środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Dzięki sponsorom udało się wyremontować zdewastowane mieszkanie pani Moniki. 'Dobrzy ludzie istnieją'

Dodano: 26 maja 2015, 07:50

– Nie wierzyłam, że kiedykolwiek uda się zrobić ten remont. Dziękuję – mówi pani Monika. Na zdjęciu z Tadeuszem Gajosem <br />
– Nie wierzyłam, że kiedykolwiek uda się zrobić ten remont. Dziękuję – mówi pani Monika. Na zdjęciu z Tadeuszem Gajosem

– Dobrzy ludzie istnieją i ja ich spotkałam – cieszy się Monika Sokołowska z Lublina. Głównie dzięki pomocy firmy Texpo-Plus z Elizówki udało się wyremontować zdewastowane mieszkanie, które rodzina dostała od miasta

O problemach czterosobowej rodziny z Lublina pisaliśmy kilkakrotnie. Pani Monika, jej mąż Paweł i dwójka chorych dzieci są pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Mieszkają w Śródmieściu w dwupokojowym mieszkaniu należącym do miasta.

Warunki są fatalne; w mieszkaniu jest wilgoć i gryzonie. Kilka miesięcy temu okazało się, że rodzina może się przeprowadzić do większego lokum na Tatarach. Warunek był jeden – muszą zrobić kosztowny remont. Rodziny nie było na to stać. Zaczęły się poszukiwania osób i firm, które mogą pomóc, m.in. na łamach Dziennika Wschodniego.

Na apel odpowiedziała firma „Texpo-Plus” Gajos, która pokryła blisko połowę kosztów remontu. Zapłaciła ponad 14 tys. zł za fachowców i materiały budowlane.

– Całe życie byłem blisko spraw ludzi i mieszkalnictwa – mówi inż. Tadeusz Gajos, koordynator prac w mieszkaniu na Tatarach. W przeszłości Gajos był wiceprezesem Spółdzielni Mieszkaniowej „Czechów” i miejskim radnym.

O pomoc w remoncie mieszkania Gajos zwracał się też do innych firm.

– Pomogli tylko lubelscy przedsiębiorcy, markety nie były zainteresowane – mówi inż. Gajos. – Na przykład Salonika podarowała umywalkę i płytki ścienne, a Farbud przekazał farby, kleje i szpachle – wylicza.

W pomoc włączyła się też Fundacja im. Leszka Podkańskiego, która pomaga rodzinie od 2012 r. Fundacja kupiła okna i zapłaciła za wymianę instalacji elektrycznej i kuchenkę.

Remont właśnie się zakończył. – Jest przepięknie. Bez pana Tadeusza to by się nie udało – podkreśla pani Monika. – Za to co zrobił z całego serca mu dziękuję. To pokazuje, że są jeszcze na świecie dobrzy ludzie. Bardzo dziękuję też wszystkim innym, którzy pomogli naszej rodzinie.

– 18 maja zostaliśmy poinformowani przez wykonawcę prac, że remont w mieszkaniu już się zakończył. Dziś administracja sporządzi protokół zdawczo-odbiorczy – informuje Łukasz Bilik z Zarządu Nieruchomości Komunalnych w Lublinie. – Z jego kopią pani Sokołowska uda się po skierowanie, na podstawie którego zostanie sporządzona umowa najmu.

Czytaj więcej o: Lublin
eh....
Gość
gosc
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

eh....
eh.... (26 maja 2015 o 22:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

...nic mnie nie odwiedzie od dawno już zaobserwowanego faktu, iż większość mieszkańców naszego regionu, to po prostu prymitywne kanalie! Hipokryci pomykają do Kościoła, aby sąsiedzi widzieli takie bydlę w pierwszej ławce, ale po wyjściu z tej "świątyni"  chętnie sponiewiera innego człowieka!

Nie życzę Wam ciężkich doświadczeń, ponieważ jestem osobą niewierzącą i zrozumienie drugiego człowieka jest dla mnie najistotniejsze. Nie mniej jednak chciałbym zobaczyć Wasze miny po zetknięciu z biedą i ubóstwem. Tego doświadczam każdego niemalże dnia i umiem docenić waleczność tych ludzi ...

Rozwiń
Gość
Gość (26 maja 2015 o 20:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jak mozna pisac takie glupoty a jesli chcesz tak samo to powinnas dostac w pakiecie dzieci niepelnosprawne i wtedy zobaczyc czy latwo jest zyc i patrzec na cierpienie dzieci a ta pani walczy o to aby dzieciom zylo sie lepiej a jesli ktos potrzebuje pomocy to sa media i mozna opowiedziec swoje problemy i powalczyc o to samo a nie zazdroscic ludzkiej krzywdy Bardzo sie ciesze ze tej rodzinie sie udalo bo trzeba pomagac a pisac takie bzdur TO NIE ZAZDROSC TYLKO ŻART
Rozwiń
gosc
gosc (26 maja 2015 o 20:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

zaprasza do mnie panie sponsorze

jak mozna pisac takie glupoty a jesli chcesz tak samo to powinnas dostac w pakiecie dzieci niepelnosprawne i wtedy zobaczyc czy latwo jest zyc i patrzec na cierpienie dzieci a ta pani walczy o to aby dzieciom zylo sie lepiej a jesli ktos potrzebuje pomocy to sa media i mozna opowiedziec swoje problemy i powalczyc o to samo a nie zazdroscic ludzkiej krzywdy Bardzo sie ciesze ze tej rodzinie sie udalo bo trzeba pomagac a pisac takie bzdury

Rozwiń
Gość
Gość (26 maja 2015 o 20:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dzięki sponsorom udało się wyremontować zdewastowane mieszkanie pani Moniki. 'Dobrzy ludzie istnieją' lubię to :)
Rozwiń
Gość
Gość (26 maja 2015 o 20:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
proszę proszę proszę już dostałem ?????
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!