sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Matura 2017: Dziś matematyka rozszerzona. Egzamin pisze co czwarty maturzysta

Dodano: 9 maja 2017, 07:52

Matura 2017: Dziś matematyka rozszerzona. Egzamin pisze co czwarty maturzysta. Na zdjęciu egzamin z języka polskiego
Matura 2017: Dziś matematyka rozszerzona. Egzamin pisze co czwarty maturzysta. Na zdjęciu egzamin z języka polskiego (fot. Maciej Kaczanowski)

Matura 2017. Dziś matura z matematyki rozszerzonej. Początek o godz. 9. Odpowiedzi, rozwiązania zadań i arkusze z CKE opublikujemy na naszej stronie internetowej po zakończeniu egzaminu.

Według informacji Centralnej Komisji Egzaminacyjnej maturę 2017 na poziomie rozszerzonym z matematyki piszą 72 452 osoby. To około 25 proc. wszystkich maturzystów.

Matematyka rozszerzona to z pewnością wybór osób, które marzą o dobrych studiach z informatyki, kierunków na politechnice czy ekonomi. Tak też jest z Arturem Obszyńskim z V LO w Lublinie. Po matematyce na poziomie podstawowym w rozmowie z nami oceniał, że zadania były łatwe: – Najtrudniejsze było to związane z układem współrzędnych. Mieliśmy podaną prostą, kilka punktów i trzeba było wyliczyć pole trójkąta wyznaczone przez te proste – mówił nam uczeń.

– Dla mnie egzamin nie był trudny, uczyłam się w klasie z rozszerzoną matematyką. Trudne było zadanie na wyliczenie objętości ostrosłupa – mówiła po egzaminie Ewelina Dudek.

Matura 2017 matematyka - co było najtrudniejsze?

WIDEO

Matura 2017 matematyka. Arkusze CKE

Matura 2017 matematyka rozszerzona - odpowiedzi, rozwiązania zadań, arkusze CKE

Matura 2017 z matematyki rozszerzonej zaczyna się o godz. 9. Na napisanie egzaminu uczniowie mają 180 minut. Po zakończeniu egzaminu opublikujemy na naszej stronie internetowej arkusze z zadaniami z CKE. Potem będziemy też publikować sugerowane odpowiedzi oraz rozwiązania zadań z matematyki rozszerzonej.

Matura 2016: matematyka rozszerzona - ARKUSZ CKE

Czytaj więcej o: szkoła matematyka Matura 2017
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!