Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 sierpnia 2015 r.
21:02

Przez nią się zmienił. I zabił. Drugi dzień procesu morderców z Rakowisk (WIDEO)

0 31 A A

To Zuzanna manipulowała Kamilem i popchnęła go do zbrodni. Oboje nie otrzymali na czas fachowej pomocy. Taki obraz budują obrońcy nastoletnich morderców z Rakowisk.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Gdyby nie relacja z Zuzanną, nigdy bym z tobą nie skończył – oświadczył Kamil N. swojej byłej dziewczynie, która zeznawała w środę w Sądzie Okręgowym w Lublinie.

Środa była drugim dniem procesu Kamila i Zuzanny M. Nastolatkowie w grudniu ub. r. brutalnie zamordowali rodziców chłopaka.

Słyszałem krzyk

W sprawie zeznawali już sami oskarżeni oraz bliscy ofiar. Ta część procesu odbywała się przy drzwiach zamkniętych. Dziennikarze mogli przysłuchiwać się tylko zeznaniom składanym przez pozostałych świadków.

– Śpiąc słyszałem, jak kobieta przeraźliwie krzyczy „Jezu! Ratunku!”. Myślałem, że to sen – wspominał w sądzie Tomasz D., sąsiad zamordowanych Agnieszki i Jerzego. – Przebudziłem się, ale nadal słyszałem krzyk i szczekanie. Nagle wszystko się urwało. Pomyślałem, że pewnie jakaś kobieta szła ulicą i przestraszyła się psa.

W tym czasie, w domu stojącym niespełna 20 metrów dalej konała mama Kamila. Ranna Agnieszka N. wybiegła przed dom, wzywając pomocy. Tam dopadł ją syn. Zadał kilka ciosów nożem i poderżnął gardło.

Kamil N. (fot. Jacek Szydłowski)
Kamil N. (fot. Jacek Szydłowski)

Brudni i pokaleczeni

Jerzy N. był już wtedy martwy. Oprawcy zostawili zmasakrowane ciała małżonków i korzystając z pomocy znajomych pojechali do Krakowa. 18-letnia Zuzanna, która wydała właśnie swój pierwszy tomik poezji miała się tam spotkać z czytelnikami. To miało być jej alibi. Zabójcy zatrzymali się w mieszkaniu Karoliny, przyjaciółki Zuzanny z dzieciństwa.

– Byli brudni i pokaleczeni – zeznała w sądzie Karolina. – Powiedzieli, że ktoś ich napadł i kradł. Stąd miały się wziąć plamy krwi na ubraniach.

Studentkę zastanowiło jednak, dlaczego Kamil w grudniu przyjechał bez skarpet. Zuzanna z niewiadomych powodów wyrzuciła jego buty. On sam bardzo długo brał prysznic. 

Cały dzień z mordercami

Po południu Karolina dostała od kolegi wiadomość z linkiem do informacji o tragedii w Rakowiskach.

– Wybuchłam płaczem. Zuzanna zareagowała nerwowo i poszła do innego pokoju – wspominała Karolina. – Cieszyłam się, że chociaż Kamil żyje. Nie wiedziałam, jak mu powiedzieć, że ktoś zamordował jego rodziców.

Dziewczyna chciała skontaktować się z policyjnym psychologiem, by przygotować Kamila na tragiczne nowiny. Nie zdążyła. – Przyjechali policjanci w kominiarkach. Krzyczeli „Na ziemię!” Było, jak w filmach – opowiada.

Dopiero wtedy studentka zorientowała się, że przez cały dzień była w domu z dwójką morderców.

Zuzanna M. (fot. Jacek Szydłowski)
Zuzanna M. (fot. Jacek Szydłowski)

To wszystko jej wina

Zuzanna i Kamil N. przyznali się do zbrodni. Podczas wizji lokalnej dokładnie opisali jej przebieg.

– On sam nie byłby do tego zdolny, gdyby nie wpływ Zuzanny. Szkoda mi Kamila – zeznał w sądzie jeden z jego szkolnych kolegów, świadek obrony.

Z zeznań uczniów wynika, że w pierwszej klasie liceum Kamil N. był wesołym, lubianym nastolatkiem. Miał sporo znajomych, kolorowe markowe ubrania, bardzo dobry telefon. Chciał być prawnikiem, potem planował studia w łódzkiej filmówce.

– Mówił, że Zuzanna jest obrzydliwa. Nie mógłby jej dotknąć. Śmiał się z niej i tych, którymi manipulowała – opowiadała w sądzie Weronika, była dziewczyna Kamila.

– Kiedy zaczął się z nią zadawać ostrzegałam go. Powiedział, że ma swój rozum i nie ulegnie Zuzannie – wspominała Karolina.

Bliższy związek nastolatków rozpoczął się w lutym ubiegłego roku. Oboje przestali pojawiać się na lekcjach. Chłopak zerwał kontakty z dawnymi przyjaciółmi. Jesienią oboje zaczęli planować zbrodnię. Teraz grozi im dożywocie. Termin kolejnej rozprawy wyznaczono na połowę września.

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Anonym / 28 sierpnia 2015 o 23:59

Tam w Białej Podlaskiej wszyscy się chyba boją tej zuzki i kamila, począwszy od tchórza sąsiada a skończywszy na kolesiach, których zeznania krążą. Nikt nie nazywa tej zdziry po imieniu, a kamilek gra rolę ofiary. Zaplanował i zakatował własnoręcznie własnych rodziców (jedyne ich dziecko, największa ich miłość) a wszyscy twierdzą, że jest nie katem a ofiarą zuzki. Ludzie, ogarnijcie się. Może to zuzka jest jego ofiarą?

Też mam takie przypuszczenia, że on mógł być manipulatorem w tej relacji (mógł wykorzystać syt. Zuzy), a teraz próbuje wejść w rolę pokrzywdzonego. Linia obrony Kamila nie jest dla mnie wiarygodna, wszyscy świadkowie -koledzy z klasy brzmią tak samo jak jedno stado. Niewiele potrafią potwierdzić, niewiele wiedzą, nie wiadomo na jakiej podstawie oskarżają o wszystko Zuzannę. Żaden z nich, jak zresztą sami przyznają nie mają pojęcia co było między Zuzanną a Kamilem, na czym się ta relacja opierała, ani nawet jak się zaczęła. Te zeznania świadków mnie nie przekonują, nic nie wnoszą. Kamil nie jest żadną jej ofiarą, wiedział co robi.

Też mam takie przypuszczenia, że on mógł być manipulatorem w tej relacji (mógł wykorzystać syt. Zuzy), a teraz próbuje wejść w rolę pokrzywdzonego. Linia obrony Kamila nie jest dla mnie wiarygodna, wszyscy świadkowie -koledzy z klasy brzmią tak samo jak jedno stado. Niewiele potrafią potwierdzić, niewiele wiedzą, nie wiadomo na jakiej podstawie oskarżają o wszystko Zuzannę. Żaden z nich, jak zresztą sami przyznają nie mają pojęcia co było między Zuzanną a Kamilem, na czym się ta relacja opierała, ani nawet jak się zaczęła. T... rozwiń

Avatar
Gość / 22 sierpnia 2015 o 20:35
Tam w Białej Podlaskiej wszyscy się chyba boją tej zuzki i kamila, począwszy od tchórza sąsiada a skończywszy na kolesiach, których zeznania krążą. Nikt nie nazywa tej zdziry po imieniu, a kamilek gra rolę ofiary. Zaplanował i zakatował własnoręcznie własnych rodziców (jedyne ich dziecko, największa ich miłość) a wszyscy twierdzą, że jest nie katem a ofiarą zuzki. Ludzie, ogarnijcie się. Może to zuzka jest jego ofiarą?
Avatar
Aga / 20 sierpnia 2015 o 19:33

Myślę, że raczej powinna do tego zobligować jej ojca. To brak ojca skaleczył jej psychikę.

 Bzdury piszesz! Mase ludzi pochodzi z rozwiedzionych małzeństw i nich z nich nie jest psychopatycznymi mordercami!

Avatar
Aga / 20 sierpnia 2015 o 19:30

"Patrzcienw 3:40 gdy kolega zeznaje ze wplywala na jego psychike kazdy to wie u kamilka widac lekki usmieszek...i dalej wierzycie w brednie , ze zuzka taka zla. , wplywala na biedaka? On taka cicha woda, gorszy niz ona. " dokładnie tak, to on wbil nóż w plecy ojca gdy ten choć ciężko ranny, prawie sie uratował, wtrącił Zuxce nóz, potem to synalek biegł za matką i zadawał jej ciosy w plecy , to on poderżnął 2 razy matce gradlo. Kamil to bestia , która trafiła na swego i mogła sie wyzyć. Oboje dożywocie.

dokładnie tak! To on wbił nóż w lecy ojca , gdy ten, choć ciężko ranny, wytrącił noż Zuźce, to on gonił swoją matke i uderzal ją nożem w plecy a potem 2 razy podciął gardło! To bestia, która trafila na swego. Oboje powinni dostać dożywocie!

dokładnie tak! To on wbił nóż w lecy ojca , gdy ten, choć ciężko ranny, wytrącił noż Zuźce, to on gonił swoją matke i uderzal ją nożem w plecy a potem 2 razy podciął gardło! To bestia, która trafila na swego. Oboje powinni dostać dożywocie!

rozwiń
Avatar
KR / 20 sierpnia 2015 o 19:27

Szkoda chłopaka. Lepiej dla niego byłoby już nie żyć.

żartujesz??? szkoda bestialskiego mordercy??? Niech zyje i cierpi. W więzieniu ostro zajmą sie mordercą matki, takim nie przepuszczaja!

Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 19:25
"Patrzcienw 3:40 gdy kolega zeznaje ze wplywala na jego psychike kazdy to wie u kamilka widac lekki usmieszek...i dalej wierzycie w brednie , ze zuzka taka zla. , wplywala na biedaka? On taka cicha woda, gorszy niz ona. " dokładnie tak, to on wbil nóż w plecy ojca gdy ten choć ciężko ranny, prawie sie uratował, wtrącił Zuxce nóz, potem to synalek biegł za matką i zadawał jej ciosy w plecy , to on poderżnął 2 razy matce gradlo. Kamil to bestia , która trafiła na swego i mogła sie wyzyć. Oboje dożywocie.
Avatar
o tak / 20 sierpnia 2015 o 12:02

Matkę tej tragicznej patologii sąd powinnien zobligować do utrzymywania jej w więzieniu, skoro nie potrafiła wychować na przyzwoitego człowieka!

Myślę, że raczej powinna do tego zobligować jej ojca. To brak ojca skaleczył jej psychikę.

Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 12:01
"Miał sporo znajomych, kolorowe markowe ubrania, bardzo dobry telefon. Chciał być prawnikiem, potem planował studia w łódzkiej filmówce." Wzruszające. Teraz wszystko na Zuzannę. Mam nadzieję, że oliwa będzie sprawiedliwa.
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 10:31
Eeee tam jest coś wycięte także nie wiadomo czemu on się uśmiecha.Już nie szukaj dziury w całym.
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 10:20
Patrzcienw 3:40 gdy kolega zeznaje ze wplywala na jego psychike kazdy to wie u kamilka widac lekki usmieszek...i dalej wierzycie w brednie , ze zuzka taka zla. , wplywala na biedaka? On taka cicha woda, gorszy niz ona.
Avatar
Anonym / 28 sierpnia 2015 o 23:59

Tam w Białej Podlaskiej wszyscy się chyba boją tej zuzki i kamila, począwszy od tchórza sąsiada a skończywszy na kolesiach, których zeznania krążą. Nikt nie nazywa tej zdziry po imieniu, a kamilek gra rolę ofiary. Zaplanował i zakatował własnoręcznie własnych rodziców (jedyne ich dziecko, największa ich miłość) a wszyscy twierdzą, że jest nie katem a ofiarą zuzki. Ludzie, ogarnijcie się. Może to zuzka jest jego ofiarą?

Też mam takie przypuszczenia, że on mógł być manipulatorem w tej relacji (mógł wykorzystać syt. Zuzy), a teraz próbuje wejść w rolę pokrzywdzonego. Linia obrony Kamila nie jest dla mnie wiarygodna, wszyscy świadkowie -koledzy z klasy brzmią tak samo jak jedno stado. Niewiele potrafią potwierdzić, niewiele wiedzą, nie wiadomo na jakiej podstawie oskarżają o wszystko Zuzannę. Żaden z nich, jak zresztą sami przyznają nie mają pojęcia co było między Zuzanną a Kamilem, na czym się ta relacja opierała, ani nawet jak się zaczęła. Te zeznania świadków mnie nie przekonują, nic nie wnoszą. Kamil nie jest żadną jej ofiarą, wiedział co robi.

Też mam takie przypuszczenia, że on mógł być manipulatorem w tej relacji (mógł wykorzystać syt. Zuzy), a teraz próbuje wejść w rolę pokrzywdzonego. Linia obrony Kamila nie jest dla mnie wiarygodna, wszyscy świadkowie -koledzy z klasy brzmią tak samo jak jedno stado. Niewiele potrafią potwierdzić, niewiele wiedzą, nie wiadomo na jakiej podstawie oskarżają o wszystko Zuzannę. Żaden z nich, jak zresztą sami przyznają nie mają pojęcia co było między Zuzanną a Kamilem, na czym się ta relacja opierała, ani nawet jak się zaczęła. T... rozwiń

Avatar
Gość / 22 sierpnia 2015 o 20:35
Tam w Białej Podlaskiej wszyscy się chyba boją tej zuzki i kamila, począwszy od tchórza sąsiada a skończywszy na kolesiach, których zeznania krążą. Nikt nie nazywa tej zdziry po imieniu, a kamilek gra rolę ofiary. Zaplanował i zakatował własnoręcznie własnych rodziców (jedyne ich dziecko, największa ich miłość) a wszyscy twierdzą, że jest nie katem a ofiarą zuzki. Ludzie, ogarnijcie się. Może to zuzka jest jego ofiarą?
Avatar
Aga / 20 sierpnia 2015 o 19:33

Myślę, że raczej powinna do tego zobligować jej ojca. To brak ojca skaleczył jej psychikę.

 Bzdury piszesz! Mase ludzi pochodzi z rozwiedzionych małzeństw i nich z nich nie jest psychopatycznymi mordercami!

Avatar
Aga / 20 sierpnia 2015 o 19:30

"Patrzcienw 3:40 gdy kolega zeznaje ze wplywala na jego psychike kazdy to wie u kamilka widac lekki usmieszek...i dalej wierzycie w brednie , ze zuzka taka zla. , wplywala na biedaka? On taka cicha woda, gorszy niz ona. " dokładnie tak, to on wbil nóż w plecy ojca gdy ten choć ciężko ranny, prawie sie uratował, wtrącił Zuxce nóz, potem to synalek biegł za matką i zadawał jej ciosy w plecy , to on poderżnął 2 razy matce gradlo. Kamil to bestia , która trafiła na swego i mogła sie wyzyć. Oboje dożywocie.

dokładnie tak! To on wbił nóż w lecy ojca , gdy ten, choć ciężko ranny, wytrącił noż Zuźce, to on gonił swoją matke i uderzal ją nożem w plecy a potem 2 razy podciął gardło! To bestia, która trafila na swego. Oboje powinni dostać dożywocie!

dokładnie tak! To on wbił nóż w lecy ojca , gdy ten, choć ciężko ranny, wytrącił noż Zuźce, to on gonił swoją matke i uderzal ją nożem w plecy a potem 2 razy podciął gardło! To bestia, która trafila na swego. Oboje powinni dostać dożywocie!

rozwiń
Avatar
KR / 20 sierpnia 2015 o 19:27

Szkoda chłopaka. Lepiej dla niego byłoby już nie żyć.

żartujesz??? szkoda bestialskiego mordercy??? Niech zyje i cierpi. W więzieniu ostro zajmą sie mordercą matki, takim nie przepuszczaja!

Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 19:25
"Patrzcienw 3:40 gdy kolega zeznaje ze wplywala na jego psychike kazdy to wie u kamilka widac lekki usmieszek...i dalej wierzycie w brednie , ze zuzka taka zla. , wplywala na biedaka? On taka cicha woda, gorszy niz ona. " dokładnie tak, to on wbil nóż w plecy ojca gdy ten choć ciężko ranny, prawie sie uratował, wtrącił Zuxce nóz, potem to synalek biegł za matką i zadawał jej ciosy w plecy , to on poderżnął 2 razy matce gradlo. Kamil to bestia , która trafiła na swego i mogła sie wyzyć. Oboje dożywocie.
Avatar
o tak / 20 sierpnia 2015 o 12:02

Matkę tej tragicznej patologii sąd powinnien zobligować do utrzymywania jej w więzieniu, skoro nie potrafiła wychować na przyzwoitego człowieka!

Myślę, że raczej powinna do tego zobligować jej ojca. To brak ojca skaleczył jej psychikę.

Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 12:01
"Miał sporo znajomych, kolorowe markowe ubrania, bardzo dobry telefon. Chciał być prawnikiem, potem planował studia w łódzkiej filmówce." Wzruszające. Teraz wszystko na Zuzannę. Mam nadzieję, że oliwa będzie sprawiedliwa.
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 10:31
Eeee tam jest coś wycięte także nie wiadomo czemu on się uśmiecha.Już nie szukaj dziury w całym.
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 10:20
Patrzcienw 3:40 gdy kolega zeznaje ze wplywala na jego psychike kazdy to wie u kamilka widac lekki usmieszek...i dalej wierzycie w brednie , ze zuzka taka zla. , wplywala na biedaka? On taka cicha woda, gorszy niz ona.
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 0 0

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 8 3

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 14 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 218 8

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 4 7

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 7

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga
Sonda

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga 0 5

Zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją – uważają członkowie Konfederacji Lewiatan. Chcą, by sprawę zbadał Trybunał Konstytucyjny.

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat 8 6

300 złotych mandatu i 6 punktów karnych kosztowała dyrektora lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Krzysztofa Gałaszkiewicz kolizja na obwodnicy Lublina. Dyrektor agencji jechał służbowym autem.

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą?
galeria

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą? 0 3

Można już zgłaszać kandydatury do tegorocznych nagród gospodarczych przyznawanych przez samorząd Lublina. Są to wyróżnienia dla firm wnoszących duży wkład w rozwój gospodarczy miasta.

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz 0 0

Od lat Polacy korzystają z możliwości legalnej pracy za granicą. Nie brakuje atrakcyjnych ofert, dzięki którym można dorobić, a przy okazji zwiedzić ciekawe rejony Europy. Przed podróżą warto jednak pamiętać o kilku rzeczach, które pomogą nam uniknąć nieprzyjemności.

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
25 maja 2018, 18:00

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Lwowska 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Doroty Gruszki Twarze Japonii. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!