poniedziałek, 11 grudnia 2017 r.

Lublin

Przeczytał nasz artykuł, zostawił komentarz na forum i przelał pieniądze. Nikola ma szansę na lepsze życie

Dodano: 15 marca 2017, 10:19
Autor: aa

Hojny darczyńca wpłacił na leczenie brakujące 8 tys. zł i 5-letnia Nikola Kowalik z Lublina w drugiej połowie kwietnia rozpocznie terapię z wykorzystaniem komórek macierzystych. W sumie dziewczynce pomogło aż ponad 800 osób!

Nikola z mamą
Nikola z mamą (fot. Maciej Kaczanowski)

– Wszystkim darczyńcom z całego serca dziękujemy – cieszy się Justyna Sadurska, mama Nikoli. – Dziękujemy za każdą wpłatę, za każdy SMS wysłany na Nikolę, za każde udostępnienie naszego apelu o pomoc.

O 5-latce z Lublina pisaliśmy 3 marca. Dziewczynka w wieku 2 lat zachorowała na opryszczkowe zapalenie mózgu. Choroba ta daje ciężkie powikłania, co może doprowadzić nawet do śmierci. Jeśli dziecko przeżyje, powikłania prowadzą do zmian m.in. w obrębie układu nerwowego. Tak było w przypadku Nikoli. Dziewczynka nie mówi, nie chodzi, nie siedzi. Jest rehabilitowana.

Szansą na poprawę jej funkcjonowania jest eksperymentalna terapia z wykorzystaniem komórek macierzystych w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Do tej terapii dziewczynka została już zakwalifikowana. Na jej przeprowadzenie zgodziła się też Komisja Bioetyczna.

Dla rodziców dziewczynki problemem były kwestie finansowe, bo za komórki macierzyste trzeba zapłacić. W sumie z rehabilitacją to koszt ok. 30 tys. zł. Zaczęła się zbiórka pieniędzy, w której pomagały m.in. fundacje Siepomaga i Kawałek Nieba.

– Całą potrzebną kwotę udało się już zebrać – mówi pani Justyna. – W sumie Nikoli pomogło ponad 800 osób. Wszystkim bardzo dziękujemy, zwłaszcza panu, który zakończył zbiórkę wpłacając brakujące pieniądze – blisko 8 tys. zł. W poniedziałek otrzymaliśmy przelew.

– To była moja osobista decyzja. Cieszę się, że mogłem pomóc. Mam nadzieję, że tej rodzinie wszystko dobrze się poukłada – mówi darczyńca, który z panią Justyną skontaktował się za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Pierwsze podanie komórek macierzystych Nikoli zaplanowano na 21 kwietnia.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!