Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 lutego 2017 r.
13:07

Smog w Lublinie: Awaria sprzętu do pomiaru poziomu pyłów w powietrzu

Autor: Zdjęcie autora TOMA
37 12 A A

W środę jakość powietrza w Lublinie określana jest jako zła. Niestety, mieszkańcy nie mogą sprawdzić poziomu pyłów PM 2,5. Wszystko przez awarię.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na stronie inspektoratu od kilku dni nie można sprawdzić poziomu pyłu zawieszonego PM2,5. – Mieliśmy awarię aparatury pomiarowej. Została ona naprawiona, ale konieczna była jej kalibracja, bo wyniki były zafałszowane. Wszystko powinno zacząć działać przed weekendem – mówi Arkadiusz Iwaniuk, zastępca wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska.

– Pył PM2,5 jest pochodną pyłu PM10, a więc w obecnej sytuacji jego stężenie również jest wysokie. Jego stężenie mierzymy aktualnie inną metodą i w późniejszym terminie te dane będziemy publikować na naszej stronie.

Jak informuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska minionej doby w stacji przy ul. Obywatelskiej w Lublinie odnotowano stężenie wynoszące 108,7 mikrogramów na metr sześcienny (µg/m3). W stacji przy ul. Hrubieszowskiej w Zamościu wyniosło ono 70,4 µg/m3. WIOŚ ostrzega, że przekroczenia norm mogą utrzymywać się także w dniu dzisiejszym.

Przed południem w Lublinie stężenie przekroczyło 200 µg/m3. Według danych z godz. 12 wynosiło ono 196,3 µg/m3.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 lutego 2017 o 15:25
Wieczorami po godzinie 17.00 i w godzinach porannych powietrze jest tak zanieczyszczone jakby przebywać w kotłowni ! Dlaczego godzimy się na bierne wdychanie trucizny dla organizmu w postaci pyłu i innych zanieczyszczeń przez nas, nasze dzieci ?
Avatar
Gość / 16 lutego 2017 o 12:27
Na dworze aż dusi to nasze lubelskie powietrze, a stacja pomiarowa uszkodzona. To kpiny z mieszkańców. Potem uśredni się pomiary i podadzą że w Lublinie nie było przekroczeń
Avatar
Gość / 15 lutego 2017 o 18:44
Dlaczego w Lublinie jest tylko jedna stacja pomiarowa?
Avatar
ten link jest aktualny / 15 lutego 2017 o 17:25
link ***s://thingspeak.com/channels/219708/private_show
Avatar
JB / 15 lutego 2017 o 17:23
***s://thingspeak.com/channels/219708/private_show
Avatar
Gość / 15 lutego 2017 o 17:00
Na stronie inspektoratu od kilku dni nie można sprawdzić poziomu pyłu zawieszonego PM2,5. – Mieliśmy awarię aparatury pomiarowej. Została ona naprawiona, ale konieczna była jej kalibracja, bo wyniki były zafałszowane. .... Skąd ja to znam?Podobne awarie sprzętu pomiarowego były po wybuchu jądrowym w Czarnobylu.Też konieczna była kalibracja(przeskalowanie,aby przyrządy nie wskazywały zawyżonego promieniowania) A swoją drogą awaria aparatury nastąpiła w najbardziej nieodpowiednim momencie."Za konsekwencje" powinien być pociągany konserwator aparatury.Dlaczego nie ma aparatury awaryjnej?Czyżby w to miejsce zakupiono BMW i Audi opancerzone?
Na stronie inspektoratu od kilku dni nie można sprawdzić poziomu pyłu zawieszonego PM2,5. – Mieliśmy awarię aparatury pomiarowej. Została ona naprawiona, ale konieczna była jej kalibracja, bo wyniki były zafałszowane. .... Skąd ja to znam?Podobne awarie sprzętu pomiarowego były po wybuchu jądrowym w Czarnobylu.Też konieczna była kalibracja(przeskalowanie,aby przyrządy nie wskazywały zawyżonego promieniowania) A swoją drogą awaria aparatury nastąpiła w najbardziej nieodpowiednim momencie."Za konsekwencje" powinien być pociągany kons... rozwiń
Avatar
Gość / 15 lutego 2017 o 16:46
Wszystkim trzeba uświadomić że pył zawieszony PM 2,5 jest znacznie groźniejszy od PM10. Zastanawiam się też jak sprawdzane jest powietrze na starej Łęczyńskiej i w okolicach? No przecież wiadomo, Obywatelską uśrednia Czuby i Łęczyńską i podają że stan powietrza w Lublinie jest dobry.
Avatar
Gość / 15 lutego 2017 o 16:40
W całej Polsce jest potężny smog a u nas do tej pory było cicho. Czy to nie celowe działanie że akurat w tych dniach aparatura nie działa? Co to za gospodarz jeśli na cały Lublin jest tylko jedna aparatura pomiarowa? W Warszawie jest około 300 i tam są pomiary prawdziwe a nie zafałszowane jak Lublinie.
Avatar
olko / 15 lutego 2017 o 15:34
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Nawet urządzenia się psują od tego smogu , a kominy dymią śmierdzącymi wyziewami.
Bo to ten dziennikarz z DW podstawiał koksownik pod czujniki zeby miec o czym pisać.
Avatar
Gość / 15 lutego 2017 o 14:39
Nawet urządzenia się psują od tego smogu , a kominy dymią śmierdzącymi wyziewami.
Avatar
Gość / 17 lutego 2017 o 15:25
Wieczorami po godzinie 17.00 i w godzinach porannych powietrze jest tak zanieczyszczone jakby przebywać w kotłowni ! Dlaczego godzimy się na bierne wdychanie trucizny dla organizmu w postaci pyłu i innych zanieczyszczeń przez nas, nasze dzieci ?
Avatar
Gość / 16 lutego 2017 o 12:27
Na dworze aż dusi to nasze lubelskie powietrze, a stacja pomiarowa uszkodzona. To kpiny z mieszkańców. Potem uśredni się pomiary i podadzą że w Lublinie nie było przekroczeń
Avatar
Gość / 15 lutego 2017 o 18:44
Dlaczego w Lublinie jest tylko jedna stacja pomiarowa?
Avatar
ten link jest aktualny / 15 lutego 2017 o 17:25
link ***s://thingspeak.com/channels/219708/private_show
Avatar
JB / 15 lutego 2017 o 17:23
***s://thingspeak.com/channels/219708/private_show
Avatar
Gość / 15 lutego 2017 o 17:00
Na stronie inspektoratu od kilku dni nie można sprawdzić poziomu pyłu zawieszonego PM2,5. – Mieliśmy awarię aparatury pomiarowej. Została ona naprawiona, ale konieczna była jej kalibracja, bo wyniki były zafałszowane. .... Skąd ja to znam?Podobne awarie sprzętu pomiarowego były po wybuchu jądrowym w Czarnobylu.Też konieczna była kalibracja(przeskalowanie,aby przyrządy nie wskazywały zawyżonego promieniowania) A swoją drogą awaria aparatury nastąpiła w najbardziej nieodpowiednim momencie."Za konsekwencje" powinien być pociągany konserwator aparatury.Dlaczego nie ma aparatury awaryjnej?Czyżby w to miejsce zakupiono BMW i Audi opancerzone?
Na stronie inspektoratu od kilku dni nie można sprawdzić poziomu pyłu zawieszonego PM2,5. – Mieliśmy awarię aparatury pomiarowej. Została ona naprawiona, ale konieczna była jej kalibracja, bo wyniki były zafałszowane. .... Skąd ja to znam?Podobne awarie sprzętu pomiarowego były po wybuchu jądrowym w Czarnobylu.Też konieczna była kalibracja(przeskalowanie,aby przyrządy nie wskazywały zawyżonego promieniowania) A swoją drogą awaria aparatury nastąpiła w najbardziej nieodpowiednim momencie."Za konsekwencje" powinien być pociągany kons... rozwiń
Avatar
Gość / 15 lutego 2017 o 16:46
Wszystkim trzeba uświadomić że pył zawieszony PM 2,5 jest znacznie groźniejszy od PM10. Zastanawiam się też jak sprawdzane jest powietrze na starej Łęczyńskiej i w okolicach? No przecież wiadomo, Obywatelską uśrednia Czuby i Łęczyńską i podają że stan powietrza w Lublinie jest dobry.
Avatar
Gość / 15 lutego 2017 o 16:40
W całej Polsce jest potężny smog a u nas do tej pory było cicho. Czy to nie celowe działanie że akurat w tych dniach aparatura nie działa? Co to za gospodarz jeśli na cały Lublin jest tylko jedna aparatura pomiarowa? W Warszawie jest około 300 i tam są pomiary prawdziwe a nie zafałszowane jak Lublinie.
Avatar
olko / 15 lutego 2017 o 15:34
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Nawet urządzenia się psują od tego smogu , a kominy dymią śmierdzącymi wyziewami.
Bo to ten dziennikarz z DW podstawiał koksownik pod czujniki zeby miec o czym pisać.
Avatar
Gość / 15 lutego 2017 o 14:39
Nawet urządzenia się psują od tego smogu , a kominy dymią śmierdzącymi wyziewami.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować
film

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować 0 0

Mały chłopiec bawił się w chowanego z pięcioletnią siostrą. Schował się w pralce, w której się zatrzasnął. Dziecko znalazł jego ojciec.

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego
film

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego 0 0

21 czerwca 2018. Astronomiczne lato może się rozpocząć burzowo. IMGW wydało ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego.

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli
22 czerwca 2018, 20:00

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na koncert duetu Cuatro Manos. Artyści wystąpi w kawiarni już 22 czerwca o godz. 20.

Łukasz Rogulski (Azoty Puławy): Wiem kogo muszę zastąpić

Łukasz Rogulski (Azoty Puławy): Wiem kogo muszę zastąpić 0 0

ROZMOWA z Łukaszem Rogulskim, nowym piłkarzem ręcznym Azotów Puławy

Radzyń Podlaski: Zgarnij dotacje na lokalne działania

Radzyń Podlaski: Zgarnij dotacje na lokalne działania 0 0

Działaj lokalnie i zgarnij dotację. Nabór wniosków trwa do 24 czerwca.

Międzyrzec Podlaski: Upamiętnią Jana Kołkowicza

Międzyrzec Podlaski: Upamiętnią Jana Kołkowicza 0 0

W Międzyrzecu Podlaskim odsłonią rondo im. Jana Kołkowicza. Ten prozaik, dziennikarz, jeden z głównych współzałożycieli zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, który zmarł w 2007 roku, pochodził z Międzyrzeca Podlaskiego.

Święto Dzielnicy Czuby Południowe
22 czerwca 2018, 16:00

Święto Dzielnicy Czuby Południowe 0 0

Co Gdzie Kiedy. DDK Czuby Południowe i Rada Dzielnicy zapraszają mieszkańców na pełne atrakcji Święto Dzielnicy. Wydarzenie dla dużych i małych lublinian odbędzie się 22 czerwca o godz. 16 w Parku Jana Pawła II.

Z nożem i młotkiem do urzędu. Groził pracownikom śmiercią i podpaleniem

Z nożem i młotkiem do urzędu. Groził pracownikom śmiercią i podpaleniem 0 2

49-latek nachodził pracowników ośrodka pomocy społecznej w Bychawie. Groził im śmiercią i podpaleniem. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku

PO chce kontroli wyborów samorządowych. Potrzeba 100 tysięcy osób

PO chce kontroli wyborów samorządowych. Potrzeba 100 tysięcy osób 0 8

Stu tysięcy osób w całej Polsce potrzebuje Platforma Obywatelska w celu kontrolowania jesiennych wyborów samorządowych. Politycy tej partii rozpoczęli akcję „Wolontariusze Wolnych Wyborów”.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018 0 0

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin
23 czerwca 2018, 18:00

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Zespołu Pieśni i Tańca LUBLIN im. Wandy Kaniorowej zaprasza na piękny Koncert Galowy z okazji Jubileuszu 70-lecia istnienia formacji. Ponad 700 artystów wystąpi 23 czerwca o godz. 18 w hali Targów Lublin (ul. Dworcowa 11).

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani?

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani? 0 0

Rodzynek w stawce cyklu Tauron SEC 2018 z Wielkiej Brytanii – człowiek, który konsekwentnie przebija się nie tylko do czołówki w swoim kraju, ale także coraz śmielej przedstawia się żużlowej publiczności na arenie międzynarodowej

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni
edukacja

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni 0 14

Klasy Prywatnej Szkoły Podstawowej Paderewski mają być bardziej liczne. Rodzice są oburzeni - podkreślają, że statut szkoły nie pozwala na przyjmowanie większej liczby dzieci. W odpowiedzi słyszą, że sytuacja jest wyjątkowa, a zmiany wymusza reforma oświaty

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich 0 1

Pochodzący z 1764 roku osobisty modlitewnik królewny Marii Leszczyńskiej, żony króla Francji Ludwika XV, w poniedziałek trafił do Muzeum Czartoryskich w Puławach. To podarunek od nowojorskiej Fundacji Rodzinnej Blochów.

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów 0 12

W sobotę otwarty ma być ośrodek Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Ceny będą takie same jak w zeszłym sezonie. Kolejna dobra wiadomość jest taka, że zarządcy ośrodka w końcu udało się znaleźć firmę, która tuż po sezonie zabierze się za wymianę wszystkich znajdujących się tutaj basenów

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!