piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Sąd wypuścił zabójcę 21-latki na wolność. Śledczy chcą żeby wrócił za kraty


Mateusz K. – zabójca 21-letniej Anny z Lubartowa – powinien wrócić do więzienia – argumentują śledczy. We wrześniu sąd na blisko dwa miesiące wypuścił go na wolność. Morderca miał w tym czasie przejść operację i spokojnie wrócić do zdrowia.

Z wnioskiem o odwołanie przerwy w odbywaniu kary zwrócił się do sądu prokurator okręgowy w Lublinie, działając na polecenie szefa resortu sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, który jest jednocześnie prokuratorem generalnym. Chodzi o opisywaną przez nas przed tygodniem sprawę Mateusza K. z Lubartowa, który zamordował swoją dziewczynę Annę. W czerwcu ubiegłego roku został za to skazany na 12 lat więzienia. Wyrok został utrzymany w drugiej instancji i uprawomocnił się w połowie marca tego roku.

Mateusz K. poprosił o przerwę w odbywaniu kary. Powodem miała być konieczność podreperowania zdrowia. Tuż po zabójstwie 25-latek próbował bowiem popełnić samobójstwo. Podpalił się, siedząc w samochodzie. Później wybiegł na drogę i rzucał się pod nadjeżdżające auta. Z rozległymi poparzeniami trafił do szpitala. W swoim wniosku wskazywał, że czeka go operacja. Lekarz z ambulatorium ocenił, że zabiegu nie da się przeprowadzić w warunkach więziennych. 7 września sąd zgodził się więc, by Mateusz K. wyszedł na wolność aż do końca października. 19 września mężczyzna przeszedł operację w szpitalu w Łęcznej.

– Mateusz K. opuścił szpital. Pomimo tego dalej przebywa na wolności – informują śledczy. – W tej sytuacji prokuratura uznała, że ustała przyczyna, dla której Mateuszowi K. udzielono przerwy w odbywaniu kary pozbawienia wolności za zabójstwo i powinien on wrócić do więzienia.

Wnioskiem prokuratora zajmie się Sąd Okręgowy w Lublinie.

Czytaj więcej o: sąd więzienie Mateusz K
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 października 2016 o 14:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to jest chwast a chwast winno się wyrwać z korzeniami.A TU lubelski sąd za morderstwo wydał śmieszną karę, bo rodzice mają kasę i układy, więc morderca śmieje w twarz rodzinie zamordowanej i społeczeństwu Jak pan Ziobro nie zrobi porządku w sądach będziemy gnili w tych układach w sądach, też w służbie zdrowia.trzeba wielkiej determinacji obecnie rządzących aby to skurw..two rozbić i ułożyć od nowa . A Bolek już płacze że tej starej układanki nie wolno rozbijać
Rozwiń
Gość
Gość (4 października 2016 o 12:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Śmierć za śmierć. Nie wolno było mordercy ratować, niechby się usmażył, skoro tego sobie życzył a teraz tylko pozostaje wpić na pal i czekać aż wrony wydziobią bebechy. Ziobro...zadziałaj
Rozwiń
Gość
Gość (4 października 2016 o 12:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czy za operacje zapłacił z własnej kieszeni czy bobaci rodzice zapłacą za samouszkodzenia a nie my zapłacimy za mordercę
Rozwiń
Gość
Gość (4 października 2016 o 12:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na układy nie ma rady, wyjdzie po 8 za dobre sprawowanie wyjedzie z Lubartowa i będzie wiódł spokojne życie, i wciąż będzie młodym 30 letnim facetem. Za 'głowę' powinno być dożywocie w kamieniolomach żeby państwo nie musiało utrzymywać.
Rozwiń
Gość
Gość (4 października 2016 o 12:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jestem jak najbardziej za udzielaniem zwolnień na podreperowanie zdrowia. Jednak w tym czasie delikwenta powinien zastąpić w celi lekarz z więziennego ambulatorium lub ktoś z rodziny sędziego który podejmuję taką decyzję. tak sobie myślę.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!