Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 listopada 2016 r.
10:18

Pieniądze dla bezrobotnych w woj. lubelskim. Trwają nabory na szkolenia, staże i dotacje

27 5 A A

Od kilkunastu tysięcy do nawet miliona złotych mają jeszcze do wydania powiatowe i miejskie urzędy pracy. Trwają nabory na m.in. szkolenia, staże i dotacje na własną działalność gospodarczą.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu ma jeszcze do wykorzystania ok. milion złotych. – Nadal można skorzystać ze wszystkich form wsparcia, które realizuje nasz urząd. Nie mamy tu żadnych ograniczeń – zapewnia Marian Hawrylak, dyrektor PUP w Zamościu. – Trwają nabory m.in. na dotacje na własną działalność gospodarczą oraz refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowisk pracy dla osób bezrobotnych. W obu przypadkach maksymalna kwota o jaką można się ubiegać to 17 tys. zł.

W Zamościu można skorzystać także ze staży, różnych forma wsparcia dla osób po 50. roku życia oraz indywidualnych szkoleń. – Na szkolenie dla jednej osoby możemy maksymalnie przeznaczyć 12 tys. zł. Osoba, która ubiega się o jego sfinansowanie, musi oczywiście odpowiednio uzasadnić swoją propozycję – tłumaczy Hawrylak. – Z własnej inicjatywy oferujemy m.in. szkolenia dla kierowców ciężarówek, bo w tej branży jest spory deficyt.

Na indywidualne szkolenia i wsparcie dla osób 50+ postawił też PUP w Białej Podlaskiej.

– Zostało nam tylko 10 tys. zł, więc zrealizujemy to, na co będzie najwięcej chętnych – tłumaczy Edward Tymoszyński, dyrektor PUP w Białej Podlaskiej. – Nabory ogłosimy do końca przyszłego tygodnia, bo środki musimy wydać do końca roku.

W Miejskim Urzędzie Pracy w Lublinie trwają nabory na staże i indywidualne szkolenia.

– Na realizację staży mamy ok. 500 tys. zł, a szkoleń ok. 30 tys. zł. Trudno oszacować ile osób skorzysta z tych form wsparcia, bo nie ma konkretnej sumy przewidzianej na konkretny wniosek – tłumaczy Monika Różycka-Górska, rzeczniczka MUP w Lublinie. – Koszty konkretnego stażu czy szkolenia różnią się między sobą, czasami znacząco. A nabór jeszcze się nie zakończył.

W lubelskim MUP trwa też nabór uzupełniający na kształcenie ustawiczne (związane z konkretną branżą lub zawodem) dla pracowników i pracodawcy w ramach środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.
Z kolei w Powiatowym Urzędzie Pracy w Chełmie do wzięcia jest jeszcze tylko 20 dotacji na własną działalność gospodarczą i 27 bonów na zasiedlenie dla osób bezrobotnych.

– Mamy też 10 ostatnich miejsc dla pracodawców na refundację części wynagrodzenia dla osób do 30. roku życia. Przez cały rok refundujemy te koszty prawie w 100 proc. – mówi Barbara Gil, kierownik działu instrumentów rynku pracy w chełmskim PUP. – W sumie do wydania do końca roku mamy jeszcze 600 tys. zł.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
grttt / 12 listopada 2016 o 18:20
szkolenia dla osób po 50 roku zycia a młodzi leżeć i robić dzieci i za darmo 500+
Avatar
Gość / 12 listopada 2016 o 14:23
Teraz wszystkich na te staże wysyłają. Też mnie wysłali chociaz mocno naciągane to moje stanowisko tzn nie pokrywa się z moim wykształceniem. Kolega trafił lepiej bo w swoim kierunku ma za to moją kolezanke też wysłali nie do konca zgodnie z jej kierunkiem. Nie wiem co to za ruchy, ale faktycznie dają te staże bez względu czy ktos ma pokrywające się wykształcenie czy nie.
Avatar
Aga / 12 listopada 2016 o 12:51
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Kolejna "propaganda" !!! To już kolejny rok "niby" staży i szkoleń...tylko , ze już dawno te miejsca zostały przydzielone i nie ma szans na załapanie się w listopadzie i grudniu !!!! Doświadczam tego już kolejny raz...we wrześniu za wcześnie a w listopadzie za późno !!!!  Jak zwykle...załapali "znajomkowie" i "pewniacy" którzy kolejny rok nabijają kasę Urzędom Pracy !!! Znam takich co co roku robią po kilka kursów i nie szukają na silę pracy ???? a Urząd "tylko" kieruje ???? skąd Pan jest ? proszę poszukać projektów realiozowanych ze środków unijnych przez operatorów tj. firmy, tam też znajdzie Pan staż i szkolenia, nawet lepsze niż w PUP/MUP. Dane mozna odnaleźć tutaj : mapadotacji.gov.pl Około lutego ruszają kolejne projekty( roztrzygnięcie konkursu na takie projekty będzie miał WUP Lublin- realizacja w całym województwie), Pozdrawiam
rozwiń
Avatar
Gość / 12 listopada 2016 o 12:33
s***syny...za staze kaza oddawac kase...jak kogos złapią,,,a tak wydaja na szkolenia lekką rączka kaske...a co tam przeciez im sypna
Avatar
Gość / 12 listopada 2016 o 12:05
Kolejna "propaganda" !!! To już kolejny rok "niby" staży i szkoleń...tylko , ze już dawno te miejsca zostały przydzielone i nie ma szans na załapanie się w listopadzie i grudniu !!!! Doświadczam tego już kolejny raz...we wrześniu za wcześnie a w listopadzie za późno !!!! Jak zwykle...załapali "znajomkowie" i "pewniacy" którzy kolejny rok nabijają kasę Urzędom Pracy !!! Znam takich co co roku robią po kilka kursów i nie szukają na silę pracy ???? a Urząd "tylko" kieruje ????
Avatar
grttt / 12 listopada 2016 o 18:20
szkolenia dla osób po 50 roku zycia a młodzi leżeć i robić dzieci i za darmo 500+
Avatar
Gość / 12 listopada 2016 o 14:23
Teraz wszystkich na te staże wysyłają. Też mnie wysłali chociaz mocno naciągane to moje stanowisko tzn nie pokrywa się z moim wykształceniem. Kolega trafił lepiej bo w swoim kierunku ma za to moją kolezanke też wysłali nie do konca zgodnie z jej kierunkiem. Nie wiem co to za ruchy, ale faktycznie dają te staże bez względu czy ktos ma pokrywające się wykształcenie czy nie.
Avatar
Aga / 12 listopada 2016 o 12:51
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Kolejna "propaganda" !!! To już kolejny rok "niby" staży i szkoleń...tylko , ze już dawno te miejsca zostały przydzielone i nie ma szans na załapanie się w listopadzie i grudniu !!!! Doświadczam tego już kolejny raz...we wrześniu za wcześnie a w listopadzie za późno !!!!  Jak zwykle...załapali "znajomkowie" i "pewniacy" którzy kolejny rok nabijają kasę Urzędom Pracy !!! Znam takich co co roku robią po kilka kursów i nie szukają na silę pracy ???? a Urząd "tylko" kieruje ???? skąd Pan jest ? proszę poszukać projektów realiozowanych ze środków unijnych przez operatorów tj. firmy, tam też znajdzie Pan staż i szkolenia, nawet lepsze niż w PUP/MUP. Dane mozna odnaleźć tutaj : mapadotacji.gov.pl Około lutego ruszają kolejne projekty( roztrzygnięcie konkursu na takie projekty będzie miał WUP Lublin- realizacja w całym województwie), Pozdrawiam
rozwiń
Avatar
Gość / 12 listopada 2016 o 12:33
s***syny...za staze kaza oddawac kase...jak kogos złapią,,,a tak wydaja na szkolenia lekką rączka kaske...a co tam przeciez im sypna
Avatar
Gość / 12 listopada 2016 o 12:05
Kolejna "propaganda" !!! To już kolejny rok "niby" staży i szkoleń...tylko , ze już dawno te miejsca zostały przydzielone i nie ma szans na załapanie się w listopadzie i grudniu !!!! Doświadczam tego już kolejny raz...we wrześniu za wcześnie a w listopadzie za późno !!!! Jak zwykle...załapali "znajomkowie" i "pewniacy" którzy kolejny rok nabijają kasę Urzędom Pracy !!! Znam takich co co roku robią po kilka kursów i nie szukają na silę pracy ???? a Urząd "tylko" kieruje ????
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina
24 czerwca 2018, 19:00

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina 0 0

Co Gdzie Kiedy. W najbliższą niedzielę, 24 czerwca o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej (ul. Narutowicza 6) będzie miał miejsce wyjątkowy koncert w wykonaniu Orkiestry Trybunału Koronnego w Lublinie.

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy?

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy? 0 0

Wczoraj ogłoszony został nowy przetarg na odnowę parku Ludowego. To już drugie podejście, bo za pierwszym razem Urząd Miasta zderzył się z wysokimi cenami zaproponowanymi przez wykonawców. W parku mają się pojawić nowe drzewa, ścieżki biegowe, rowerowe, pionowy ogród, place zabaw i wiele innych atrakcji.

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany?
galeria

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany? 0 1

Połączenie pracy z jedzeniem, więcej miejsca i nowe odsłony znanych już sklepów – to zmiany, jakie przechodzi właśnie lubelska Plaza

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia 0 1

37-latek wpadł gdy wyprzedzał na skrzyżowaniu. Okazało się, że jest poszukiwany. Trafi do więzienia na 8 miesięcy.

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem"
galeria
film

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem" 0 3

Rozmowa z Zendaya Sithole z Zimbabwe, studentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, przewodniczącą Foreign Students Union UMCS.

Ruszyła letnia LNBA

Ruszyła letnia LNBA 1 0

Liga Letnia LNBA W niedzielę rozegrano pierwszą kolejkę. W najbardziej interesującym spotkaniu Kaddi pokonało No To Shoot

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony
Alarm 24
galeria

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony 1 10

Plac zabaw przy ul. Koszarowej w Kraśniku zostanie objęty stałym nadzorem – zapowiada komendant Straży Miejskiej w Kraśniku. To reakcja na e-mail od naszej Czytelniczki.

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok
galeria

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok 0 0

Dwa lata więzienia i grzywna. To wyroki dla mężczyzn, którzy pobili swojego kolegę i pozostawili rannego przed domem. 40-latek zmarł po kilkunastu godzinach.

Zlot Foodtrucków w Puławach
22 czerwca 2018, 0:00

Zlot Foodtrucków w Puławach 2 2

Przez cały weekend, od piątku 22 czerwca do niedzieli, 24 czerwca przed Galerią Zieloną w Puławach (ul. Lubelska 2) odbędzie się Zlot Foodtrucków.

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów?

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów? 19 7

W szpitalu klinicznym przy ul. Staszica w Lublinie około stu pielęgniarek poszło na zwolnienia lekarskie. Chcą zarabiać więcej. W ich ślady idą koleżanki ze szpitala klinicznego przy ul. Jaczewskiego.

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie 3 1

Kilkudziesięciu policjantów, funkcjonariusze SG, strażacy i okoliczni mieszkańcy poszukiwali w środę 2,5 letniego chłopczyka.

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski 5 0

Kamil Strąk powalczy o indywidualne mistrzostwo świata juniorów klasy 250 cc. Zawodnik szkółki Speed Car Motor Lublin dostał powołanie do kadry Polski i 4 lipca wystąpi w półfinale w Gdańsku. W drodze po tytuł lubelskiego zawodnika wspiera Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie.

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia]
galeria
film

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia] 7

Zobacz jak panie kibicowały biało-czerwonym w strefie kibica przy Arenie Lublin.

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa 1 1

Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa będzie mieć nowego wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych. Dotychczasowy, Andrzej Mazurek, odszedł na emeryturę.

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze 2 1

Prawie 840 tys. zł dostały lokalne stowarzyszenia i instytucje w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!