niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Namalowali gwiazdę Dawida pod oknem bloku Pietrasiewicza

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 stycznia 2014, 13:45

Pod oknem dyrektora Ośrodka Brama Grodzka Teatr NN Tomasz Pietrasiewicza ktoś namalował wielką gwiazdę Dawida.

- To wszystko musiało się wydarzyć w poniedziałek, w nocy. Okazało się, że tym razem został zaatakowany także jeden z moich pracowników. Obok drzwi jego mieszkania także pojawiło się malowidło - mówi Tomasz Pietrasiewicz, dyrektor Ośrodka Brama Grodzka Teatr NN. Policjanci zabezpieczają dowody w tej sprawie. - Zdarzenia miały miejsce w dwóch miejscach. W jednym gwiazda Dawida pojawiła się na bloku budynku, a w drugim na klatce schodowej. Specjalna grupa prowadzi działania w tej sprawie - przekonuje Janusz Wójtowicz, rzecznik prasowy KWP. Tomasz Pietrasiewicz jest obiektem ataków już od kilku lat. Na razie policja nie potrafi jednak ustalić sprawców. - Prowadzimy kilka różnych spraw o różnym charakterze, wszystkie łączy osoby pana Pietrasiewicza - dodaje Wójtowicz. Ataki rozpoczęły się w 2010 roku. Wówczas ktoś wrzucił do mieszkania dyrektora Ośrodka Ośrodka Brama Grodzka Teatr NN cegły z namalowanymi swastykami, później także petardy, na przystankach pojawiały się również plakaty z antysemickimi hasłami.
  Edytuj ten wpis
ŁOWCA SKÓR
Icek Bimberman
obserwator
(23) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ŁOWCA SKÓR
ŁOWCA SKÓR (15 stycznia 2014 o 11:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A.C.T.A. szpicle i konfidenci pracują i dbają na tym forum o dobro i wizerunek żyda !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rozwiń
Icek Bimberman
Icek Bimberman (15 stycznia 2014 o 08:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

poniekąd masz rację antysemita jest Pietrasiewicz
więcej jest siewcą antysemityzmu na którym zwyczajnie zarabia
da się to pokazać na przykładach konkretnych spraw
takich jak Biłgoraj czy Uchanie albo na sprawie Beli Szapiro
antysemityzm niesie Pietrasiewicza i dlatego stara się go on świadomie wytwarzać
a kiedy mu się to nie udaje robi takie hucpy jak ta
 

Żyd żydowi  " ugotował "  niestety taki los.

Rozwiń
obserwator
obserwator (14 stycznia 2014 o 23:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dziś powtarzam to, co napisałem prawie dwa lata temu. Uważam, że problem, niestety, jest wciąż aktualny:
P. Pietrasiewicz ma niewątpliwe zasługi w odtwarzaniu historii miasta, ale obserwując jego i Teatru NN działania można dojśc do wniosku, że historię Lublina tworzyli tylko Żydzi. A przecież było to miejsce wielokulturowe, wielonarodowościowe, w którym i Polacy odegrali swoją pozytywną rolę. Nie można ograniczac się tylko do jednej nacji, religii, kultury, bo wtedy przedstawi się rys historyczny niepełny, zafałszowany. Nie znaczy to, że pochwalam bandyckie metody, zastraszenie, przemoc. Wina, jak sądzę, leży po obu stronach "barykady". Brakuje uczciwości Polaków i Żydów w ocenie własnej historii. Każda krytyka Żydów utożsamiana jest z antysemityzmem, napiętnowana i ścigana. To nie jest atmosfera do dyskusji. Brak też uczciwego rozrachunku środowisk żydowskich ze swego "romansu" z komunizmem, udziałem Żydów w organach UB i SB, w komunistycznym aparacie przemocy. Oskarżając Polaków o rzekome bądź rzeczywiste winy wobec Żydów, warto byłoby uderzyc się we własne piersi i zawołac, jak kiedyś polscy biskupi do Niemców: "Przebaczamy i prosimy o wybaczenie". Tymczasem poza oskarżeniami mamy często przejaw pychy, postawę roszczeniową i powielanie stereotypów, które piętrzą przeszkody do porozumienia, paląc wiele mostów, które w przyszłości mogłyby pojednac wreszcie oba narody. Wydaje się, że Teatr NN unikał trudnych tematów skupiając się tylko na promowaniu żydowskiego aspektu historii Lublina. To może bolec. Nie wspomnę już o kilku działaniach gmin żydowskich, które im chluby nie przynoszą. Wspomnę chocby o stadionie Lublinianki i blokowaniu (skutecznym) remontu i przebudowy tego obiektu. Powód? Lokalizacja - dawny kirkut. Tymczasem na Lipowej można było, na miejscu podobozu Majdanka, wybudowac Plazę. Sumienie i pamięc chadzają jak widac różnymi drogami.
Polacy natomiast ulegają stereotypom. Żyd, zapamiętany przez dziadków i babcie sprzed wojny, lichwiarz i chytry kupiec, bogacz pokazujący Polakom ulice - przetrwał do dziś dnia. Wielu moich rodaków tak właśnie postrzega Żydów - płasko, stereotypowo, nieobiektywnie. A przecież, jak w każdym narodzie, tak i w naszym, i żydowskim, istnieją mędrcy i głupcy, kanalie i herosi. Jeśli dodamy do tego zacietrzewienie, niechęc do obiektywizmu, namysłu i rozwagi - mamy konflikt. Nie sądzę jednak, by w Polsce kwitł antysemityzm. Wystarczy w samym Lublinie popatrzec, ile codziennie przebywa izraelskich grup, nieniepokojonych przez nikogo, swobodnie zwiedzających miasto swych przodków. Nie wspomnę o licznych imprezach kulturalnych, artystycznych, promujących kulturę żydowską, w których uczestniczą tysiące ludzi - Polaków (m.in. W Krakowie, Łodzi). Szkoda, że środowiska piętnujące teraz napaśc na p. Pietrasiewicza, próbują szukac winnych wśród środowisk prawicowych, wytykając palcami a to Młodzież Wszechpolską, a to PiS. Szkoda, że zabrakło im wrażliwości i politycznego taktu w listopadzie na ulicach Warszawy. Listopadowa manifestacja patriotyczna została zablokowana przez lewaków, choc nikomu nie zagrażała. Jeśli na czele przeciwników obchodów 11 listopada widzi się p. Seweryna B., nie dziwmy się, że konflikt zamiast wygasac, zaognia się. Jeśli wolno organizowac manifestacje gejom, lesbijkom, feministkom i różnym innym mniejszościom, dlaczego Polacy, w dniu swego święta nie mogą legalnie spotkac się na ulicach miast i poczuc, że jednak coś ich łączy. Gdzie są wtedy ci, co dziś pałają świętym oburzeniem na grupkę chuliganów nękających p. Tomasza i jego teatr?
Rozwiń
Przemysław Leniak
Przemysław Leniak (14 stycznia 2014 o 22:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Gwiazda Dawida na murze wam przeszkadza? Antysemici!

poniekąd masz rację antysemita jest Pietrasiewicz
więcej jest siewcą antysemityzmu na którym zwyczajnie zarabia
da się to pokazać na przykładach konkretnych spraw
takich jak Biłgoraj czy Uchanie albo na sprawie Beli Szapiro
antysemityzm niesie Pietrasiewicza i dlatego stara się go on świadomie wytwarzać
a kiedy mu się to nie udaje robi takie hucpy jak ta
 

Rozwiń
YMEN
YMEN (14 stycznia 2014 o 21:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Gwiazda Dawida na murze wam przeszkadza? Antysemici!

Dokładnie tak, Gwiazda Dawida pod oknem każdego np. radnego/ posła

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (23)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!