Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 stycznia 2016 r.
7:51

Lublin: Droższe bilety, surowsze kary, nowe rozkłady i zmienione trasy komunikacji miejskiej

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
1 77 A A
Od poniedziałku bardziej ryzykowna będzie jazda na gapę
Od poniedziałku bardziej ryzykowna będzie jazda na gapę

Sporo zmian czeka od poniedziałku pasażerów miejskiej komunikacji. Poręba straci jedną linię, jedną zyska Rudnik, a 159 pojedzie częściej. Opłaty za przejazd pójdą w górę, ale nie na liniach nocnych. Tam zapłacimy mniej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Najpopularniejszy z „kasowanych” biletów, czyli 30-minutowy nie będzie już kosztować 2,80 zł (1,40 ulgowy), ale 3,20 (ulgowy po 1,60 zł). Zasady korzystania pozostaną bez zmian. Reguła pierwsza: jeśli nie zmieniamy pojazdu możemy dojechać do przystanku końcowego bez względu na czas. Reguła druga: jeśli się przesiadamy mamy na to tylko 30 minut od skasowania.

Ci, którym pół godziny nie wystarczy, będą mogli kupić nowy bilet 60-minutowy za 3,60 zł (ulgowy 1,80 zł). Drugą nowością jest bilet 2-godzinny za 5 zł (ulgowy 2,50 zł). Z cennika znika za to 90-minutowy, ale nie tylko.

Przyjezdnych zdziwić może brak biletów dobowych, które miasto właśnie likwiduje. To ewenement, bo w gronie 10 najludniejszych miast Polski, biletu dobowego nie będzie tylko w Lublinie. Turystom miasto proponuje bilet 120-godzinny za 30 zł (ulgowy 15 zł).

Zaskoczeni mogą być też ci, którzy pójdą po bilet do kierowcy. Zamiast 3,20 zł za normalny zapłacą 4 zł, a za ulgowy 2 zł zamiast 1,60 zł. Miła niespodzianka czeka za to pasażerów linii nocnych, bo za przejazd będą płacić tyle, co w dzień.

Z tabeli biletów okresowych znikają bilety na dwie linie, zaś drożeją wszystkie pozostałe (z wyjątkiem tych na okaziciela i rodzinnych). Najpopularniejszy, czyli 30-dniowy na wszystkie linie w strefie I będzie kosztować 92 zł zamiast 84 zł (normalny) i 46 zł zamiast 42 zł (ulgowy).

**ZOBACZ TAKŻE: JAK KUPIĆ BILET I ZAOSZCZĘDZIĆ PRZED PODWYŻKĄ W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ?

Gapowicze

Od poniedziałku bardziej ryzykowna będzie jazda na gapę.

– W związku z wejściem w życie nowego cennika biletów, zmianie ulegnie wysokość opłat dodatkowych – informuje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. Kara za brak biletu wzrośnie do 160 zł (w ciągu 7 dni zapłacimy 112 zł), za jazdę bez dokumentu potwierdzającego prawo do ulgi 128 zł (w ciągu 7 dni 89,60 zł), a za spowodowanie zmiany lub zatrzymania pojazdu bez uzasadnionej przyczyny zapłacimy 480 zł.

Zmiany tras i rozkładów

Od poniedziałku pętla na Porębie straci linię 14. Jej przystanek końcowy przeniesiono na Węglinek, a autobus po drodze nie będzie zajeżdżać na Porębę. Z Węglinka na Gęsią przeniesiony będzie przystanek linii 10. A linia 159 w godzinach szczytu ma kursować nie co dziesięć, ale siedem - osiem minut.

Oznacza to np. że zamiast 88 kursów z pl. Wolności na Czuby będzie okrągłe 100. Linia 16 zamiast kończyć trasę na Węglarza pojedzie przez Strzemborza i Cynamonową do pętli Rudnik. Linia 79 będzie mieć dodatkowy przystanek w Uniszowicach przy kapliczce, a na wniosek pasażerów zmienią się też godziny pojedynczych kursów na liniach 17, 23, 32, 45, 54 i 78.

Tak jest taniej

W nowym cenniku, podobnie jak w starym, dla wielu osób bardziej opłacalne będzie kupowanie biletów miesięcznych zamiast jednorazowych. Pasażer jeżdżący wyłącznie z domu do pracy i z powrotem już piętnastego dnia zdąży wydać tyle, ile zapłaciłby za bilet 30-dniowy na wszystkie linie.

Komentarze 77

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2016 o 20:18
Nie mq sensu jeździć MPK, jak dla mnie rower jest całorocznym środkiem transportu ;-) :D
Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 09:13
rozumiem potrzebę wprowadzenia wyższych opłat, ale jeżeli bilety będą kosztowały więcej niż paliwo to korki nas po prostu usadzą w miejscu - bo już teraz lepiej jest dojechać samochodem nawet jednej osobie o ile ma gdzie zaparkowć za darmo...
Avatar
Gość / 30 stycznia 2016 o 13:30
Jeżeli paliwo tanieje, dlaczego bilety drożeją?!? :/
Avatar
Gość / 30 stycznia 2016 o 10:54

Na pewno jednym z powodów, są Światowe Dni młodzieży, ponieważ obcokrajowcy dostają bilety gratis, więc ktos musi za te bilety zapłacić...

Wszyscy przyjeżdżający na ŚDM kupują (drogi) pakiet, z którego też są opłacane bilety, więc może warto najpierw poszukać informacji a nie wprowadzać siebie i innych w błąd...

Avatar
Gość / 30 stycznia 2016 o 07:58

EEEEE tam pier***icie, nasi wspaniali pisowcy chcieli dac 20 baniek na ojca dyrektora, bo nie ma czym do ludzi wyjechac a wy tu o groszach piane bijecie.

Avatar
Radosław / 29 stycznia 2016 o 22:45

Komfort jak komfort szkoda, że nikt nie wspomni o tym, że części autobusów zdarza się nie przyjechać w ogóle wtedy kiedy powinny być, albo się spóźniają, albo przyjeżdżają przed czasem, a o chamstwie niektórych kierowców już nie wspomnę ...

Potwierdzam, ostatnio spóźniłem się na ważne spotkanie, bo autobus zwyczajnie nie przyjechał. Czekałem 12 min i wsiadłem do innego...

Avatar
piotr / 29 stycznia 2016 o 21:26

co tam komunikacja - niech PO wybuduje jeszcze ze 2 stadiony - i zadłuża miasto - to dopiero będzie radocha

Avatar
paweł / 29 stycznia 2016 o 21:23

Czy ci co tak narzekają na podwyżkę cen biletów mają w ogóle jakiekolwiek pojęcie o tym ile miasto w ostatnich latach włożyło w komunikację miejską? Ile pozyskało pieniędzy z Unii Europejskiej na nowe trolejbusy i autobusy? Warto szerzej popatrzeć na sprawę a nie bić pianę i uprawiać politykę na forum. Lublin się rozrasta, nowe osiedla powstają jak grzyby po deszczu, chyba jakoś trzeba je z resztą miasta skomunikować, czyż nie? A skoro tak to wiadomo, że trzeba szukać dodatkowych środków, żeby nie stało się to kosztem aktualnego rozkładu i połączeń które już istnieją, czyż nie? Strefa płatnego parkowania? Bilet droższy o 1zł i nagle taki lament? na gospodarstwo przypada po 2-3 samochody, centrum zakorkowane do granic możliwości, stać was by pół dnia jeździć po mieście a problemem jest 1zł? Z resztą powiększona została nie dlatego, żeby przynosić kasę, tylko po to, żeby wymusić na kierowcach większą rotację w ścisłym centrum. Bo sporo osób widzi tylko własny koniec nosa i robi sobie w śródmieściu parking na cały dzień, zamiast przyjechać, załatwić co ma do załatwienia i wyjechać, zwalniając miejsce innym.

Jakie pieniadze pozyskane z unii ??? - czy ty wiesz jak unia nas ogołociła - mysl trochę mózgiem !

rozwiń
Avatar
julia / 29 stycznia 2016 o 21:17

debilne pomysły - rodem z PO - zwiekszy sie ilosć aut w miescie i tak zakorkowanym - a co do komfortu jazdy - zapraszam kategorycznie zarząd MPK na wycieczkę po Lublinie  śmierdzącymi autobusami  - informuję, że pojeżdzimy 2 godziny - ja stawiam !

Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 21:13

Że niby co ???

Zakupili nowe złomy które non stop się psuja , poskracali linie , pozmieniali numeracje autobusów , polikwidowali linie wiec o czym ty piszesz ???

Ceny biletów nie adekwatne do jakości i zarobków , wystarczy pojechać do innego miasta i zobaczyć jaki maja tabor i jak często kursują autobusy . W Lublinie jest problem, mimo że miasto nie jest duże to brak dojazdu do wielu miejsc i nie pisze tu o peryferiach i wioskach ale o najważniejszych dzielnicach.

Z niektórych miejsc szybciej dojść na piechotę jak czekać na autobus ponad 30 min !!!


No i po co wymyślać? Odwiedzam znajomych z różnych miast i wiem z pierwszej ręki, że w innych miastach jest o wiele gorzej jeśli idzie o jakość autobusów. Mamy dobry i nowoczesny tabor i nic tu nie zmienia fakt, że na drogi wyjeżdża parę złomów, które stanowią promil całego taboru miejskiego.

Z jakich miast ???

Co wymyślać , jeździsz w ogóle komunikacja ???

trzeba dodać jeszcze że czasem w ogóle autobus nie przyjedzie

miast ???

Co wymyślać , jeździsz w ogóle komunikacja ???

trzeba dodać jeszcze że czasem w ogóle autobus nie przyjedzie

rozwiń
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2016 o 20:18
Nie mq sensu jeździć MPK, jak dla mnie rower jest całorocznym środkiem transportu ;-) :D
Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 09:13
rozumiem potrzebę wprowadzenia wyższych opłat, ale jeżeli bilety będą kosztowały więcej niż paliwo to korki nas po prostu usadzą w miejscu - bo już teraz lepiej jest dojechać samochodem nawet jednej osobie o ile ma gdzie zaparkowć za darmo...
Avatar
Gość / 30 stycznia 2016 o 13:30
Jeżeli paliwo tanieje, dlaczego bilety drożeją?!? :/
Avatar
Gość / 30 stycznia 2016 o 10:54

Na pewno jednym z powodów, są Światowe Dni młodzieży, ponieważ obcokrajowcy dostają bilety gratis, więc ktos musi za te bilety zapłacić...

Wszyscy przyjeżdżający na ŚDM kupują (drogi) pakiet, z którego też są opłacane bilety, więc może warto najpierw poszukać informacji a nie wprowadzać siebie i innych w błąd...

Avatar
Gość / 30 stycznia 2016 o 07:58

EEEEE tam pier***icie, nasi wspaniali pisowcy chcieli dac 20 baniek na ojca dyrektora, bo nie ma czym do ludzi wyjechac a wy tu o groszach piane bijecie.

Avatar
Radosław / 29 stycznia 2016 o 22:45

Komfort jak komfort szkoda, że nikt nie wspomni o tym, że części autobusów zdarza się nie przyjechać w ogóle wtedy kiedy powinny być, albo się spóźniają, albo przyjeżdżają przed czasem, a o chamstwie niektórych kierowców już nie wspomnę ...

Potwierdzam, ostatnio spóźniłem się na ważne spotkanie, bo autobus zwyczajnie nie przyjechał. Czekałem 12 min i wsiadłem do innego...

Avatar
piotr / 29 stycznia 2016 o 21:26

co tam komunikacja - niech PO wybuduje jeszcze ze 2 stadiony - i zadłuża miasto - to dopiero będzie radocha

Avatar
paweł / 29 stycznia 2016 o 21:23

Czy ci co tak narzekają na podwyżkę cen biletów mają w ogóle jakiekolwiek pojęcie o tym ile miasto w ostatnich latach włożyło w komunikację miejską? Ile pozyskało pieniędzy z Unii Europejskiej na nowe trolejbusy i autobusy? Warto szerzej popatrzeć na sprawę a nie bić pianę i uprawiać politykę na forum. Lublin się rozrasta, nowe osiedla powstają jak grzyby po deszczu, chyba jakoś trzeba je z resztą miasta skomunikować, czyż nie? A skoro tak to wiadomo, że trzeba szukać dodatkowych środków, żeby nie stało się to kosztem aktualnego rozkładu i połączeń które już istnieją, czyż nie? Strefa płatnego parkowania? Bilet droższy o 1zł i nagle taki lament? na gospodarstwo przypada po 2-3 samochody, centrum zakorkowane do granic możliwości, stać was by pół dnia jeździć po mieście a problemem jest 1zł? Z resztą powiększona została nie dlatego, żeby przynosić kasę, tylko po to, żeby wymusić na kierowcach większą rotację w ścisłym centrum. Bo sporo osób widzi tylko własny koniec nosa i robi sobie w śródmieściu parking na cały dzień, zamiast przyjechać, załatwić co ma do załatwienia i wyjechać, zwalniając miejsce innym.

Jakie pieniadze pozyskane z unii ??? - czy ty wiesz jak unia nas ogołociła - mysl trochę mózgiem !

rozwiń
Avatar
julia / 29 stycznia 2016 o 21:17

debilne pomysły - rodem z PO - zwiekszy sie ilosć aut w miescie i tak zakorkowanym - a co do komfortu jazdy - zapraszam kategorycznie zarząd MPK na wycieczkę po Lublinie  śmierdzącymi autobusami  - informuję, że pojeżdzimy 2 godziny - ja stawiam !

Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 21:13

Że niby co ???

Zakupili nowe złomy które non stop się psuja , poskracali linie , pozmieniali numeracje autobusów , polikwidowali linie wiec o czym ty piszesz ???

Ceny biletów nie adekwatne do jakości i zarobków , wystarczy pojechać do innego miasta i zobaczyć jaki maja tabor i jak często kursują autobusy . W Lublinie jest problem, mimo że miasto nie jest duże to brak dojazdu do wielu miejsc i nie pisze tu o peryferiach i wioskach ale o najważniejszych dzielnicach.

Z niektórych miejsc szybciej dojść na piechotę jak czekać na autobus ponad 30 min !!!


No i po co wymyślać? Odwiedzam znajomych z różnych miast i wiem z pierwszej ręki, że w innych miastach jest o wiele gorzej jeśli idzie o jakość autobusów. Mamy dobry i nowoczesny tabor i nic tu nie zmienia fakt, że na drogi wyjeżdża parę złomów, które stanowią promil całego taboru miejskiego.

Z jakich miast ???

Co wymyślać , jeździsz w ogóle komunikacja ???

trzeba dodać jeszcze że czasem w ogóle autobus nie przyjedzie

miast ???

Co wymyślać , jeździsz w ogóle komunikacja ???

trzeba dodać jeszcze że czasem w ogóle autobus nie przyjedzie

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 77

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 39 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 18 17

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra