Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 grudnia 2014 r.
20:30
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy kamienicy przy Jezuickiej 21: Co z nami będzie?

5 11 A A

Takie pytanie zadają mieszkańcy kamienicy przy Jezuickiej 21, która spod skrzydeł miasta może trafić w prywatne ręce. Prywatnym budynkiem miasto zarządzało w oparciu o przepis Kodeksu cywilnego o prowadzeniu cudzych spraw bez zlecenia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Niedawno do ZNK zgłosił się właściciel 9 z 32 udziałów w kamienicy.

- Dokładnie po wyborach - wytyka Zofia Popiołek (na zdjęciu), posłanka Twojego Ruchu. Jeden z mieszkańców sugeruje wręcz, że miasto remontowało budynek wiedząc, że zjawi się spadkobierca. - To insynuacje - mówi Artur Cichoń, rzecznik ZNK.

Cichoń potwierdza, że właściciel 9 z 32 udziałów przejmie kontrolę nad budynkiem. - Przekażemy mu zarząd - przyznaje rzecznik, ale twierdzi, że stanie się to pod warunkiem, że osoba ta zapłaci miastu tyle, ile wydało na niedawny remont, czyli 1,1 mln zł.

Z 17 mieszkań zasiedlonych jest 11, mieszkają tu 23 osoby.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
właściciel / 28 grudnia 2014 o 13:10

Do właściciela:pamiętaj że zło wraca do tego co je czyni.


Do właściciela:pamiętaj że zło wraca do tego co je czyni.

Owszem masz kolego rację. Ja odzyskując np dom po pradziadkach nie mam zamiaru nikogo krzywdzić ani wykorzystywać, znam sytuacje materialną moich lokatorów i staram sie żyć z nimi w zgodzie i przyjaźni a nie na ich garbie podnosić swój status materialny. Poruszyłem problem tzw darmozjadów którzy maja jedynie postawę roszczeniową wobec właścicieli, ponieważ wydaje im się że posiadanie starej kamienicy to same przywileje i pieniądze, a guzik prawda. Ci którzy mają podobne kamienice wiedzą o czym mowa. Zło wyrządzone owszem wraca, dobra zazwyczaj też, ale na zło wyrządzane właścicielom też nie można pozostawać obojętnym i je zwyczajnie tępić.

Owszem masz kolego rację. Ja odzyskując np dom po pradziadkach nie mam zamiaru nikogo krzywdzić ani wykorzystywać, znam sytuacje materialną moich lokatorów i staram sie żyć z nimi w zgodzie i przyjaźni a nie na ich garbie podnosić swój status materialny. Poruszyłem problem tzw darmozjadów którzy maja jedynie postawę roszczeniową wobec właścicieli, ponieważ wydaje im się że posiadanie starej kamienicy to same przywileje i pieniądze, a guzik prawda. Ci którzy mają podobne kamienice wiedzą o czym mowa. Zło wyrządzone owszem wraca, dobra zaz... rozwiń

Avatar
kuzyn / 27 grudnia 2014 o 13:26
Matko Boska ale przepity ryj ...
Avatar
gość / 27 grudnia 2014 o 09:12

I nie ma się co dziwić, czasy pomieszkiwania na cudzym za friko odeszły wraz z komuną. W kamienicy moich pradziadków komuna kwaterowała większość tzw elementu, który przeświadczony o tym że "mu się należy" mieszkał i dewastował. Skończyło się to katastrofalnym stanem budynku, pożarem, kradzieżami i paroma przymusowymi hipotekami w księgach wieczystych. Niestety niektóre półgłówki myślą że bycie właścicielem wiąże się z samymi grantami i że ktoś będzie pompował pieniądze w to żeby banda meneli spokojnie sobie gdzieś mieszkała i za nic nie płaciła. W tego typu sprawach nie ma sentymentów, wystarczy być tylko człowiekiem ze zdrowym kręgosłupem moralnym ale trzeba tez być stanowczym, konsekwentnym i umieć bronić swego, gospodarować zdroworozsądkowo. Państwowy wikt się skończył, więc Ruch Paligłupa niech nie bije niepotrzebnie piany kiedy nie ma o co.

Do właściciela:pamiętaj że zło wraca do tego co je czyni.

Do właściciela:pamiętaj że zło wraca do tego co je czyni.

rozwiń
Avatar
paligłupa / 26 grudnia 2014 o 17:57

Ta ropucha na zdjęciu ma komuś pomóc?

Avatar
sprzedawca namiotów / 26 grudnia 2014 o 13:54

Urząd Miasta i Lubelski Urząd Wojewódzki w ramach sytuacji nadzwyczajnej i krytycznej kupi mieszkańcom namioty - taki ful wypas, z przedpokojem na buty i śmieci.

Avatar
gaba / 26 grudnia 2014 o 12:26

Jeszcze brakowało tam tego gówniarza Kabacinskiego który strugając wielkiego obrońcę uciśnionych bryluje w tego typu sprawach i rozpaczliwie populistycznie próbuje zaistnieć w przestrzeni publicznej... 

Avatar
stefan / 26 grudnia 2014 o 12:12

Mieszkańcy wykazali się największą głupotą jaką można sobie wyobrazić: nie znając właściciela rozpoczęli z nim wojnę, w takiej sytuacji niech się nie zdziwią jak właściciel po przejęciu nieruchomości podniesie im czynsze, albo wywali towarzystwo, a Pani od Palikota tylko im zaszkodziła...

Avatar
MZl / 26 grudnia 2014 o 11:39
Powinni całą tą chołotę wiejską złodzieji i meneli wywalić ze starego miasta na zbity ryj !!!!!
Avatar
właściciel kamienicy / 25 grudnia 2014 o 22:49

I nie ma się co dziwić, czasy pomieszkiwania na cudzym za friko odeszły wraz z komuną. W kamienicy moich pradziadków komuna kwaterowała większość tzw elementu, który przeświadczony o tym że "mu się należy" mieszkał i dewastował. Skończyło się to katastrofalnym stanem budynku, pożarem, kradzieżami i paroma przymusowymi hipotekami w księgach wieczystych. Niestety niektóre półgłówki myślą że bycie właścicielem wiąże się z samymi grantami i że ktoś będzie pompował pieniądze w to żeby banda meneli spokojnie sobie gdzieś mieszkała i za nic nie płaciła. W tego typu sprawach nie ma sentymentów, wystarczy być tylko człowiekiem ze zdrowym kręgosłupem moralnym ale trzeba tez być stanowczym, konsekwentnym i umieć bronić swego, gospodarować zdroworozsądkowo. Państwowy wikt się skończył, więc Ruch Paligłupa niech nie bije niepotrzebnie piany kiedy nie ma o co.

I nie ma się co dziwić, czasy pomieszkiwania na cudzym za friko odeszły wraz z komuną. W kamienicy moich pradziadków komuna kwaterowała większość tzw elementu, który przeświadczony o tym że "mu się należy" mieszkał i dewastował. Skończyło się to katastrofalnym stanem budynku, pożarem, kradzieżami i paroma przymusowymi hipotekami w księgach wieczystych. Niestety niektóre półgłówki myślą że bycie właścicielem wiąże się z samymi grantami i że ktoś będzie pompował pieniądze w to żeby banda meneli spokojnie sobie gdzieś mieszkała i za nic nie ... rozwiń

Avatar
MOPS / 25 grudnia 2014 o 21:34

Jest też inne wyjście.Nie będzie płacić tylko splacać kredyt na nabyte u któregoś z deweloperów mieszkanie.Będzie właścicielem .

Avatar
właściciel / 28 grudnia 2014 o 13:10

Do właściciela:pamiętaj że zło wraca do tego co je czyni.


Do właściciela:pamiętaj że zło wraca do tego co je czyni.

Owszem masz kolego rację. Ja odzyskując np dom po pradziadkach nie mam zamiaru nikogo krzywdzić ani wykorzystywać, znam sytuacje materialną moich lokatorów i staram sie żyć z nimi w zgodzie i przyjaźni a nie na ich garbie podnosić swój status materialny. Poruszyłem problem tzw darmozjadów którzy maja jedynie postawę roszczeniową wobec właścicieli, ponieważ wydaje im się że posiadanie starej kamienicy to same przywileje i pieniądze, a guzik prawda. Ci którzy mają podobne kamienice wiedzą o czym mowa. Zło wyrządzone owszem wraca, dobra zazwyczaj też, ale na zło wyrządzane właścicielom też nie można pozostawać obojętnym i je zwyczajnie tępić.

Owszem masz kolego rację. Ja odzyskując np dom po pradziadkach nie mam zamiaru nikogo krzywdzić ani wykorzystywać, znam sytuacje materialną moich lokatorów i staram sie żyć z nimi w zgodzie i przyjaźni a nie na ich garbie podnosić swój status materialny. Poruszyłem problem tzw darmozjadów którzy maja jedynie postawę roszczeniową wobec właścicieli, ponieważ wydaje im się że posiadanie starej kamienicy to same przywileje i pieniądze, a guzik prawda. Ci którzy mają podobne kamienice wiedzą o czym mowa. Zło wyrządzone owszem wraca, dobra zaz... rozwiń

Avatar
kuzyn / 27 grudnia 2014 o 13:26
Matko Boska ale przepity ryj ...
Avatar
gość / 27 grudnia 2014 o 09:12

I nie ma się co dziwić, czasy pomieszkiwania na cudzym za friko odeszły wraz z komuną. W kamienicy moich pradziadków komuna kwaterowała większość tzw elementu, który przeświadczony o tym że "mu się należy" mieszkał i dewastował. Skończyło się to katastrofalnym stanem budynku, pożarem, kradzieżami i paroma przymusowymi hipotekami w księgach wieczystych. Niestety niektóre półgłówki myślą że bycie właścicielem wiąże się z samymi grantami i że ktoś będzie pompował pieniądze w to żeby banda meneli spokojnie sobie gdzieś mieszkała i za nic nie płaciła. W tego typu sprawach nie ma sentymentów, wystarczy być tylko człowiekiem ze zdrowym kręgosłupem moralnym ale trzeba tez być stanowczym, konsekwentnym i umieć bronić swego, gospodarować zdroworozsądkowo. Państwowy wikt się skończył, więc Ruch Paligłupa niech nie bije niepotrzebnie piany kiedy nie ma o co.

Do właściciela:pamiętaj że zło wraca do tego co je czyni.

Do właściciela:pamiętaj że zło wraca do tego co je czyni.

rozwiń
Avatar
paligłupa / 26 grudnia 2014 o 17:57

Ta ropucha na zdjęciu ma komuś pomóc?

Avatar
sprzedawca namiotów / 26 grudnia 2014 o 13:54

Urząd Miasta i Lubelski Urząd Wojewódzki w ramach sytuacji nadzwyczajnej i krytycznej kupi mieszkańcom namioty - taki ful wypas, z przedpokojem na buty i śmieci.

Avatar
gaba / 26 grudnia 2014 o 12:26

Jeszcze brakowało tam tego gówniarza Kabacinskiego który strugając wielkiego obrońcę uciśnionych bryluje w tego typu sprawach i rozpaczliwie populistycznie próbuje zaistnieć w przestrzeni publicznej... 

Avatar
stefan / 26 grudnia 2014 o 12:12

Mieszkańcy wykazali się największą głupotą jaką można sobie wyobrazić: nie znając właściciela rozpoczęli z nim wojnę, w takiej sytuacji niech się nie zdziwią jak właściciel po przejęciu nieruchomości podniesie im czynsze, albo wywali towarzystwo, a Pani od Palikota tylko im zaszkodziła...

Avatar
MZl / 26 grudnia 2014 o 11:39
Powinni całą tą chołotę wiejską złodzieji i meneli wywalić ze starego miasta na zbity ryj !!!!!
Avatar
właściciel kamienicy / 25 grudnia 2014 o 22:49

I nie ma się co dziwić, czasy pomieszkiwania na cudzym za friko odeszły wraz z komuną. W kamienicy moich pradziadków komuna kwaterowała większość tzw elementu, który przeświadczony o tym że "mu się należy" mieszkał i dewastował. Skończyło się to katastrofalnym stanem budynku, pożarem, kradzieżami i paroma przymusowymi hipotekami w księgach wieczystych. Niestety niektóre półgłówki myślą że bycie właścicielem wiąże się z samymi grantami i że ktoś będzie pompował pieniądze w to żeby banda meneli spokojnie sobie gdzieś mieszkała i za nic nie płaciła. W tego typu sprawach nie ma sentymentów, wystarczy być tylko człowiekiem ze zdrowym kręgosłupem moralnym ale trzeba tez być stanowczym, konsekwentnym i umieć bronić swego, gospodarować zdroworozsądkowo. Państwowy wikt się skończył, więc Ruch Paligłupa niech nie bije niepotrzebnie piany kiedy nie ma o co.

I nie ma się co dziwić, czasy pomieszkiwania na cudzym za friko odeszły wraz z komuną. W kamienicy moich pradziadków komuna kwaterowała większość tzw elementu, który przeświadczony o tym że "mu się należy" mieszkał i dewastował. Skończyło się to katastrofalnym stanem budynku, pożarem, kradzieżami i paroma przymusowymi hipotekami w księgach wieczystych. Niestety niektóre półgłówki myślą że bycie właścicielem wiąże się z samymi grantami i że ktoś będzie pompował pieniądze w to żeby banda meneli spokojnie sobie gdzieś mieszkała i za nic nie ... rozwiń

Avatar
MOPS / 25 grudnia 2014 o 21:34

Jest też inne wyjście.Nie będzie płacić tylko splacać kredyt na nabyte u któregoś z deweloperów mieszkanie.Będzie właścicielem .

Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć 0 0

Przedstawiamy 5 kluczowych wskazówek związanych z kredytami gotówkowymi. Przydadzą się, jeżeli planujesz pozyskanie pieniędzy właśnie w ten sposób. Zachęcamy do świadomego i odpowiedzialnego podejmowania decyzji o podpisaniu umowy kredytowej – nawet na niewielką kwotę.

Zestaw do zadań specjalnych

Zestaw do zadań specjalnych 0 0

Lubisz mieć wszystko pod kontrolą i być przygotowany na nieprzewidziane sytuacje? Masz w domu piankę na oparzenia, zestaw plastrów na odciski, przenośną łyżkę do obuwia i chusteczki wybielające do prania albo inne przydatne przedmioty? Dbasz o pełne wyposażenie kuchni w postaci zestawu akcesoriów, garnuszków, miseczek i kubeczków? Starasz się zadbać o najmniejsze detale i cenisz sobie praktyczne rozwiązania ułatwiające życie codzienne? Lubisz znać się na wielu rzeczach i nade wszystko cenisz sobie życiowe rozgarnięcie? Jeśli na większość pytań odpowiedziałeś twierdząco, z pewnością starasz się również zadbać o wyposażenie swojego domowego warsztatu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku 0 0

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie 1 0

TBV Start będzie gospodarzem półfinałowego turnieju mistrzostw Polski U-18. Zawody będą rozgrywane w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich od piątku do niedzieli.

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram]

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram] 0 0

Znany jest już harmonogram pokazów fontanny multimedialnej na placu Litewskim w maju.

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..."
zdjęcia
galeria

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..." 88 9

Maskotki, baloniki i znicze przed wejściem do konsulatu brytyjskiego w Lublinie – tak mieszkańcy całego regionu manifestują solidarność z dwuletnim Alfie Evansem z Liverpoolu

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni 365 51

Puławscy radni podczas dzisiejszej sesji niemal jednomyślnie przyjęli uchwałę zakazującą sprzedaży alkoholu w całym mieście pomiędzy godz. 23:00 a 6:00 rano. Za jej wprowadzeniem zagłosowało 17, a przeciw było 2 radnych.

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos 130 66

Sylwester Tułajew będzie kandydatem PiS na prezydenta Lublina. – Mam nadzieję, że będzie skłonny debatować merytorycznie, nie politycznie – komentuje prezydent Krzysztof Żuk (PO), który zmierzy się z Tułajewem w jesiennych wyborach samorządowych

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia 4 0

W weekend znowu nie zabraknie ciekawych wydarzeń sportowych. Już w piątek swój mecz rozegra Speed Car Motor Lublin, który tym razem zmierzy się u siebie z ROW Rybnik

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 28 kwietnia o godz. 20 w Hades Szerokiej (ul. Grodzka 21) odbędzie się koncert muzyki cygańskiej.

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty 10 4

Dwie osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty w śledztwie dotyczącym korupcji w szpitalu wojskowym w Lublinie. Chodzi o ustawianie przetargów na zakup urządzeń. Łapówką miały być pieniądze i pobyt w domku letniskowym.

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie?

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie? 0 4

Lubelskie uczelnie nie trafiły na czołowe miejsca nowego Rankingu Studiów Inżynierskich przygotowanego przez fundację Perspektywy.

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski 0 0

W Łukowie rozegrana zostanie druga runda drużynowych Mistrzostw Polski. Przeciwnikami gospodarzy miejscowych Orląt w grupie 3 będą CLKS Mazovia Ciechanów i KS Klimat Łapy

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program]
28 kwietnia 2018, 20:00

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz zaprasza do Kazimierza Dolnego na drugą edycję festiwalu WpółDrogi Festiva, która odbędzie się w dniach 28 kwietnia - 5 maja w zjawiskowym wnętrzu Dawnej Synagogi w Kazimierzu (ul. Lubelska 4).

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na wyjątkowy koncert Tribute to Ella Fitzgerald w wykonaniu Ani Michałowskiej i Michała Iwanka. Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!