Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 grudnia 2016 r.
13:15

Mieszkanie dla młodych w Lublinie: Chętnych na dopłaty będzie więcej niż lokali

Autor: Zdjęcie autora jsz
22 10 A A

Od stycznia nabywcy używanych mieszkań znowu będą mogli ruszyć na zakupy z nadzieją na dofinansowanie z budżetu. Przeciętnie można liczyć na 25 tys. zł dopłaty z programu „Mieszkanie dla młodych”. Niestety w takich miastach jak Rzeszów czy Lublin chętnych może być więcej niż dostępnych lokali.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prawie 346 mln zł – taka kwota na dopłaty w programie „Mieszkanie dla młodych” zostanie uruchomiona wraz z nowym rokiem. Dzięki niej kilkanaście tysięcy osób uzyska wkład własny, pozwalający zamieszkać „na swoim”. Kwota ta jednak tylko z pozoru jest wysoka.

– Polacy pokazali już, że w ciągu miesiąca potrafią wchłonąć ponad 200 mln zł dopłat – przypomina Bartosz Turek, analityk Open Finance. – Łatwo więc obliczyć, że budżetowe środki mogą nie wystarczyć nawet na pełne dwa miesiące.

W mniejszym stopniu dotyczy to nabywców mieszkań nowych. Mechanizm wydawania pieniędzy jest tu bowiem tak skrojony, że nawet gdy pieniądze zarezerwowane na rok 2017 szybko się skończą, to i tak wciąż będzie możliwość korzystania z części budżetu przewidzianego na rok 2018 (ostatni rok działania programu dopłat).

– To idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą kupić mieszkanie, którego budowa kończy się w roku 2018 czy pod koniec 2017 – zaznacza Turek.

Prawdziwy problem mają ci, którzy z dopłatą chcieliby kupić mieszkanie używane. Tych od początku roku czeka wyścig z czasem.

– O ile nie będą szukać mieszkania jeszcze w bieżącym roku i nie podpiszą umowy przedwstępnej, czeka ich szał poszukiwań wraz z początkiem stycznia – ocenia Turek. – Chętnych będzie wielu, a pieniądze będą szybko znikać. Nie będzie to otoczenie sprzyjające spokojnemu poszukiwaniu wymarzonych własnych „czterech kątów”, a przecież jest to często jedna z najważniejszych decyzji w życiu.

Warto więc zbadać swoją zdolność kredytową i rozejrzeć się za nieruchomością teraz – póki oferty dostępne są jeszcze na rynku. Z umową przedwstępną będzie wtedy można na spokojnie udać się do banków z początkiem stycznia rezerwując w ten sposób pieniądze na dopłatę.

Nawet jednak taka sztuka może okazać się nie lada wyzwaniem dla kogoś kto chciałby kupić z dopłatą używane mieszkanie w Rzeszowie czy Opolu. W gronie miast wojewódzkich trudno znaleźć lokalizacje, w których sytuacja pod tym względem byłaby gorsza. Z danych zebranych przez Open Finance wynika, że w obu przypadkach liczba ofert używanych mieszkań nie większych niż 75 m kw., które dodatkowo spełniałyby kryteria cenowe jest około 20. Gdyby tego było mało, część z tych ofert się powtarza, ponieważ promują je właściciele i agencje pośredniczące.

W Lublinie kryteria programu MdM spełnia tylko 13,7 proc. mieszkań na rynku wtórnym. Limit cenowy wynosi u nas 3968 zł za mkw. Pośrednicy znaleźli tylko 233 propozycje, spełniające ten wymóg.

Źródło: Open Finance

Kto może skorzystać z dopłat?

Na dopłatę do zakupu mieszkania lub domu mogą liczyć przede wszystkim osoby młode – zarówno single, jak i rodziny i to niezależnie od tego czy mają dzieci. Program przeznaczony jest on dla osób w wieku do 35 lat (w wypadku małżeństw wystarczy, że jedno z małżonków ma maksymalnie 35 lat). Dodatkowo w myśl ustawy każdy z przynajmniej trójką dzieci jest osobą młodą. Nieruchomość musi być nabywana na kredyt, może pochodzić od dewelopera, spółdzielni lub z drugiej ręki. Beneficjentami co do zasady mogą być jedynie osoby, które nigdy wcześniej nie posiadały nieruchomości mieszkalnej.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Roman / 12 grudnia 2016 o 09:33
Multimilionerze czy jak tam wolisz synku jak zaniżysz wartość mieszkania to jest taki magiczny trik jak kontrola skarbowa przyjdą wycenią przeliczą i wyjdzie na to że zaniżyłeś wartość mieszkania żeby zapłacić mniejszy podatek od czynności cywilno prawnych i wtedy sobie synku zapłacisz z procentem za wszystkie lata karę a uwierz mi że to są więksi cwaniacy jak ty i nie będzie że ja na mdm chciał się załapać . Nie przyjdą po roku tylko będą czekać cierpliwie. No chyba że kupujesz od vatowca wtedy cię to nie dotyczy.
Avatar
Gość / 12 grudnia 2016 o 03:40
Ve may bay di Thuong Hai ve may bay di Quang Chau Ve may bay online Ve may bay di chicago Ve may bay di miami evaair cờ mỹ thiên đường hoa đẹp nhất việt nam
Avatar
jejku / 11 grudnia 2016 o 19:29
x napisał:
fera napisał:
użytkownik niezarejestrowany napisał:
 ceny nieruchomości z kosmosu! i na rynku pierwotnym, i na rynku wtórnym... małe mieszkanie do 40/43m2 (dwa pokoje i aneks - bo oddzielna kuchnia to zjawisko niespotykane) to od 4900 w górę! chyba że ktoś ma ochotę mieszkać przy kunickiego... do tego obowiĄzkowo piwnica - dodatkowe 2 tysiące oraz miejsce parkingowe - ok 15 tysięcy albo i lepiej!!! do tego mieszkanie trzeba wykończyć, opłacić rachunki... spoko dostanę dopłatę do kredytu to może jakoś to pójdzie - ale za co to wykończyć? za co później żyć? a układ nowym mieszkań jest masakryczny! drzwi wejściowe prosto do kuchni o.o sory! do aneksu! tyle dobrze jak jeszcze ten aneks jest we wnęce - oczywiście ciemnej, bez okna bez sensu to wszystko!!
jak dostają po 1-5 tys. za darmo to wcale dla nich nie są duże pieniądze. fuże to dla tych co orzą za 1500 zł. tak, tylko tym co dostają tę kasę za nic to nikt nie da kredytu hipotecznego ;] pracuję (nie za minimalną) i nie stać mnie na 40m mieszkanie... mając 30 lat mieszkam z rodzicami bo nie stać mnie żeby się usamodzielnić.. nie będę przecież wynajmować pokoju ze studentami :/ a płacić 1200 za wynajem kawalerki też nie mam
no to napiepr z 6-8 dzieci i wtedy  głupi pracujący podatnicy za 1500 zł dadzą ci za darmo mieszkanie i jeszcze po 500 plus + rodzinne, plus inne oddatki z opieki społecznej np. rozpoczecie roku szkolnego, wyprawka na zimę, wyprawka na wiosnę, wyprawka na lato, wyprawka na jesień, wyprawka do skzoly i w *** dostaniesz za darmo. bo w naszym pieprzonym kraju nie opłaci się pracować. osoby pracujące i uczciwe są uważane za gorszy gatunek. wypada albo napieprzyć dzieci albo kraść.
no to napiepr z 6-8 dzieci i wtedy  głupi pracujący podatnicy za 1500 zł dadzą ci za darmo mieszkanie i jeszcze po 500 plus + rodzinne, plus inne oddatki z opieki społecznej np. rozpoczecie roku szkolnego, wyprawka na zimę, wyprawka na wiosnę, wyprawka na lato, wyprawka na jesień, wyprawka do skzoly i w *** dostaniesz za darmo. bo w naszym pieprzonym kraju nie opłaci się pracować. osoby pracujące i uczciwe są uważane za gorszy gatunek. wypada albo napieprzyć dzieci albo kraść. rozwiń
Avatar
c / 11 grudnia 2016 o 17:50
kirk napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Mieszkania nie spełniają wymogu cenowego MDM bo cena metra kwadratowego za wysoka? Spokojnie, Polak jest zaradny a prawo stworzone jest do tego by kombinować! Przecież można na umowie zaniżyć wartość do wysokości wymaganego w mdm progu a resztę kasy zapłacić "pod stołem". Jaki problem?! Tylko to wersja dla klientów którzy mają grosza trochę w kieszeni a nie dla gołodupców co wszystko na kredyt kupują.
a za co niby mają kupować? przeciętnego Polaka twoim zdaniem stać wywalić ponad 200.000,00 na 40m mieszkanie w stanie deweloperskim? do tego piwnica i miejsce parkingowe za 20.000,00?
a za co niby mają kupować? przeciętnego Polaka twoim zdaniem stać wywalić ponad 200.000,00 na 40m mieszkanie w stanie deweloperskim? do tego piwnica i miejsce parkingowe za 20.000,00? rozwiń
Avatar
x / 11 grudnia 2016 o 17:47
fera napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
ceny nieruchomości z kosmosu! i na rynku pierwotnym, i na rynku wtórnym... małe mieszkanie do 40/43m2 (dwa pokoje i aneks - bo oddzielna kuchnia to zjawisko niespotykane) to od 4900 w górę! Chyba że ktoś ma ochotę mieszkać przy kunickiego... do tego OBOWIĄZKOWO piwnica - dodatkowe 2 tysiące oraz miejsce parkingowe - ok 15 tysięcy albo i lepiej!!! Do tego mieszkanie trzeba wykończyć, opłacić rachunki... Spoko dostanę dopłatę do kredytu to może jakoś to pójdzie - ale za co to wykończyć? za co później żyć? A układ nowym mieszkań jest masakryczny! drzwi wejściowe prosto do kuchni o.O sory! do aneksu! tyle dobrze jak jeszcze ten aneks jest we wnęce - oczywiście ciemnej, bez okna BEZ SENSU TO WSZYSTKO!!
jak dostają po 1-5 tys. za darmo to wcale dla nich nie są duże pieniądze. Fuże to dla tych co orzą za 1500 zł. Tak, tylko tym co dostają tę kasę za nic to nikt nie da kredytu hipotecznego ;] pracuję (nie za minimalną) i nie stać mnie na 40m mieszkanie... mając 30 lat mieszkam z rodzicami bo nie stać mnie żeby się usamodzielnić.. nie będę przecież wynajmować pokoju ze studentami :/ a płacić 1200 za wynajem kawalerki też nie mam
rozwiń
Avatar
kirk / 11 grudnia 2016 o 17:18
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Mieszkania nie spełniają wymogu cenowego MDM bo cena metra kwadratowego za wysoka? Spokojnie, Polak jest zaradny a prawo stworzone jest do tego by kombinować! Przecież można na umowie zaniżyć wartość do wysokości wymaganego w mdm progu a resztę kasy zapłacić "pod stołem". Jaki problem?! Tylko to wersja dla klientów którzy mają grosza trochę w kieszeni a nie dla gołodupców co wszystko na kredyt kupują.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 o 17:16
Mieszkania nie spełniają wymogu cenowego MDM bo cena metra kwadratowego za wysoka? Spokojnie, Polak jest zaradny a prawo stworzone jest do tego by kombinować! Przecież można na umowie zaniżyć wartość do wysokości wymaganego w mdm progu a resztę kasy zapłacić "pod stołem". Jaki problem?!
Avatar
fera / 11 grudnia 2016 o 16:00
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
ceny nieruchomości z kosmosu! i na rynku pierwotnym, i na rynku wtórnym... małe mieszkanie do 40/43m2 (dwa pokoje i aneks - bo oddzielna kuchnia to zjawisko niespotykane) to od 4900 w górę! Chyba że ktoś ma ochotę mieszkać przy kunickiego... do tego OBOWIĄZKOWO piwnica - dodatkowe 2 tysiące oraz miejsce parkingowe - ok 15 tysięcy albo i lepiej!!! Do tego mieszkanie trzeba wykończyć, opłacić rachunki... Spoko dostanę dopłatę do kredytu to może jakoś to pójdzie - ale za co to wykończyć? za co później żyć? A układ nowym mieszkań jest masakryczny! drzwi wejściowe prosto do kuchni o.O sory! do aneksu! tyle dobrze jak jeszcze ten aneks jest we wnęce - oczywiście ciemnej, bez okna BEZ SENSU TO WSZYSTKO!!
jak dostają po 1-5 tys. za darmo to wcale dla nich nie są duże pieniądze. Fuże to dla tych co orzą za 1500 zł.
jak dostają po 1-5 tys. za darmo to wcale dla nich nie są duże pieniądze. Fuże to dla tych co orzą za 1500 zł. rozwiń
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 o 15:11
ceny nieruchomości z kosmosu! i na rynku pierwotnym, i na rynku wtórnym... małe mieszkanie do 40/43m2 (dwa pokoje i aneks - bo oddzielna kuchnia to zjawisko niespotykane) to od 4900 w górę! Chyba że ktoś ma ochotę mieszkać przy kunickiego... do tego OBOWIĄZKOWO piwnica - dodatkowe 2 tysiące oraz miejsce parkingowe - ok 15 tysięcy albo i lepiej!!! Do tego mieszkanie trzeba wykończyć, opłacić rachunki... Spoko dostanę dopłatę do kredytu to może jakoś to pójdzie - ale za co to wykończyć? za co później żyć? A układ nowym mieszkań jest masakryczny! drzwi wejściowe prosto do kuchni o.O sory! do aneksu! tyle dobrze jak jeszcze ten aneks jest we wnęce - oczywiście ciemnej, bez okna BEZ SENSU TO WSZYSTKO!!
ceny nieruchomości z kosmosu! i na rynku pierwotnym, i na rynku wtórnym... małe mieszkanie do 40/43m2 (dwa pokoje i aneks - bo oddzielna kuchnia to zjawisko niespotykane) to od 4900 w górę! Chyba że ktoś ma ochotę mieszkać przy kunickiego... do tego OBOWIĄZKOWO piwnica - dodatkowe 2 tysiące oraz miejsce parkingowe - ok 15 tysięcy albo i lepiej!!! Do tego mieszkanie trzeba wykończyć, opłacić rachunki... Spoko dostanę dopłatę do kredytu to może jakoś to pójdzie - ale za co to wykończyć? za co później żyć? A układ nowym mieszkań jest masakrycz... rozwiń
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 o 15:03
rząd dał za darmo 500+ niech da teraz mieszkania i jeszcze dodatkowego chłopa aby miał siłę robić dzieci dla tych 500+
Avatar
Roman / 12 grudnia 2016 o 09:33
Multimilionerze czy jak tam wolisz synku jak zaniżysz wartość mieszkania to jest taki magiczny trik jak kontrola skarbowa przyjdą wycenią przeliczą i wyjdzie na to że zaniżyłeś wartość mieszkania żeby zapłacić mniejszy podatek od czynności cywilno prawnych i wtedy sobie synku zapłacisz z procentem za wszystkie lata karę a uwierz mi że to są więksi cwaniacy jak ty i nie będzie że ja na mdm chciał się załapać . Nie przyjdą po roku tylko będą czekać cierpliwie. No chyba że kupujesz od vatowca wtedy cię to nie dotyczy.
Avatar
Gość / 12 grudnia 2016 o 03:40
Ve may bay di Thuong Hai ve may bay di Quang Chau Ve may bay online Ve may bay di chicago Ve may bay di miami evaair cờ mỹ thiên đường hoa đẹp nhất việt nam
Avatar
jejku / 11 grudnia 2016 o 19:29
x napisał:
fera napisał:
użytkownik niezarejestrowany napisał:
 ceny nieruchomości z kosmosu! i na rynku pierwotnym, i na rynku wtórnym... małe mieszkanie do 40/43m2 (dwa pokoje i aneks - bo oddzielna kuchnia to zjawisko niespotykane) to od 4900 w górę! chyba że ktoś ma ochotę mieszkać przy kunickiego... do tego obowiĄzkowo piwnica - dodatkowe 2 tysiące oraz miejsce parkingowe - ok 15 tysięcy albo i lepiej!!! do tego mieszkanie trzeba wykończyć, opłacić rachunki... spoko dostanę dopłatę do kredytu to może jakoś to pójdzie - ale za co to wykończyć? za co później żyć? a układ nowym mieszkań jest masakryczny! drzwi wejściowe prosto do kuchni o.o sory! do aneksu! tyle dobrze jak jeszcze ten aneks jest we wnęce - oczywiście ciemnej, bez okna bez sensu to wszystko!!
jak dostają po 1-5 tys. za darmo to wcale dla nich nie są duże pieniądze. fuże to dla tych co orzą za 1500 zł. tak, tylko tym co dostają tę kasę za nic to nikt nie da kredytu hipotecznego ;] pracuję (nie za minimalną) i nie stać mnie na 40m mieszkanie... mając 30 lat mieszkam z rodzicami bo nie stać mnie żeby się usamodzielnić.. nie będę przecież wynajmować pokoju ze studentami :/ a płacić 1200 za wynajem kawalerki też nie mam
no to napiepr z 6-8 dzieci i wtedy  głupi pracujący podatnicy za 1500 zł dadzą ci za darmo mieszkanie i jeszcze po 500 plus + rodzinne, plus inne oddatki z opieki społecznej np. rozpoczecie roku szkolnego, wyprawka na zimę, wyprawka na wiosnę, wyprawka na lato, wyprawka na jesień, wyprawka do skzoly i w *** dostaniesz za darmo. bo w naszym pieprzonym kraju nie opłaci się pracować. osoby pracujące i uczciwe są uważane za gorszy gatunek. wypada albo napieprzyć dzieci albo kraść.
no to napiepr z 6-8 dzieci i wtedy  głupi pracujący podatnicy za 1500 zł dadzą ci za darmo mieszkanie i jeszcze po 500 plus + rodzinne, plus inne oddatki z opieki społecznej np. rozpoczecie roku szkolnego, wyprawka na zimę, wyprawka na wiosnę, wyprawka na lato, wyprawka na jesień, wyprawka do skzoly i w *** dostaniesz za darmo. bo w naszym pieprzonym kraju nie opłaci się pracować. osoby pracujące i uczciwe są uważane za gorszy gatunek. wypada albo napieprzyć dzieci albo kraść. rozwiń
Avatar
c / 11 grudnia 2016 o 17:50
kirk napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Mieszkania nie spełniają wymogu cenowego MDM bo cena metra kwadratowego za wysoka? Spokojnie, Polak jest zaradny a prawo stworzone jest do tego by kombinować! Przecież można na umowie zaniżyć wartość do wysokości wymaganego w mdm progu a resztę kasy zapłacić "pod stołem". Jaki problem?! Tylko to wersja dla klientów którzy mają grosza trochę w kieszeni a nie dla gołodupców co wszystko na kredyt kupują.
a za co niby mają kupować? przeciętnego Polaka twoim zdaniem stać wywalić ponad 200.000,00 na 40m mieszkanie w stanie deweloperskim? do tego piwnica i miejsce parkingowe za 20.000,00?
a za co niby mają kupować? przeciętnego Polaka twoim zdaniem stać wywalić ponad 200.000,00 na 40m mieszkanie w stanie deweloperskim? do tego piwnica i miejsce parkingowe za 20.000,00? rozwiń
Avatar
x / 11 grudnia 2016 o 17:47
fera napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
ceny nieruchomości z kosmosu! i na rynku pierwotnym, i na rynku wtórnym... małe mieszkanie do 40/43m2 (dwa pokoje i aneks - bo oddzielna kuchnia to zjawisko niespotykane) to od 4900 w górę! Chyba że ktoś ma ochotę mieszkać przy kunickiego... do tego OBOWIĄZKOWO piwnica - dodatkowe 2 tysiące oraz miejsce parkingowe - ok 15 tysięcy albo i lepiej!!! Do tego mieszkanie trzeba wykończyć, opłacić rachunki... Spoko dostanę dopłatę do kredytu to może jakoś to pójdzie - ale za co to wykończyć? za co później żyć? A układ nowym mieszkań jest masakryczny! drzwi wejściowe prosto do kuchni o.O sory! do aneksu! tyle dobrze jak jeszcze ten aneks jest we wnęce - oczywiście ciemnej, bez okna BEZ SENSU TO WSZYSTKO!!
jak dostają po 1-5 tys. za darmo to wcale dla nich nie są duże pieniądze. Fuże to dla tych co orzą za 1500 zł. Tak, tylko tym co dostają tę kasę za nic to nikt nie da kredytu hipotecznego ;] pracuję (nie za minimalną) i nie stać mnie na 40m mieszkanie... mając 30 lat mieszkam z rodzicami bo nie stać mnie żeby się usamodzielnić.. nie będę przecież wynajmować pokoju ze studentami :/ a płacić 1200 za wynajem kawalerki też nie mam
rozwiń
Avatar
kirk / 11 grudnia 2016 o 17:18
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Mieszkania nie spełniają wymogu cenowego MDM bo cena metra kwadratowego za wysoka? Spokojnie, Polak jest zaradny a prawo stworzone jest do tego by kombinować! Przecież można na umowie zaniżyć wartość do wysokości wymaganego w mdm progu a resztę kasy zapłacić "pod stołem". Jaki problem?! Tylko to wersja dla klientów którzy mają grosza trochę w kieszeni a nie dla gołodupców co wszystko na kredyt kupują.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 o 17:16
Mieszkania nie spełniają wymogu cenowego MDM bo cena metra kwadratowego za wysoka? Spokojnie, Polak jest zaradny a prawo stworzone jest do tego by kombinować! Przecież można na umowie zaniżyć wartość do wysokości wymaganego w mdm progu a resztę kasy zapłacić "pod stołem". Jaki problem?!
Avatar
fera / 11 grudnia 2016 o 16:00
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
ceny nieruchomości z kosmosu! i na rynku pierwotnym, i na rynku wtórnym... małe mieszkanie do 40/43m2 (dwa pokoje i aneks - bo oddzielna kuchnia to zjawisko niespotykane) to od 4900 w górę! Chyba że ktoś ma ochotę mieszkać przy kunickiego... do tego OBOWIĄZKOWO piwnica - dodatkowe 2 tysiące oraz miejsce parkingowe - ok 15 tysięcy albo i lepiej!!! Do tego mieszkanie trzeba wykończyć, opłacić rachunki... Spoko dostanę dopłatę do kredytu to może jakoś to pójdzie - ale za co to wykończyć? za co później żyć? A układ nowym mieszkań jest masakryczny! drzwi wejściowe prosto do kuchni o.O sory! do aneksu! tyle dobrze jak jeszcze ten aneks jest we wnęce - oczywiście ciemnej, bez okna BEZ SENSU TO WSZYSTKO!!
jak dostają po 1-5 tys. za darmo to wcale dla nich nie są duże pieniądze. Fuże to dla tych co orzą za 1500 zł.
jak dostają po 1-5 tys. za darmo to wcale dla nich nie są duże pieniądze. Fuże to dla tych co orzą za 1500 zł. rozwiń
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 o 15:11
ceny nieruchomości z kosmosu! i na rynku pierwotnym, i na rynku wtórnym... małe mieszkanie do 40/43m2 (dwa pokoje i aneks - bo oddzielna kuchnia to zjawisko niespotykane) to od 4900 w górę! Chyba że ktoś ma ochotę mieszkać przy kunickiego... do tego OBOWIĄZKOWO piwnica - dodatkowe 2 tysiące oraz miejsce parkingowe - ok 15 tysięcy albo i lepiej!!! Do tego mieszkanie trzeba wykończyć, opłacić rachunki... Spoko dostanę dopłatę do kredytu to może jakoś to pójdzie - ale za co to wykończyć? za co później żyć? A układ nowym mieszkań jest masakryczny! drzwi wejściowe prosto do kuchni o.O sory! do aneksu! tyle dobrze jak jeszcze ten aneks jest we wnęce - oczywiście ciemnej, bez okna BEZ SENSU TO WSZYSTKO!!
ceny nieruchomości z kosmosu! i na rynku pierwotnym, i na rynku wtórnym... małe mieszkanie do 40/43m2 (dwa pokoje i aneks - bo oddzielna kuchnia to zjawisko niespotykane) to od 4900 w górę! Chyba że ktoś ma ochotę mieszkać przy kunickiego... do tego OBOWIĄZKOWO piwnica - dodatkowe 2 tysiące oraz miejsce parkingowe - ok 15 tysięcy albo i lepiej!!! Do tego mieszkanie trzeba wykończyć, opłacić rachunki... Spoko dostanę dopłatę do kredytu to może jakoś to pójdzie - ale za co to wykończyć? za co później żyć? A układ nowym mieszkań jest masakrycz... rozwiń
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 o 15:03
rząd dał za darmo 500+ niech da teraz mieszkania i jeszcze dodatkowego chłopa aby miał siłę robić dzieci dla tych 500+