Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 września 2016 r.
21:20

Lublin: Nie będą budować kosztem drzew w Parku Ludowym

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 9 A A

Ratusz porzuca kontrowersyjny pomysł wiążącej się z wycinką drzew budowy ośrodka edukacji przyrodniczej na skraju parku Ludowego. Także nowe hale targowe mają powstać w innym miejscu niż pierwotnie zakładano, by oszczędzić publiczne tereny zielone

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Miejski pomysł szeroko opisaliśmy jeszcze w sierpniu. Ratusz chciał stawiać na skraju parku Lubelskie Centrum Edukacji Ekologicznej i Turystyki Przyrodniczej, w którym miałyby się odbywać darmowe lekcje ekologii, specjalne ćwiczenia dla szkół oraz przedszkoli. A także konferencje naukowe poświęcone ochronie środowiska. Sam budynek miałby być jak najmniej uciążliwy dla otoczenia.

Sęk w tym, że budowa miejsca służącego rozbudzaniu miłości do przyrody wiązałaby się z większą lub mniejszą wycinką drzew. Ratusz się z tego wycofał. – Centrum edukacji ekologicznej będzie realizowane, ale poza parkiem Ludowym – informuje Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. – Szukamy innej lokalizacji – dodaje. Rozważane jest ulokowanie nowej placówki w okolicy Bystrzycy.

Parku Ludowego nie powinny też okroić nowe hale Targów Lublin, choć pierwotnie mowa była o tym, że staną one między już istniejącymi obiektami a ul. Stadionową. – Rozmawiamy o tym z zarządem Targów Lublin. Wydaje się, że rozwiązanie znaleźliśmy – mówi Żuk. Targi miałyby się rozbudowywać w kierunku al. Piłsudskiego i nie jest wykluczone, że wejdą też na miejską działkę (dawna siedziba komisariatu), na której Ratusz widziałby nowy hotel.

Park przetną jezdnie

W ogłoszonej wczoraj wstępnej koncepcji przebudowy parku uwzględniono dwa „ciągi pieszo-jezdne”. Jeden miałby łączyć ul. Stadionową i al. Piłsudskiego. Projektant zarzeka się, że będzie to droga służąca wyłącznie obsłudze parku. Takie samo ma być przeznaczenie odchodzącego w bok drugiego ciągu, który prowadzić ma w pobliże powstającego mostu na rzece, gdzie teraz od urywającej się przed rzeką dwupasmówki odchodzi mała, boczna droga.

Czytaj więcej o:

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nn / 6 października 2016 o 08:16
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Ponad rok temu wycięto piękne zdrowe drzewa. Na jedno chore wycięto dziesięć zdrowych pięknych wiekowych drzew. Przed tą wycinką która nie wiadomo po co była robiona w Ludowym można było spotkać sarnę, koziołka , kunę ,lisa a po wycince tylko trociny i uśmiechy ludzi. To teraz jeszcze chcieli wyciąć pięćset czy więcej tych drzew? . Z tysiąca pięciuset rosnących KIEDY. Przed tą rzezią, czy po?. Znowu jakiś zatrudniony przez ratusz powie że na tym terenie żadne drzewo nie urośnie a te co wyrosły to trzeba wyciąć bo i tak uschną i będą zagrażać ludziom a nalepszym rozwiązaniem to będą drzewa w donicach przywożone na wiosnę a czy wrócą do życia?A co to kogo obchodzi?. Jest umowa i jest kasa,
Przed tą wycinką która nie wiadomo po co była robiona w Ludowym można było spotkać sarnę, koziołka , kunę ,lisa a po wycince tylko trociny i uśmiechy ludzi. Taaaa ja bym jeszcze dodał liczne gatunki żulus pospolitus i chcesz w buzke daj piątakus. Nie przesadzajmy i nie demonizujmy bo jak ktoś słusznie stwierdził parę lat temu było tam bagno i jeden wielki syf a teraz wszytsko zmierza w kierunku drugiego reprezentacyjnego parku.
Przed tą wycinką która nie wiadomo po co była robiona w Ludowym można było spotkać sarnę, koziołka , kunę ,lisa a po wycince tylko trociny i uśmiechy ludzi. Taaaa ja bym jeszcze dodał liczne gatunki żulus pospolitus i chcesz w buzke daj piątakus. Nie przesadzajmy i nie demonizujmy bo jak ktoś słusznie stwierdził parę lat temu było tam bagno i jeden wielki syf a teraz wszytsko zmierza w kierunku drugiego reprezentacyjnego parku. rozwiń
Avatar
Gość / 9 września 2016 o 18:19
Przede wszystkim trzeba zacząć od przeniesienia Targów do Lubelskiej Strefy Ekonomicznej. Pamiętam czas tworzenia się tej instytucji, oraz osób tworzących Targi. Założenie jak najbardziej słuszne, ale nie w tym miejscu! Miejsca na Felinie dostatek. Kto jednak by się odważył? Na każdego są haki - główny powód zacofania Polski.
Avatar
sprawiedliwy / 9 września 2016 o 13:07
gdyby nie melioracja Parku Ludowego to wszystkie drzewa już dawno by zamarły. Chyba już niewielu pamięta jak woda w parku stała miesiącami i nikt się tym nie przejmował. Nikt nie płakał nad losem przyrody, choć stan parku prowadził do zagłady całego obiektu, a nie wycinkii poszczególnych drzew. Teraz konsekwencje próbuje się zrzucić na gospodarza Lublina, który chce coś zrobić. Jak wszystko gniło i śmierdziało to było super. Niektórzy tzw społecznicy podnoszą krzyk jak ktoś podejmuje działania, a jak wszystko "leżyodłogiem" to i już nie przeszkadza
Avatar
Gość / 9 września 2016 o 12:05
No i chwała. Ale i tak na ręce patrzeć trzeba - bo BARDZO lubią wycinać drzewa... bo drzewa "przeszkadzają". Ale czy na pewno?
Avatar
Gość / 9 września 2016 o 10:15
lokalizacja targów w centrum miasta , w parku to chory pomysł
Avatar
Gość / 9 września 2016 o 03:05
Ciekawe kiedy wytną uschnięte drzewo przy "murku" na Krakowskim?
Avatar
Gość / 9 września 2016 o 01:07
Park ludowy to piekne miejsce i nienalezy tam nicwycinac a ciagi pieszo jezdne to po cholere???odnowic alejki no ewentualnie w miejsce sciezek wydepttanych chodniki....pomiedzy pieknym udrzewieniem park linowy dla dzieci ...TYLE
Avatar
Gość / 9 września 2016 o 00:43
Najlepiej wszystko wyciąć a park zlikwidować. Zniszczyć wszystko. Mentalność postzaborowa
Avatar
Gość / 9 września 2016 o 00:33
Ponad rok temu wycięto piękne zdrowe drzewa. Na jedno chore wycięto dziesięć zdrowych pięknych wiekowych drzew. Przed tą wycinką która nie wiadomo po co była robiona w Ludowym można było spotkać sarnę, koziołka , kunę ,lisa a po wycince tylko trociny i uśmiechy ludzi. To teraz jeszcze chcieli wyciąć pięćset czy więcej tych drzew? . Z tysiąca pięciuset rosnących KIEDY. Przed tą rzezią, czy po?. Znowu jakiś zatrudniony przez ratusz powie że na tym terenie żadne drzewo nie urośnie a te co wyrosły to trzeba wyciąć bo i tak uschną i będą zagrażać ludziom a nalepszym rozwiązaniem to będą drzewa w donicach przywożone na wiosnę a czy wrócą do życia?A co to kogo obchodzi?. Jest umowa i jest kasa,
Ponad rok temu wycięto piękne zdrowe drzewa. Na jedno chore wycięto dziesięć zdrowych pięknych wiekowych drzew. Przed tą wycinką która nie wiadomo po co była robiona w Ludowym można było spotkać sarnę, koziołka , kunę ,lisa a po wycince tylko trociny i uśmiechy ludzi. To teraz jeszcze chcieli wyciąć pięćset czy więcej tych drzew? . Z tysiąca pięciuset rosnących KIEDY. Przed tą rzezią, czy po?. Znowu jakiś zatrudniony przez ratusz powie że na tym terenie żadne drzewo nie urośnie a te co wyrosły to trzeba wyciąć bo i tak uschną i będą zagrażać... rozwiń
Avatar
nn / 6 października 2016 o 08:16
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Ponad rok temu wycięto piękne zdrowe drzewa. Na jedno chore wycięto dziesięć zdrowych pięknych wiekowych drzew. Przed tą wycinką która nie wiadomo po co była robiona w Ludowym można było spotkać sarnę, koziołka , kunę ,lisa a po wycince tylko trociny i uśmiechy ludzi. To teraz jeszcze chcieli wyciąć pięćset czy więcej tych drzew? . Z tysiąca pięciuset rosnących KIEDY. Przed tą rzezią, czy po?. Znowu jakiś zatrudniony przez ratusz powie że na tym terenie żadne drzewo nie urośnie a te co wyrosły to trzeba wyciąć bo i tak uschną i będą zagrażać ludziom a nalepszym rozwiązaniem to będą drzewa w donicach przywożone na wiosnę a czy wrócą do życia?A co to kogo obchodzi?. Jest umowa i jest kasa,
Przed tą wycinką która nie wiadomo po co była robiona w Ludowym można było spotkać sarnę, koziołka , kunę ,lisa a po wycince tylko trociny i uśmiechy ludzi. Taaaa ja bym jeszcze dodał liczne gatunki żulus pospolitus i chcesz w buzke daj piątakus. Nie przesadzajmy i nie demonizujmy bo jak ktoś słusznie stwierdził parę lat temu było tam bagno i jeden wielki syf a teraz wszytsko zmierza w kierunku drugiego reprezentacyjnego parku.
Przed tą wycinką która nie wiadomo po co była robiona w Ludowym można było spotkać sarnę, koziołka , kunę ,lisa a po wycince tylko trociny i uśmiechy ludzi. Taaaa ja bym jeszcze dodał liczne gatunki żulus pospolitus i chcesz w buzke daj piątakus. Nie przesadzajmy i nie demonizujmy bo jak ktoś słusznie stwierdził parę lat temu było tam bagno i jeden wielki syf a teraz wszytsko zmierza w kierunku drugiego reprezentacyjnego parku. rozwiń
Avatar
Gość / 9 września 2016 o 18:19
Przede wszystkim trzeba zacząć od przeniesienia Targów do Lubelskiej Strefy Ekonomicznej. Pamiętam czas tworzenia się tej instytucji, oraz osób tworzących Targi. Założenie jak najbardziej słuszne, ale nie w tym miejscu! Miejsca na Felinie dostatek. Kto jednak by się odważył? Na każdego są haki - główny powód zacofania Polski.
Avatar
sprawiedliwy / 9 września 2016 o 13:07
gdyby nie melioracja Parku Ludowego to wszystkie drzewa już dawno by zamarły. Chyba już niewielu pamięta jak woda w parku stała miesiącami i nikt się tym nie przejmował. Nikt nie płakał nad losem przyrody, choć stan parku prowadził do zagłady całego obiektu, a nie wycinkii poszczególnych drzew. Teraz konsekwencje próbuje się zrzucić na gospodarza Lublina, który chce coś zrobić. Jak wszystko gniło i śmierdziało to było super. Niektórzy tzw społecznicy podnoszą krzyk jak ktoś podejmuje działania, a jak wszystko "leżyodłogiem" to i już nie przeszkadza
Avatar
Gość / 9 września 2016 o 12:05
No i chwała. Ale i tak na ręce patrzeć trzeba - bo BARDZO lubią wycinać drzewa... bo drzewa "przeszkadzają". Ale czy na pewno?
Avatar
Gość / 9 września 2016 o 10:15
lokalizacja targów w centrum miasta , w parku to chory pomysł
Avatar
Gość / 9 września 2016 o 03:05
Ciekawe kiedy wytną uschnięte drzewo przy "murku" na Krakowskim?
Avatar
Gość / 9 września 2016 o 01:07
Park ludowy to piekne miejsce i nienalezy tam nicwycinac a ciagi pieszo jezdne to po cholere???odnowic alejki no ewentualnie w miejsce sciezek wydepttanych chodniki....pomiedzy pieknym udrzewieniem park linowy dla dzieci ...TYLE
Avatar
Gość / 9 września 2016 o 00:43
Najlepiej wszystko wyciąć a park zlikwidować. Zniszczyć wszystko. Mentalność postzaborowa
Avatar
Gość / 9 września 2016 o 00:33
Ponad rok temu wycięto piękne zdrowe drzewa. Na jedno chore wycięto dziesięć zdrowych pięknych wiekowych drzew. Przed tą wycinką która nie wiadomo po co była robiona w Ludowym można było spotkać sarnę, koziołka , kunę ,lisa a po wycince tylko trociny i uśmiechy ludzi. To teraz jeszcze chcieli wyciąć pięćset czy więcej tych drzew? . Z tysiąca pięciuset rosnących KIEDY. Przed tą rzezią, czy po?. Znowu jakiś zatrudniony przez ratusz powie że na tym terenie żadne drzewo nie urośnie a te co wyrosły to trzeba wyciąć bo i tak uschną i będą zagrażać ludziom a nalepszym rozwiązaniem to będą drzewa w donicach przywożone na wiosnę a czy wrócą do życia?A co to kogo obchodzi?. Jest umowa i jest kasa,
Ponad rok temu wycięto piękne zdrowe drzewa. Na jedno chore wycięto dziesięć zdrowych pięknych wiekowych drzew. Przed tą wycinką która nie wiadomo po co była robiona w Ludowym można było spotkać sarnę, koziołka , kunę ,lisa a po wycince tylko trociny i uśmiechy ludzi. To teraz jeszcze chcieli wyciąć pięćset czy więcej tych drzew? . Z tysiąca pięciuset rosnących KIEDY. Przed tą rzezią, czy po?. Znowu jakiś zatrudniony przez ratusz powie że na tym terenie żadne drzewo nie urośnie a te co wyrosły to trzeba wyciąć bo i tak uschną i będą zagrażać... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 6 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 4 2

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 12 5

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 13 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 3 4

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 16 3

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia)
galeria
film

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia) 7 4

Mieszkańcy Puław, którzy mimo kapryśnej pogody w sobotni wieczór pojawili się przed Urzędem Miasta, nie żałowali. Spektakl warszawskiego Teatru Akt oraz finałowe widowisko z wykorzystaniem światła i muzyki, zrobiły wrażenie na widzach.

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
DNI OTWARTE
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 2 0