wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Młodzi w świecie odkryć i wynalazków. Najlepsi olimpijczycy

Dodano: 16 czerwca 2017, 09:47
Autor: ask

Najlepsi uczniowie z Lubelszczyzny, którzy stanęli na podium Ogólnopolskiego Finału Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości spotkali się w Wojewódzkim Klubie Techniki i Racjonalizacji żeby porozmawiać o swoim sukcesie.

– Kiedy patrzę na olimpiadę z perspektywy czasu widzę, że nie była trudna. Największy stres związany był tylko z wyjściem na środek i publicznym udzieleniem odpowiedzi – wspomina Dawid Goliszek z XXI Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie, który w klasyfikacji indywidualnej olimpiady zajął drugie miejsce. Nagrodą, którą otrzymał jest indeks na jedną z wielu polskich uczelni technicznych. – Myślę o Politechnice Warszawskiej, ale to tylko moje zabezpieczenie. Naprawdę chciałbym studiować zarządzanie za granicą, a potem założyć firmę, w ramach której będę wspierał innych uczniów.

Z indeksu skorzysta natomiast na pewno Kacper Bigos z Zespołu Szkół w Poniatowej, który otrzymał tytuł laureata w klasyfikacji indywidualnej, a drużynowo wspólnie z Dawidem Goliszkiem i Krzysztofem Podstawką z XXI Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie zajęli trzecie miejsce.

– Sukces to jednak nie tylko indeks, ale i satysfakcja. W trakcie przygotowania się do olimpiady śledziłem historię odkryć i wynalazków od początku dziejów. To niezwykle ciekawa materia. Wie pani, kiedy wymyślono długopis, jakim pani teraz pisze? A ja wiem!

Dla Roberta Kamińskiego z ZSO nr 2 w Puławach, który jak sam mówi jest „tylko” finalistą olimpiady to dopiero początek nauki.

– Późno dowiedziałem się o olimpiadzie i nie miałem wystarczającego czasu na przygotowanie – przyznaje. – Będę startował jednak także za rok. Udział w takich zmaganiach to nie tylko walka o indeks, ale przede wszystkim poszerzanie własnych horyzontów i zdobywanie wiedzy.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!