czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin: Rośnie nowa ul. Poligonowa. Budowa szybsza niż planowano

Dodano: 14 maja 2015, 20:00

Jeszcze w maju będziemy korzystać z fragmentu nowej jezdni ul. Poligonowej w Lublinie i jest szansa, że na przełomie czerwca i lipca pojedziemy nowym wiaduktem. Budowa jest znacznie przyspieszona ponad to, co zakładał harmonogram. W czwartek sprawdzaliśmy, jak powstaje kolejny dojazd do północnej obwodnicy miasta

Walce drogowe widzą nie tylko ci, którzy jeżdżą Poligonową, bo można je dostrzec także z ul. Ducha. – Układana jest pierwsza warstwa podbudowy – wyjaśniają drogowcy. Tak powstaje odcinek jezdni, którą będziemy mogli jechać w kierunku obwodnicy.

Już pod koniec maja fragment ten ma przejąć ruch od strony Ducha i Willowej. Wtedy też zacznie się rozbiórka biegnącej równolegle i nieco wyżej starej jezdni ul. Poligonowej. W jej miejscu ma powstać druga nitka dwupasmówki. Ta, po której w czwartek jeździły, walce na razie urywa się przed dwoma wiaduktami, których zasadnicza konstrukcja jest już gotowa, a na jednym z nich stawiane są już nawet krawężniki. Drogowcy zakładają, że pod koniec czerwca możliwy będzie przejazd przez jeden z wiaduktów. Do tego konieczna będzie jednak zgoda nadzoru budowlanego.

Cofnijmy się jeszcze na chwilę na skrzyżowanie Poligonowej z Ducha i Willową. Tu gotowe są już wszelkie studzienki, którymi mają biec instalacje sygnalizacji świetlnej. Nie ma tylko masztów z sygnalizatorami. Wiadomo już, że sygnalizacja będzie tu działać przez całą dobę i to z tego samego powodu, z którego w takim trybie pracuje na wybudowanym niedawno skrzyżowaniu ul. Choiny z ul. Wojtasa i Zelwerowicza. Czyli dlatego, że zmieni się pierwszeństwo: Willowa ma je stracić na rzecz Poligonowej.

Z drugiej strony nowej drogi budowa jest bardziej zaawansowana, bo tu są już dwie jezdnie (jeszcze bez wierzchnich warstw) oraz chodniki z odwodnieniem. W takim stanie jest odcinek, który zaczyna się przy granicy miasta, a kończy około 100 m przed wiaduktami.

Drogowcy znacznie wyprzedzają harmonogram robót. Grafik zakłada, że do tej chwili wykonane powinno być niecałe 29 proc. prac, tymczasem zrealizowano już prawie 41 proc.

Znajdujący się w granicach miasta odcinek dojazdu do obwodnicy ma łącznie 2,6 kilometra długości. Ten podmiejski jest o połowę krótszy i stoją już przy nim nawet latarnie. Z nowego dojazdu do obwodnicy kierowcy powinni móc korzystać już w październiku.

Czytaj więcej o: Lublin poligonowa
Gość
Gość
wiewiór
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 czerwca 2015 o 10:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy już wiadomo kiedy i jak będzie wyglądała przebudowa skrzyżowania Sikorskiego - Solidarności - Ducha - Północnej?
Rozwiń
Gość
Gość (3 czerwca 2015 o 10:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do wszystkich którzy narzekają na obecnego prezydenta. Czy nie pamiętacie rządów Pruszkowskiego z PiS? Przez dwie kadencje w Lublinie nie działo się nic, a pan prezydent jeździł po całym świecie.
Rozwiń
wiewiór
wiewiór (28 maja 2015 o 20:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To chyba jakąś inną obwodnicą jeździsz. Wszystkie zjazdy są gotowe i działają, poza węzłem Lublin-Czechów, do którego prowadzi właśnie Poligonowa. Jest budowana tak późno, bo robi to miasto, a nie GDDKiA i musiało czekać na fundusze z UE. Proste

Proste?

Miasto, które zbiera podatki za grunty, pobiera opłaty za wszystko co się da poprzez miejskie spółki musi czekać na fundusze żeby wybudować drogę?

Tu chodzi o to zadłużenie co go zrobił mianowany nasz ze Świdnika. Nic więcej nie powstanie, bo narobił długów w paryskich bankach, a teraz zbiera obligacje. Może się wytłumaczy w tym temacie - chociaż nie wierzę żeby napisał prawdę.

Rozwiń
Gość
Gość (28 maja 2015 o 16:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ale sukces. Typowo peowski. Przypominam , że obwodnica działa ( choć bez zjazdów i wjazdów- zwłaszcza na trasę warszawską) już od roku. 

To chyba jakąś inną obwodnicą jeździsz. Wszystkie zjazdy są gotowe i działają, poza węzłem Lublin-Czechów, do którego prowadzi właśnie Poligonowa. Jest budowana tak późno, bo robi to miasto, a nie GDDKiA i musiało czekać na fundusze z UE. Proste

Rozwiń
Gość
Gość (22 maja 2015 o 17:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
gorszek, no miasto na Lubelszczyźnie jest tylko jedno, Lublin, jak nazwa wskazuje. Reszta to miasteczka przecież, czy sypialnie podmiejskie :)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!