poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Otworzą odnowiony wiadukt na Czechowie. Pojedziemy al. Kompozytorów Polskich

Dodano: 11 września 2016, 14:34
Autor: Dominik Smaga

(fot. Maciej Kaczanowski)
(fot. Maciej Kaczanowski)

W czwartek przywrócony ma być ruch na al. Kompozytorów Polskich między rondem przy Orfeuszu i al. Solidarności. W obu kierunkach pojedziemy tu jednym z odnawianych wiaduktów. Drugi ma być gotowy pod koniec miesiąca, ale wcześniej czekają nas utrudnienia

Od czwartkowego poranka możliwy ma się stać przejazd całym odnawianym odcinkiem dwupasmówki, ale nie bezproblemowo. Na razie uda się udostępnić tylko wiadukt po stronie pogotowia ratunkowego i ul. Paganiniego. Dlatego też kierowcy jadący w stronę Czechowa będą musieli na wysokości ul. Oratoryjnej zjechać na przeciwległą jezdnię, a na właściwą wrócą już za wiaduktem, na wysokości ul. Nowowiejskiego.

Dla kierowców oznacza to koniec objazdów przez al. Smorawińskiego lub ul. Paganiniego. Przez osiedle nie będą też kursować miejskie autobusy. – Linie autobusowe nr 12, 23, 34 i 74 wrócą na swoje podstawowe trasy – zapowiada Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego.

Co z drugim wiaduktem? Tu układanie asfaltu zaplanowano na 22 września. Natomiast 24 i 25 września ostatnia warstwa nawierzchni ma być układana na całym odcinku al. Kompozytorów Polskich objętym przebudową, a te prace będą się już wiązały z całkowitym zamykaniem jezdni dla ruchu. – Jezdnie nie będą zamykane obie jednocześnie stąd wykonawca na te prace rezerwuje dwa dni – zastrzega Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Przy okazji przebudowy al. Kompozytorów Polskich miasto odnawia jeszcze kilka innych ulic na Czechowie, a te prace jeszcze są w toku. Na Elsnera odnowiona jest już jezdnia, w tym tygodniu podobnie wyglądać ma ul. Lawinowa, mniej zaawansowane są roboty na Legendy i Lipińskiego. Nie zaczęły się jeszcze prace na ul. Braci Wieniawskich, gdzie robotnicy mają się pojawić pod koniec tygodnia, zaś już jutro można się spodziewać rozpoczęcia prac na ul. Paganiniego, a tu pojawią się nieco większe utrudnienia.

Za nieco ponad tydzień zamknięty zostanie wjazd w ul. Paganiniego od al. Kompozytorów Polskich. Nie da się tu również pojechać w przeciwnym kierunku. Jezdnia ma być rozkopana z powodu trwającej obok przebudowy sieci ciepłowniczej, która zbiega się w czasie z robotami drogowymi.

Po równym asfalcie na każdej z wymienionych dróg osiedlowych powinniśmy jechać najpóźniej w połowie października. Do tego dnia gotowy ma być ponadto brakujący odcinek ścieżki rowerowej wzdłuż al. Kompozytorów Polskich po stronie ul. Braci Wieniawskich i Elsnera.

Czytaj więcej o: Lublin Czechów wiadukt
TaBlef
Marianna z Oratoryjnej
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

TaBlef
TaBlef (12 września 2016 o 07:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Marianna z Oratoryjnej napisał:
uwaga na otwarciu tego wiaduktu na faceta z tabletem który wszystko nakręcia i wstawia do internetu. Podobno to działacz dzielnicowy, ale zboczeńców teraz tyle że trzeba być czujnym !
Masz do ukrycia coś, co jest sprawą za przeproszeniem publiczną? Tak was boli prawda, że boicie się wszelkich nagrań, z których treści wynika coś innego niż z przygotowywanych przez was komunikatów prasowych? Wiem, że dla niektórych pożycie w jednym związku małżeńskim dłużej niż 30 lat jest zboczeniem, czego jaskrawym przykładem może być wasz wpis, bo podobno macie z tym osobisty problem.
Rozwiń
Marianna z Oratoryjnej
Marianna z Oratoryjnej (12 września 2016 o 00:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
uwaga na otwarciu tego wiaduktu na faceta z tabletem który wszystko nakręcia i wstawia do internetu. Podobno to działacz dzielnicowy, ale zboczeńców teraz tyle że trzeba być czujnym !
Rozwiń
Gość
Gość (11 września 2016 o 21:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wielka szkoda ze przy okazji remontu Kompozytorów Polskich nie można było przeciąć pasa zieleni i wykonać wjazdów w osiedla (tak jak jest teraz podczas remontu). Po remoncie żeby wjechać np. w Nowowiejskiego jadąc od Choin trzeba będzie wyjechać z Czechowa i odstać swoje na skrzyżowaniu z Północną. Zawrócić aby ponownie pokonać całą trasę z powrotem. Bo to jest Lublin i poprostu się nie da i już. Tak jest bardziej ekonomicznie i lepiej dla środowiska a poza tym mniejsze korki przecież (zwłaszcza na skrzyżowaniu z Północną).
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!