środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

NFZ przypomina o wizycie u lekarza SMS-em

Autor: kp

Od wczoraj lubelski NFZ przypomina SMS-ami o zbliżającej się wizycie u lekarza specjalisty.

– Takie przypomnienie pacjent otrzyma pięć dni przed umówioną wizytą. W wiadomości znajdzie się m.in. numer telefonu przychodni, w której planowana jest wizyta – mówi Małgorzata Bartoszek, rzeczniczka lubelskiego NFZ. – Jeśli pacjent nie będzie mógł stawić się u lekarza, zostanie poproszony o odwołanie wizyty. Wystarczy jeden telefon do przychodni, aby lekarz mógł poświecić swój czas innemu pacjentowi.

System przypominania opiera się na danych przekazywanych do NFZ przez placówki medyczne. Od pacjenta wymaga jedynie podania numeru telefonu komórkowego przy rejestracji. – Przypomnienie SMS-em dotyczyć będzie czterech specjalistycznych poradni: onkologicznej, kardiologicznej, ortopedycznej oraz endokrynologicznej – mówi Bartoszek.

Z danych lubelskiego NFZ wynika, że tylko w pierwszym półroczu tego roku w poradni onkologicznej na zarejestrowanych 1 091 pacjentów nie przyszło 184 (17 proc.), a w poradni kardiologicznej na zarejestrowanych 13 798 osób nie stawiło się 1 911 pacjentów (14 proc.) Podobnie było w poradni ortopedycznej – na zarejestrowanych 22 554 pacjentów nie przyszło 3 129 (14 proc.) i endokrynologicznej – na wizytę nie zgłosiło się 854 z zarejestrowanych 6 103 osób (14 proc.). – Wysyłanie SMS-ów ma spowodować spadek liczby pacjentów, którzy nie stawili się na wizyty w wyznaczonym terminie. To przełoży się z kolei na skrócenie kolejek w poradniach – tłumaczy Bartoszek. – Wolne terminy wizyt zostaną zaproponowane innym pacjentom oczekującym na poradę specjalisty.

Czytaj więcej o: Lublin NFZ zdrowie
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 października 2016 o 09:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pomysł jest super ! Problem w tym, że do przychodni nie można się dodzwonić. Nie odbierają telefonu lub jest cały dzień jest sygnał, że telefon zajęty. Może NFZ wyegzekwuje żeby pacjenci byli obsługiwani również telefonicznie. Pozdrawiam E.
Rozwiń
Gość
Gość (4 października 2016 o 13:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rok 2036; informujemy że za dwa dni ma Pan/Pani wizytę u specjalisty; fajne :-)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!