niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Najlepsi polscy lekkoatleci przyjadą do Lublina. Mistrzostwa Polski na nowym stadionie

Dodano: 6 września 2017, 17:27
Autor: Dominik Smaga

Lublin będzie gospodarzem lekkoatletycznych mistrzostw Polski w 2018 roku – ogłosił prezydent miasta. Impreza odbędzie się na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego, którego budowa nieco się przedłuża

Przyszłoroczne mistrzostwa Polski mają się odbywać od 20 do 22 lipca. Prezydent Lublina ogłosił to poprzez internetowy portal Facebook.

– Zobaczymy w naszym mieście najlepszych polskich lekkoatletów: Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek, Piotr Małachowski, Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski, Angelika Cichocka, Joanna Jóźwik, Kamila Lićwinko, Ewa Swoboda i wspierana przez miasto zawodniczka AZS UMCS Lublin Malwina Kopron będą rywalizować o medale mistrzostw kraju na naszym obiekcie – napisał Krzysztof Żuk. – To efekt naszej znakomitej współpracy ze związkami sportowymi. Nie byłoby też takiej decyzji bez nowego stadionu lekkoatletycznego.

Stadion powstaje przy al. Piłsudskiego. Jego budowa miała się zakończyć najpóźniej 31 sierpnia, ale wykonawca dostał od miasta dodatkowy miesiąc na dokończenie robót.

– W trakcie budowy konieczne okazało się przeprowadzenie dodatkowych, nieprzewidzianych wcześniej prac, bez których niemożliwe byłoby dokończenie części robót podstawowych – mówi Joanna Bobowska z Urzędu Miasta. – Aneks do umowy wyznacza termin na 30 września, ale zasadnicze prace powinny się zakończyć w przyszłym tygodniu – dodaje. W toku są już zakupy niezbędnego wyposażenia.

Nowy obiekt ma być przystosowany do organizacji zawodów rangi mistrzostw Polski oraz mityngów lekkoatletycznych. Wcześniej musi jeszcze uzyskać niezbędne certyfikaty. – Jego certyfikacja już się rozpoczęła – mówi Bobowska.

Oficjalne otwarcie stadionu zaplanowano na drugą połowę października. – Program jeszcze jest w opracowaniu, ale możemy wskazać trzy punkty tematyczne. Planujemy zawody dla szkół, część oficjalną oraz spotkanie ze sportowym mistrzem.

Czytaj więcej o: Lublin lekkoatletyka stadion
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
lubelska ustawka
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (7 września 2017 o 14:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nikogo nie dziwi, ze znowu jakis frustrat widzi układ, co twoja firemka nie wygrała?
Rozwiń
Gość
Gość (7 września 2017 o 10:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No i pięknie. Tylko czekać na sprzedaż biletów.
Rozwiń
lubelska ustawka
lubelska ustawka (7 września 2017 o 07:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nikogo nie dziwi, że było 100 pytań, a złożono 1 ofertę. Nikogo nie dziwi, że po wyroku KIO nakazującym zmianę specyfikacji zmieniono SIWZ, aby nadal wymusić nawierzchnię z pierwotnej specyfikacji. Nikogo nie dziwi, że Tamex nie udostępniał nikomu poza Budimexem kart i certyfikatów nawierzchnii tylko zrobił z nmi konsorcjum. Nikogo nie dziwi, że SIWZ spełniała jedynie nawierzchnia mondo dystrybuowana w praktyce wyłącznie przez Tamex. Nikogo nie dziwi, że trzeba zapłacić prawie 100% wartości kosztorysu ofertowego. 
Rozwiń
Gość
Gość (6 września 2017 o 23:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gdyby był zorganizowany międzynarodowy miting, to jednak chetnych byloby wiecej niz 1300
Rozwiń
Gość
Gość (6 września 2017 o 22:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
na lekkoatletyczne imprezy nie przychodzą tłumy, stadion jest w sam raz
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!