piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Lublin: Od września mają tu być lekcje, ale szkoła może nie być gotowa na czas

Dodano: 2 lipca 2016, 16:36
Autor: drs

Do budynku przy Kurantowej 5 trafić ma 50 dzieci wymagających specjalnego podejścia, głównie z autyzmem
Do budynku przy Kurantowej 5 trafić ma 50 dzieci wymagających specjalnego podejścia, głównie z autyzmem

Uczniowie mają trafić tu 1 września, ale do tej pory robotnicy mogą się nie uwinąć z przebudową. Taki problem jest z przyszłą siedzibą filii Specjalnej Szkoły Podstawowej nr 26 w Lublinie

Do budynku przy Kurantowej 5 trafić ma 50 dzieci wymagających specjalnego podejścia, głównie z autyzmem. Aby mogli zacząć tu naukę trzeba przebudować obiekt. Konieczne jest wyburzenie starych ścianek działowych i ustawienie nowych oraz remont wszystkich instalacji. Przebudowa już się rozpoczęła, ale miasto ma zastrzeżenia do jej tempa.

– Prace mogą się nie zakończyć na czas – martwi się Tadeusz Dziuba, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta.

Tłumaczy, że zanim wpuszczeni zostaną tu uczniowie, budynek musi uzyskać akceptację sanepidu oraz straży pożarnej, a takie formalności trochę trwają. – Abyśmy zdążyli z nimi do 1 września, prace musiałyby zostać zakończone nie później niż 5 sierpnia. Technologicznie będzie to bardzo trudne.

Mimo dużych opóźnień względem harmonogramu, Ratusz nie zamierza na razie zrywać umowy z wykonawcą, a jedynie sięgać po kary umowne. – Zerwanie umowy oznaczałoby jeszcze większe opóźnienie – wyjaśnia Dziuba. – Musielibyśmy zinwentaryzować wykonane prace, zaktualizować dokumentację i ponownie rozpocząć procedurę zamówienia publicznego. To trwałoby co najmniej pół roku.

Czytaj więcej o: Lublin szkoła
Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 lipca 2016 o 23:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najpierw miasto zmodernizowało i przebudowało szkołę na al. Warszawskich za grubo ponad 0,5 miliona, a następnie zamieniło ją na budynek przy Kurantowa rezygnując z egzekwowania bonifikaty w wysokości ponad 122 tysięcy złotych. Teraz martwią się czy zdążą na czas wyremontować tę, którą wyremontować powinien były dzierżawca...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!