sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Nie kończy się spór o centrum IKEA. Kolejny przestój

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 czerwca 2014, 19:00
Autor: drs

Będzie kolejny przestój w sprawie budowy centrum handlowego IKEA przy al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie. Mieszkańcy ul. Nasutowskiej zaskarżyli do Samorządowego Kolegium Odwoławczego decyzję środowiskową Ratusza w sprawie budowy dróg dojazdowych do obiektu.

Mowa o fragmencie ul. Nasutowskiej od al. Spółdzielczości Pracy do ul. Stefczyka oraz drodze, która w planie ma symbol 8KDD i ma biec od Nasutowskiej do planowanego ronda i pętli autobusowej.

Miasto stwierdziło, że nie trzeba badać wpływu budowy tych dróg na środowisko i nadało tej decyzji rygor natychmiastowej wykonalności.

- To kolejne celowe działanie miasta, by pomóc koncernowi - mówił Paweł Zdunek, jeden z protestujących mieszkańców ul. Nasutowskiej.
Zaskarżonej decyzji przyjrzy się teraz Samorządowe Kolegium Odwoławcze.

- Inwestycja w żaden sposób nie jest zagrożona - zapewnia Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. - Przekazaliśmy skargę organowi odwoławczemu i jesteśmy przekonani, że nasza decyzja zostanie utrzymana w mocy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin IKEA
Włodzimierz
zico
Kamil LSW
(20) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Włodzimierz
Włodzimierz (3 czerwca 2014 o 22:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ale jakby tam podszedł do p, Z  gościu z walizeczka pieniędzy to protest by się skończył, O to chodzi.

Nie o to.

może mi ktos wyjaśnic, tak na spokojnie, przeciwko czemu ci ludzie tam protestują?

Przeciwko budowie drogi która będzie biegła przez ich posesje.

panie zdunek o co pan protestujesz i w czyim imieniu ?. Macie proponowane porządne odszkodowania za te odmalowane w ostatnim czasie komórki i stodoły które pamiętają czasy wczesnego PRL-u. Pazerność  ludu przenno-buraczanego z Nasutowskiej nie zna granic!

W swoim własnym zapewne.

Jakie odszkodowania? Oj widze sąsiad się zapienił. Dlaczego?

Rozwiń
zico
zico (3 czerwca 2014 o 19:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

masakra! ...akurat IKEA jest OK, to prestizowa i potrzebna inwestycja!

Rozwiń
Kamil LSW
Kamil LSW (3 czerwca 2014 o 14:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

    maciejjo, dnia 03 Cze 2014 - 08:40 AM, napisał:
    może mi ktoś wyjaśnić, tak na spokojnie, przeciwko czemu ci ludzie tam protestują?

__________________
Protestują przeciwko wielowątkowym i wieloletnim nieprawidłowościom jakich dopuściła się gmina Lublin. Wbrew medialnej opinii zostali wykluczeni z możliwości uczestniczenia w zmianach miejscowego Planu zagospodarowania, wykluczeni jako strona postępowania z oceny środowiskowej dla Koncernu pomimo że bezpośrednio sąsiadują. Główny problem to cały układ drogowy przy IKEA. Protestują nie tylko osoby z Nasutowskiej ale także osoby z Al. Spółdzielczosci Pracy i właściciele gruntów przy granicy administracyjnej miasta przy ulicy obecnie określonej symbolem 8KDD. Największy problem jest przy Nasutowskiej gdzie urzędnicy wraz z IKEA w celu ominięcia gruntów inwestora wyginają w projekcie ulicę o 30 metrów w stronę zabudowanych prywatnych posesji w stosunku do istniejącego przebiegu tej ulicy. Kłamstwem jest to, że Ci ludzie coś niedawno sobie kupili. Są właścicielami gruntów od lat 50 tych. Przy projektach ulic nie obowiązuje ustawa o planowaniu ( zapisy specustawy znoszą je w całości) i jedna decyzja Prezydenta o korekcie układu drogowego załatwiła by problem. W odniesieniu do środowiska doszło do rażącego złamania zapisów ustawy o ochronie środowiska i udziale społeczeństwa w ocenach środowiskowych. Gmina to nie prywata spółka wiec powinna dawać przykład i działać w oparciu o przepisy prawa.

I najważniejsze. To nie ludzie blokują IKEA tylko władze miasta czego dowodem jest umowa pomiędzy IKEA a gminą z 2011 roku. W powyższej umowie gmina postawiła kategoryczny warunek, że dopóki IKEA nie wybuduje ulic dopóty nie dostanie zgody na użytkowanie obiektów komercyjnych. Dlatego IKEA nie buduje i czeka na ulice. Kolejną zatajoną informacją jest to, że od 2014 roku IKEA będzie miała dług hipoteczny w wysokości 6 mln złotych w ramach kary za nie wykonie wyżej opisanych ulic w terminie ( do 2014 roku). Tak więc ktoś ostro w gminie działał by IKEA uniknęła tej kary. Problem się pogłębia bo urzędnicy zamiast wyjaśniać sprawy próbują tuszować problemy. Co do kasy, to nie rozumiem jak Ci ludzie mieli by ją wyciągnąć i od kogo? Co do konkurencji- od samego początku nie ma takiej aktywności więc wbrew obiegowej opinii ani Centra Handlowe ani firmy meblarskie nie obawiają się wejścia IKEA na lubelski rynek.

Rozwiń
Jan Niezbędny
Jan Niezbędny (3 czerwca 2014 o 11:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

może mi ktos wyjaśnic, tak na spokojnie, przeciwko czemu ci ludzie tam protestują?

jak nie wiadomo to na pewno o kasę - myślę że jak dostaną po jakieś 5 do 10 tyś to gęby zamkną i już nie będą mochery protestować !!!

Rozwiń
IKEA
IKEA (3 czerwca 2014 o 11:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

panie zdunek o co pan protestujesz i w czyim imieniu ?. Macie proponowane porządne odszkodowania za te odmalowane w ostatnim czasie komórki i stodoły które pamiętają czasy wczesnego PRL-u. Pazerność  ludu przenno-buraczanego z Nasutowskiej nie zna granic!

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (20)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!