Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 września 2016 r.
21:50

Motor Lublin wnioskuje o 3,8 mln zł. Co na to radni?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
35 26 A A
(fot. Wojciech Nieśpiałowski)
(fot. Wojciech Nieśpiałowski)

O kolejne pieniądze prosi miasto spółka Motor Lublin: 600 tys. zł na przetrwanie do końca roku, 1 mln na rundę wiosenną, a kolejny milion byłby uzależniony od awansu do II ligi. Chce też 1,2 mln na spłatę długu. Prośbę o oddłużenie klubu poparli radni z komisji sportu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wtorkowe głosowanie nie skutkuje jeszcze przekazaniem jakichkolwiek pieniędzy z miejskiej kasy dla trzecioligowego klubu. Oznacza tylko tyle, że komisja sportu zapelowała, by na najbliższej sesji Rady Miasta spółkę oddłużyć.

– Klub jest zadłużony na około 1,2 mln zł – informuje prezes Motoru Lublin. Waldemar Leszcz. Przyznaje, że zaległości wobec ZUS to 145 tys. zł, wobec Urzędu Skarbowego 135 tys., zaległe płace to 105 tys., do tego trzeba dodać 244 tys. zł za ochronę.

Aby apel komisji był skuteczny, prezydent musiałby przed październikowym posiedzeniem Rady Miasta znaleźć pieniądze na oddłużenie spółki. Do tej pory Ratusz mówił, że owszem, 1,2 mln zł w miejskiej kasie się znajdzie, ale na początku 2017 r.

Nie są to jedyne pieniądze, o które zabiega Motor. W swojej wtorkowej prezentacji dla radnych (na zdjęciu) prezes przedstawił trzy wnioski. Pierwszy, który najprawdopodobniej zostanie spełniony, dotyczy tego, by jeszcze tej jesieni miasto dokapitalizowało spółkę kwotą 600 tys. zł. Przypomnijmy, że w tym roku do Motoru trafiło już w tym trybie 1,25 mln zł.

Drugi wniosek zarządu to prośba o wspomniane już oddłużenie. Trzecim wnioskiem jest „dokapitalizowanie spółki w 2017 r. w wysokości 1 mln zł na rundę wiosenną oraz dodatkowego 1 mln zł w przypadku awansu do II ligi”.

– Dlaczego ja proszę o wsparcie? Zwiększając przychody od sponsorów nie uda nam się zwiększyć przychodów z biletów – mówi Leszcz. – Zły początek sezonu, brak wyników sportowych, brak meczu barażowego spowoduje, że te przychody będą niższe.

Prezes tłumaczy, że pieniądze potrzebne są na wzmocnienie drużyny, przed którą postawiono cel awansu. W sezonie 2016/17 – jak wynika z danych przedstawionych przez prezesa – średnie wynagrodzenie w grupie zawodników i trenerów ma wzrosnąć z 2511 zł do 3815 zł.

Wtorkowe posiedzenie komisji zapowiadane było jako otwarta dla wszystkich zainteresowanych debata, na której każdy dowie się o Motorze tego, czego będzie chciał. Mimo to nie było nikomu udostępniane sprawozdanie finansowe spółki, choć miasto ma w Motorze 89,74 proc. akcji, a samo sprawozdanie powinno być jawne.

– Wolałbym budżetu klubu nie ujawniać – mówi Leszcz. – Działa to na naszą szkodę w rywalizacji sportowej.

Podobnie prezes twierdzi o swoich zarobkach (5 tys.), które ujawnił na żądanie Fundacji Wolności. Ma żal o to, że kwota, którą sam upublicznił, znalazła się w prasie. – Nie jest to tajne, ale bije w klub – mówi Leszcz.

Od powstania spółki Motor Lublin w 2010 r. miasto dokapitalizowało ją kwotą
7,5 mln zł.

Sonda: Czy miasto powinno przekazać 3,8 mln zł klubowi Motor Lublin?

Liczba głosów: 1129
63.86%
Nie
36.14%
Tak

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 listopada 2016 o 20:37
Przede wszystkim trzeba kogoś z zewnątrz kto uzdrowi sytuację wewnątrz klubu i rozbije układy, co pozwoli na prawidłowe funkcjonowanie. Czemu się nie opłaca bo może ma się nie opłacać, opłaca się tylko wybrańcom pozbyć się drani to i wyniki i rentowności będzie.
Avatar
Gość / 5 października 2016 o 12:40
Chyba ktoś jest tu chory, zajmijcie się szkoleniem zawodników i tylko nimi grajcie, a nie zbieracie różnego rodzaju dziadków i spadochroniarzy z innych klubów i jeszcze im płacicie. Jest sporo młodych, którzy mimo młodego wieku grali by tak jak ta niby kadra. Można pomagać, ale nie takie kwoty. Lepiej to przeznaczcie na obiady dla dzieci w szkołach. A jak ktoś chce płacić na ten klub to niech zrzucają się kibice. Oni szybko rozliczą za wyniki.
Avatar
Gość / 5 października 2016 o 07:16
Motor ma długi? Przecież to najlepiej płacąca firma w regionie? Można zapytać prezesa..
Avatar
Gość / 5 października 2016 o 06:56
POgonić szczawie i leszcze z Motoru a Łysoń niech odejdzie od sportu ( ma pracowników profesjonalnych a nie amatorów sportu ) i Motor ruszy do przodu. A ten łysoniowy model "na skróty" wyrzucić na śmietnik.
Avatar
Gość / 3 października 2016 o 09:50
...publiczne pieniądze dla PRYWATNEJ inicjatywy różnej maści?????? wam się i w głowach i w ....poprzewracało!!!!!
Avatar
kibic piłkarski regionu lub. / 28 września 2016 o 12:46
Motrowi należy pomagać pod warunkiem 1.Nie kosztem Górnika bo jest najlepszy sportowo i medialnie tak oceniają klub z Lubelszcyzny   w całej Polsce 2.Przeprosić kibiców Stali St ,za wypadek ?pobicie kibica -skutek wiadomy 3.Nigdy nie wywieszać transparentu Bandycki Klub  Bandyckie Miasto ..4 Nie wyisywać na stadionie Arena Lublin tylko dla Motoru -PYTMA gdzie OCHRONA OBIEKTU .Zastanowić się nad działaczami klubu dlaczego nie werbują [ściągają ]Sponsorów Motoru -posłowie prezes czy prezydend Żuk .?Stal Mielec ma na 3 lata PGE czy inne kluby
Avatar
lubelak / 28 września 2016 o 12:32
Jedno spotkanie Motoru na Arenie kosztuje ...70 tys. zł ,przenieśc kopaczy na Kresową i 1 spotkanie bedzie kosztować 700 zł. Jak Motor tak jeszcze Motor miał okolo 2 milona złotych dlugów to kupiono licencje od Spartakusa z Szarowoli za około 700 tys. zł i klub stał się Spartakusem Lublin oraz "zarobił" w ten sposób około 1,5 miliona zł może warto byłoby o tym pomysleć a nie ładować publiczne miejskie pieniądze to studni bez dna. Ja jako fan pilki nożnej mówię stanowcze NIE wydawaniu bezproduktywnego pieniedzy z Ratusza na Spartakusa. Od 2010 roku przekazane już 8 milionów zł a te dziady mają juz 2 miliony zł długów grając cały czas w amatorskiej lidze. Kto tam zarządza ?Panuje wielki nierząd i tylko stręczyciele na czele z Leszczem oni tylko czerpia korzyści z takiego nierządu,szkoda tylko że kosztem pubicznych pieniędzy a Żuk i rajcy miejscy w ten sposób legalizują tylko ten burdel pt. Motor vel Spartakus. 
Jedno spotkanie Motoru na Arenie kosztuje ...70 tys. zł ,przenieśc kopaczy na Kresową i 1 spotkanie bedzie kosztować 700 zł. Jak Motor tak jeszcze Motor miał okolo 2 milona złotych dlugów to kupiono licencje od Spartakusa z Szarowoli za około 700 tys. zł i klub stał się Spartakusem Lublin oraz "zarobił" w ten sposób około 1,5 miliona zł może warto byłoby o tym pomysleć a nie ładować publiczne miejskie pieniądze to studni bez dna. Ja jako fan pilki nożnej mówię stanowcze NIE wydawaniu bezproduktywnego pieniedzy z Ratusza na Spartak... rozwiń
Avatar
Gość / 28 września 2016 o 12:22
na ochrone na to dziadostwo i frajernie
Avatar
Gość / 28 września 2016 o 10:38
Marnotrawstwo publicznych pieniędzy!
Avatar
Gość / 28 września 2016 o 09:55
ponad 200 tys wydają na ochronę, a tyle bramek tracą... Niedługo będą chcieli tyle, co Legia za grę w lidze mistrzów, a padaka jak była tak będzie...
Avatar
Gość / 23 listopada 2016 o 20:37
Przede wszystkim trzeba kogoś z zewnątrz kto uzdrowi sytuację wewnątrz klubu i rozbije układy, co pozwoli na prawidłowe funkcjonowanie. Czemu się nie opłaca bo może ma się nie opłacać, opłaca się tylko wybrańcom pozbyć się drani to i wyniki i rentowności będzie.
Avatar
Gość / 5 października 2016 o 12:40
Chyba ktoś jest tu chory, zajmijcie się szkoleniem zawodników i tylko nimi grajcie, a nie zbieracie różnego rodzaju dziadków i spadochroniarzy z innych klubów i jeszcze im płacicie. Jest sporo młodych, którzy mimo młodego wieku grali by tak jak ta niby kadra. Można pomagać, ale nie takie kwoty. Lepiej to przeznaczcie na obiady dla dzieci w szkołach. A jak ktoś chce płacić na ten klub to niech zrzucają się kibice. Oni szybko rozliczą za wyniki.
Avatar
Gość / 5 października 2016 o 07:16
Motor ma długi? Przecież to najlepiej płacąca firma w regionie? Można zapytać prezesa..
Avatar
Gość / 5 października 2016 o 06:56
POgonić szczawie i leszcze z Motoru a Łysoń niech odejdzie od sportu ( ma pracowników profesjonalnych a nie amatorów sportu ) i Motor ruszy do przodu. A ten łysoniowy model "na skróty" wyrzucić na śmietnik.
Avatar
Gość / 3 października 2016 o 09:50
...publiczne pieniądze dla PRYWATNEJ inicjatywy różnej maści?????? wam się i w głowach i w ....poprzewracało!!!!!
Avatar
kibic piłkarski regionu lub. / 28 września 2016 o 12:46
Motrowi należy pomagać pod warunkiem 1.Nie kosztem Górnika bo jest najlepszy sportowo i medialnie tak oceniają klub z Lubelszcyzny   w całej Polsce 2.Przeprosić kibiców Stali St ,za wypadek ?pobicie kibica -skutek wiadomy 3.Nigdy nie wywieszać transparentu Bandycki Klub  Bandyckie Miasto ..4 Nie wyisywać na stadionie Arena Lublin tylko dla Motoru -PYTMA gdzie OCHRONA OBIEKTU .Zastanowić się nad działaczami klubu dlaczego nie werbują [ściągają ]Sponsorów Motoru -posłowie prezes czy prezydend Żuk .?Stal Mielec ma na 3 lata PGE czy inne kluby
Avatar
lubelak / 28 września 2016 o 12:32
Jedno spotkanie Motoru na Arenie kosztuje ...70 tys. zł ,przenieśc kopaczy na Kresową i 1 spotkanie bedzie kosztować 700 zł. Jak Motor tak jeszcze Motor miał okolo 2 milona złotych dlugów to kupiono licencje od Spartakusa z Szarowoli za około 700 tys. zł i klub stał się Spartakusem Lublin oraz "zarobił" w ten sposób około 1,5 miliona zł może warto byłoby o tym pomysleć a nie ładować publiczne miejskie pieniądze to studni bez dna. Ja jako fan pilki nożnej mówię stanowcze NIE wydawaniu bezproduktywnego pieniedzy z Ratusza na Spartakusa. Od 2010 roku przekazane już 8 milionów zł a te dziady mają juz 2 miliony zł długów grając cały czas w amatorskiej lidze. Kto tam zarządza ?Panuje wielki nierząd i tylko stręczyciele na czele z Leszczem oni tylko czerpia korzyści z takiego nierządu,szkoda tylko że kosztem pubicznych pieniędzy a Żuk i rajcy miejscy w ten sposób legalizują tylko ten burdel pt. Motor vel Spartakus. 
Jedno spotkanie Motoru na Arenie kosztuje ...70 tys. zł ,przenieśc kopaczy na Kresową i 1 spotkanie bedzie kosztować 700 zł. Jak Motor tak jeszcze Motor miał okolo 2 milona złotych dlugów to kupiono licencje od Spartakusa z Szarowoli za około 700 tys. zł i klub stał się Spartakusem Lublin oraz "zarobił" w ten sposób około 1,5 miliona zł może warto byłoby o tym pomysleć a nie ładować publiczne miejskie pieniądze to studni bez dna. Ja jako fan pilki nożnej mówię stanowcze NIE wydawaniu bezproduktywnego pieniedzy z Ratusza na Spartak... rozwiń
Avatar
Gość / 28 września 2016 o 12:22
na ochrone na to dziadostwo i frajernie
Avatar
Gość / 28 września 2016 o 10:38
Marnotrawstwo publicznych pieniędzy!
Avatar
Gość / 28 września 2016 o 09:55
ponad 200 tys wydają na ochronę, a tyle bramek tracą... Niedługo będą chcieli tyle, co Legia za grę w lidze mistrzów, a padaka jak była tak będzie...
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ciężka sytuacja w szpitalu przy al. Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy al. Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 0 0

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 0 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 0

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 0 4

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 0 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 0 11

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 0 2

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 0 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 0 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt
26 maja 2018, 12:00

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na wernisaż interaktywnej wystawy dla dzieci Skład sztuki. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą 0 4

Miały pachnieć nowością, koić klimatyzacją i zapewniać pasażerom bezprzewodowy internet. W takich warunkach miały nas wozić po trasach regionalnych, np. z Lublina do Chełma i Dęblina. Miały, ale na razie nie będą. Unieważniony został przetarg na dostawę 11 pociągów elektrycznych dla województwa lubelskiego

100 milionów złotych na fotonikę!

100 milionów złotych na fotonikę! 0 0

100 mln zł na fotonikę – wspólne przedsięwzięcie NCBiR i samorządu województwa lubelskiego Samorząd województwa lubelskiego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie wspierają projekty w zakresie innowacyjnych technologii fotonicznych. Na ten cel przeznaczono aż 100 milionów złotych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!