Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 maja 2017 r.
11:20

Matura 2017. Angielski był "łatwy i przyjemny!". U nas odpowiedzi i arkusze

31 33 A A

Matura 2017 angielski podstawowy za nami. Był "łatwy i przyjemny" - mówią uczniowie. U nas odpowiedzi, rozwiązania i arkusze!

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

120 minut na napisanie matury z języka angielskiego mieli dzisiaj uczniowie szkół średnich. Niektórzy wychodzili już po godzinie z uśmiechami na twarzach.

Dziś rozpoczęła się kolejna maturalna batalia egzaminacyjna po długim weekendzie, podczas którego absolwenci mieli czas na wytchnienie.

O 9.00 rozpoczął się egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym, a o 14.00 przyjdzie pora na egzamin w wersji rozszerzonej, która potrwa 150 minut.

Matura 2017 angielski podstawowy "bardzo prosty"

- Egzamin był bardzo prosty. Nawet fragment, którego słuchaliśmy nie przysporzył mi żadnych problemów. Słownictwo nie wykraczało poza podstawę programową – komentowała Ola Karwacka, absolwentka klasy biologiczno-chemicznej z III Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie.

- Podczas wypowiedzi pisemnej mieliśmy opisać spotkanie z aktorem i zawrzeć w niej informacje, gdzie się ono odbyło, skąd mieliśmy bilety oraz polecić znajomym film z tym artystą. Nie było więc najmniejszego problemu. Wyszłam pół godziny przed końcem czasu – komentowała Karolina Nieoczym, absolwentka Unii, która zamierza studiować medycynę.

 

Matura 2017 angielski: odpowiedzi, rozwiązania, arkusze CKE

Odpowiedzi, rozwiązania, arkusze CKE z matury z angielskiego 2017 opublikujemy wkrótce na naszej stronie. 

Maksymilian Scholz, z klasy humanistycznej wiążący swoją przyszłość z lingwistyką stosowaną podkreślał, że są egzaminy, których boi się bardziej niż języka angielskiego. - Przede mną jeszcze język niemiecki. Mam pewne obawy jeśli chodzi o gramatykę - mówił. - Angielski był naprawdę prosty. Liczę na wysoką notę. Przed maturzystami jutro egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym oraz języka łacińskiego i kultury antycznej.

W środę czekają ich zmagania z wiedzą o społeczeństwie i informatyką, a w czwartek z językiem niemieckim. Na piątek zaplanowano egzamin z biologii i filozofii. Kolejny tydzien to m.in. zmagania z historią, historią sztuki, chemią, geografią oraz językiem francuskim i rosyjskim.

MATURA 2017 ANGIELSKI PODSTAWOWY [POBIERZ]

MATURA 2017 ANGIELSKI ROZSZERZONY [POBIERZ]

Matura 2017 Angielski rozszerzony: Odpowiedzi

Uczniowie po maturze 2017 z matematyki

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lorencywow / 11 maja 2018 o 22:03
zaklady bukmacherskie
Avatar
GOŚĆ / 21 listopada 2017 o 08:29
LUDZIKI ! ARKUSZE MATURALNE SĄ NA SQLMEDIA.PL ! BAZA ARKUSZY I PRZECIEKI !
Avatar
Gość / 9 maja 2017 o 03:34
Czy będzie arkusz i odpowiedzi do starej matury z języka angielskiego?
Avatar
Gość / 8 maja 2017 o 22:33
Odkąd pamiętam matura z angielskiego nie stanowiła problemów dla maturzystów. Rodzice od młodych lat pompują pieniądze w szkoły językowe dla dzieci- to jak ma pójść matura. W liceach zatrudnionych jest po 10-11 nauczycieli j.angielskiego, a od języka polskiego (historii) 3-4,matematyki również 3-4,chemików 3 jak są klasy o profilu biol-chem. Więc czemu się dziwić.Proporcja powinna być odwrotna.Sami wysyłamy młodych ludzi za granicę. Ta proporcja powinna być zupełnie odwrócona na korzyść polskiego,matematyki,historii,biologi,chemii a język to tylko dodatek.
Avatar
fff / 8 maja 2017 o 20:03
Kto oprócz mnie miał wypracowanie o słynnym piosenkarzu zamiast aktorze na podstawie? Niby drobiazg, ale nigdzie nie mogę znaleźć tej drugiej wersji :p
Avatar
Gość / 8 maja 2017 o 16:27
Prawdopodobnie jestem bardziej gowniany z angielskiego wiec spokojnie :D
Avatar
Gość / 8 maja 2017 o 14:04
Ma ktos juz odpowiedzi?
Avatar
Gość / 8 maja 2017 o 13:01
Kiedy te odpowiedzi?
Avatar
Gość / 8 maja 2017 o 12:43
Matura z ang opiera się tylko i wyłącznie na zrozumieniu tekstu słuchanego/pisanego. Nie ma żadnej gramatyki ;) Polecam oglądać filmy i seriale po ang z napisami ang
Avatar
Gość / 8 maja 2017 o 12:40
Ej czy tylko ja jestem tak gowniany z angielskiego z polskim i matematyką nie miałem problemow, a angielski sprawia mi ogromne problemy :/
Avatar
Lorencywow / 11 maja 2018 o 22:03
zaklady bukmacherskie
Avatar
GOŚĆ / 21 listopada 2017 o 08:29
LUDZIKI ! ARKUSZE MATURALNE SĄ NA SQLMEDIA.PL ! BAZA ARKUSZY I PRZECIEKI !
Avatar
Gość / 9 maja 2017 o 03:34
Czy będzie arkusz i odpowiedzi do starej matury z języka angielskiego?
Avatar
Gość / 8 maja 2017 o 22:33
Odkąd pamiętam matura z angielskiego nie stanowiła problemów dla maturzystów. Rodzice od młodych lat pompują pieniądze w szkoły językowe dla dzieci- to jak ma pójść matura. W liceach zatrudnionych jest po 10-11 nauczycieli j.angielskiego, a od języka polskiego (historii) 3-4,matematyki również 3-4,chemików 3 jak są klasy o profilu biol-chem. Więc czemu się dziwić.Proporcja powinna być odwrotna.Sami wysyłamy młodych ludzi za granicę. Ta proporcja powinna być zupełnie odwrócona na korzyść polskiego,matematyki,historii,biologi,chemii a język to tylko dodatek.
Avatar
fff / 8 maja 2017 o 20:03
Kto oprócz mnie miał wypracowanie o słynnym piosenkarzu zamiast aktorze na podstawie? Niby drobiazg, ale nigdzie nie mogę znaleźć tej drugiej wersji :p
Avatar
Gość / 8 maja 2017 o 16:27
Prawdopodobnie jestem bardziej gowniany z angielskiego wiec spokojnie :D
Avatar
Gość / 8 maja 2017 o 14:04
Ma ktos juz odpowiedzi?
Avatar
Gość / 8 maja 2017 o 13:01
Kiedy te odpowiedzi?
Avatar
Gość / 8 maja 2017 o 12:43
Matura z ang opiera się tylko i wyłącznie na zrozumieniu tekstu słuchanego/pisanego. Nie ma żadnej gramatyki ;) Polecam oglądać filmy i seriale po ang z napisami ang
Avatar
Gość / 8 maja 2017 o 12:40
Ej czy tylko ja jestem tak gowniany z angielskiego z polskim i matematyką nie miałem problemow, a angielski sprawia mi ogromne problemy :/
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 2

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 28 10

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 13 3

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 4

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 35 12

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!