wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Nowe ścieżki rowerowe w Lublinie. Rowerzyści jak po stole, piesi jak po grudzie

Dodano: 22 czerwca 2015, 08:14
Autor: pab

Nowa ścieżka rowerowa wzdłuż al. Kompozytorów Polskich (fot. Paweł Buczkowski)
Nowa ścieżka rowerowa wzdłuż al. Kompozytorów Polskich (fot. Paweł Buczkowski)

Część nowych ścieżek rowerowych w mieście powstaje w miejscu starych chodników. Rowerzystów cieszy nowa, równa nawierzchnia na ścieżkach. Piesi mają gorzej.

Tak jest np. na nowej ścieżce rowerowej wzdłuż al. Kompozytorów Polskich na Czechowie (na zdjęciu). Wykonawca położył nowy asfalt, który jest teraz ścieżką, na części dawnego chodnika. Tuż obok, piesi muszą w kilku miejscach omijać dziurawy, spękany asfalt. Zdarzają się też miejsca gdzie nawierzchnia została jeszcze dodatkowo zepsuta przy okazji budowy ścieżki dla rowerzystów.

– Jestem rowerzystką, ale również matką i nie dziwię się osobom z dziećmi w wózkach, które będą chodzić po ścieżce rowerowej, a nie po chodniku. Jazda wózkiem po tak zepsutej nawierzchni nie należy do przyjemnych – zauważa pani Małgorzata.

Dlaczego Ratusz przy okazji budowy ścieżek nie poprawił również chodników? Karol Kieliszek z biura prasowego Urzędu Miasta wyjaśnia, że w zakresie projektu Europejska Stolica Turystyki Rowerowej, w ramach którego powstają nowe ścieżki, była jedynie budowa tras rowerowych.

– Jednakże tam, gdzie przy okazji budowy pogorszył się stan chodników, będą one lokalnie naprawiane. Dotyczy to także al. Kompozytorów Polskich. Naprawy zostaną przeprowadzone jeszcze w wakacje – zapewnia Kieliszek. 

Gość
Gość
Gość
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 czerwca 2015 o 17:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To pookazuje jak głupia jest obecna polityka miasta. Powinno się zmienić lokalne władze!
Rozwiń
Gość
Gość (22 czerwca 2015 o 16:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lublin - miasto rowerów :P
Rozwiń
Gość
Gość (22 czerwca 2015 o 12:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zwalczaj to ty siebie emerycie. Jestem rowerzystą, mam rower zawsze w idealnym stanie, kask, zawsze jeżdżę dróżką. Za drogie to jest utrzymanie starców.
Rozwiń
Gość
Gość (22 czerwca 2015 o 11:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Powoli trzeba zacząć zwalczać rowerzystów. Koszty są ogromne tych ścieżek, a oni i tak jadą po drodze. Dochodzi do coraz większej ilości wypadków. Każdy rowerzysta musi mieć: kask, lusterka, apteczkę, ubezpieczenie komunikacyjne oraz prawo jazdy lub kartę!
Rozwiń
kolor
kolor (22 czerwca 2015 o 11:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Spokojnie! Jakość wykonania tych dróg dla rowerów jest tak niska, że niedługo i na nich pojawią się dziury i zapadliska. Widać to już na tych wybudowanych w zeszłym roku (np. wzdłuż Unii Lubelskiej).

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!