środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Oni wybiorą dyrektora CSK: urzędnicy, wykładowcy i Cugowski

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 lipca 2014, 15:32
Autor: (toma)

Znamy skład 15-osobowej komisji, która wybierze kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. W tym gronie znaleźli się przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego (7 osób), Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2), lubelskich uczelni (3) oraz wokalista Budki Suflera Krzysztof Cugowski.

W tym gronie znaleźli się przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego (7 osób), Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2), lubelskich uczelni (3) oraz wokalista Budki Suflera Krzysztof Cugowski.

Przewodniczącym komisji został wicemarszałek Krzysztof Grabczuk, a jego zastępcą sekretarz województwa Artur Walasek. W wyborze dyrektora powstającej instytucji będą tez uczestniczyć m. in. Leszek Burakowski, dyrektor Departamentu Organizacyjno-Prawnego w Urzędzie Marszałkowskim, szefowa Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu Katarzyna Bryda, jej zastępca Andrzej Miskur, dyrektor Departamentu Finansów Ryszard Staśczak i przewodniczący komisji edukacji, kultury i sportu sejmiku województwa Henryk Dudziak.

Ministerstwo mają reprezentować Renata Karpińska i Elżbieta Wrotnowska.

Przedstawicielami środowiska akademickiego będą: prof. Urszula Bobryk z Wydziału Artystycznego UMCS, prof. Jan Adamowski z Wydziału Humanistycznego tej samej uczelni i prof. Sławomir Partycki z KUL.

Ponadto w komisji znaleźli się: prezes lubelskiego oddziału Związku Polskich Artystów Plastyków Wojciech Mendzelewski, wokalista Budki Suflera Krzysztof Cugowski i prezes Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych Zbigniew Sobczuk.

- Komisja zbierze się prawdopodobnie 15 lipca i otworzy koperty z ofertami. Następnie będzie umawiać się na rozmowy z kandydatami. Cała procedura wyboru dyrektora potrwa około miesiąca - mówi Beata Górka, rzeczniczka marszałka.

O fotel szefa CSK walczy sześć osób. Wśród nich są m. in.: Piotr Franaszek, dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim, Krzysztof Kutarski, szef Teatru Muzycznego w Lublinie i Krzysztof Księski, prezes Lubelskiego Stowarzyszenia Fantastyki "Cytadela Syriusza”.
  Edytuj ten wpis
Josef
Metryka
def
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Josef
Josef (9 lipca 2014 o 09:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

I po co ta cała ceremonia skoro kandydat jest już znany ,tylko póki co niepublikowany. Wiadomo ,że to będzie czło0wiek PSL-u,nazwisko łatwo zgadnąć.Przecież to są ostatnie podrygi gumo filcowych i oni nie dopuszczą ,aby ktoś inny /spoza zielonych/objął ten intratny stołek.Oni o wyniki się nie matrią,tak jak o budowę tegoż teatru,bowiem budowali go 40 lat.To jest zbiorowisko pazernych niedołęgów!

Rozwiń
Metryka
Metryka (9 lipca 2014 o 05:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

zuk jest ze świdnika nie z krasnegostawu

Miał zapewne na myśli miejsce urodzenia i podstawowej edukacji.

Rozwiń
def
def (8 lipca 2014 o 17:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

zuk jest ze świdnika nie z krasnegostawu

Rozwiń
EDEK
EDEK (8 lipca 2014 o 17:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

I tak pewnie dyrektorem zostanie ktoś z krasnostawskiego plemienia Żuka!

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!