niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Pieniądze dla bezrobotnych w woj. lubelskim. Trwają nabory na szkolenia, staże i dotacje

Dodano: 12 listopada 2016, 10:18

Od kilkunastu tysięcy do nawet miliona złotych mają jeszcze do wydania powiatowe i miejskie urzędy pracy. Trwają nabory na m.in. szkolenia, staże i dotacje na własną działalność gospodarczą.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu ma jeszcze do wykorzystania ok. milion złotych. – Nadal można skorzystać ze wszystkich form wsparcia, które realizuje nasz urząd. Nie mamy tu żadnych ograniczeń – zapewnia Marian Hawrylak, dyrektor PUP w Zamościu. – Trwają nabory m.in. na dotacje na własną działalność gospodarczą oraz refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowisk pracy dla osób bezrobotnych. W obu przypadkach maksymalna kwota o jaką można się ubiegać to 17 tys. zł.

W Zamościu można skorzystać także ze staży, różnych forma wsparcia dla osób po 50. roku życia oraz indywidualnych szkoleń. – Na szkolenie dla jednej osoby możemy maksymalnie przeznaczyć 12 tys. zł. Osoba, która ubiega się o jego sfinansowanie, musi oczywiście odpowiednio uzasadnić swoją propozycję – tłumaczy Hawrylak. – Z własnej inicjatywy oferujemy m.in. szkolenia dla kierowców ciężarówek, bo w tej branży jest spory deficyt.

Na indywidualne szkolenia i wsparcie dla osób 50+ postawił też PUP w Białej Podlaskiej.

– Zostało nam tylko 10 tys. zł, więc zrealizujemy to, na co będzie najwięcej chętnych – tłumaczy Edward Tymoszyński, dyrektor PUP w Białej Podlaskiej. – Nabory ogłosimy do końca przyszłego tygodnia, bo środki musimy wydać do końca roku.

W Miejskim Urzędzie Pracy w Lublinie trwają nabory na staże i indywidualne szkolenia.

– Na realizację staży mamy ok. 500 tys. zł, a szkoleń ok. 30 tys. zł. Trudno oszacować ile osób skorzysta z tych form wsparcia, bo nie ma konkretnej sumy przewidzianej na konkretny wniosek – tłumaczy Monika Różycka-Górska, rzeczniczka MUP w Lublinie. – Koszty konkretnego stażu czy szkolenia różnią się między sobą, czasami znacząco. A nabór jeszcze się nie zakończył.

W lubelskim MUP trwa też nabór uzupełniający na kształcenie ustawiczne (związane z konkretną branżą lub zawodem) dla pracowników i pracodawcy w ramach środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.
Z kolei w Powiatowym Urzędzie Pracy w Chełmie do wzięcia jest jeszcze tylko 20 dotacji na własną działalność gospodarczą i 27 bonów na zasiedlenie dla osób bezrobotnych.

– Mamy też 10 ostatnich miejsc dla pracodawców na refundację części wynagrodzenia dla osób do 30. roku życia. Przez cały rok refundujemy te koszty prawie w 100 proc. – mówi Barbara Gil, kierownik działu instrumentów rynku pracy w chełmskim PUP. – W sumie do wydania do końca roku mamy jeszcze 600 tys. zł.

grttt
Użytkownik niezarejestrowany
Aga
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

grttt
grttt (12 listopada 2016 o 18:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
szkolenia dla osób po 50 roku zycia a młodzi leżeć i robić dzieci i za darmo 500+
Rozwiń
Gość
Gość (12 listopada 2016 o 14:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Teraz wszystkich na te staże wysyłają. Też mnie wysłali chociaz mocno naciągane to moje stanowisko tzn nie pokrywa się z moim wykształceniem. Kolega trafił lepiej bo w swoim kierunku ma za to moją kolezanke też wysłali nie do konca zgodnie z jej kierunkiem. Nie wiem co to za ruchy, ale faktycznie dają te staże bez względu czy ktos ma pokrywające się wykształcenie czy nie.
Rozwiń
Aga
Aga (12 listopada 2016 o 12:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Kolejna "propaganda" !!! To już kolejny rok "niby" staży i szkoleń...tylko , ze już dawno te miejsca zostały przydzielone i nie ma szans na załapanie się w listopadzie i grudniu !!!! Doświadczam tego już kolejny raz...we wrześniu za wcześnie a w listopadzie za późno !!!!  Jak zwykle...załapali "znajomkowie" i "pewniacy" którzy kolejny rok nabijają kasę Urzędom Pracy !!! Znam takich co co roku robią po kilka kursów i nie szukają na silę pracy ???? a Urząd "tylko" kieruje ???? skąd Pan jest ? proszę poszukać projektów realiozowanych ze środków unijnych przez operatorów tj. firmy, tam też znajdzie Pan staż i szkolenia, nawet lepsze niż w PUP/MUP. Dane mozna odnaleźć tutaj : mapadotacji.gov.pl Około lutego ruszają kolejne projekty( roztrzygnięcie konkursu na takie projekty będzie miał WUP Lublin- realizacja w całym województwie), Pozdrawiam
Rozwiń
Gość
Gość (12 listopada 2016 o 12:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
s***syny...za staze kaza oddawac kase...jak kogos złapią,,,a tak wydaja na szkolenia lekką rączka kaske...a co tam przeciez im sypna
Rozwiń
Gość
Gość (12 listopada 2016 o 12:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kolejna "propaganda" !!! To już kolejny rok "niby" staży i szkoleń...tylko , ze już dawno te miejsca zostały przydzielone i nie ma szans na załapanie się w listopadzie i grudniu !!!! Doświadczam tego już kolejny raz...we wrześniu za wcześnie a w listopadzie za późno !!!! Jak zwykle...załapali "znajomkowie" i "pewniacy" którzy kolejny rok nabijają kasę Urzędom Pracy !!! Znam takich co co roku robią po kilka kursów i nie szukają na silę pracy ???? a Urząd "tylko" kieruje ????
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!