piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Oklaski, gwizdy i tupanie z zachwytu. Są jeszcze wejściówki na żonglerów

Dodano: 25 lipca 2017, 13:33
Autor: drs, reda

Dwa wielkie cyrkowe namioty stoją koło Areny Lublin. Trochę mniejszy cyrkowcy rozbili przed Targami Lublin. Codziennie występują w nich uczestnicy święta żonglerów. Sprawdź dlaczego spektakle kończą się owacjami na stojąco

Od weekendu trwa w Lublinie 40. edycja Europejskiej Konwencji Żonglerów, na którą przyjechało blisko 2 tysiące osób z wielu krajów. Spędzają czas na warsztatach, piknikują w parku Ludowym, można ich zobaczyć na scenie podczas występów w namiocie Open Stage. Tworzą też najfajniejszą publiczność świata na spektaklach. W poniedziałek po rewelacyjnym występie Compagnie LPM „Piti Peta Hofen Show” namiot o mało nie odleciał, gdy kilkaset osób klaskało, tupało i gwizdało z zachwytu.

Radość na widowni była słuszna, bo trójka żonglerów używających zaledwie trzech rodzajów rekwizytów dała tak zabawne i świetnie wykonane show, że największy smutas i laik, który nie zna się na sztuce cyrkowej bawił się świetnie.

Trzech panów miało za scenografię czarne kulisy i stolik, za kostiumy banalne tshirty i spodnie. No, dobrze, jeden z artystów część show spędził w sukience. Okazuje się, że to wystarcza, by zauroczyć kilkusetosobową publiczność.

Upchnięci na podłodze namiotu zobaczyliśmy blisko godzinne show – mieszkankę żonglerskich tricków najwyższego lotu, humoru i scenicznej brawury.

Opisywanie absurdalnych scenicznych sytuacji, pojedynków na piłeczki, obręcze i maczugi, wokalnych popisów i nowocyrkowych improwizacji mija się z celem. Trzeba to zobaczyć!

Kto chce może korzystając z obecności świetnych żonglerów w Lublinie sprawdzić, czy sztuka cyrkowa jest ulubioną ze sztuk.

Zwłaszcza, że w oglądaniu bardzo pomaga publiczność, która składa się z adeptów sztuki cyrkowej i mistrzów. Jeśli przez namiot przelatuje jęk zachwytu i podziwu, to znaczy, że właśnie pokazany trick jest jednym z trudniejszych albo zobaczyliśmy coś, czego wcześniej nikt nie robił. Dzięki temu ktoś, kto debiutuje w roli cyrkowego widza – ma warsztaty z klaskania.

Idź do cyrku

Są jeszcze wejściówki na wtorkowe występy podczas Europejskiej Konwencji Żonglerskiej. O godz. 15 można się wybrać na spektakl cyrku młodzieżowego „Juxirkus”, o godz. 18 zacznie się otwarty pokaz Open Stage, zaś o godz. 20 spektakl Volcano vs. Palm Tree, a jak twierdzą organizatorzy „Show tworzy 30proc. Barbie, 60 proc. geometrii i 200 proc. żonglerki.”.

Rezerwacje bezpłatnych wejściówek możliwe są wyłącznie poprzez stronę internetową evenea.pl. W środę i czwartek kolejna porca wejściówek.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!