czwartek, 14 grudnia 2017 r.

Lublin

Lublin: Od września mają tu być lekcje, ale szkoła może nie być gotowa na czas

Dodano: 2 lipca 2016, 16:36
Autor: drs

Do budynku przy Kurantowej 5 trafić ma 50 dzieci wymagających specjalnego podejścia, głównie z autyzmem
Do budynku przy Kurantowej 5 trafić ma 50 dzieci wymagających specjalnego podejścia, głównie z autyzmem

Uczniowie mają trafić tu 1 września, ale do tej pory robotnicy mogą się nie uwinąć z przebudową. Taki problem jest z przyszłą siedzibą filii Specjalnej Szkoły Podstawowej nr 26 w Lublinie

Do budynku przy Kurantowej 5 trafić ma 50 dzieci wymagających specjalnego podejścia, głównie z autyzmem. Aby mogli zacząć tu naukę trzeba przebudować obiekt. Konieczne jest wyburzenie starych ścianek działowych i ustawienie nowych oraz remont wszystkich instalacji. Przebudowa już się rozpoczęła, ale miasto ma zastrzeżenia do jej tempa.

– Prace mogą się nie zakończyć na czas – martwi się Tadeusz Dziuba, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta.

Tłumaczy, że zanim wpuszczeni zostaną tu uczniowie, budynek musi uzyskać akceptację sanepidu oraz straży pożarnej, a takie formalności trochę trwają. – Abyśmy zdążyli z nimi do 1 września, prace musiałyby zostać zakończone nie później niż 5 sierpnia. Technologicznie będzie to bardzo trudne.

Mimo dużych opóźnień względem harmonogramu, Ratusz nie zamierza na razie zrywać umowy z wykonawcą, a jedynie sięgać po kary umowne. – Zerwanie umowy oznaczałoby jeszcze większe opóźnienie – wyjaśnia Dziuba. – Musielibyśmy zinwentaryzować wykonane prace, zaktualizować dokumentację i ponownie rozpocząć procedurę zamówienia publicznego. To trwałoby co najmniej pół roku.

Czytaj więcej o: Lublin szkoła
Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 lipca 2016 o 23:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najpierw miasto zmodernizowało i przebudowało szkołę na al. Warszawskich za grubo ponad 0,5 miliona, a następnie zamieniło ją na budynek przy Kurantowa rezygnując z egzekwowania bonifikaty w wysokości ponad 122 tysięcy złotych. Teraz martwią się czy zdążą na czas wyremontować tę, którą wyremontować powinien były dzierżawca...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

15-17 grudnia
komentarze (0)0
polubienia (0)0
14-12-2017

15-17 grudnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!