poniedziałek, 11 grudnia 2017 r.

Lublin

Młodzi w świecie odkryć i wynalazków. Najlepsi olimpijczycy

Dodano: 16 czerwca 2017, 09:47
Autor: ask

Najlepsi uczniowie z Lubelszczyzny, którzy stanęli na podium Ogólnopolskiego Finału Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości spotkali się w Wojewódzkim Klubie Techniki i Racjonalizacji żeby porozmawiać o swoim sukcesie.

– Kiedy patrzę na olimpiadę z perspektywy czasu widzę, że nie była trudna. Największy stres związany był tylko z wyjściem na środek i publicznym udzieleniem odpowiedzi – wspomina Dawid Goliszek z XXI Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie, który w klasyfikacji indywidualnej olimpiady zajął drugie miejsce. Nagrodą, którą otrzymał jest indeks na jedną z wielu polskich uczelni technicznych. – Myślę o Politechnice Warszawskiej, ale to tylko moje zabezpieczenie. Naprawdę chciałbym studiować zarządzanie za granicą, a potem założyć firmę, w ramach której będę wspierał innych uczniów.

Z indeksu skorzysta natomiast na pewno Kacper Bigos z Zespołu Szkół w Poniatowej, który otrzymał tytuł laureata w klasyfikacji indywidualnej, a drużynowo wspólnie z Dawidem Goliszkiem i Krzysztofem Podstawką z XXI Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie zajęli trzecie miejsce.

– Sukces to jednak nie tylko indeks, ale i satysfakcja. W trakcie przygotowania się do olimpiady śledziłem historię odkryć i wynalazków od początku dziejów. To niezwykle ciekawa materia. Wie pani, kiedy wymyślono długopis, jakim pani teraz pisze? A ja wiem!

Dla Roberta Kamińskiego z ZSO nr 2 w Puławach, który jak sam mówi jest „tylko” finalistą olimpiady to dopiero początek nauki.

– Późno dowiedziałem się o olimpiadzie i nie miałem wystarczającego czasu na przygotowanie – przyznaje. – Będę startował jednak także za rok. Udział w takich zmaganiach to nie tylko walka o indeks, ale przede wszystkim poszerzanie własnych horyzontów i zdobywanie wiedzy.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!