a punktowany ma być lepszy z uzyskanych czasów. - Kandydaci, którzy uzyskają pozytywny wynik przejdą do kolejnego etapu, czyli do testu z wiedzy - dodaje Gogola. Pytania mają dotyczyć Ustawy o strażach gminnych, Prawa o ruchu drogowym oraz funkcjonowania lubelskiego samorządu. Ostatnim etapem będzie rozmowa kwalifikacyjna. Komisja rekrutacyjna ma wybrać 10 najlepszych kandydatów. Co ważne, oceniane mają być jeszcze dodatkowe atuty chętnych, wśród których komenda wymienia: wykształcenie wyższe z zakresu prawa, administracji lub bezpieczeństwa publicznego, udokumentowane i ukończone kursy i szkolenia z zakresu samoobrony, sztuk walki, pierwszej pomocy i obsługi komputera. A także potwierdzona certyfikatem znajomość języka obcego lub migowego. Plusem będzie też prawo jazdy oraz specjalistyczne uprawnienia (ratownika medycznego lub wodnego, sternika motorowodnego, instruktora nauki jazdy, sztuk walki), jak również doświadczenie na podobnym stanowisku, np. w policji, straży pożarnej, żandarmerii, czy SOK. - Chcemy, żeby nowi strażnicy-aplikanci rozpoczęli pracę już od maja - zapowiada rzecznik Straży Miejskiej. Poprzedni nabór odbył się w listopadzie 2012 r. Wtedy o osiem miejsc starało się aż 268 osób.

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
iwona / 6 grudnia 2015 o 14:13
mam 34 lata jestem kobjeta zapieprzam przy wtryskarkach I budowie dostaje na reke 1300.to oczywiste ze wolalabym pospacerowac po miescie jako straznik
Avatar
efendi / 6 marca 2015 o 10:58
Po pierwsze ta gazeta nie wie co pisze.Rekrutacja została zamknięta w poniedziałek o 15.30. Po drugie jest tylko 5 etatów. Po trzecie zarobki sayjeszcze niższe bo 1600 brutto
Avatar
Gość / 19 marca 2014 o 17:34

To samo stanowisko w tej samej Unii,Niemcy,Holandia,Belgia,inne od 6000-7900 na złotówki,Tusk musi odejść,okradają nas wszyscy , nie można dać się dalej dymać !!!

Avatar
Leopold / 19 marca 2014 o 16:23

Lublinianie kolejnych desperatów na ulicach bedziecie mieli Straż Miejska do pracy przyjmuje za 1300zł ale nie przejmujcie się FAKT.PL robi akcję na obsesyjne zachowania strażników. Amoże przyjmą samych emerytow co sa wypaleni ale nie do dorabiania dodatkowej kasy.

Avatar
Darek / 19 marca 2014 o 16:02

1300 zł  pensja to jakiś żart !!!!! Pracując w Straży Miejskiej być wytykanym to na cieciówkach więcej zarabiają. Gratuluje desperatom co chcą tam pracować tylko jak badania przejdą.???

Avatar
qqq / 19 marca 2014 o 15:49

Całe miasto zasrane,wszędzie psie odchody,ktoś to musi w końcu robić.

Masz racje powinni  dozorców zatrudnić za takie pieniądze mam na myśli osoby które są bez wykształcenia bądz wypalonych policjantów na emeryturach co chcą dorobić. Co w tym kraju sie dzieje jak utrzymać rodzine za takie pieniądze!!!!!!dozorcy przynajmniej mogą w wielu miejscach pracować na 2 umowach a ludzie wykrztałceni 1300zł KTOŚ TU JEST OBŁĄKANY CHYBA

Avatar
Dawid / 19 marca 2014 o 15:29

1300zł za prace na ulicy w święta bez emerytury w stresie narażając życie to śmiech. W Biedronce więcej płacą i w święta nie trzeba pracować oraz w zimie w cieple.Co ta Straż Miejska oferuje w Policji za tą samą prace oferują  dwa razy więcej!!!! Kto tą Strażą kieruje jak o nią dbają czyżby układowcy ciekawe ile sami zarabiają. SMIECH  

Avatar
marco / 19 marca 2014 o 13:48

No to ładnie nas tusk załatwił !!!  totalna paranoja,czy są jelenie jeszcze do pracy za 1300 ????

Czy ktokolwiek w tym kraju jeszcze wstaje z łóżka za 1300 !!!!

Avatar
Marco Polo / 19 marca 2014 o 12:20

To samo stanowisko w tej samej Unii,Niemcy,Holandia,Belgia,inne od 6000-7900 na złotówki,Tusk musi odejść,okradają nas wszyscy , nie można dać się dalej dymać !!!

No to ładnie nas tusk załatwił !!!  totalna paranoja,czy są jelenie jeszcze do pracy za 1300 ????

Avatar
Marcin / 19 marca 2014 o 11:53

1300zl pensja! To jakiś żart, nie dziękuję!

To samo stanowisko w tej samej Unii,Niemcy,Holandia,Belgia,inne od 6000-7900 na złotówki,Tusk musi odejść,okradają nas wszyscy , nie można dać się dalej dymać !!!

Avatar
iwona / 6 grudnia 2015 o 14:13
mam 34 lata jestem kobjeta zapieprzam przy wtryskarkach I budowie dostaje na reke 1300.to oczywiste ze wolalabym pospacerowac po miescie jako straznik
Avatar
efendi / 6 marca 2015 o 10:58
Po pierwsze ta gazeta nie wie co pisze.Rekrutacja została zamknięta w poniedziałek o 15.30. Po drugie jest tylko 5 etatów. Po trzecie zarobki sayjeszcze niższe bo 1600 brutto
Avatar
Gość / 19 marca 2014 o 17:34

To samo stanowisko w tej samej Unii,Niemcy,Holandia,Belgia,inne od 6000-7900 na złotówki,Tusk musi odejść,okradają nas wszyscy , nie można dać się dalej dymać !!!

Avatar
Leopold / 19 marca 2014 o 16:23

Lublinianie kolejnych desperatów na ulicach bedziecie mieli Straż Miejska do pracy przyjmuje za 1300zł ale nie przejmujcie się FAKT.PL robi akcję na obsesyjne zachowania strażników. Amoże przyjmą samych emerytow co sa wypaleni ale nie do dorabiania dodatkowej kasy.

Avatar
Darek / 19 marca 2014 o 16:02

1300 zł  pensja to jakiś żart !!!!! Pracując w Straży Miejskiej być wytykanym to na cieciówkach więcej zarabiają. Gratuluje desperatom co chcą tam pracować tylko jak badania przejdą.???

Avatar
qqq / 19 marca 2014 o 15:49

Całe miasto zasrane,wszędzie psie odchody,ktoś to musi w końcu robić.

Masz racje powinni  dozorców zatrudnić za takie pieniądze mam na myśli osoby które są bez wykształcenia bądz wypalonych policjantów na emeryturach co chcą dorobić. Co w tym kraju sie dzieje jak utrzymać rodzine za takie pieniądze!!!!!!dozorcy przynajmniej mogą w wielu miejscach pracować na 2 umowach a ludzie wykrztałceni 1300zł KTOŚ TU JEST OBŁĄKANY CHYBA

Avatar
Dawid / 19 marca 2014 o 15:29

1300zł za prace na ulicy w święta bez emerytury w stresie narażając życie to śmiech. W Biedronce więcej płacą i w święta nie trzeba pracować oraz w zimie w cieple.Co ta Straż Miejska oferuje w Policji za tą samą prace oferują  dwa razy więcej!!!! Kto tą Strażą kieruje jak o nią dbają czyżby układowcy ciekawe ile sami zarabiają. SMIECH  

Avatar
marco / 19 marca 2014 o 13:48

No to ładnie nas tusk załatwił !!!  totalna paranoja,czy są jelenie jeszcze do pracy za 1300 ????

Czy ktokolwiek w tym kraju jeszcze wstaje z łóżka za 1300 !!!!

Avatar
Marco Polo / 19 marca 2014 o 12:20

To samo stanowisko w tej samej Unii,Niemcy,Holandia,Belgia,inne od 6000-7900 na złotówki,Tusk musi odejść,okradają nas wszyscy , nie można dać się dalej dymać !!!

No to ładnie nas tusk załatwił !!!  totalna paranoja,czy są jelenie jeszcze do pracy za 1300 ????

Avatar
Marcin / 19 marca 2014 o 11:53

1300zl pensja! To jakiś żart, nie dziękuję!

To samo stanowisko w tej samej Unii,Niemcy,Holandia,Belgia,inne od 6000-7900 na złotówki,Tusk musi odejść,okradają nas wszyscy , nie można dać się dalej dymać !!!

Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji 2 1

Kryminalni z Parczewa zlikwidowali uprawę konopii indyjskich w gminie Siemień. Na jednym z pól znaleźli ponad 30 krzaków tej rośliny.

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak"
24 maja 2018, 21:00

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 24 maja o godz. 21 na dziedzińcu KUL (al. Racławickie 14) odbędzie się premiera spektaklu Niebieski Ptak, będącego nową odsłoną widowiska plenerowego z 2005 roku.

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji 2 0

Lubelska klasa okręgowa Polesie Kock również przygotowuje się do niedzielnej konfrontacji z POM Iskra Piotowice. W meczu z Sokołem Konopnica Zbigniew Wójcik oszczędzał graczy, którzy byli zagrożeni żółtymi kartkami

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK
23 maja 2018, 18:00

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 23 maja o godz. 18 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się pokaz spektaklu z cyklu work in progress - We_selle.

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne 2 6

Większość mieszkańców nie zna swojego dzielnicowego, a połowa rzadko widuje w okolicy patrole mundurowych. To pierwsze wyniki ankiety, prowadzonej na os. Błonie. Policjanci dowodzą, że w dzielnicy jest coraz bezpieczniej

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym
ZDJĘCIA
galeria

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym 7 1

Wystawa nowych aut, motocykli, wykłady, pokazy, prezentacje i dobra zabawa. Za nami Rodzinny Piknik Motoryzacyjny w Lublinie. Dochód zostanie przekazany na lubelski dom dziecka, a za zebrane pieniądze dzieci pojadą na wycieczkę.

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 1 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 2 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia) 10 1

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie i ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Lublinie przystąpiły dziś do I Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w Kościele Garnizonowym.

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane 10 0

Opaska - dzięki której seniorzy są pod stałą opieką medyczną, i  telefon – przez który mogą kontaktować się ze swoimi opiekunami. Z takiej pomocy korzysta już ponad 130 osób z terenu powiatu kraśnickiego. Inne samorządy też są tym urządzeniem zainteresowane

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 33 5

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 21 3

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 3 2

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!