Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 grudnia 2016 r.
8:06

Świąteczne protesty podzieliły KOD. "Debilne wystawanie pod biurami PiS"

133 77 A A
21 grudnia. Protest Komitetu Obrony Demokracji pod lubelskimi biurami poselskimi PiS (fot. Maciej Kaczanowski)
21 grudnia. Protest Komitetu Obrony Demokracji pod lubelskimi biurami poselskimi PiS (fot. Maciej Kaczanowski)

Brak kontaktu i konsultowania działań zarzuca liderowi Komitetu Obrony Demokracji koordynator lubelskich struktur ruchu. Poszło o organizowanie protestów w trakcie świąt Bożego Narodzenia.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W okresie świątecznym zwolennicy Komitetu Obrony Demokracji nie zrezygnowali z antyrządowych pikiet. W środę lider KOD-u Mateusz Kijowski na swojej stronie na Facebooku napisał: „Od dzisiaj spotykamy się codziennie pod Sejmem w godzinach 18-21, a w regionach pod siedzibami PiS w godzinach i terminach ustalonych przez Koordynatorów Regionalnych”.

Pod wpisem pojawiło się kilkadziesiąt komentarzy, w tym kilka krytycznych. O ile te napisane przez przeciwników komitetu raczej nikogo nie zdziwiły, to spore zaskoczenie wśród komentatorów wywołały słowa Bartosza Sierpniowskiego. Koordynator KOD-u w województwie lubelskim zarzucił Kijowskiemu, że nie konsultuje się z lokalnymi działaczami i wypowiada się w ich imieniu. Tłumaczył, że w kilku regionach w okresie świątecznym nie będą organizowane żadne manifestacje.

„Żadne debilne wystawanie pod biurami PiS nie zmieni tego, pomijając to, że niezgłoszone pikiety zaczną się kończyć mandatami i grzywnami, ale ty tego nie ogarniasz, bo nie organizujesz, wpadasz na 10 minut polansować się przed kamerami albo na scenie i masz w nosie i prawo i przepisy” – napisał.

Komentarz Bartosza Sierpniowskiego na Facebooku
Komentarz Bartosza Sierpniowskiego na Facebooku

Nawet w Wigilię Mateusz Kijowski mobilizował członków KOD do przyjścia pod Sejm i wspólnego kolędowania i wspierania posłów opozycji, którzy cały czas przebywają na sali obrad.

Ale zdaniem Bartosza Sierpniowskiego świąteczne protesty KOD nie powinny mieć miejsca, także po to, żeby policjanci chroniący Sejm mogli spędzić święta z rodzinami. I choć jego komentarz szybko zniknął z internetu, to zdążył wywołać dyskusję na temat przyszłości KOD-u.

– Nie ma żadnego rozłamu, ale czasem trzeba kimś wstrząsnąć. Efekt jest jednak taki, że tym wpisem interesują się media, a ze strony samego zainteresowanego nie było żadnego odzewu – mówi nam Sierpniowski. – A od dłuższego czasu mamy problem z notorycznym brakiem konsultacji z regionami. Rok temu, kiedy zaczynaliśmy, potrafiliśmy rozmawiać na temat organizacji protestów nawet do 2-3 w nocy. A teraz słyszymy tylko „jak macie robić, to róbcie”.

Mateusz Kijowski w rozmowie z Dziennikiem tłumaczy, że pikiety w czasie świąt od początku miały mieć charakter spontaniczny. – Dlatego nie było czego konsultować. To nie było polecenie służbowe. Wiele osób chętnie mobilizowało się w całym kraju, ale nie było żadnego przymusu ani nakazu – wyjaśnia nam lider KOD-u.

Od początku stycznia działacze Komitetu Obrony Demokracji mają wybierać swoje lokalne władze. Wybory w województwie lubelskim odbędą się w lutym. – Planuję ubiegać się o stanowisko przewodniczącego. Chociaż żeby działać, nie muszę pełnić żadnych funkcji w zarządzie – deklaruje Sierpniowski.

"Pasterka" pod Sejmem. Parlamentarzyści i działacze KOD wspólnie kolędowali oraz dzielili się opłatkiem:

Komentarze 77

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 grudnia 2016 o 11:58
+1
"Przebrała się miarka Kaczyńskiego Jarka"
Avatar
Gość / 27 grudnia 2016 o 09:31
+1
Tylko w PZPR i PiS jest jeden nieomylny lider.
Avatar
syzyf1964 / 29 grudnia 2016 o 13:22
Źle sie dzieje w Państwie Polskim. Juz nawet Świeta nie sa tym czym były nawet za komuny. Jestem z KODu i tak juz zostanie , a w rzadnych partiach i innych strukturach nie byłem i nie jestem emerytem wogóle. Zobaczcie jakim rynsztokowym językiem sie posługujecie. Wy wszelkiej maści katole( parafraza od kibole)... Bo katolicy takiego języka nie używają. Jestem dumny z Lublina i tak samo z lubelskiego KOD. A Bartek Sierpniowski miał prawo wypowiedziec sie w tym temacie, lecz jedynie nie za bardzo tak publicznie. Pozdrawiam wszystkich w nadchodzącym 2017 roku i oby nie był on powtórka 1968 gdzie poszczuto robotnikami inteligencję.
Źle sie dzieje w Państwie Polskim. Juz nawet Świeta nie sa tym czym były nawet za komuny. Jestem z KODu i tak juz zostanie , a w rzadnych partiach i innych strukturach nie byłem i nie jestem emerytem wogóle. Zobaczcie jakim rynsztokowym językiem sie posługujecie. Wy wszelkiej maści katole( parafraza od kibole)... Bo katolicy takiego języka nie używają. Jestem dumny z Lublina i tak samo z lubelskiego KOD. A Bartek Sierpniowski miał prawo wypowiedziec sie w tym temacie, lecz jedynie nie za bardzo tak publicznie. Pozdrawiam wszystkich w nadchod... rozwiń
Avatar
NaPOhybel GłuPOM / 28 grudnia 2016 o 03:10
Cenzor włączył maszynkę i nadal rżnie głupa. Napiszę to słowo jeszcze raz: "z a s k o c z y ł"
Avatar
NaPOhybel GłuPOM / 28 grudnia 2016 o 03:07
nie wiadomo dlaczego cenzor "wygwiazkował" słowo: "za***ył" (za***yć). nie tam nic wulgarnego. dodam, że mój wpis zaczynał się od słów: "retoryczne pytanie..."
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 02:58
retoryczne pytanie: czy to debile wyłażą na ulice w święta na polecenie alimenciarza? można odnieść wrażenie, że niektórzy z nienawiści do pis-u gotowi są odgryźć sobie rękę, jeśli przypadkiem przywitali się kiedyś w życiu z pisowcem. gardzę tym środowiskiem, ale sierpowski pozytywnie mnie za***ył. nawet jeśli oni (kodziarstwo) nie obchodzą Świąt bożego narodzenia, to jednak dla zdecydowanej większości obywateli ten czas wymaga spokoju, refleksji, rodzinnych spotkań - i należałoby to uszanować. tylko szumowiny i ludzie pokrzywdzeni przez los nie mają wówczas swojego miejsca (u kijowskiego być może tak jest). a wciąganie do zadymy ludzi postronnych - to syf, kiła i mogiła, a nie poważna polityka. p.s. nie należę do pis, ani żadnej innej partii - więc proszę mnie nie szufladkować w tej płaszczyźnie.
retoryczne pytanie: czy to debile wyłażą na ulice w święta na polecenie alimenciarza? można odnieść wrażenie, że niektórzy z nienawiści do pis-u gotowi są odgryźć sobie rękę, jeśli przypadkiem przywitali się kiedyś w życiu z pisowcem. gardzę tym środowiskiem, ale sierpowski pozytywnie mnie za***ył. nawet jeśli oni (kodziarstwo) nie obchodzą Świąt bożego narodzenia, to jednak dla zdecydowanej większości obywateli ten czas wymaga spokoju, refleksji, rodzinnych spotkań - i należałoby to uszanować. tylko szumowiny i ludzie pokrzywdzeni przez l... rozwiń
Avatar
Gość / 27 grudnia 2016 o 23:15
Ks. prof. Wierzbicki: bardzo brzydki autorytaryzm już wisi w powietrzu
Avatar
Gość / 27 grudnia 2016 o 22:28
ups. kolejne demonstracje emerytów z sb?
Avatar
Gość / 27 grudnia 2016 o 21:14
Chciałbym wszystkich wyprostować. To że nie zgadzam się z Kijowskim co do niektórych jego działań, to jedno. To, że ten rząd musi odejść w zapomnienie to drugie, a to że PiS to samo zło to trzecie. KOD to idea i tam mi generalnie odpowiada. Działania muszą mieć sens, a świąteczne protesty pod pustymi biurami przyniosą taki efekt jak protesty pod Biedronką. I jedno i drugie było zamknięte w święta, i w jednym i drugim, ani posłów, ani ich asystentów nie było. Prawie mi przykro, że niektórych rozczarowałem :-) Bartosz Sierpniowski ps. ten wpis też jest na fb - żeby nikt nie miał wątpliwości co do autora :-)
Chciałbym wszystkich wyprostować. To że nie zgadzam się z Kijowskim co do niektórych jego działań, to jedno. To, że ten rząd musi odejść w zapomnienie to drugie, a to że PiS to samo zło to trzecie. KOD to idea i tam mi generalnie odpowiada. Działania muszą mieć sens, a świąteczne protesty pod pustymi biurami przyniosą taki efekt jak protesty pod Biedronką. I jedno i drugie było zamknięte w święta, i w jednym i drugim, ani posłów, ani ich asystentów nie było. Prawie mi przykro, że niektórych rozczarowałem :-) Bartosz Sierpniowski ps. ten ... rozwiń
Avatar
Gość / 27 grudnia 2016 o 20:05
Cały ten KOD to grupa idiotów. Niezły ubaw mają wszyscy z nich
Avatar
syzyf1964 / 29 grudnia 2016 o 13:22
Źle sie dzieje w Państwie Polskim. Juz nawet Świeta nie sa tym czym były nawet za komuny. Jestem z KODu i tak juz zostanie , a w rzadnych partiach i innych strukturach nie byłem i nie jestem emerytem wogóle. Zobaczcie jakim rynsztokowym językiem sie posługujecie. Wy wszelkiej maści katole( parafraza od kibole)... Bo katolicy takiego języka nie używają. Jestem dumny z Lublina i tak samo z lubelskiego KOD. A Bartek Sierpniowski miał prawo wypowiedziec sie w tym temacie, lecz jedynie nie za bardzo tak publicznie. Pozdrawiam wszystkich w nadchodzącym 2017 roku i oby nie był on powtórka 1968 gdzie poszczuto robotnikami inteligencję.
Źle sie dzieje w Państwie Polskim. Juz nawet Świeta nie sa tym czym były nawet za komuny. Jestem z KODu i tak juz zostanie , a w rzadnych partiach i innych strukturach nie byłem i nie jestem emerytem wogóle. Zobaczcie jakim rynsztokowym językiem sie posługujecie. Wy wszelkiej maści katole( parafraza od kibole)... Bo katolicy takiego języka nie używają. Jestem dumny z Lublina i tak samo z lubelskiego KOD. A Bartek Sierpniowski miał prawo wypowiedziec sie w tym temacie, lecz jedynie nie za bardzo tak publicznie. Pozdrawiam wszystkich w nadchod... rozwiń
Avatar
NaPOhybel GłuPOM / 28 grudnia 2016 o 03:10
Cenzor włączył maszynkę i nadal rżnie głupa. Napiszę to słowo jeszcze raz: "z a s k o c z y ł"
Avatar
NaPOhybel GłuPOM / 28 grudnia 2016 o 03:07
nie wiadomo dlaczego cenzor "wygwiazkował" słowo: "za***ył" (za***yć). nie tam nic wulgarnego. dodam, że mój wpis zaczynał się od słów: "retoryczne pytanie..."
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 02:58
retoryczne pytanie: czy to debile wyłażą na ulice w święta na polecenie alimenciarza? można odnieść wrażenie, że niektórzy z nienawiści do pis-u gotowi są odgryźć sobie rękę, jeśli przypadkiem przywitali się kiedyś w życiu z pisowcem. gardzę tym środowiskiem, ale sierpowski pozytywnie mnie za***ył. nawet jeśli oni (kodziarstwo) nie obchodzą Świąt bożego narodzenia, to jednak dla zdecydowanej większości obywateli ten czas wymaga spokoju, refleksji, rodzinnych spotkań - i należałoby to uszanować. tylko szumowiny i ludzie pokrzywdzeni przez los nie mają wówczas swojego miejsca (u kijowskiego być może tak jest). a wciąganie do zadymy ludzi postronnych - to syf, kiła i mogiła, a nie poważna polityka. p.s. nie należę do pis, ani żadnej innej partii - więc proszę mnie nie szufladkować w tej płaszczyźnie.
retoryczne pytanie: czy to debile wyłażą na ulice w święta na polecenie alimenciarza? można odnieść wrażenie, że niektórzy z nienawiści do pis-u gotowi są odgryźć sobie rękę, jeśli przypadkiem przywitali się kiedyś w życiu z pisowcem. gardzę tym środowiskiem, ale sierpowski pozytywnie mnie za***ył. nawet jeśli oni (kodziarstwo) nie obchodzą Świąt bożego narodzenia, to jednak dla zdecydowanej większości obywateli ten czas wymaga spokoju, refleksji, rodzinnych spotkań - i należałoby to uszanować. tylko szumowiny i ludzie pokrzywdzeni przez l... rozwiń
Avatar
Gość / 27 grudnia 2016 o 23:15
Ks. prof. Wierzbicki: bardzo brzydki autorytaryzm już wisi w powietrzu
Avatar
Gość / 27 grudnia 2016 o 22:28
ups. kolejne demonstracje emerytów z sb?
Avatar
Gość / 27 grudnia 2016 o 21:14
Chciałbym wszystkich wyprostować. To że nie zgadzam się z Kijowskim co do niektórych jego działań, to jedno. To, że ten rząd musi odejść w zapomnienie to drugie, a to że PiS to samo zło to trzecie. KOD to idea i tam mi generalnie odpowiada. Działania muszą mieć sens, a świąteczne protesty pod pustymi biurami przyniosą taki efekt jak protesty pod Biedronką. I jedno i drugie było zamknięte w święta, i w jednym i drugim, ani posłów, ani ich asystentów nie było. Prawie mi przykro, że niektórych rozczarowałem :-) Bartosz Sierpniowski ps. ten wpis też jest na fb - żeby nikt nie miał wątpliwości co do autora :-)
Chciałbym wszystkich wyprostować. To że nie zgadzam się z Kijowskim co do niektórych jego działań, to jedno. To, że ten rząd musi odejść w zapomnienie to drugie, a to że PiS to samo zło to trzecie. KOD to idea i tam mi generalnie odpowiada. Działania muszą mieć sens, a świąteczne protesty pod pustymi biurami przyniosą taki efekt jak protesty pod Biedronką. I jedno i drugie było zamknięte w święta, i w jednym i drugim, ani posłów, ani ich asystentów nie było. Prawie mi przykro, że niektórych rozczarowałem :-) Bartosz Sierpniowski ps. ten ... rozwiń
Avatar
Gość / 27 grudnia 2016 o 20:05
Cały ten KOD to grupa idiotów. Niezły ubaw mają wszyscy z nich
Avatar
Gość / 27 grudnia 2016 o 19:54
kler był współtwórca demokracji w Polsce , teraz wspólnie z pisem ją niszczy
Avatar
Gość / 27 grudnia 2016 o 18:12
kijowski to ten co przed kamerami powiedział, że nie ma żadnych dochodów i utrzymuje go Rodzina - biedni (czyli "niemądrzy") są Ci Ludzie, którzy jemu uwierzyli i jak to stado baranków stoi samotnie a dworze.
Zobacz wszystkie komentarze 77

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 39 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 18 17

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra