Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 lutego 2016 r.
7:03

Od dzisiaj nowe ceny biletów komunikacji miejskiej

Autor: Zdjęcie autora drs
0 31 A A

Uwaga pasażerowie miejskiej komunikacji. Od dziś sporo zmian. W życie wchodzi nowy cennik biletów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Najpopularniejszy z „kasowanych” biletów, czyli 30-minutowy nie kosztuje 2,80 zł (1,40 ulgowy), ale 3,20 (ulgowy po 1,60 zł). Zasady korzystania pozostaną bez zmian. Reguła pierwsza: jeśli nie zmieniamy pojazdu możemy dojechać do przystanku końcowego bez względu na czas. Reguła druga: jeśli się przesiadamy mamy na to tylko 30 minut od skasowania.

U kierowcy zamiast 3,20 zł za normalny płacimy 4 zł, a za ulgowy 2 zł zamiast 1,60 zł.
Ci, którym pół godziny nie wystarczy, mogą kupić nowy bilet 60-minutowy za 3,60 zł (ulgowy 1,80 zł). Drugą nowością jest bilet 2-godzinny za 5 zł (ulgowy 2,50 zł). Z cennika znika np. 90-minutowy.

Miła niespodzianka czeka za to pasażerów linii nocnych, bo za przejazd będą płacić tyle, co w dzień. Od dziś kara za brak biletu wzrośnie do 160 zł (w ciągu 7 dni zapłacimy 112 zł), za jazdę bez dokumentu potwierdzającego prawo do ulgi 128 zł (w ciągu 7 dni 89,60 zł), a za spowodowanie zmiany lub zatrzymania pojazdu bez uzasadnionej przyczyny zapłacimy 480 zł.

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 lutego 2016 o 22:45

Żegnaj, MPK! :) Chyba kogoś porąbało, że bedę płacić tyle za bilet.

rowery od marca sa.

Avatar
Gość / 2 lutego 2016 o 22:16

A co z biletami po 2,80? Mam jeszcze kilka...

oddaj syryjczykom :ph34r:

Avatar
marian / 1 lutego 2016 o 14:56

PANI WICEDYREKTOR ZTM MA NARESZCIE KASĘ DLA SIEBIE, MĘŻA, BRACISZKA I RESZTY RODZINY.

sPISkujący głupek... przecież jasno jest powiedziane na co idzie kasa z podwyżki - dodatkowe wozokilometry(połowę dokłada miasto a połowa pochodzić ma z biletów)

Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 14:47
PANI WICEDYREKTOR ZTM MA NARESZCIE KASĘ DLA SIEBIE, MĘŻA, BRACISZKA I RESZTY RODZINY.
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 14:30
Żegnamy wszystkich malkontentów komunikacji. Będzie luźniej dla pozostałych pasażerów. Bez urazy dla mnie lepiej. Pozdrawiam stary użytkownik MPK, szczerze życząc wspaniałych wrażeń pieszo i samochodem.
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 13:31
Żegnaj, MPK! :) Chyba kogoś porąbało, że bedę płacić tyle za bilet.
Avatar
stopPiSowskiejpropagandzie / 1 lutego 2016 o 13:02
BudŻet vel Business owner vel 1 000 000 innych nicków na forum, to kiedy w końcu Lublin zbankrutuje? Bo straszysz tym wszystkich od kilku dobrych lat niczym populista Sylwester Tułajew a tu miasto się rozwija, spada bezrobocie i jak na złość tobie, znaki na niebie i ziemi wskazują, że będzie tylko lepiej? Będziesz tak straszył aż twój kochany PiS dorwie się do władzy w mieście czy podasz jakąś konkretną datę?
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 12:17

Niektórzy chyba zapomnieli o tym jak to było jeszcze parę lat temu - tzn. jakie autobusy i trolejbusy jeździły po mieście, nówki sztuki można było liczyć na palcach jednej ręki. Żadnych wiat, wyświetlaczy czy biletomatów. Myślicie że skąd się to wszystko wzięło? Mikołaj przyniósł pod choinkę? czy że nowe trajtki wyrosły na drzewach? A pisanie o cenach ropy w kontekście cen biletów jest śmieszne i świadczy o ignorancji piszących. Zapewniam was, że nie tylko ceny ropy wpływają na cenę biletu.

Bilety drożeją raz na kilka lat a nowych autobusów i nowych tras przybywa co roku.

Bilety drożeją raz na kilka lat a nowych autobusów i nowych tras przybywa co roku.

rozwiń
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 12:10
Niektórzy chyba zapomnieli o tym jak to było jeszcze parę lat temu - tzn. jakie autobusy i trolejbusy jeździły po mieście, nówki sztuki można było liczyć na palcach jednej ręki. Żadnych wiat, wyświetlaczy czy biletomatów. Myślicie że skąd się to wszystko wzięło? Mikołaj przyniósł pod choinkę? czy że nowe trajtki wyrosły na drzewach? A pisanie o cenach ropy w kontekście cen biletów jest śmieszne i świadczy o ignorancji piszących. Zapewniam was, że nie tylko ceny ropy wpływają na cenę biletu.
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 12:10
Niektórzy chyba zapomnieli o tym jak to było jeszcze parę lat temu - tzn. jakie autobusy i trolejbusy jeździły po mieście, nówki sztuki można było liczyć na palcach jednej ręki. Żadnych wiat, wyświetlaczy czy biletomatów. Myślicie że skąd się to wszystko wzięło? Mikołaj przyniósł pod choinkę? czy że nowe trajtki wyrosły na drzewach? A pisanie o cenach ropy w kontekście cen biletów jest śmieszne i świadczy o ignorancji piszących. Zapewniam was, że nie tylko ceny ropy wpływają na cenę biletu.
Avatar
Gość / 2 lutego 2016 o 22:45

Żegnaj, MPK! :) Chyba kogoś porąbało, że bedę płacić tyle za bilet.

rowery od marca sa.

Avatar
Gość / 2 lutego 2016 o 22:16

A co z biletami po 2,80? Mam jeszcze kilka...

oddaj syryjczykom :ph34r:

Avatar
marian / 1 lutego 2016 o 14:56

PANI WICEDYREKTOR ZTM MA NARESZCIE KASĘ DLA SIEBIE, MĘŻA, BRACISZKA I RESZTY RODZINY.

sPISkujący głupek... przecież jasno jest powiedziane na co idzie kasa z podwyżki - dodatkowe wozokilometry(połowę dokłada miasto a połowa pochodzić ma z biletów)

Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 14:47
PANI WICEDYREKTOR ZTM MA NARESZCIE KASĘ DLA SIEBIE, MĘŻA, BRACISZKA I RESZTY RODZINY.
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 14:30
Żegnamy wszystkich malkontentów komunikacji. Będzie luźniej dla pozostałych pasażerów. Bez urazy dla mnie lepiej. Pozdrawiam stary użytkownik MPK, szczerze życząc wspaniałych wrażeń pieszo i samochodem.
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 13:31
Żegnaj, MPK! :) Chyba kogoś porąbało, że bedę płacić tyle za bilet.
Avatar
stopPiSowskiejpropagandzie / 1 lutego 2016 o 13:02
BudŻet vel Business owner vel 1 000 000 innych nicków na forum, to kiedy w końcu Lublin zbankrutuje? Bo straszysz tym wszystkich od kilku dobrych lat niczym populista Sylwester Tułajew a tu miasto się rozwija, spada bezrobocie i jak na złość tobie, znaki na niebie i ziemi wskazują, że będzie tylko lepiej? Będziesz tak straszył aż twój kochany PiS dorwie się do władzy w mieście czy podasz jakąś konkretną datę?
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 12:17

Niektórzy chyba zapomnieli o tym jak to było jeszcze parę lat temu - tzn. jakie autobusy i trolejbusy jeździły po mieście, nówki sztuki można było liczyć na palcach jednej ręki. Żadnych wiat, wyświetlaczy czy biletomatów. Myślicie że skąd się to wszystko wzięło? Mikołaj przyniósł pod choinkę? czy że nowe trajtki wyrosły na drzewach? A pisanie o cenach ropy w kontekście cen biletów jest śmieszne i świadczy o ignorancji piszących. Zapewniam was, że nie tylko ceny ropy wpływają na cenę biletu.

Bilety drożeją raz na kilka lat a nowych autobusów i nowych tras przybywa co roku.

Bilety drożeją raz na kilka lat a nowych autobusów i nowych tras przybywa co roku.

rozwiń
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 12:10
Niektórzy chyba zapomnieli o tym jak to było jeszcze parę lat temu - tzn. jakie autobusy i trolejbusy jeździły po mieście, nówki sztuki można było liczyć na palcach jednej ręki. Żadnych wiat, wyświetlaczy czy biletomatów. Myślicie że skąd się to wszystko wzięło? Mikołaj przyniósł pod choinkę? czy że nowe trajtki wyrosły na drzewach? A pisanie o cenach ropy w kontekście cen biletów jest śmieszne i świadczy o ignorancji piszących. Zapewniam was, że nie tylko ceny ropy wpływają na cenę biletu.
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 12:10
Niektórzy chyba zapomnieli o tym jak to było jeszcze parę lat temu - tzn. jakie autobusy i trolejbusy jeździły po mieście, nówki sztuki można było liczyć na palcach jednej ręki. Żadnych wiat, wyświetlaczy czy biletomatów. Myślicie że skąd się to wszystko wzięło? Mikołaj przyniósł pod choinkę? czy że nowe trajtki wyrosły na drzewach? A pisanie o cenach ropy w kontekście cen biletów jest śmieszne i świadczy o ignorancji piszących. Zapewniam was, że nie tylko ceny ropy wpływają na cenę biletu.