sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Lublin: Najpierw ulotki, później mandaty za parkowanie bez głowy

Dodano: 11 grudnia 2015, 21:53
Autor: Dominik Smaga

Zastawiania pieszym chodników chcą oduczyć kierowców strażnicy miejscy i policjanci drogówki. Od wczoraj razem patrolują centrum, a za wycieraczki źle zaparkowanych aut wkładają ulotki. – Za miesiąc zamiast ulotek będą już mandaty – zapowiadają mundurowi

Zajmują cały chodnik, stają niemal przy ścianie budynku, nie zostawiają miejsca na przejście z walizką albo wózkiem. To zarzuty pieszych pod adresem parkujących kierowców. Takie problemy pojawiają się m.in. na ul. Hipotecznej, gdzie kierowcy nieraz zajmują większość chodnika parkując skośnie zamiast równolegle. Kiedy regularnie zaczęła zaglądać tu Straż Miejska widok mundurów okazał się tak skuteczny, że parkujących skośnie jest już znacznie mniej.

Ta sama metoda ma być stosowana też na innych ulicach. – Rozpoczęliśmy akcję „chodnik” – ogłosił wczoraj Aleksander Wiącek, asystent prezydenta miasta. – Akcję zaczynamy w centrum i będziemy się przenosić w inne rejony miasta – mówi Jacek Kucharczyk, komendant Straży Miejskiej.

Co więcej, nieprawidłowym parkowaniem będą się też zajmować policjanci drogówki, którzy zwykle takie sprawy zostawiają miejskim strażnikom. Teraz mają ramię w ramię sprawdzać, gdzie kierowcy zawadzają pieszym. – Do wspólnych patroli jest przydzielonych dwóch funkcjonariuszy – informuje Mariusz Kołtun, zastępca szefa Komendy Miejskiej Policji.

Mundurowi mają wkładać ulotki informacyjne za wycieraczki źle zaparkowanych samochodów. Ale tylko do 15 stycznia. – Po tym terminie takie przypadki będą karane – ostrzega Kucharczyk. – Ta akcja będzie kontynuowana tak długo, jak będzie potrzebna – dodaje Kołtun.

Akcja ma też swoje drugie dno. Ratusz musi powoli przyzwyczaić kierowców do tego, co czeka ich w lipcu. Wtedy to zmienią się zasady obowiązujące w Strefie Płatnego Parkowania i każde z miejsc będzie oznaczone liniami wymalowanymi na jezdni lub chodniku. Nie będzie już cichego przyzwolenia na postój w odległości mniejszej niż 10 m od przejścia dla pieszych, co ma miejsce np. na Krakowskim Przedmieściu.

Na trawie nie wolno

Strażnicy mają też bacznie zwracać uwagę na problem parkowania na trawnikach. – Najczęściej wykroczenia te były stwierdzane na ulicach: Szeligowskiego, Gębali, Fijałkowskiego, Unii Lubelskiej, Wyczółkowskiego, Radziszewskiego, Wallenroda – wylicza Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej.

Od początku roku do końca listopada na kierowców niszczących zieleńce strażnicy nałożyli 1242 mandaty na kwotę ponad 112 tys. zł. Ale karać można tylko tych, którzy stają na trawie. Jeśli zieleniec już zmienił się w klepisko, o mandacie nie ma mowy.

Czytaj więcej o: Lublin policja straż miejska
Gość
Gość
lublinianka
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 grudnia 2015 o 09:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

No tak, fotoradar im zabrali to muszą zarabiać na czym innym.

A może najpierw niech miasto zaproponuje jakieś alternatywne miejsca parkingowe, a dopiero potem karze mandatami.

Jak nie mają fotoradaru to niech wyrabiają normy mandatów na rowerzystach.

Polacy, typowi Polacy...

Rozwiń
Gość
Gość (13 grudnia 2015 o 09:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nowobogacki, fur, cham...co to za język kwiecisty i piękny.Chwizytę Pani ustąpię miejsca na Hipotecznej jak z dzieckiem do lekarza będę szedł na wizytę.
Rozwiń
lublinianka
lublinianka (12 grudnia 2015 o 11:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Najgorsi są z tych wielkich SUV ów . Stratowane trawniki, zastawione chodniki - zachowują się jak bydło, a nie jak  ludzie. Nowobogacki cham może więcej i ma wszystkie normy zachowania społecznego w du***. Nie ma co liczyć na zrozumienie akcji przez tych pseudo ludzi, pozostaje tylko odholowywanie ich fur na podmiejskie parkingi.i wysokie mandaty...

Rozwiń
Gość
Gość (12 grudnia 2015 o 10:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cała ul. Topolowa. Zapraszam SM, dzięki.
Rozwiń
mario
mario (12 grudnia 2015 o 10:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A może najpierw niech miasto zaproponuje jakieś alternatywne miejsca parkingowe, a dopiero potem karze mandatami.

A może szlachta d**ę przewiezie MPK a nie wozi się do centrum czterokołową landarą... 

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!