Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 stycznia 2014 r.
13:45
Edytuj ten wpis

Namalowali gwiazdę Dawida pod oknem bloku Pietrasiewicza

1 23 A A

Pod oknem dyrektora Ośrodka Brama Grodzka Teatr NN Tomasz Pietrasiewicza ktoś namalował wielką gwiazdę Dawida.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- To wszystko musiało się wydarzyć w poniedziałek, w nocy. Okazało się, że tym razem został zaatakowany także jeden z moich pracowników. Obok drzwi jego mieszkania także pojawiło się malowidło - mówi Tomasz Pietrasiewicz, dyrektor Ośrodka Brama Grodzka Teatr NN. Policjanci zabezpieczają dowody w tej sprawie. - Zdarzenia miały miejsce w dwóch miejscach. W jednym gwiazda Dawida pojawiła się na bloku budynku, a w drugim na klatce schodowej. Specjalna grupa prowadzi działania w tej sprawie - przekonuje Janusz Wójtowicz, rzecznik prasowy KWP. Tomasz Pietrasiewicz jest obiektem ataków już od kilku lat. Na razie policja nie potrafi jednak ustalić sprawców. - Prowadzimy kilka różnych spraw o różnym charakterze, wszystkie łączy osoby pana Pietrasiewicza - dodaje Wójtowicz. Ataki rozpoczęły się w 2010 roku. Wówczas ktoś wrzucił do mieszkania dyrektora Ośrodka Ośrodka Brama Grodzka Teatr NN cegły z namalowanymi swastykami, później także petardy, na przystankach pojawiały się również plakaty z antysemickimi hasłami.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ŁOWCA SKÓR / 15 stycznia 2014 o 11:24

A.C.T.A. szpicle i konfidenci pracują i dbają na tym forum o dobro i wizerunek żyda !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
Icek Bimberman / 15 stycznia 2014 o 08:29

poniekąd masz rację antysemita jest Pietrasiewicz
więcej jest siewcą antysemityzmu na którym zwyczajnie zarabia
da się to pokazać na przykładach konkretnych spraw
takich jak Biłgoraj czy Uchanie albo na sprawie Beli Szapiro
antysemityzm niesie Pietrasiewicza i dlatego stara się go on świadomie wytwarzać
a kiedy mu się to nie udaje robi takie hucpy jak ta
 

Żyd żydowi  " ugotował "  niestety taki los.

Żyd żydowi  " ugotował "  niestety taki los.

rozwiń
Avatar
obserwator / 14 stycznia 2014 o 23:17
Dziś powtarzam to, co napisałem prawie dwa lata temu. Uważam, że problem, niestety, jest wciąż aktualny:
P. Pietrasiewicz ma niewątpliwe zasługi w odtwarzaniu historii miasta, ale obserwując jego i Teatru NN działania można dojśc do wniosku, że historię Lublina tworzyli tylko Żydzi. A przecież było to miejsce wielokulturowe, wielonarodowościowe, w którym i Polacy odegrali swoją pozytywną rolę. Nie można ograniczac się tylko do jednej nacji, religii, kultury, bo wtedy przedstawi się rys historyczny niepełny, zafałszowany. Nie znaczy to, że pochwalam bandyckie metody, zastraszenie, przemoc. Wina, jak sądzę, leży po obu stronach "barykady". Brakuje uczciwości Polaków i Żydów w ocenie własnej historii. Każda krytyka Żydów utożsamiana jest z antysemityzmem, napiętnowana i ścigana. To nie jest atmosfera do dyskusji. Brak też uczciwego rozrachunku środowisk żydowskich ze swego "romansu" z komunizmem, udziałem Żydów w organach UB i SB, w komunistycznym aparacie przemocy. Oskarżając Polaków o rzekome bądź rzeczywiste winy wobec Żydów, warto byłoby uderzyc się we własne piersi i zawołac, jak kiedyś polscy biskupi do Niemców: "Przebaczamy i prosimy o wybaczenie". Tymczasem poza oskarżeniami mamy często przejaw pychy, postawę roszczeniową i powielanie stereotypów, które piętrzą przeszkody do porozumienia, paląc wiele mostów, które w przyszłości mogłyby pojednac wreszcie oba narody. Wydaje się, że Teatr NN unikał trudnych tematów skupiając się tylko na promowaniu żydowskiego aspektu historii Lublina. To może bolec. Nie wspomnę już o kilku działaniach gmin żydowskich, które im chluby nie przynoszą. Wspomnę chocby o stadionie Lublinianki i blokowaniu (skutecznym) remontu i przebudowy tego obiektu. Powód? Lokalizacja - dawny kirkut. Tymczasem na Lipowej można było, na miejscu podobozu Majdanka, wybudowac Plazę. Sumienie i pamięc chadzają jak widac różnymi drogami.
Polacy natomiast ulegają stereotypom. Żyd, zapamiętany przez dziadków i babcie sprzed wojny, lichwiarz i chytry kupiec, bogacz pokazujący Polakom ulice - przetrwał do dziś dnia. Wielu moich rodaków tak właśnie postrzega Żydów - płasko, stereotypowo, nieobiektywnie. A przecież, jak w każdym narodzie, tak i w naszym, i żydowskim, istnieją mędrcy i głupcy, kanalie i herosi. Jeśli dodamy do tego zacietrzewienie, niechęc do obiektywizmu, namysłu i rozwagi - mamy konflikt. Nie sądzę jednak, by w Polsce kwitł antysemityzm. Wystarczy w samym Lublinie popatrzec, ile codziennie przebywa izraelskich grup, nieniepokojonych przez nikogo, swobodnie zwiedzających miasto swych przodków. Nie wspomnę o licznych imprezach kulturalnych, artystycznych, promujących kulturę żydowską, w których uczestniczą tysiące ludzi - Polaków (m.in. W Krakowie, Łodzi). Szkoda, że środowiska piętnujące teraz napaśc na p. Pietrasiewicza, próbują szukac winnych wśród środowisk prawicowych, wytykając palcami a to Młodzież Wszechpolską, a to PiS. Szkoda, że zabrakło im wrażliwości i politycznego taktu w listopadzie na ulicach Warszawy. Listopadowa manifestacja patriotyczna została zablokowana przez lewaków, choc nikomu nie zagrażała. Jeśli na czele przeciwników obchodów 11 listopada widzi się p. Seweryna B., nie dziwmy się, że konflikt zamiast wygasac, zaognia się. Jeśli wolno organizowac manifestacje gejom, lesbijkom, feministkom i różnym innym mniejszościom, dlaczego Polacy, w dniu swego święta nie mogą legalnie spotkac się na ulicach miast i poczuc, że jednak coś ich łączy. Gdzie są wtedy ci, co dziś pałają świętym oburzeniem na grupkę chuliganów nękających p. Tomasza i jego teatr?
Dziś powtarzam to, co napisałem prawie dwa lata temu. Uważam, że problem, niestety, jest wciąż aktualny:
P. Pietrasiewicz ma niewątpliwe zasługi w odtwarzaniu historii miasta, ale obserwując jego i Teatru NN działania można dojśc do wniosku, że historię Lublina tworzyli tylko Żydzi. A przecież było to miejsce wielokulturowe, wielonarodowościowe, w którym i Polacy odegrali swoją pozytywną rolę. Nie można ograniczac się tylko do jednej nacji, religii, kultury, bo wtedy przedstawi się rys historyczny niepełny, zafałszowany. Nie znaczy to, że... rozwiń
Avatar
Przemysław Leniak / 14 stycznia 2014 o 22:20

Gwiazda Dawida na murze wam przeszkadza? Antysemici!

poniekąd masz rację antysemita jest Pietrasiewicz
więcej jest siewcą antysemityzmu na którym zwyczajnie zarabia
da się to pokazać na przykładach konkretnych spraw
takich jak Biłgoraj czy Uchanie albo na sprawie Beli Szapiro
antysemityzm niesie Pietrasiewicza i dlatego stara się go on świadomie wytwarzać
a kiedy mu się to nie udaje robi takie hucpy jak ta
 

Avatar
YMEN / 14 stycznia 2014 o 21:22

Gwiazda Dawida na murze wam przeszkadza? Antysemici!

Dokładnie tak, Gwiazda Dawida pod oknem każdego np. radnego/ posła

Avatar
typowy Seba / 14 stycznia 2014 o 20:59

Gwiazda Dawida na murze wam przeszkadza? Antysemici!

Avatar
lubelak / 14 stycznia 2014 o 20:44

Żyd, Cygan, Rumun,

Według Wikipedii są to nazwy narodowości, grup etnicznych

a według inteligentów wyznających Paligłupa są to oznaki faszyzmu, nazizmu, zacofania, rasizmu, itp

Niech zamkną wikipedię, bo jest rasistowska.

WIĘCEJ WAZELINY PANOWIE BO ZACZYNACIE GWIAZDORZYĆ 

Avatar
Przemysław Leniak / 14 stycznia 2014 o 20:25

głąb prędzej

Avatar
Gość / 14 stycznia 2014 o 20:04

Pozostaje miec nadzieję, że Policja zainteresuje się niektorymi wpisami  i autorami. Zyczę powodzenia policji.

KAPUSTA ???

Avatar
Przemysław Leniak / 14 stycznia 2014 o 19:27

oczywiście że się zainteresuje ;-)
w końcu o to wszak idzie by nie lubienie Voldemorta stało się przestępstwem
...
dlatego też tego patafiana nikt nie lubi
ani żydzi ani goje

tylko Majuk
 

Avatar
ŁOWCA SKÓR / 15 stycznia 2014 o 11:24

A.C.T.A. szpicle i konfidenci pracują i dbają na tym forum o dobro i wizerunek żyda !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
Icek Bimberman / 15 stycznia 2014 o 08:29

poniekąd masz rację antysemita jest Pietrasiewicz
więcej jest siewcą antysemityzmu na którym zwyczajnie zarabia
da się to pokazać na przykładach konkretnych spraw
takich jak Biłgoraj czy Uchanie albo na sprawie Beli Szapiro
antysemityzm niesie Pietrasiewicza i dlatego stara się go on świadomie wytwarzać
a kiedy mu się to nie udaje robi takie hucpy jak ta
 

Żyd żydowi  " ugotował "  niestety taki los.

Żyd żydowi  " ugotował "  niestety taki los.

rozwiń
Avatar
obserwator / 14 stycznia 2014 o 23:17
Dziś powtarzam to, co napisałem prawie dwa lata temu. Uważam, że problem, niestety, jest wciąż aktualny:
P. Pietrasiewicz ma niewątpliwe zasługi w odtwarzaniu historii miasta, ale obserwując jego i Teatru NN działania można dojśc do wniosku, że historię Lublina tworzyli tylko Żydzi. A przecież było to miejsce wielokulturowe, wielonarodowościowe, w którym i Polacy odegrali swoją pozytywną rolę. Nie można ograniczac się tylko do jednej nacji, religii, kultury, bo wtedy przedstawi się rys historyczny niepełny, zafałszowany. Nie znaczy to, że pochwalam bandyckie metody, zastraszenie, przemoc. Wina, jak sądzę, leży po obu stronach "barykady". Brakuje uczciwości Polaków i Żydów w ocenie własnej historii. Każda krytyka Żydów utożsamiana jest z antysemityzmem, napiętnowana i ścigana. To nie jest atmosfera do dyskusji. Brak też uczciwego rozrachunku środowisk żydowskich ze swego "romansu" z komunizmem, udziałem Żydów w organach UB i SB, w komunistycznym aparacie przemocy. Oskarżając Polaków o rzekome bądź rzeczywiste winy wobec Żydów, warto byłoby uderzyc się we własne piersi i zawołac, jak kiedyś polscy biskupi do Niemców: "Przebaczamy i prosimy o wybaczenie". Tymczasem poza oskarżeniami mamy często przejaw pychy, postawę roszczeniową i powielanie stereotypów, które piętrzą przeszkody do porozumienia, paląc wiele mostów, które w przyszłości mogłyby pojednac wreszcie oba narody. Wydaje się, że Teatr NN unikał trudnych tematów skupiając się tylko na promowaniu żydowskiego aspektu historii Lublina. To może bolec. Nie wspomnę już o kilku działaniach gmin żydowskich, które im chluby nie przynoszą. Wspomnę chocby o stadionie Lublinianki i blokowaniu (skutecznym) remontu i przebudowy tego obiektu. Powód? Lokalizacja - dawny kirkut. Tymczasem na Lipowej można było, na miejscu podobozu Majdanka, wybudowac Plazę. Sumienie i pamięc chadzają jak widac różnymi drogami.
Polacy natomiast ulegają stereotypom. Żyd, zapamiętany przez dziadków i babcie sprzed wojny, lichwiarz i chytry kupiec, bogacz pokazujący Polakom ulice - przetrwał do dziś dnia. Wielu moich rodaków tak właśnie postrzega Żydów - płasko, stereotypowo, nieobiektywnie. A przecież, jak w każdym narodzie, tak i w naszym, i żydowskim, istnieją mędrcy i głupcy, kanalie i herosi. Jeśli dodamy do tego zacietrzewienie, niechęc do obiektywizmu, namysłu i rozwagi - mamy konflikt. Nie sądzę jednak, by w Polsce kwitł antysemityzm. Wystarczy w samym Lublinie popatrzec, ile codziennie przebywa izraelskich grup, nieniepokojonych przez nikogo, swobodnie zwiedzających miasto swych przodków. Nie wspomnę o licznych imprezach kulturalnych, artystycznych, promujących kulturę żydowską, w których uczestniczą tysiące ludzi - Polaków (m.in. W Krakowie, Łodzi). Szkoda, że środowiska piętnujące teraz napaśc na p. Pietrasiewicza, próbują szukac winnych wśród środowisk prawicowych, wytykając palcami a to Młodzież Wszechpolską, a to PiS. Szkoda, że zabrakło im wrażliwości i politycznego taktu w listopadzie na ulicach Warszawy. Listopadowa manifestacja patriotyczna została zablokowana przez lewaków, choc nikomu nie zagrażała. Jeśli na czele przeciwników obchodów 11 listopada widzi się p. Seweryna B., nie dziwmy się, że konflikt zamiast wygasac, zaognia się. Jeśli wolno organizowac manifestacje gejom, lesbijkom, feministkom i różnym innym mniejszościom, dlaczego Polacy, w dniu swego święta nie mogą legalnie spotkac się na ulicach miast i poczuc, że jednak coś ich łączy. Gdzie są wtedy ci, co dziś pałają świętym oburzeniem na grupkę chuliganów nękających p. Tomasza i jego teatr?
Dziś powtarzam to, co napisałem prawie dwa lata temu. Uważam, że problem, niestety, jest wciąż aktualny:
P. Pietrasiewicz ma niewątpliwe zasługi w odtwarzaniu historii miasta, ale obserwując jego i Teatru NN działania można dojśc do wniosku, że historię Lublina tworzyli tylko Żydzi. A przecież było to miejsce wielokulturowe, wielonarodowościowe, w którym i Polacy odegrali swoją pozytywną rolę. Nie można ograniczac się tylko do jednej nacji, religii, kultury, bo wtedy przedstawi się rys historyczny niepełny, zafałszowany. Nie znaczy to, że... rozwiń
Avatar
Przemysław Leniak / 14 stycznia 2014 o 22:20

Gwiazda Dawida na murze wam przeszkadza? Antysemici!

poniekąd masz rację antysemita jest Pietrasiewicz
więcej jest siewcą antysemityzmu na którym zwyczajnie zarabia
da się to pokazać na przykładach konkretnych spraw
takich jak Biłgoraj czy Uchanie albo na sprawie Beli Szapiro
antysemityzm niesie Pietrasiewicza i dlatego stara się go on świadomie wytwarzać
a kiedy mu się to nie udaje robi takie hucpy jak ta
 

Avatar
YMEN / 14 stycznia 2014 o 21:22

Gwiazda Dawida na murze wam przeszkadza? Antysemici!

Dokładnie tak, Gwiazda Dawida pod oknem każdego np. radnego/ posła

Avatar
typowy Seba / 14 stycznia 2014 o 20:59

Gwiazda Dawida na murze wam przeszkadza? Antysemici!

Avatar
lubelak / 14 stycznia 2014 o 20:44

Żyd, Cygan, Rumun,

Według Wikipedii są to nazwy narodowości, grup etnicznych

a według inteligentów wyznających Paligłupa są to oznaki faszyzmu, nazizmu, zacofania, rasizmu, itp

Niech zamkną wikipedię, bo jest rasistowska.

WIĘCEJ WAZELINY PANOWIE BO ZACZYNACIE GWIAZDORZYĆ 

Avatar
Przemysław Leniak / 14 stycznia 2014 o 20:25

głąb prędzej

Avatar
Gość / 14 stycznia 2014 o 20:04

Pozostaje miec nadzieję, że Policja zainteresuje się niektorymi wpisami  i autorami. Zyczę powodzenia policji.

KAPUSTA ???

Avatar
Przemysław Leniak / 14 stycznia 2014 o 19:27

oczywiście że się zainteresuje ;-)
w końcu o to wszak idzie by nie lubienie Voldemorta stało się przestępstwem
...
dlatego też tego patafiana nikt nie lubi
ani żydzi ani goje

tylko Majuk
 

Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 0 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 0 0

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 0 0

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 0 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 1

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 35 6

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 7

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 4

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub 1 2

U dominikanów rozpoczął się kolejny remont – tym razem w zachodnim skrzydle klasztoru. W wyremontowanych salach ma działać od przyszłego roku klub samopomocy.

Lublin: Dwie firmy chętne do remontu ul. Wielkopolskiej

Lublin: Dwie firmy chętne do remontu ul. Wielkopolskiej 0 0

Jest dwóch chętnych do remontu ul. Wielkopolskiej między Roztoczem a Małopolską. Ich oferty zostały wczoraj otwarte w Zarządzie Dróg i Mostów, który zakładał, że na odnowę jezdni wystarczy 470 tys. zł.