Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 stycznia 2015 r.
8:46
Edytuj ten wpis

Pociąg zderzył się z szynobusem na dworcu w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora pab
76 13 A A

Do zdarzenia doszło w sobotę ok. godz. 20.05 na dworcu kolejowym w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- W bok lokomotywy pociągu Szczecin - Lublin uderzył autobus szynowy - relacjonuje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe.

Jak mówi st. sierż. Kamil Gołębiowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie na szczęście nikt z pasażerów nie odniósł obrażeń. Podróżni o własnych siłach opuścili skład.

- Pasażerowie pod opieką drużyny konduktorskiej i funkcjonariuszy SOK z wagonów bezpiecznie przeszli kilkadziesiąt metrów na perony. Zdarzenie nie miało wpływu na kursowanie pociągów na stacji Lublin - informuje Mirosław Siemieniec.

W wyniku zderzenia lokomotywa pociągu oraz szynobus wypadły z torów.

- Obaj kierujący byli trzeźwi - mówi Kamil Gołębiowski.

Przyczyny wypadku wyjaśni teraz komisja ds. wypadków kolejowych. - Komisja ustali, dlaczego autobus szynowy, podczas jazdy manewrowej, nie zatrzymał się przed sygnałem stój - dodaje Siemieniec.

W nocy uszkodzona lokomotywa i szynobus zostały zabrane ze stacji.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
boski_lu / 18 stycznia 2015 o 21:01

"...uderzył w bok..." to co pociag stał w poprzek na torach???

Avatar
pit / 18 stycznia 2015 o 15:17
Ani w bok jak piszą tutaj, ani po jednym torze jak podali na "lublin112" .
Widać że do kolizji doszło na rozjadach koło zwrotnicy. Autorzy albo są leniami, albo niedouczeni. Popis "profesjonalności" lubelskich "mediów" trwa :-(
Avatar
sasis / 18 stycznia 2015 o 14:57

Po zupełnie odmienną relację zapraszam na stronę Kuriera Lubelskiego. Szanowni dziennikarze byli chyba przy różnych kolizjach.

Avatar
gorzałeczka / 18 stycznia 2015 o 14:45

'Zdarzenie nie mialo wpływu na kursowanie pociągów'- mówi jakiś Pan Dyrektor który siedzi za biurkiem. Mój mąż pracuje na kolei w Lublinie i ściągali go do pracy o 23.30 ponieważ, nie było sprawnych pociągów, aby zastapiły te dwa z kolizji. Dodam, że mąż od wczoraj jest w pracy, mimo że nie powinien tam być. Ot PKP.

Na kolei :D hehe, kiedyś była nie praca a służba. Maratony wielogodzinne były powszechnością, ale dziś mamy styropian i roboli... 8h i do domu. No i nie sprawnych pociągów, a składów... taka drobna różnica, acz prawdziwego kolejarza to dziś nie rusza. i co w tym dziwnego przy takim obiegu składów ?

Na kolei :D hehe, kiedyś była nie praca a służba. Maratony wielogodzinne były powszechnością, ale dziś mamy styropian i roboli... 8h i do domu. No i nie sprawnych pociągów, a składów... taka drobna różnica, acz prawdziwego kolejarza to dziś nie rusza. i co w tym dziwnego przy takim obiegu składów ?

rozwiń
Avatar
:)) / 18 stycznia 2015 o 13:52

'Zdarzenie nie mialo wpływu na kursowanie pociągów'- mówi jakiś Pan Dyrektor który siedzi za biurkiem. Mój mąż pracuje na kolei w Lublinie i ściągali go do pracy o 23.30 ponieważ, nie było sprawnych pociągów, aby zastapiły te dwa z kolizji. Dodam, że mąż od wczoraj jest w pracy, mimo że nie powinien tam być. Ot PKP.

Avatar
gogo / 18 stycznia 2015 o 13:36

Nie to, żebtm się czepiał, ale nawet dziecko wie, że perony na stacjach budowane są po to, by bezpiecznie wysiadać z pociągu. Zatem jeśli pociąg z pewnych powodów zatrzyma sie poza stacją i trzeba z niego wyjśc to każdy głupi domyśli się, że trzeba uważać przy wysiadaniu, gdyż jest wysoko. Jest pani dorosłą osoba i umie logicznie myśleć, no chyba, że myślenie sprawia pani ból. Ja rozumiem, że panie wolą stawiać wygląd nad wygodę i zamiast normalnych butów nakładają szpilki, to przy takim wysiadaniu można i na kręgosłup sie przewrócić. No ale coś zacoś, albo wygląd albo bezpieczeństwo, tutaj panie same na siebie kręca bata.

Ale rozumiem była pani w panice, logiczne myślenie odeszło na dalszy plan. Jak to zqzwyczaj bywa w tego typu przypadkach ludzie dostają małpiego rozumu i z igły zrobili widły.

Na prawdę IDIOTYCZNY komentarz :) z tego wynika, że kobiety mają chodzić w szerokich spodniach i glanach na wypadek wypadku ? Może jeszcze dołóżmy scyzoryk w kieszeni, "a nóż" coś się stanie... :)

Na prawdę IDIOTYCZNY komentarz :) z tego wynika, że kobiety mają chodzić w szerokich spodniach i glanach na wypadek wypadku ? Może jeszcze dołóżmy scyzoryk w kieszeni, "a nóż" coś się stanie... :)

rozwiń
Avatar
adela / 18 stycznia 2015 o 12:23

Nie to, żebtm się czepiał, ale nawet dziecko wie, że perony na stacjach budowane są po to, by bezpiecznie wysiadać z pociągu. Zatem jeśli pociąg z pewnych powodów zatrzyma sie poza stacją i trzeba z niego wyjśc to każdy głupi domyśli się, że trzeba uważać przy wysiadaniu, gdyż jest wysoko. Jest pani dorosłą osoba i umie logicznie myśleć, no chyba, że myślenie sprawia pani ból. Ja rozumiem, że panie wolą stawiać wygląd nad wygodę i zamiast normalnych butów nakładają szpilki, to przy takim wysiadaniu można i na kręgosłup sie przewrócić. No ale coś zacoś, albo wygląd albo bezpieczeństwo, tutaj panie same na siebie kręca bata.

Ale rozumiem była pani w panice, logiczne myślenie odeszło na dalszy plan. Jak to zqzwyczaj bywa w tego typu przypadkach ludzie dostają małpiego rozumu i z igły zrobili widły.

Tak to ja Ciebie widziałam w  gumofilcach

Tak to ja Ciebie widziałam w  gumofilcach

rozwiń
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 18 stycznia 2015 o 12:11

Nikt nikomu nie pomagał nawet nie ostrzegł że między pociągiem a torami jest tak wysoko. Upadlam na tory, na szczęście skończyło się na siniakach i poobijanej ręce. Inna kobieta upadła na kręgosłup...

Nie to, żebtm się czepiał, ale nawet dziecko wie, że perony na stacjach budowane są po to, by bezpiecznie wysiadać z pociągu. Zatem jeśli pociąg z pewnych powodów zatrzyma sie poza stacją i trzeba z niego wyjśc to każdy głupi domyśli się, że trzeba uważać przy wysiadaniu, gdyż jest wysoko. Jest pani dorosłą osoba i umie logicznie myśleć, no chyba, że myślenie sprawia pani ból. Ja rozumiem, że panie wolą stawiać wygląd nad wygodę i zamiast normalnych butów nakładają szpilki, to przy takim wysiadaniu można i na kręgosłup sie przewrócić. No ale coś zacoś, albo wygląd albo bezpieczeństwo, tutaj panie same na siebie kręca bata.

Ale rozumiem była pani w panice, logiczne myślenie odeszło na dalszy plan. Jak to zqzwyczaj bywa w tego typu przypadkach ludzie dostają małpiego rozumu i z igły zrobili widły.

Nie to, żebtm się czepiał, ale nawet dziecko wie, że perony na stacjach budowane są po to, by bezpiecznie wysiadać z pociągu. Zatem jeśli pociąg z pewnych powodów zatrzyma sie poza stacją i trzeba z niego wyjśc to każdy głupi domyśli się, że trzeba uważać przy wysiadaniu, gdyż jest wysoko. Jest pani dorosłą osoba i umie logicznie myśleć, no chyba, że myślenie sprawia pani ból. Ja rozumiem, że panie wolą stawiać wygląd nad wygodę i zamiast normalnych butów nakładają szpilki, to przy takim wysiadaniu można i na kręgosłup sie p... rozwiń

Avatar
prawnik / 18 stycznia 2015 o 11:49

zażądaj odszkodowania, za to, że się urodziłeś.

Jak już skończysz podstawówkę dowiesz się czegoś o odszkodowaniach

Avatar
:) / 18 stycznia 2015 o 11:12
Nikt nikomu nie pomagał nawet nie ostrzegł że między pociągiem a torami jest tak wysoko. Upadlam na tory, na szczęście skończyło się na siniakach i poobijanej ręce. Inna kobieta upadła na kręgosłup...
Avatar
boski_lu / 18 stycznia 2015 o 21:01

"...uderzył w bok..." to co pociag stał w poprzek na torach???

Avatar
pit / 18 stycznia 2015 o 15:17
Ani w bok jak piszą tutaj, ani po jednym torze jak podali na "lublin112" .
Widać że do kolizji doszło na rozjadach koło zwrotnicy. Autorzy albo są leniami, albo niedouczeni. Popis "profesjonalności" lubelskich "mediów" trwa :-(
Avatar
sasis / 18 stycznia 2015 o 14:57

Po zupełnie odmienną relację zapraszam na stronę Kuriera Lubelskiego. Szanowni dziennikarze byli chyba przy różnych kolizjach.

Avatar
gorzałeczka / 18 stycznia 2015 o 14:45

'Zdarzenie nie mialo wpływu na kursowanie pociągów'- mówi jakiś Pan Dyrektor który siedzi za biurkiem. Mój mąż pracuje na kolei w Lublinie i ściągali go do pracy o 23.30 ponieważ, nie było sprawnych pociągów, aby zastapiły te dwa z kolizji. Dodam, że mąż od wczoraj jest w pracy, mimo że nie powinien tam być. Ot PKP.

Na kolei :D hehe, kiedyś była nie praca a służba. Maratony wielogodzinne były powszechnością, ale dziś mamy styropian i roboli... 8h i do domu. No i nie sprawnych pociągów, a składów... taka drobna różnica, acz prawdziwego kolejarza to dziś nie rusza. i co w tym dziwnego przy takim obiegu składów ?

Na kolei :D hehe, kiedyś była nie praca a służba. Maratony wielogodzinne były powszechnością, ale dziś mamy styropian i roboli... 8h i do domu. No i nie sprawnych pociągów, a składów... taka drobna różnica, acz prawdziwego kolejarza to dziś nie rusza. i co w tym dziwnego przy takim obiegu składów ?

rozwiń
Avatar
:)) / 18 stycznia 2015 o 13:52

'Zdarzenie nie mialo wpływu na kursowanie pociągów'- mówi jakiś Pan Dyrektor który siedzi za biurkiem. Mój mąż pracuje na kolei w Lublinie i ściągali go do pracy o 23.30 ponieważ, nie było sprawnych pociągów, aby zastapiły te dwa z kolizji. Dodam, że mąż od wczoraj jest w pracy, mimo że nie powinien tam być. Ot PKP.

Avatar
gogo / 18 stycznia 2015 o 13:36

Nie to, żebtm się czepiał, ale nawet dziecko wie, że perony na stacjach budowane są po to, by bezpiecznie wysiadać z pociągu. Zatem jeśli pociąg z pewnych powodów zatrzyma sie poza stacją i trzeba z niego wyjśc to każdy głupi domyśli się, że trzeba uważać przy wysiadaniu, gdyż jest wysoko. Jest pani dorosłą osoba i umie logicznie myśleć, no chyba, że myślenie sprawia pani ból. Ja rozumiem, że panie wolą stawiać wygląd nad wygodę i zamiast normalnych butów nakładają szpilki, to przy takim wysiadaniu można i na kręgosłup sie przewrócić. No ale coś zacoś, albo wygląd albo bezpieczeństwo, tutaj panie same na siebie kręca bata.

Ale rozumiem była pani w panice, logiczne myślenie odeszło na dalszy plan. Jak to zqzwyczaj bywa w tego typu przypadkach ludzie dostają małpiego rozumu i z igły zrobili widły.

Na prawdę IDIOTYCZNY komentarz :) z tego wynika, że kobiety mają chodzić w szerokich spodniach i glanach na wypadek wypadku ? Może jeszcze dołóżmy scyzoryk w kieszeni, "a nóż" coś się stanie... :)

Na prawdę IDIOTYCZNY komentarz :) z tego wynika, że kobiety mają chodzić w szerokich spodniach i glanach na wypadek wypadku ? Może jeszcze dołóżmy scyzoryk w kieszeni, "a nóż" coś się stanie... :)

rozwiń
Avatar
adela / 18 stycznia 2015 o 12:23

Nie to, żebtm się czepiał, ale nawet dziecko wie, że perony na stacjach budowane są po to, by bezpiecznie wysiadać z pociągu. Zatem jeśli pociąg z pewnych powodów zatrzyma sie poza stacją i trzeba z niego wyjśc to każdy głupi domyśli się, że trzeba uważać przy wysiadaniu, gdyż jest wysoko. Jest pani dorosłą osoba i umie logicznie myśleć, no chyba, że myślenie sprawia pani ból. Ja rozumiem, że panie wolą stawiać wygląd nad wygodę i zamiast normalnych butów nakładają szpilki, to przy takim wysiadaniu można i na kręgosłup sie przewrócić. No ale coś zacoś, albo wygląd albo bezpieczeństwo, tutaj panie same na siebie kręca bata.

Ale rozumiem była pani w panice, logiczne myślenie odeszło na dalszy plan. Jak to zqzwyczaj bywa w tego typu przypadkach ludzie dostają małpiego rozumu i z igły zrobili widły.

Tak to ja Ciebie widziałam w  gumofilcach

Tak to ja Ciebie widziałam w  gumofilcach

rozwiń
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 18 stycznia 2015 o 12:11

Nikt nikomu nie pomagał nawet nie ostrzegł że między pociągiem a torami jest tak wysoko. Upadlam na tory, na szczęście skończyło się na siniakach i poobijanej ręce. Inna kobieta upadła na kręgosłup...

Nie to, żebtm się czepiał, ale nawet dziecko wie, że perony na stacjach budowane są po to, by bezpiecznie wysiadać z pociągu. Zatem jeśli pociąg z pewnych powodów zatrzyma sie poza stacją i trzeba z niego wyjśc to każdy głupi domyśli się, że trzeba uważać przy wysiadaniu, gdyż jest wysoko. Jest pani dorosłą osoba i umie logicznie myśleć, no chyba, że myślenie sprawia pani ból. Ja rozumiem, że panie wolą stawiać wygląd nad wygodę i zamiast normalnych butów nakładają szpilki, to przy takim wysiadaniu można i na kręgosłup sie przewrócić. No ale coś zacoś, albo wygląd albo bezpieczeństwo, tutaj panie same na siebie kręca bata.

Ale rozumiem była pani w panice, logiczne myślenie odeszło na dalszy plan. Jak to zqzwyczaj bywa w tego typu przypadkach ludzie dostają małpiego rozumu i z igły zrobili widły.

Nie to, żebtm się czepiał, ale nawet dziecko wie, że perony na stacjach budowane są po to, by bezpiecznie wysiadać z pociągu. Zatem jeśli pociąg z pewnych powodów zatrzyma sie poza stacją i trzeba z niego wyjśc to każdy głupi domyśli się, że trzeba uważać przy wysiadaniu, gdyż jest wysoko. Jest pani dorosłą osoba i umie logicznie myśleć, no chyba, że myślenie sprawia pani ból. Ja rozumiem, że panie wolą stawiać wygląd nad wygodę i zamiast normalnych butów nakładają szpilki, to przy takim wysiadaniu można i na kręgosłup sie p... rozwiń

Avatar
prawnik / 18 stycznia 2015 o 11:49

zażądaj odszkodowania, za to, że się urodziłeś.

Jak już skończysz podstawówkę dowiesz się czegoś o odszkodowaniach

Avatar
:) / 18 stycznia 2015 o 11:12
Nikt nikomu nie pomagał nawet nie ostrzegł że między pociągiem a torami jest tak wysoko. Upadlam na tory, na szczęście skończyło się na siniakach i poobijanej ręce. Inna kobieta upadła na kręgosłup...