Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 marca 2017 r.
17:03

Miasto zamawia 15 długich trolejbusów. Mają jeździć także na baterie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
1 11 A A

15 przegubowych trolejbusów zamawiają władze miasta. Wczoraj ogłoszono przetarg na ich dostawę. Pojazdy mają dotrzeć wiosną przyszłego roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zamawiane trolejbusy muszą być niskopodłogowe i klimatyzowane. Każdy z nich powinien być wyposażony w automat do sprzedaży biletów obsługujący też płatności kartą, w tym zbliżeniowe, oraz telefonem komórkowym.

Miasto wymaga, by trolejbusy miały po 10 kamer, w tym 6 we wnętrzu (jedna z kamer ma ułatwiać kierowcy obserwację drzwi za przegubem). Pojazdy muszą być wyposażone w zamontowane nad wejściem czujniki zliczające pasażerów, czy rzeczy tak oczywiste jak wyświetlacze i system głosowych zapowiedzi przystanków.

Nowe pojazdy muszą być wyposażone w baterie pozwalające na jazdę bez zasilania z sieci trakcyjnej. Taki warunek stawia Zarząd Transportu Miejskiego, który ogłosił przetarg na dostawę taboru.

Rozwiązanie to stosowane jest w kursujących już po Lublinie przegubowych trolejbusach marki Solaris i krótkich marki Ursus. Daje to większy komfort podróży, niż w pojeździe, który jadąc bez zasilania z sieci korzysta z hałaśliwego generatora spalinowego.

ZTM wymaga, by pojazd czerpiąc energię z baterii był w stanie pokonać dystans 5 km przy włączonym ogrzewaniu lub klimatyzacji, albo 10 km bez ogrzewania i klimatyzacji. Okien ma być co najmniej 10, dużych i przesuwnych.

Termin dostawy wyznaczono na maj przyszłego roku. 

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
anty trolej / 31 marca 2017 o 10:21
narobia kolejny 5 nowych linii , ktore beda jezdzic raz na 30 minut.. po co to komu potrzebne. chcemy komunikacji co 5-10 minut. mnej linii ale czesciej!!!!
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 23:51
i tak wszystkie na Widok pojadą
Avatar
Adam / 30 marca 2017 o 22:51
I gdzie one będą jeździć? Przegubowych brak na linii 157 czy 152?.Aleś dowciapny jesteś poprostu boki zrywać.W zasadzie można nimi obsadzić w całości linie:151,158,połwe brygad w szczycie 159'161 czy też 160 mało?
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 20:41
I gdzie one będą jeździć? Przegubowych brak na linii 157 czy 152?
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 20:12
Bardzo dobrze! obecnie jest ich 12 i większość kursuje na linii 158, przegubowe trolejbusy są potrzebne na 151 i czasami też na 159
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 19:18
niech miasto zrobi porządek z źle powieszoną siecią pod zusem bo trolejbusy zajeżdżają drogę prawidłowo jadącym samochodom !!
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 18:43
kurde pamiętam czasy nie tak dawno temu, jechało się prywatnym za zyla w -20 stopni z otwartymi drzwiami bo nie dało sie ich zamknąć, tyle ludzi nawłaziło...
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 18:29
A nie można zamówić zamiast 15 szt. tyko 7 szt. , ale za to 2 razy dłuższych . Będzie taniej i wygodniej .
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 18:07
Żuk dalej inwestuje w komunikację miejską - brawo!!!
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 18:00
"Mają jeździć także na baterie" Poziom dziennikarstwa. DNO. Pójdźmy dalej. Mają jeździć na zakupy, ryby, grzyby do lekarza, dekarza a w weekendy pojadą również do stolarza.
Avatar
anty trolej / 31 marca 2017 o 10:21
narobia kolejny 5 nowych linii , ktore beda jezdzic raz na 30 minut.. po co to komu potrzebne. chcemy komunikacji co 5-10 minut. mnej linii ale czesciej!!!!
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 23:51
i tak wszystkie na Widok pojadą
Avatar
Adam / 30 marca 2017 o 22:51
I gdzie one będą jeździć? Przegubowych brak na linii 157 czy 152?.Aleś dowciapny jesteś poprostu boki zrywać.W zasadzie można nimi obsadzić w całości linie:151,158,połwe brygad w szczycie 159'161 czy też 160 mało?
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 20:41
I gdzie one będą jeździć? Przegubowych brak na linii 157 czy 152?
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 20:12
Bardzo dobrze! obecnie jest ich 12 i większość kursuje na linii 158, przegubowe trolejbusy są potrzebne na 151 i czasami też na 159
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 19:18
niech miasto zrobi porządek z źle powieszoną siecią pod zusem bo trolejbusy zajeżdżają drogę prawidłowo jadącym samochodom !!
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 18:43
kurde pamiętam czasy nie tak dawno temu, jechało się prywatnym za zyla w -20 stopni z otwartymi drzwiami bo nie dało sie ich zamknąć, tyle ludzi nawłaziło...
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 18:29
A nie można zamówić zamiast 15 szt. tyko 7 szt. , ale za to 2 razy dłuższych . Będzie taniej i wygodniej .
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 18:07
Żuk dalej inwestuje w komunikację miejską - brawo!!!
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 18:00
"Mają jeździć także na baterie" Poziom dziennikarstwa. DNO. Pójdźmy dalej. Mają jeździć na zakupy, ryby, grzyby do lekarza, dekarza a w weekendy pojadą również do stolarza.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 0 1

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 1 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 0 1

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 6 3

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 1 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

Pierwszy transfer Motoru Lublin

Pierwszy transfer Motoru Lublin 1 5

Motor wziął sobie do serca starą, piłkarską prawdę, że zespół buduje się od tyłu. W poniedziałek pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem podpisał Maksymilian Cichocki. A we wtorek żółto-biało-niebiescy poinformowali o pozyskaniu kapitana Chełmianki Michała Wołosa

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia]
galeria

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia] 68 17

Odliczanie zakończone! O godzinie 17 reprezentacja Polski na stadionie w Moskwie zmierzy się z reprezentacją Senegalu. Biało-Czerwoni wracają na Mundial po 12 latach przerwy. W 2002 i 2006 roku w meczach otwarcia nasz zespół ponosił porażki. Tym razem kibice liczą na zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku 0 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy H Japonia niespodziewanie pokonała w Sarańsku Kolumbię 2:1. Zespół z Ameryki Południowej niemal przez cały mecz musiał radzić sobie bez jednego zawodnika

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi 6 8

Komendant III Komisariatu Policji w Lublinie musi się liczyć z „dyscyplinarką” za naruszenie zasad etyki zawodowej. Chodzi o relacje mł. insp. Piotra Kuczmary z podwładnymi.

Długa droga do raju piłkarek MKS Perły Lublin

Długa droga do raju piłkarek MKS Perły Lublin 0 1

Liga Mistrzyń piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca

"To kuriozum na skalę europejską". Jest szansa na przebudowę problematycznej ścieżki rowerowej
Alarm 24

"To kuriozum na skalę europejską". Jest szansa na przebudowę problematycznej ścieżki rowerowej 5 27