Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 stycznia 2014 r.
16:00
Edytuj ten wpis

Prostytutka i jej koledzy szantażowali "kościelnego posła. Będzie proces

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 51 A A

Trzy osoby odpowiedzą za szantażowanie posła prawicowej partii z naszego regionu. Polityk miał nie zapłacić prostytutce za usługę. Ta wspólnie z kompanami nagrała kolejne spotkanie i zagroziła, że ujawni zdjęcia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Akt oskarżenia w tej sprawie trafił właśnie do sądu w Lublinie. Prokuratura postawiła zarzuty trzem osobom. To 26-letnia Magdalena I., z wykształcenia prawniczka, 27-letni Przemysław S., 27-latek z Radomia pracujący w agencji detektywistycznej, oraz jego rok starszy kompan Szczepan P. Zarzuty dotyczą wydarzeń z drugiej połowy grudnia 2012 roku. - Oskarżeni w celu osiągnięcia korzyści majątkowej stosowali groźbę upublicznienia nagrań, które mogły zdyskredytować pokrzywdzonego - mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. - Zmuszali go do zapłacenia kwoty nie mniejszej niż 3 tys. zł. Jeden z mężczyzn dopuścił się tego w warunkach recydywy. Prokuratura nie zdradza, czy to poseł z Lubelskiego jest pokrzywdzonym. - Nie potwierdzam i nie zaprzeczam - dodaje Syk-Jankowska. - Sprawa dotyczy życia prywatnego. Z aktu oskarżenia wynika jednak, że ofiarą szantażu padł parlamentarzysta jednej z prawicowych partii. Jesienią 2012 roku Magdalena I. zobaczyła go w telewizji. Rozpoznała w nim mężczyznę, który wcześniej nie zapłacił jej 200 zł "za usługę”. Kobieta zabrała się za przeszukiwanie internetu i tak ustaliła dane posła. Później, jak ustalili śledczy skontaktowała się z Przemysławem S., z Radomia. Ten oświadczył, że "będzie wiedział, co z tym zrobić". Jednocześnie 26-latka wysłała do znajomej wiadomość, że nagra kompromitującą rozmowę z posłem, a wtedy "będzie miała, czym go postraszyć". Kompromitujące nagrania miały trafić do żony polityka. Przemysław S. poszukał wspólnika. Skontaktował się ze Szczepanem P. Powiedział mu, że "można zarobić 5000 zł na dwóch, szantażując "polityka kościelnego”. Z ustaleń prokuratury wynika, że oskarżeni dokładnie zaplanowali całą akcję. W grudniu 2012 Magdalena I. umówiła się z posłem na spotkanie w hotelu w Lublinie. Polityk zarezerwował pokój i specjalnie przyjechał z Warszawy. Kobieta nagrywała całe spotkanie na dyktafon. W samochodzie przed hotelem czekali jej wspólnicy z aparatem i kamerą. Zarejestrowali, jak polityk i prostytutka wychodzą z budynku. Niebawem Szczepan P. spotkał się z posłem, szantażując go nagraniami. Początkowo polityk miał zgodzić się na zapłacenie 3 tys. zł. Pojechał do bankomatu, ale maszyna miała być zepsuta. Szantażysta kazał mu więc odnaleźć sprawny bankomat. Poseł zawiadomił jednak policję i nie odpowiadał na dalsze sms-s z groźbami. W styczniu ubiegłego roku policjanci zatrzymali szantażystów. Zabezpieczyli m.in. nagrania, sms-y i maile. - Dwaj oskarżeni przyznali się do zarzucanych im czynów. Magdalena I. nie przyznaje się do winy - dodaje Syk-Jankowska. Za szantażowanie polityka całej trójce grozi do 3 lat więzienia. Poseł nie chce komentować tej sprawy. - Do czasu zakończenia procesu nie udzielam żadnych informacji na ten temat - mówi w rozmowie z nami. - Sprawa będzie się toczyć przy drzwiach zamkniętych, a ja mam w niej status pokrzywdzonego. Nie zgodził się też na ujawnienie jego danych.
Czytaj więcej o:

Komentarze 51

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Przemysław Leniak / 6 stycznia 2014 o 14:07

Leniak, chyba Ci żona nie daje. Tak ochoczo zabierasz głos o prostytucji. Jakieś kompleksy? Jakieś żale do wylania? Twoich wypocin nie da się czytać..

to czemu czytasz? ;-)

Avatar
ja / 6 stycznia 2014 o 12:12

No to wstyd dla nas mieszkańców Biłgoraja.A won bunga-bunga z miasta.

Avatar
Ja / 6 stycznia 2014 o 09:28
Leniak, chyba Ci żona nie daje. Tak ochoczo zabierasz głos o prostytucji. Jakieś kompleksy? Jakieś żale do wylania? Twoich wypocin nie da się czytać..
Avatar
stop buractwu! / 5 stycznia 2014 o 17:33

Widać że to zorganiaowana akcja przeciw Posłowi, przykro że koledzy zostawili go w potrzebie.

Biedne te posły z przykościelnej partii!

Te wstrętne ku*** ciągle ich molestują - aż dla świętego spokoju wybraniec narodu MUSIAŁ bzyknąć jedną za free w ramach zaspokojenia potrzeb ludności tubylczej - po czym umówił się na drugie zaspokojenie...

Tylko współczuć

 W grudniu 2012 Magdalena I. umówiła się z posłem na spotkanie w hotelu w Lublinie. Polityk zarezerwował pokój i specjalnie przyjechał z Warszawy.

Specjalnie zarezerwował pokój i specjalnie przyjechał z Warszawy!!

Cóż za poświęcenie i niezłomna wola pełnienia służby publicznej - wbrew własnemu sumieniu i Dekalogowi - ale pro publico bono!!

Btw - nie wiem o którego posła chodzi, ale kto - na Boga - wybiera takie zera bez honoru??

Pewnie kreatury pokroju niejakiego "Mańka" z postu #48, który nic nagannego nie widzi w postępowaniu tego hipokryty z immunitetem, ubolewając jednocześnie nad spiskiem i obojętnością kolegów!

Oto kwintesencja elektoratu przykościelnych partii i partyjek w rodzaju PiS, PJN czy inne SP - ciemny, bezrefleksyjny kołtun, dla którego obłuda, fałsz, pazerność i brak zasad - naczelną zasadą!

Quo vadis, Polsko?

ięcenie i niezłomna wola pełnienia służby publicznej - wbrew własnemu sumieniu i Dekalogowi - ale pro publico bono!!

Btw - nie wiem o którego posła chodzi, ale kto - na Boga - wybiera takie zera bez honoru??

Pewnie kreatury pokroju niejakiego "Mańka" z postu #48, który nic nagannego nie widzi w postępowaniu tego hipokryty z immunitetem, ubolewając jednocześnie nad spiskiem i obojętnością kolegów!

Oto kwintesencja elektoratu przykościelnych partii i partyjek w rodzaju PiS, PJN czy inne SP - ciemny, bezrefleksyjny kołtu... rozwiń

Avatar
Maniek / 5 stycznia 2014 o 15:53

Widać że to zorganiaowana akcja przeciw Posłowi, przykro że koledzy zostawili go w potrzebie.

Avatar
Fryzjer / 5 stycznia 2014 o 15:38

Ten ... poseł zapewne wcale nie chciał zadawać się z prostytutką, ale ona tak "lgnęła, ona szukała..."

Avatar
Przemysław Leniak / 5 stycznia 2014 o 12:09

W kościele ród Avariców jest dobrze znany
o tu dla przykładu masz jednego uwiecznionego w kościelnej płaskorzeżbie
wraz z asystentami poselskimi

klasyczne kościelne ujęcie tematu

Avatar
Gość / 5 stycznia 2014 o 12:04

Tu zarabiam pieniądze  http://pieniazek.latwy.pl  Ty też możesz.  To łatwe i całkiem zyskowne!

Avatar
Przemysław Leniak / 5 stycznia 2014 o 11:33

on się zwie Avare - Bete Avare ;-)
a jego rodzicielka była de domo Dulska...
pójdę na całość i dam zdjęcie

...
ale ciekawym jakie nazwisko wpisywaliście ;-)

Avatar
Josef / 5 stycznia 2014 o 08:27

Ale co to znowu za okreslenia ?"koscielny" poseł?.Czy przystoi gazecie wymyślać takie bzdury?Za pewne bedziecie chcieli,żeby wam księża odpowiadali co to za poseł i w co sie uwikłał?Gazeta z tego tekstu wygląda niepowaznie!

Avatar
Przemysław Leniak / 6 stycznia 2014 o 14:07

Leniak, chyba Ci żona nie daje. Tak ochoczo zabierasz głos o prostytucji. Jakieś kompleksy? Jakieś żale do wylania? Twoich wypocin nie da się czytać..

to czemu czytasz? ;-)

Avatar
ja / 6 stycznia 2014 o 12:12

No to wstyd dla nas mieszkańców Biłgoraja.A won bunga-bunga z miasta.

Avatar
Ja / 6 stycznia 2014 o 09:28
Leniak, chyba Ci żona nie daje. Tak ochoczo zabierasz głos o prostytucji. Jakieś kompleksy? Jakieś żale do wylania? Twoich wypocin nie da się czytać..
Avatar
stop buractwu! / 5 stycznia 2014 o 17:33

Widać że to zorganiaowana akcja przeciw Posłowi, przykro że koledzy zostawili go w potrzebie.

Biedne te posły z przykościelnej partii!

Te wstrętne ku*** ciągle ich molestują - aż dla świętego spokoju wybraniec narodu MUSIAŁ bzyknąć jedną za free w ramach zaspokojenia potrzeb ludności tubylczej - po czym umówił się na drugie zaspokojenie...

Tylko współczuć

 W grudniu 2012 Magdalena I. umówiła się z posłem na spotkanie w hotelu w Lublinie. Polityk zarezerwował pokój i specjalnie przyjechał z Warszawy.

Specjalnie zarezerwował pokój i specjalnie przyjechał z Warszawy!!

Cóż za poświęcenie i niezłomna wola pełnienia służby publicznej - wbrew własnemu sumieniu i Dekalogowi - ale pro publico bono!!

Btw - nie wiem o którego posła chodzi, ale kto - na Boga - wybiera takie zera bez honoru??

Pewnie kreatury pokroju niejakiego "Mańka" z postu #48, który nic nagannego nie widzi w postępowaniu tego hipokryty z immunitetem, ubolewając jednocześnie nad spiskiem i obojętnością kolegów!

Oto kwintesencja elektoratu przykościelnych partii i partyjek w rodzaju PiS, PJN czy inne SP - ciemny, bezrefleksyjny kołtun, dla którego obłuda, fałsz, pazerność i brak zasad - naczelną zasadą!

Quo vadis, Polsko?

ięcenie i niezłomna wola pełnienia służby publicznej - wbrew własnemu sumieniu i Dekalogowi - ale pro publico bono!!

Btw - nie wiem o którego posła chodzi, ale kto - na Boga - wybiera takie zera bez honoru??

Pewnie kreatury pokroju niejakiego "Mańka" z postu #48, który nic nagannego nie widzi w postępowaniu tego hipokryty z immunitetem, ubolewając jednocześnie nad spiskiem i obojętnością kolegów!

Oto kwintesencja elektoratu przykościelnych partii i partyjek w rodzaju PiS, PJN czy inne SP - ciemny, bezrefleksyjny kołtu... rozwiń

Avatar
Maniek / 5 stycznia 2014 o 15:53

Widać że to zorganiaowana akcja przeciw Posłowi, przykro że koledzy zostawili go w potrzebie.

Avatar
Fryzjer / 5 stycznia 2014 o 15:38

Ten ... poseł zapewne wcale nie chciał zadawać się z prostytutką, ale ona tak "lgnęła, ona szukała..."

Avatar
Przemysław Leniak / 5 stycznia 2014 o 12:09

W kościele ród Avariców jest dobrze znany
o tu dla przykładu masz jednego uwiecznionego w kościelnej płaskorzeżbie
wraz z asystentami poselskimi

klasyczne kościelne ujęcie tematu

Avatar
Gość / 5 stycznia 2014 o 12:04

Tu zarabiam pieniądze  http://pieniazek.latwy.pl  Ty też możesz.  To łatwe i całkiem zyskowne!

Avatar
Przemysław Leniak / 5 stycznia 2014 o 11:33

on się zwie Avare - Bete Avare ;-)
a jego rodzicielka była de domo Dulska...
pójdę na całość i dam zdjęcie

...
ale ciekawym jakie nazwisko wpisywaliście ;-)

Avatar
Josef / 5 stycznia 2014 o 08:27

Ale co to znowu za okreslenia ?"koscielny" poseł?.Czy przystoi gazecie wymyślać takie bzdury?Za pewne bedziecie chcieli,żeby wam księża odpowiadali co to za poseł i w co sie uwikłał?Gazeta z tego tekstu wygląda niepowaznie!

Zobacz wszystkie komentarze 51

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 0 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 0 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 0 9

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 0 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 0 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 35 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 5

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!