Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 listopada 2016 r.
8:19

Port Lotniczy Lublin przeciwko haraczowi

Autor: Zdjęcie autora toma
16 20 A A
Opłaty za start lub lądowanie są dziś jednakowe dla wszystkich portów. Ale w przyszłym roku mniejsze lotniska miałyby płacić więcej
Opłaty za start lub lądowanie są dziś jednakowe dla wszystkich portów. Ale w przyszłym roku mniejsze lotniska miałyby płacić więcej

Wniosek w sprawie wprowadzenia dwóch stref pobierania opłat terminalowych rozpatruje Urząd Lotnictwa Cywilnego (ULC). Zyskałoby na tym warszawskie Okęcie, ale stracić mogą regionalne porty lotnicze. Przeciwne temu pomysłowi są m.in. władze lubelskiego lotniska.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o opłaty za start lub lądowanie, które obecnie są jednakowe dla wszystkich portów. Ale od nowego roku mają zostać wprowadzone dwie strefy, co wymaga jeszcze zatwierdzenia wniosku Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej przez prezesa ULC. Jeśli zmiany wejdą w życie, stawki dla mniejszych lotnisk będą niemal dwukrotnie wyższe, niż dla Okęcia.

I to właśnie lokalne porty nie są zadowolone z takiego rozwiązania. – Port Lotniczy Lublin analizuje możliwość powołania własnej służby kontroli – przyznaje Piotr Jankowski, rzecznik prasowy spółki.

– W naszej opinii dwustrefowość opłat to sztuczny mechanizm administracyjny, ingerujący w wewnętrzny rynek przewozów lotniczych. Co więcej, jest to działanie szkodliwe dla całej gospodarki, bo osłabia pozycje regionalnych portów, a tym samym hamuje rozwój gospodarczy.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 listopada 2016 o 17:34
jeśli już to powinno być odwrotnie duże i mocne finansowo lotniska powinny płacić więcej!, to jest logiczne ale nie odwrotnie
Avatar
Gość / 23 listopada 2016 o 23:27
To piękne słowa do naszych czasów do polityki - cytuje- sztuczny mechanizm administracyjny, ingerujący w wewnętrzny rynek, Co więcej, jest to działanie szkodliwe dla całej gospodarki- Wychodzi prawda
Avatar
Gość / 23 listopada 2016 o 20:50
To piękny i DZIWNY Kraj. Te opłaty to tak samo jakby " kazać płacić kierowcom samochodów za to, że na drogach stoją i kontrolują je policjanci" . Pan Piłsudski mawiał : " polska to piękny Kraj tylko ludzie k........y"
Avatar
Gość / 23 listopada 2016 o 18:41
biorą ciężkie pieniądze z unii na rozwój itp. żeby potem wszystko szlag trafił hyhyhy,to tylko u nas!cofamy się do średniowiecza kochani! ale bajzel
Avatar
hfg / 23 listopada 2016 o 17:39
Z tymi własnymi służbami kontroli to ktoś wymyślił pomysł.
Avatar
CARPATAIR / 22 listopada 2016 o 12:37
Co z karą dla rumuńskiego CARPATAIR? Z tego co mówiono wcześniej żadnej kary prawdopodobnie nie będzie. CARPATAIR podpisało umowe na loty Lublin - Rzym na dany okres czasu (ale już nie pamiętam ile). Jednak po kilku miesiącach (przed terminem) umowe zerwało  (a właściwie przestało latać). Firma miała potężne problemy finansowe co jest faktem - właściwie była bankrutem. Port lotniczy wiedział o tym podpisując umowe jednak zrobił to bo lotnisko nie odnosiło żadnych sukcesów (nie było jeszcze wtedy bazy Wizza) i chciało by latało cokolwiek by nie wyszło że nie lata nic lub nie wiele. Jednak jeak zwolniono Muszyńskiego ten żeby się zemścić powiedział że firmie zapłacono. Na początku władze lotniska zaprzeczały ale po czasie sprawa wyszłą na jaw. Lotnisko wraz z całym PO żeby wyjść z twarzą (żeby nie okazało się że podarowali te pieniądze) mówiło że zrobi wszystko żeby je odzyskać (były nawet takie wypowiedzi na łamach dzinnika czy kuriera). Mówiono nawet o sprawie w sądzie. Ale jak się okazało pieniędzy prawdopodobnie nie da się odzyskać (lub będzie to bardzo ciężkie). Czemu? Bo podobno w umowie jest zapis, że po jej zerwaniu  CARPATAIR nie musi zwracać żądnych pieniędzy. A wiecie kto sporządził umowe? Taką umowe zaproponowało samo lotnisko. Zobaczcie patrząc na to że CARPATAIR jako bankrut dostał kase niemal za darmo to czy wy na jego miejscu oddalibyście kasę mając taki zapis w umowie? PO wiedziałą że kasy nie odzyska ale robili z siebie bohaterów że niby nie dadzą miasta okradać (bo jak by nie było to były pieniądze też i miejskie) ale i tak wiedzieli że nic nie zrobią. Później dadzą tylko komunikat jak to ich romuńska linia okradła i jak ich sąd oszukał i jacy to oni uczciwi bo próbowli odzyskać pieniądze ale nie przyznają sie że taki zapsi w umowei był (umowe pokazało oraz ten zapis sam CARPATAIR). Jeśli ktoś powie że gadam (pisze) głupoty to niech powie w takim razie gdzie są pieniądze i daleczgo sprawa ucichła? tyle i aż tyle w temacie
Co z karą dla rumuńskiego CARPATAIR? Z tego co mówiono wcześniej żadnej kary prawdopodobnie nie będzie. CARPATAIR podpisało umowe na loty Lublin - Rzym na dany okres czasu (ale już nie pamiętam ile). Jednak po kilku miesiącach (przed terminem) umowe zerwało  (a właściwie przestało latać). Firma miała potężne problemy finansowe co jest faktem - właściwie była bankrutem. Port lotniczy wiedział o tym podpisując umowe jednak zrobił to bo lotnisko nie odnosiło żadnych sukcesów (nie było jeszcze wtedy bazy Wizza) i chciało by latało cokolwiek by ... rozwiń
Avatar
poznaniak zlb / 22 listopada 2016 o 12:37
Dlaczego PIS niszczy regiony słabsze ekonomisznie -dobra zmiana chyba bielizny ???a gorsza w regionach .Jak to się ma sklepy wielkopowierzchniowe mają  płacić większy podatek w stosunku do małych a tu w Kraju OCHRONA BOGATEJ WARSZAWY w stosunku do mniejszych regionów ,gdzie tu katolockie podejście panie Duda panie Kaczyński.OJ DZIELICIE POLAKÓW oby to przeciwko decydentom to się nie obruciło jak powstanie blokada w kraju.Warszaw to taki raj podatkowy jak Panama gdzie b.bogaci ukrywali oszustwa cwane .Dlaczego co w regionie jest produkowano musi być siedziba w Warszawie i na Etykietkach  90 procent Wawa .Złodziejsie podejście do biedniejszych regionów
Dlaczego PIS niszczy regiony słabsze ekonomisznie -dobra zmiana chyba bielizny ???a gorsza w regionach .Jak to się ma sklepy wielkopowierzchniowe mają  płacić większy podatek w stosunku do małych a tu w Kraju OCHRONA BOGATEJ WARSZAWY w stosunku do mniejszych regionów ,gdzie tu katolockie podejście panie Duda panie Kaczyński.OJ DZIELICIE POLAKÓW oby to przeciwko decydentom to się nie obruciło jak powstanie blokada w kraju.Warszaw to taki raj podatkowy jak Panama gdzie b.bogaci ukrywali oszustwa cwane .Dlaczego co w regionie jest produkowano m... rozwiń
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 o 11:58
Co z karą dla rumuńskiego CARPATAIR?
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 o 11:57
Od kiedy to zlsowcy znają się na zarządzaniu lotniskami?
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 o 11:46
W Lubelskim lotnisku haracz zapłacą mieszkańcy regionu tylko trochę wyższy niż dotychczas. Za Okęcie zapłaci jak dotychczas od lat budżet. Protest słuszny.
Avatar
Gość / 28 listopada 2016 o 17:34
jeśli już to powinno być odwrotnie duże i mocne finansowo lotniska powinny płacić więcej!, to jest logiczne ale nie odwrotnie
Avatar
Gość / 23 listopada 2016 o 23:27
To piękne słowa do naszych czasów do polityki - cytuje- sztuczny mechanizm administracyjny, ingerujący w wewnętrzny rynek, Co więcej, jest to działanie szkodliwe dla całej gospodarki- Wychodzi prawda
Avatar
Gość / 23 listopada 2016 o 20:50
To piękny i DZIWNY Kraj. Te opłaty to tak samo jakby " kazać płacić kierowcom samochodów za to, że na drogach stoją i kontrolują je policjanci" . Pan Piłsudski mawiał : " polska to piękny Kraj tylko ludzie k........y"
Avatar
Gość / 23 listopada 2016 o 18:41
biorą ciężkie pieniądze z unii na rozwój itp. żeby potem wszystko szlag trafił hyhyhy,to tylko u nas!cofamy się do średniowiecza kochani! ale bajzel
Avatar
hfg / 23 listopada 2016 o 17:39
Z tymi własnymi służbami kontroli to ktoś wymyślił pomysł.
Avatar
CARPATAIR / 22 listopada 2016 o 12:37
Co z karą dla rumuńskiego CARPATAIR? Z tego co mówiono wcześniej żadnej kary prawdopodobnie nie będzie. CARPATAIR podpisało umowe na loty Lublin - Rzym na dany okres czasu (ale już nie pamiętam ile). Jednak po kilku miesiącach (przed terminem) umowe zerwało  (a właściwie przestało latać). Firma miała potężne problemy finansowe co jest faktem - właściwie była bankrutem. Port lotniczy wiedział o tym podpisując umowe jednak zrobił to bo lotnisko nie odnosiło żadnych sukcesów (nie było jeszcze wtedy bazy Wizza) i chciało by latało cokolwiek by nie wyszło że nie lata nic lub nie wiele. Jednak jeak zwolniono Muszyńskiego ten żeby się zemścić powiedział że firmie zapłacono. Na początku władze lotniska zaprzeczały ale po czasie sprawa wyszłą na jaw. Lotnisko wraz z całym PO żeby wyjść z twarzą (żeby nie okazało się że podarowali te pieniądze) mówiło że zrobi wszystko żeby je odzyskać (były nawet takie wypowiedzi na łamach dzinnika czy kuriera). Mówiono nawet o sprawie w sądzie. Ale jak się okazało pieniędzy prawdopodobnie nie da się odzyskać (lub będzie to bardzo ciężkie). Czemu? Bo podobno w umowie jest zapis, że po jej zerwaniu  CARPATAIR nie musi zwracać żądnych pieniędzy. A wiecie kto sporządził umowe? Taką umowe zaproponowało samo lotnisko. Zobaczcie patrząc na to że CARPATAIR jako bankrut dostał kase niemal za darmo to czy wy na jego miejscu oddalibyście kasę mając taki zapis w umowie? PO wiedziałą że kasy nie odzyska ale robili z siebie bohaterów że niby nie dadzą miasta okradać (bo jak by nie było to były pieniądze też i miejskie) ale i tak wiedzieli że nic nie zrobią. Później dadzą tylko komunikat jak to ich romuńska linia okradła i jak ich sąd oszukał i jacy to oni uczciwi bo próbowli odzyskać pieniądze ale nie przyznają sie że taki zapsi w umowei był (umowe pokazało oraz ten zapis sam CARPATAIR). Jeśli ktoś powie że gadam (pisze) głupoty to niech powie w takim razie gdzie są pieniądze i daleczgo sprawa ucichła? tyle i aż tyle w temacie
Co z karą dla rumuńskiego CARPATAIR? Z tego co mówiono wcześniej żadnej kary prawdopodobnie nie będzie. CARPATAIR podpisało umowe na loty Lublin - Rzym na dany okres czasu (ale już nie pamiętam ile). Jednak po kilku miesiącach (przed terminem) umowe zerwało  (a właściwie przestało latać). Firma miała potężne problemy finansowe co jest faktem - właściwie była bankrutem. Port lotniczy wiedział o tym podpisując umowe jednak zrobił to bo lotnisko nie odnosiło żadnych sukcesów (nie było jeszcze wtedy bazy Wizza) i chciało by latało cokolwiek by ... rozwiń
Avatar
poznaniak zlb / 22 listopada 2016 o 12:37
Dlaczego PIS niszczy regiony słabsze ekonomisznie -dobra zmiana chyba bielizny ???a gorsza w regionach .Jak to się ma sklepy wielkopowierzchniowe mają  płacić większy podatek w stosunku do małych a tu w Kraju OCHRONA BOGATEJ WARSZAWY w stosunku do mniejszych regionów ,gdzie tu katolockie podejście panie Duda panie Kaczyński.OJ DZIELICIE POLAKÓW oby to przeciwko decydentom to się nie obruciło jak powstanie blokada w kraju.Warszaw to taki raj podatkowy jak Panama gdzie b.bogaci ukrywali oszustwa cwane .Dlaczego co w regionie jest produkowano musi być siedziba w Warszawie i na Etykietkach  90 procent Wawa .Złodziejsie podejście do biedniejszych regionów
Dlaczego PIS niszczy regiony słabsze ekonomisznie -dobra zmiana chyba bielizny ???a gorsza w regionach .Jak to się ma sklepy wielkopowierzchniowe mają  płacić większy podatek w stosunku do małych a tu w Kraju OCHRONA BOGATEJ WARSZAWY w stosunku do mniejszych regionów ,gdzie tu katolockie podejście panie Duda panie Kaczyński.OJ DZIELICIE POLAKÓW oby to przeciwko decydentom to się nie obruciło jak powstanie blokada w kraju.Warszaw to taki raj podatkowy jak Panama gdzie b.bogaci ukrywali oszustwa cwane .Dlaczego co w regionie jest produkowano m... rozwiń
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 o 11:58
Co z karą dla rumuńskiego CARPATAIR?
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 o 11:57
Od kiedy to zlsowcy znają się na zarządzaniu lotniskami?
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 o 11:46
W Lubelskim lotnisku haracz zapłacą mieszkańcy regionu tylko trochę wyższy niż dotychczas. Za Okęcie zapłaci jak dotychczas od lat budżet. Protest słuszny.
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 0 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 0

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę 0 0

MUNDIAL 2018 W meczu o wszystko zespół z Afryki przegrał z Portugalią 0:1 po golu niezawodnego Cristiano Ronaldo. Lwy Atlasu miały więcej sytuacji od rywali, ale byli nieskuteczni i po trzech meczach grupowych zawodnicy Herve Renarda wrócą do domów

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca
23 czerwca 2018, 10:00

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca 0 0

Teatr dramatyczny zaprasza w sobotę do wspólnego świętowania 133. rocznicy urodzin swojego patrona, Juliusza Osterwy. Trwa rezerwacja miejsc i dystrybucja wejściówek.

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca
Alarm 24

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca 0 2

Od 30 godzin nie mamy wody z powodu awarii. Gmina nam nie pomaga, zostaliśmy potraktowani gorzej, niż zwierzęta - w środę rano napisał do nas mieszkaniec Bystrzejowic Pierwszych (pow. świdnicki).

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina
24 czerwca 2018, 19:00

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina 0 0

Co Gdzie Kiedy. W najbliższą niedzielę, 24 czerwca o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej (ul. Narutowicza 6) będzie miał miejsce wyjątkowy koncert w wykonaniu Orkiestry Trybunału Koronnego w Lublinie.

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy?

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy? 0 3

Wczoraj ogłoszony został nowy przetarg na odnowę parku Ludowego. To już drugie podejście, bo za pierwszym razem Urząd Miasta zderzył się z wysokimi cenami zaproponowanymi przez wykonawców. W parku mają się pojawić nowe drzewa, ścieżki biegowe, rowerowe, pionowy ogród, place zabaw i wiele innych atrakcji.

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany?
galeria

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany? 0 2

Połączenie pracy z jedzeniem, więcej miejsca i nowe odsłony znanych już sklepów – to zmiany, jakie przechodzi właśnie lubelska Plaza

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia 0 5

37-latek wpadł gdy wyprzedzał na skrzyżowaniu. Okazało się, że jest poszukiwany. Trafi do więzienia na 8 miesięcy.

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem"
galeria
film

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem" 0 7

Rozmowa z Zendaya Sithole z Zimbabwe, studentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, przewodniczącą Foreign Students Union UMCS.

Ruszyła letnia LNBA

Ruszyła letnia LNBA 1 0

Liga Letnia LNBA W niedzielę rozegrano pierwszą kolejkę. W najbardziej interesującym spotkaniu Kaddi pokonało No To Shoot

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony
Alarm 24
galeria

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony 1 10

Plac zabaw przy ul. Koszarowej w Kraśniku zostanie objęty stałym nadzorem – zapowiada komendant Straży Miejskiej w Kraśniku. To reakcja na e-mail od naszej Czytelniczki.

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok
galeria

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok 0 1

Dwa lata więzienia i grzywna. To wyroki dla mężczyzn, którzy pobili swojego kolegę i pozostawili rannego przed domem. 40-latek zmarł po kilkunastu godzinach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010