piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

PiS z ofensywą w internecie: Nie będzie ataków na PO

Dodano: 26 lipca 2015, 07:10

Rozmowa z Sylwestrem Tułajewem, koordynatorem ds. internetu w lubelskim sztabie wyborczym PiS.

Sylwester Tułajew
Sylwester Tułajew

• Przed nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi ma pan zajmować się kampanią w internecie. W poprzednich kampaniach takiej osoby nie było. Skąd wziął się ten pomysł?

– W skład powołanego w poniedziałek ​lubelskiego sztabu wyborczego PiS wchodzą głównie ​parlamentarzyści, ale też osoby ​wspierające jego działania​​ m.in.​​ okręgowi koordynatorzy wyborczy, finansowi i ds. kampanii w internecie. Ta ostatnia funkcja przypadła mi​ przede wszystkim z uwagi na kampanię prezydencką Andrzeja Dudy, podczas której przez kilka miesięcy miałem​ wielki zaszczyt pracować w krajowym sztabie wyborczym w kilkuosobowym zespole ​do spraw kampanii w internecie. Tak więc to nic nowego w Prawie i Sprawiedliwości, ale kontynuacja działań w sieci. Nadal zamierzamy być bardzo aktywni w internecie.

• Jakie pomysły zamierza pan wykorzystać?

– Bardzo podobne do tych z kampanii prezydenckiej. Zdaję sobie sprawę, że są to inne wybory, bo wtedy ​był tylko jeden kandydat, a teraz będzie ​ich znacznie ​więcej. Będzie to przede wszystkim ​aktywność w mediach społecznościowych: Facebook, Twitter czy Instagram. Internet jest świetnym narzędziem do komunikacji z wyborcami, udostępniania materiałów wyborczych czy infografik. ​Proszę wybaczyć, ale nie będę zdradzać konkretnych pomysłów. Na to wszystko przyjdzie czas już w trakcie kampanii wyborczej, jak tylko ostatecznie zostaną zarejestrowane listy kandydatów.

• Czy poszczególni kandydaci będą prowadzić indywidualne konta w portalach społecznościowych?

– ​​Głównym ​profilem jest oficjalny fanpage Prawa i Sprawiedliwości, który ma już ponad 70 tys. polubień. Jest też utworzona lokalna lubelska grupa i fanpage „Prawo i Sprawiedliwość – Lublin”. Chcemy tam udostępniać informacje o spotkaniach, tworzyć wydarzenia i zamieszczać spoty wyborcze, ​aby dotrzeć do jak największej liczby wyborców. Będziemy też prosić o to naszych członków i sympatyków. To, czy kandydaci będą prowadzić swoje profile, będzie zależało od nich. Będę ich do tego zachęcać. ​​Uważam jednak​, jeśli ktoś ma prywatny profil na jakimś portalu, to ważne jest, żeby zarządzał nim osobiście. Tak, jak ​robił to i nadal robi Andrzej Duda na Twitterze. Taki bezpośredni kontakt z wyborcami świetnie się sprawdza.

• Czy obawiacie się konkurencji? Platforma Obywatelska, która w kampanii prezydenckiej trochę zaniedbała aktywność w internecie, zaczyna nadrabiać braki. Wielu polityków tej partii ostatnio „odświeżyło” swoje konta na Twitterze, inni zaczęli je zakładać.

– ​Nie obawiamy się tego. Aktywność Platformy w internecie jest nadal bardzo słaba i sprowadza się jedynie do atakowania Prawa i Sprawiedliwości. Wykorzystują jedynie negatywny przekaz. My nie zamierzamy tego robić. ​W​ kampanii prezydenckiej prowadziliśmy pozytywny przekaz i zamierzamy to kontynuować. To przynosi efekty.

Czytaj więcej o: polityka Sylwester Tułajew
Gość
guest
Gość
(18) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 sierpnia 2015 o 21:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dzięki takim PIS wygrywa i wygra a POlsza upada.

drobna korekta a jak wiele zmienia 

PIS wygrywa i wygra a POlsza upada  :angry:  

Rozwiń
guest
guest (6 sierpnia 2015 o 18:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

BEZROBOTNY zajmie się kampanią... w końcu trzeba popracować... utrzymywanie rodziny z diety radnego... że też PiS-koledzy nigdzie człowieka przez tyle lat nie ulokowali - cud...

Dzięki takim PIS wygrywa i wygra a POlszewia upada.

Rozwiń
Gość
Gość (6 sierpnia 2015 o 18:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jak ta męda mówi że nie bedzie hejtu znaczy że będzie i to mocny

Mówi się na mieście, że Leniak się z nim kumluje ostatnio

Rozwiń
Gość
Gość (6 sierpnia 2015 o 17:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
BEZROBOTNY zajmie się kampanią... w końcu trzeba popracować... utrzymywanie rodziny z diety radnego... że też PiS-koledzy nigdzie człowieka przez tyle lat nie ulokowali - cud...
Rozwiń
ŁOWCA SKÓR
ŁOWCA SKÓR (27 lipca 2015 o 09:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czy ten pan jest nawiedzony, czy jest nawiedzanym przez "chłopaków w sukienkach" ?

JUDE ???

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!