czwartek, 26 listopada 2015 r.

Nabór do Straży Miejskiej w Lublinie. Do wzięcia jest 10 etatów

Dodano: 18 marca 2014, 06:00
Autor: Dominik Smaga

Do końca marca przyjmowane będą zgłoszenia od kandydatów na strażników miejskich. Ci, którzy przebrną rekrutację, na początek dostaną 1800 zł brutto. Chętnych może być sporo: w poprzednim naborze kandydatów było 30 razy więcej niż miejsc.

Nabór został ogłoszony wczoraj. Do wzięcia jest 10 etatów. Mogą się o nie starać osoby, które mają skończone 21 lat, polskie obywatelstwo, co najmniej średnie wykształcenie, a poza tym są sprawne i niekarane. Chętni muszą dostarczyć (koniecznie w kopercie formatu A4) komplet dokumentów: list motywacyjny, życiorys (cv), kserokopię świadectw pracy i dokumentów potwierdzających wykształcenie i szereg oświadczeń, których wzory dostępne są m.in. w komendzie straży przy Podwalu. - Na dokumenty będziemy czekać do końca marca. Po sprawdzeniu ich poprawności i zgodności z wymaganiami rozpocznie się drugie etap, czyli testy sprawnościowe - mówi Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej. Do testów dopuszczeni będą ci, którzy złożą poprawne dokumenty. Każdy będzie mógł dwukrotnie zmierzyć się z torem przeszkód, a punktowany ma być lepszy z uzyskanych czasów. - Kandydaci, którzy uzyskają pozytywny wynik przejdą do kolejnego etapu, czyli do testu z wiedzy - dodaje Gogola. Pytania mają dotyczyć Ustawy o strażach gminnych, Prawa o ruchu drogowym oraz funkcjonowania lubelskiego samorządu. Ostatnim etapem będzie rozmowa kwalifikacyjna. Komisja rekrutacyjna ma wybrać 10 najlepszych kandydatów. Co ważne, oceniane mają być jeszcze dodatkowe atuty chętnych, wśród których komenda wymienia: wykształcenie wyższe z zakresu prawa, administracji lub bezpieczeństwa publicznego, udokumentowane i ukończone kursy i szkolenia z zakresu samoobrony, sztuk walki, pierwszej pomocy i obsługi komputera. A także potwierdzona certyfikatem znajomość języka obcego lub migowego. Plusem będzie też prawo jazdy oraz specjalistyczne uprawnienia (ratownika medycznego lub wodnego, sternika motorowodnego, instruktora nauki jazdy, sztuk walki), jak również doświadczenie na podobnym stanowisku, np. w policji, straży pożarnej, żandarmerii, czy SOK. - Chcemy, żeby nowi strażnicy-aplikanci rozpoczęli pracę już od maja - zapowiada rzecznik Straży Miejskiej. Poprzedni nabór odbył się w listopadzie 2012 r. Wtedy o osiem miejsc starało się aż 268 osób.
31 komentarzy
Skomentuj
avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)
Ostatnie komentarze
efendi (6 marca 2015 o godzinie 10:58)
Po pierwsze ta gazeta nie wie co pisze.Rekrutacja została zamknięta w poniedziałek o 15.30. Po drugie jest tylko 5 etatów. Po trzecie zarobki sayjeszcze niższe bo 1600 brutto
Gość (19 marca 2014 o godzinie 17:34)

To samo stanowisko w tej samej Unii,Niemcy,Holandia,Belgia,inne od 6000-7900 na złotówki,Tusk musi odejść,okradają nas wszyscy , nie można dać się dalej dymać !!!

Leopold (19 marca 2014 o godzinie 16:23)

Lublinianie kolejnych desperatów na ulicach bedziecie mieli Straż Miejska do pracy przyjmuje za 1300zł ale nie przejmujcie się FAKT.PL robi akcję na obsesyjne zachowania strażników. Amoże przyjmą samych emerytow co sa wypaleni ale nie do dorabiania dodatkowej kasy.

Darek (19 marca 2014 o godzinie 16:02)

1300 zł  pensja to jakiś żart !!!!! Pracując w Straży Miejskiej być wytykanym to na cieciówkach więcej zarabiają. Gratuluje desperatom co chcą tam pracować tylko jak badania przejdą.???

qqq (19 marca 2014 o godzinie 15:49)

Całe miasto zasrane,wszędzie psie odchody,ktoś to musi w końcu robić.

Masz racje powinni  dozorców zatrudnić za takie pieniądze mam na myśli osoby które są bez wykształcenia bądz wypalonych policjantów na emeryturach co chcą dorobić. Co w tym kraju sie dzieje jak utrzymać rodzine za takie pieniądze!!!!!!dozorcy przynajmniej mogą w wielu miejscach pracować na 2 umowach a ludzie wykrztałceni 1300zł KTOŚ TU JEST OBŁĄKANY CHYBA

Zobacz wszystkie komentarze (31)
Pozostałe informacje
CENEO