Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 sierpnia 2016 r.
10:48

Jest koncepcja przebudowy ronda. Ulica 1 Maja nadal ma być ślepa

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
54 12 A A
Trakcja trolejbusowa wisi nad ul. 1 Maja do dzisiaj, choć ulica została definitywnie zaślepiona pod koniec sierpnia 2007 roku<br />
Trakcja trolejbusowa wisi nad ul. 1 Maja do dzisiaj, choć ulica została definitywnie zaślepiona pod koniec sierpnia 2007 roku

Gotowa jest już koncepcja przebudowy ronda obok Gali. Zamówiony przez miasto dokument nie zakłada otwarcia wjazdu w ul. 1 Maja, który to pomysł dzieli mieszkańców ulicy i działających tu przedsiębiorców. – Ale nic nie jest przesądzone – zastrzega Ratusz

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zmiany na rondzie polegać mają m.in. na stworzeniu docelowego wyjazdu na skrzyżowanie z ulicy Lubelskiego Lipca ‘80, która teraz „pożycza” jezdnię od ul. 1 Maja. Używany dziś wyjazd miałby zostać zamknięty, a w jego miejscu miasto planuje parking. Takie też wytyczne dostali od Zarządu Dróg i Mostów projektanci spółki Mosty Katowice, która dostarczyć ma miastu kompletny projekt wykonawczy. Przed jego sporządzeniem spółka zobowiązana była pokazać miastu wstępną koncepcję i spytać, czy właśnie w tym kierunku mają pójść zmiany.

Wspomniana koncepcja trafiła na biurka urzędników. I chociaż jej treść nie jest jeszcze przez miasto ujawniana, to już wiadomo, że nie zostały w niej uwzględnione postulaty Rady Kultury Przestrzeni, by ul. 1 Maja znów była otwarta dla pojazdów komunikacji miejskiej. Trakcja trolejbusowa wisi tu zresztą do dzisiaj, choć ulica została definitywnie zaślepiona pod koniec sierpnia 2007 r.

– Koncepcja jest zgodna z wytycznymi Zarządu Dróg i Mostów – wyjaśnia Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Wytyczne wprost mówiły o zamknięciu wjazdu w ul. 1 Maja. – Ale to jeszcze niczego nie przesądza – zastrzega urzędnik, bo dokument ma być poddany pod konsultacje społeczne.

Miasto będzie jeszcze zbierać uwagi mieszkańców, choć wcale nie jest powiedziane, że je uwzględni, a Ratusz przyznaje, że w tej sprawie bardzo mu się spieszy. Gotowe projekty chce mieć już w połowie grudnia, by w przyszłym roku, z kompletem dokumentów wystąpić o unijne dofinansowanie, bez którego na przebudowę szans raczej nie ma. – Jeśli chcemy uzyskać unijną dotację, nie możemy za długo rozwodzić się nad tą sprawą – wyjaśnia Kieliszek.

Co do otwarcia ul. 1 Maja dla ruchu nie ma jednomyślności wśród jej mieszkańców i działających tu przedsiębiorców. Jedni i drudzy chcieliby miejsc parkingowych, ale mieszkańcom nie zależy zbytnio na tym, by przed ich oknami hałasowały autobusy i przewalały się tabuny ludzi, które dla kupców są z kolei tabunami potencjalnych klientów.

Miejskie zlecenie na dokumentację dotyczy nie tylko ronda przy Gali. Obejmuje również przebudowę ul. Fabrycznej wraz z nowym mostem na Czerniejówce w miejscu starej, mocno już osłabionej przeprawy. Miasto zażądało dwóch koncepcji: w jednej ścieżki rowerowe mają być prowadzone z obu stron ulicy po tej samej konstrukcji, co jezdnia i chodniki. Druga zakładać ma, że rowery pojadą odrębnymi, równoległymi do mostu kładkami.

Do połowy grudnia zaprojektowane mają być też buspasy na obu połowach jezdni, ciągnące się przez od ronda przy Gali przez ul. Fabryczną i Drogę Męczenników Majdanka aż do skrzyżowania z ul. Sulisławicką i Grabskiego.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2016 o 17:03
+1
Kiedyś jedna z głównych ulic miasta, dziwna koncepcja, że nie może być ulicą przejezdną.
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2016 o 13:43
+1
Walić wytyczne ZDiM. Tam pracują jacyś dziwni ludzie, którzy najlepiej chwieliby zrobić tylko kierowcom samochodów, w d mając pozostałych. Dziś przeszedłem się po śródmieściu. To jak wyznaczono miejsca parkingowe na chodnikach woła o pomstę do nieba. Przy zostawianiu 1,5m pieszym nie uwzględniono schodów do budynków, latarni i innych przeszkód, które te 1,5m w rzeczywistości zwężają do 1m, a nawet mniej. Niech te grubasy co tam siedzią w ZDiM wezmą teraz wózek z dzieckiem, albo torbę z zakupami i niech się przejdą po Śródmieściu. Może wtedy trafi do nich, że to co zrobili z przestrzenią w mieście jest karygodne.
Walić wytyczne ZDiM. Tam pracują jacyś dziwni ludzie, którzy najlepiej chwieliby zrobić tylko kierowcom samochodów, w d mając pozostałych. Dziś przeszedłem się po śródmieściu. To jak wyznaczono miejsca parkingowe na chodnikach woła o pomstę do nieba. Przy zostawianiu 1,5m pieszym nie uwzględniono schodów do budynków, latarni i innych przeszkód, które te 1,5m w rzeczywistości zwężają do 1m, a nawet mniej. Niech te grubasy co tam siedzią w ZDiM wezmą teraz wózek z dzieckiem, albo torbę z zakupami i niech się przejdą po Śródmieściu. Może wtedy ... rozwiń
Avatar
anonimowy alkoholik / 16 sierpnia 2016 o 13:41
+1
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Te buspasy to potrzebne jak swini siodło.
Niestety te buspasy są niezbędne żeby taka świnia jak ty stała w korku a pasażerowie w autobusie szybko i bezpiecznie dotarły do celu.Tak jest na całym świecie i jakoś to nie razi innych użytkowników drogi.Zmień trochę myślenie to nie boli.
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2016 o 11:34
+1
I bardzo dobrze My mieszkańcy 1-go Maja jesteśmy zadowoleni, miejsca parkingowe też się przydadzą
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2016 o 10:53
A może ulicę 1 Maja zamienić na deptak, postawić ławeczki, ogródki piwne, zbudować drogę rowerową. Będzie elegancko.
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2016 o 13:12
Niestety mnie jako mieszkańca (ani moich sąsiadów) nikt nie pytał o zdanie. Kiedy pod blokami odbywało sie spotkały przedsiębiorców z Panią z UM oraz dzielnicowym, gdy ciekawi mieszkańcy wyszli, Pani z Urzędu chamsko odpowiadała na pytania po czym uciekła ;) Na szczescie z poźniejszych konsultacji w Ratuszu wynikało ze nie ma szans na otwarcie ulicy (stan nawierzchni, kamienic, skrzyżowanie zagrażające bezpieczeństwu itd) :)
Avatar
Jacek / 16 sierpnia 2016 o 12:21
Jako przedsiębiorca i mieszkaniec ulicy 1 go Maja jestem zdecydowanie przeciwny zamykaniu ulicy dla komunikacji miejskiej! Od momentu jej zamknięcia moje obroty powoli spadały, a klientów ubywało. Tak tragicznie jak teraz nie było nigdy. Klienci tłumaczą, że teraz 1 go Maja jest daleko, że nie ma przystanków, że ciężko dojechać komunikacją. Ciężko się z nimi nie zgodzić. Panie Prezydencie!  Proszę! Niech 1 go maja będzie dla komunikacji miejskiej i rowerzystów (których jako kierowca serdecznie nie znoszę) bo ta ulica wymiera, a jest ważnym połączeniem między Dworecm PKP a Centrum. Hałas? Hałas jest taki sam w cały mieście: na Krakowskim, na Zamojskiej, na Lipowej i jakoś wszyscy żyją tylko co z tego jak nie będzie co do garnka włożyć, a biznes upada...
Jako przedsiębiorca i mieszkaniec ulicy 1 go Maja jestem zdecydowanie przeciwny zamykaniu ulicy dla komunikacji miejskiej! Od momentu jej zamknięcia moje obroty powoli spadały, a klientów ubywało. Tak tragicznie jak teraz nie było nigdy. Klienci tłumaczą, że teraz 1 go Maja jest daleko, że nie ma przystanków, że ciężko dojechać komunikacją. Ciężko się z nimi nie zgodzić. Panie Prezydencie!  Proszę! Niech 1 go maja będzie dla komunikacji miejskiej i rowerzystów (których jako kierowca serdecznie nie znoszę) bo ta ulica wymiera, a jest ważn... rozwiń
Avatar
moni06 / 16 sierpnia 2016 o 12:20
1 Maja w dalszym ciągu niech będzie zamknięta, zostawmy tak jak jest. Nie rozumiem dlaczego Pan Kieliszek wprowadza zamieszanie i zostawia futkę z nadzieją, że a nuż ulica może być otwarta. Doskonale wiemy, że ponowne otwarcie ulicy i włączenie jej do ruchu od strony Gali jest niezgodne z przepisami o ruchu drogowym, o czym również mówili Policjanci na spotkaniach w Ratuszu.  Poza tym ta część 1 Maja nie jest "handlowa" tylko bankowa, proszę również zauważyć że oferta istniejących sklepów nie zachęca do robienia zakupów. Zresztą i nie jest tylko moje zdanie, cały handel został "rozłożony" przez centra handlowe na które miasto dało zgodę, także niech kupcy podziękują miastu.  A kupcy niech się zastanowią, czy wolą mieć przez sklepem parking czy ruchliwą ulicę, która umiemożliwa parkowanie potencjalnym klientom.
1 Maja w dalszym ciągu niech będzie zamknięta, zostawmy tak jak jest. Nie rozumiem dlaczego Pan Kieliszek wprowadza zamieszanie i zostawia futkę z nadzieją, że a nuż ulica może być otwarta. Doskonale wiemy, że ponowne otwarcie ulicy i włączenie jej do ruchu od strony Gali jest niezgodne z przepisami o ruchu drogowym, o czym również mówili Policjanci na spotkaniach w Ratuszu.  Poza tym ta część 1 Maja nie jest "handlowa" tylko bankowa, proszę również zauważyć że oferta istniejących sklepów nie zachęca do robienia zakupów. Zresztą i ... rozwiń
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2016 o 10:50
Brawo i tak powinno być. Powinien być tam deptak i nic więcej !!
Avatar
Zxn / 16 sierpnia 2016 o 20:48
-1
Lokale handlowe zamienić na mieszkania i będzie po problemie z wymieraniem ulicy.
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2016 o 10:53
A może ulicę 1 Maja zamienić na deptak, postawić ławeczki, ogródki piwne, zbudować drogę rowerową. Będzie elegancko.
Avatar
Zxn / 16 sierpnia 2016 o 20:48
-1
Lokale handlowe zamienić na mieszkania i będzie po problemie z wymieraniem ulicy.
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2016 o 17:03
+1
Kiedyś jedna z głównych ulic miasta, dziwna koncepcja, że nie może być ulicą przejezdną.
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2016 o 13:43
+1
Walić wytyczne ZDiM. Tam pracują jacyś dziwni ludzie, którzy najlepiej chwieliby zrobić tylko kierowcom samochodów, w d mając pozostałych. Dziś przeszedłem się po śródmieściu. To jak wyznaczono miejsca parkingowe na chodnikach woła o pomstę do nieba. Przy zostawianiu 1,5m pieszym nie uwzględniono schodów do budynków, latarni i innych przeszkód, które te 1,5m w rzeczywistości zwężają do 1m, a nawet mniej. Niech te grubasy co tam siedzią w ZDiM wezmą teraz wózek z dzieckiem, albo torbę z zakupami i niech się przejdą po Śródmieściu. Może wtedy trafi do nich, że to co zrobili z przestrzenią w mieście jest karygodne.
Walić wytyczne ZDiM. Tam pracują jacyś dziwni ludzie, którzy najlepiej chwieliby zrobić tylko kierowcom samochodów, w d mając pozostałych. Dziś przeszedłem się po śródmieściu. To jak wyznaczono miejsca parkingowe na chodnikach woła o pomstę do nieba. Przy zostawianiu 1,5m pieszym nie uwzględniono schodów do budynków, latarni i innych przeszkód, które te 1,5m w rzeczywistości zwężają do 1m, a nawet mniej. Niech te grubasy co tam siedzią w ZDiM wezmą teraz wózek z dzieckiem, albo torbę z zakupami i niech się przejdą po Śródmieściu. Może wtedy ... rozwiń
Avatar
anonimowy alkoholik / 16 sierpnia 2016 o 13:41
+1
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Te buspasy to potrzebne jak swini siodło.
Niestety te buspasy są niezbędne żeby taka świnia jak ty stała w korku a pasażerowie w autobusie szybko i bezpiecznie dotarły do celu.Tak jest na całym świecie i jakoś to nie razi innych użytkowników drogi.Zmień trochę myślenie to nie boli.
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2016 o 13:12
Niestety mnie jako mieszkańca (ani moich sąsiadów) nikt nie pytał o zdanie. Kiedy pod blokami odbywało sie spotkały przedsiębiorców z Panią z UM oraz dzielnicowym, gdy ciekawi mieszkańcy wyszli, Pani z Urzędu chamsko odpowiadała na pytania po czym uciekła ;) Na szczescie z poźniejszych konsultacji w Ratuszu wynikało ze nie ma szans na otwarcie ulicy (stan nawierzchni, kamienic, skrzyżowanie zagrażające bezpieczeństwu itd) :)
Avatar
Jacek / 16 sierpnia 2016 o 12:21
Jako przedsiębiorca i mieszkaniec ulicy 1 go Maja jestem zdecydowanie przeciwny zamykaniu ulicy dla komunikacji miejskiej! Od momentu jej zamknięcia moje obroty powoli spadały, a klientów ubywało. Tak tragicznie jak teraz nie było nigdy. Klienci tłumaczą, że teraz 1 go Maja jest daleko, że nie ma przystanków, że ciężko dojechać komunikacją. Ciężko się z nimi nie zgodzić. Panie Prezydencie!  Proszę! Niech 1 go maja będzie dla komunikacji miejskiej i rowerzystów (których jako kierowca serdecznie nie znoszę) bo ta ulica wymiera, a jest ważnym połączeniem między Dworecm PKP a Centrum. Hałas? Hałas jest taki sam w cały mieście: na Krakowskim, na Zamojskiej, na Lipowej i jakoś wszyscy żyją tylko co z tego jak nie będzie co do garnka włożyć, a biznes upada...
Jako przedsiębiorca i mieszkaniec ulicy 1 go Maja jestem zdecydowanie przeciwny zamykaniu ulicy dla komunikacji miejskiej! Od momentu jej zamknięcia moje obroty powoli spadały, a klientów ubywało. Tak tragicznie jak teraz nie było nigdy. Klienci tłumaczą, że teraz 1 go Maja jest daleko, że nie ma przystanków, że ciężko dojechać komunikacją. Ciężko się z nimi nie zgodzić. Panie Prezydencie!  Proszę! Niech 1 go maja będzie dla komunikacji miejskiej i rowerzystów (których jako kierowca serdecznie nie znoszę) bo ta ulica wymiera, a jest ważn... rozwiń
Avatar
moni06 / 16 sierpnia 2016 o 12:20
1 Maja w dalszym ciągu niech będzie zamknięta, zostawmy tak jak jest. Nie rozumiem dlaczego Pan Kieliszek wprowadza zamieszanie i zostawia futkę z nadzieją, że a nuż ulica może być otwarta. Doskonale wiemy, że ponowne otwarcie ulicy i włączenie jej do ruchu od strony Gali jest niezgodne z przepisami o ruchu drogowym, o czym również mówili Policjanci na spotkaniach w Ratuszu.  Poza tym ta część 1 Maja nie jest "handlowa" tylko bankowa, proszę również zauważyć że oferta istniejących sklepów nie zachęca do robienia zakupów. Zresztą i nie jest tylko moje zdanie, cały handel został "rozłożony" przez centra handlowe na które miasto dało zgodę, także niech kupcy podziękują miastu.  A kupcy niech się zastanowią, czy wolą mieć przez sklepem parking czy ruchliwą ulicę, która umiemożliwa parkowanie potencjalnym klientom.
1 Maja w dalszym ciągu niech będzie zamknięta, zostawmy tak jak jest. Nie rozumiem dlaczego Pan Kieliszek wprowadza zamieszanie i zostawia futkę z nadzieją, że a nuż ulica może być otwarta. Doskonale wiemy, że ponowne otwarcie ulicy i włączenie jej do ruchu od strony Gali jest niezgodne z przepisami o ruchu drogowym, o czym również mówili Policjanci na spotkaniach w Ratuszu.  Poza tym ta część 1 Maja nie jest "handlowa" tylko bankowa, proszę również zauważyć że oferta istniejących sklepów nie zachęca do robienia zakupów. Zresztą i ... rozwiń
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2016 o 11:52
-1
tak najwazniejsze to żeby porobic ścieżek jak najwuecej bo może się jakis cyklista przejedzie laskawie swoim zlomem, a ze tysiące jeżdżą do roboty to gdzieś bokiem pojada
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2016 o 11:45
-1
Te buspasy to potrzebne jak swini siodło.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Żadnych pouczeń, tylko mandaty". Policjanci ukarani za nadgorliwość

"Żadnych pouczeń, tylko mandaty". Policjanci ukarani za nadgorliwość 16 12

Zakończyły się postępowania dyscyplinarne wobec dwóch funkcjonariuszy z puławskiej komendy, którzy w kwietniu tego roku zabronili swoim podwładnym stosowania pouczeń. Kazali wlepiać kierowcom mandaty. Szef miejscowej drogówki oraz zastępca komendanta otrzymali „ostrzeżenia o niepełnej przydatności do służby”.

Tłumy na spotkaniu z Lechem Wałęsą w Puławach. Przyszli też jego przeciwnicy
galeria
film

Tłumy na spotkaniu z Lechem Wałęsą w Puławach. Przyszli też jego przeciwnicy 96 38

Sala konferencyjna Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach w poniedziałek pękała w szwach. Na spotkanie Klubu Obywatelskiego z Lechem Wałęsą przyszli głównie sympatycy opozycji. Były prezydent zachęcał do organizowania się, żeby "demokratycznie" zmienić rząd

Azoty II Puławy – Gloria Katowice 39:35. Zostali mistrzem grupy

Azoty II Puławy – Gloria Katowice 39:35. Zostali mistrzem grupy 5 0

II LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Na zakończenie rozgrywek rezerwy Azotów Puławy pokonały Glorię Katowice i zakończyły sezon na pierwszym miejscu w swojej grupie

Paraliż szpitala przy al. Kraśnickiej. Pielęgniarki nie przyszły do pracy, do pomocy ściągano studentki

Paraliż szpitala przy al. Kraśnickiej. Pielęgniarki nie przyszły do pracy, do pomocy ściągano studentki 221 42

Nie było przyjęć na zaplanowane zbiegi, zawieszono planowe operacje, a karetki nie dowoziły nagłych przypadków – tak w poniedziałek wyglądała sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej w Lublinie. Ok. 150 pielęgniarek poszło na zwolnienia lekarskie. Jedni mówią o epidemii, drudzy o sporze płacowym z dyrekcją

Ceny paliw ostro w górę.  Przez "premię strachu"?

Ceny paliw ostro w górę. Przez "premię strachu"? 42 6

Przez rok ceny ropy Brent wzrosły o 61 proc., a benzyna 95 z PKN Orlen podrożała o 11 proc. – poinformował członek zarządu ds. sprzedaży PKN Orlen Zbigniew Leszczyński

Biała Podlaska: Główny budynek muzeum będzie zamknięty

Biała Podlaska: Główny budynek muzeum będzie zamknięty 0 1

Na początku wakacji Muzeum Południowego Podlasia zamknie swój budynek główny. Ma to związek z remontem

Miasto unieważniło ważny przetarg. Ta decyzja dotyczy 40 tys. mieszkańców Lublina

Miasto unieważniło ważny przetarg. Ta decyzja dotyczy 40 tys. mieszkańców Lublina 2 6

Prawie 40 tys. osób dotyczy poniedziałkowa decyzja Urzędu Miasta, który unieważnił przetarg na odbiór śmieci od mieszkańców Czubów Północnych, Węglina Północnego i Węglina Południowego. Ratusz odrzucił ofertę jedynej firmy gotowej obsługiwać te dzielnice. Umowa z obecnym wykonawcą usługi wygasa 30 czerwca

Odebrał sobie życie na znak protestu. Uczcili 75. rocznicę śmierci Szmula Zygielbojma

Odebrał sobie życie na znak protestu. Uczcili 75. rocznicę śmierci Szmula Zygielbojma 16 5

Towarzystwo Jana Karskiego i Urząd Miasta Chełm uroczyście uczcili 75. rocznicę śmierci Szmula Mordechaja Zygielbojma.

Czarne płyty w dobrej formie. Zaoszczędzą 60 tys. zł

Czarne płyty w dobrej formie. Zaoszczędzą 60 tys. zł 1 0

Prawie 60 tys. zł oszczędzi na remoncie Sąd Apelacyjny dzięki użyciu rozbiórkowego materiału

Cofał śmieciarką, potrącił rowerzystkę
galeria

Cofał śmieciarką, potrącił rowerzystkę 0 2

22-letnia rowerzystka trafiła do szpitala po tym, jak potrąciła ją śmieciarka.

Ukradli z kapliczki figurkę Matki Boskiej. "To była dziwna kradzież"

Ukradli z kapliczki figurkę Matki Boskiej. "To była dziwna kradzież" 14 3

We wsi Mateuszowo (gm. Dubienka) z kapliczki wystawionej na prywatnej posesji zniknęła figurka Matki Boskiej. Zbulwersowani mieszkańcy wciąż mają nadzieję, że złodziej się opamięta i zwróci to, co było ważne dla całej społeczności

Nowa droga połączy wschodnią część miasta z ekspresówką

Nowa droga połączy wschodnią część miasta z ekspresówką 4 4

Lada dzień rozpocznie się budowa ul. Kusocińskiego. Miasto podpisało właśnie umowę z wykonawcą -Przedsiębiorstwem Robót Drogowych z Lublina. Prace przy nowej drodze liczącej blisko 2 kilometry mają potrwać do października 2020 r.

Miliony z UE na nowe warsztaty szkolne. Będą tu uczyć siedmiu zawodów

Miliony z UE na nowe warsztaty szkolne. Będą tu uczyć siedmiu zawodów 0 5

Jeszcze w tym roku ma stanąć budynek nowych Warsztatów Szkolnych przy Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku. Na przyszły rok zostały zaplanowane zaś prace wykończeniowe i wyposażenie w sprzęt do nauki zawodów. W poniedziałek na miejscu, gdzie ma stanąć hala władze powiatu kraśnickiego podpisały umowę z wykonawcą

Złoto Malwiny Kopron na mistrzostwach Polski AZS

Złoto Malwiny Kopron na mistrzostwach Polski AZS 5 2

W weekend zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Akademickiego Związku Sportowego. Z imprezy w Łodzi w dobrych humorach wracały przede wszystkim zawodniczki AZS UMCS: Malwina Kopron, Karolina Kołeczek i Paulina Guba

Rowerem z Lublina do Lasów Kozłowieckich. Nowa ścieżka

Rowerem z Lublina do Lasów Kozłowieckich. Nowa ścieżka 0 3

Trwa budowa ścieżki rowerowej, dzięki której będzie można dojechać z Lublina do Lasów Kozłowieckich. Inwestycja prowadzona przez sąsiadują z Lublinem gminę Niemce ma zakończyć się jeszcze w wakacje

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.