Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 lutego 2018 r.
8:01

Teraz wycinka, później budowa. Co powstanie przy ul. Głębokiej w Lublinie?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
35 58 A A
Po zebraniu opinii miasto określi, czy budowa osiedla będzie możliwa
Po zebraniu opinii miasto określi, czy budowa osiedla będzie możliwa

400 mieszkań może powstać przy ul. Głębokiej naprzeciw ul. Wileńskiej. Ich budowę planuje firma, która kupiła teren od Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Uczelnia sprzedawała ziemię pod budowę akademika, inwestor planuje tu całe osiedle

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na przyszłym placu budowy trwa już wycinka setek drzew. W ich miejscu wyrosnąć ma sześć bloków mieszkalnych. Trzy z nich miałyby po osiem pięter, pozostałe po sześć. Łącznie znalazłoby się tutaj około 400 mieszkań. Na parterze jednego z budynków planowany jest także sklep o powierzchni użytkowej około 160 mkw.

– W przedstawionym przez inwestora projekcie uwzględniono pod budynkami dwa parkingi podziemne zlokalizowane na dwóch poziomach. Przewidziano także miejsca parkingowe na powierzchni terenu – informuje Olga Mazurek-Podleśna z Urzędu Miasta. – Wskazana powierzchnia kondygnacji podziemnych z parkingami to 1 ha.

Taką inwestycję planuje lubelska spółka Square Investment, która kupiła od UMCS 1,5 ha ziemi u zbiegu ul. Głębokiej i Pagi. Przetarg na sprzedaż tej ziemi został ogłoszony przez uczelnię jesienią 2015 r. Cena wywoławcza wynosiła 10,2 mln zł, a wabikiem na inwestorów była uzyskana przez UMCS decyzja dopuszczająca tu budowę dziesięciopiętrowego akademika. Uniwersytet nie narzucał jednak nabywcom sposobu zagospodarowania tej działki.

Na działkę skusiły się dwie firmy, wyższą cenę (12,6 mln zł netto) zaproponowała właśnie spółka Square Investment, więc to ona wygrała przetarg. Zaraz po transakcji ogłosiła, że chce tutaj budować trzy akademiki ze sklepem spożywczym, stołówką studencką, samoobsługową pralnią na żetony oraz siłownią, pubem, apteką i drogerią. Rozpoczęcie budowy zapowiadała na wiosnę zeszłego roku. Później poinformowała, że nieco zmieni swoje plany.

Zmiany są znaczne. Do Urzędu Miasta właśnie trafił nowy wniosek o wydanie decyzji środowiskowej. To w nim mowa jest o sześciu blokach mających tworzyć Uniwersyteckie Osiedle Mieszkaniowe, bo właśnie tak spółka nazwała swoją inwestycję.

Decyzji jeszcze nie ma. – Trwa początkowy etap postępowania – zastrzega Mazurek-Podleśna. Zgodnie z procedurą Ratusz poprosił już o opinie sanepid, Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska i działającą od 1 stycznia nową organizację Wody Polskie. Po zebraniu ich opinii miasto określi, czy taka budowa będzie możliwa.

Quiz: Jak dobrze znasz ulice Lublina? (2)

Jak dobrze znasz ulice Lublina? (2)

Komentarze 58

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 17:34
+1
A jak... Jak zwykle. Niech ktoś go wyśle do WHO z pytaniem czy bardziej zanieczyszcza powietrze blok mieszkalny, czy pięć domków opalanych płytą paździerzową z formaldehydem.
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 15:41
+1
Studenci, rynek wynajmu, migracje do miasta, młodzi wyprowadzający się od rodziców, ludzie chcący poprawić sobie warunki i zamieszkać w większym, nowszym mieszkaniu albo w innej okolicy. To jak by pytać dlaczego ludzie wciąż kupują samochody, jeżeli tyle ich już jeździ po ulicach.
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 15:12
+1
Dla mnie żadna różnica czy akademiki czy osiedle z mieszkaniami. Grunt, że wytną te wstrętne samosiejki pośród których w lecie trwają niezliczone libacje i teren zostanie ucywilizowany. Ponadto zwiększą się wpływy do budżetu miasta z tytułu odprowadzanych podatków, także to będzie podwójna korzyść.
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 14:25
+1
To weź kredyt, kup grunt i buduj. Zarobisz kokosy jeżeli to rzeczywiście takie marże. W czym problem? Chcesz to nawet znajdę ci grunt pod budowę. Każdy mądry na odległość do anonimowego pyskowania i do zaglądania do cudzej kieszeni ale jak ma sam podjąć ryzyko to okazuje się że z niego peezda.
Avatar
Bob / 6 lutego 2018 o 13:59
+1
tadeusz napisał:
Koczek napisał:
Inwestor uzyskuje WZ pozwalające budować obiekty o określonej kubaturze i parametrach. To już tylko jego sprawa czy postanowi wybudować blok mieszkalny, akademik czy np. Hotel. Warunki zabudowy określają tylko ramowo dopuszczalne funkcje.
Właściciel działki po jej zakupie ma dowolną rekę czy wybuduje na niej wieżowce na działalność komercyjną (akademiki, hotele) czy wieżowce mieszkalne ? Bu ha ha.
 Ostro bijesz pianę więc może wytłumacz czym się różnić będzie "wieżowiec mieszkalny" od wieżowca z funkcją akademika poza tym, że w akademikach będą całodobowe impezki a w mieszkaniach prywatnych ludzie będą spokojnie mieszkać a w nocy spać?
 Ostro bijesz pianę więc może wytłumacz czym się różnić będzie "wieżowiec mieszkalny" od wieżowca z funkcją akademika poza tym, że w akademikach będą całodobowe impezki a w mieszkaniach prywatnych ludzie będą spokojnie mieszkać a w nocy spać? rozwiń
Avatar
lubelak / 6 lutego 2018 o 13:33
+1
Niech ktoś wytłumaczy temu baranowi ze mówienie o nowotworach przy okazji każdej inwestycji budowlanej to przejaw skrajnego zidiocenia. Niech stanie przed komisem samochodowym i zniechęca ludzi do kupowania gratów emitujacych spaliny. Niech chodzi po domkach i edukuje ludzi czym nie wolno palić. Niech namawia do używania komunikacji miejskiej. Ale tam się nie da pozbijac kapitału na krytyce Żuka i gledzeniu o złych deweloperach.
Avatar
Koczek / 6 lutego 2018 o 13:29
+1
Ciekawe, że jak dotąd ten bardzo atrakcyjny teren, nie ma planu zagospodarowania, a pozwolenia na budowę dostaje się w oparciu o warunki zabudowy. Tak czy owak wg wydanych warunków zabudowy może tam powstać akademik. Obecny właściciel nie jest chyba w Lublinie znany jako duży deweloper, który jest w stanie sprawnie i szybko wybudować spore osiedle mieszkaniowe. Chyba bardziej znany jest jako firma zajmująca się obrotem nieruchomościami oraz przygotowaniem inwestycji pod potrzeby inwestorów, którym pokonanie miejscowej biurokracji zajęło by zbyt dużo czasu i srodków. Jest już na tyle silny, że jest w stanie kreować w pewnym zakresie lokalny rynek nieruchomości. Wg. moich pobieżnych wyliczeń zamiana akademika na osiedle mieszkaniowe może przynieść czysty dochód z inwestycji w wysokości ok. 30 - 35 mln. złotych Zmiana czego w co? Kolejny idiota... Inwestor uzyskuje WZ pozwalające budować obiekty o określonej kubaturze i parametrach. To już tylko jego sprawa czy postanowi wybudować blok mieszkalny, akademik czy np. Hotel. Warunki zabudowy określają tylko ramowo dopuszczalne funkcje.
Ciekawe, że jak dotąd ten bardzo atrakcyjny teren, nie ma planu zagospodarowania, a pozwolenia na budowę dostaje się w oparciu o warunki zabudowy. Tak czy owak wg wydanych warunków zabudowy może tam powstać akademik. Obecny właściciel nie jest chyba w Lublinie znany jako duży deweloper, który jest w stanie sprawnie i szybko wybudować spore osiedle mieszkaniowe. Chyba bardziej znany jest jako firma zajmująca się obrotem nieruchomościami oraz przygotowaniem inwestycji pod potrzeby inwestorów, którym pokonanie miejscowej biurokracji zajęło by z... rozwiń
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 12:48
+1
I bardzo dobrze. Budować, budować i jeszcze raz budować. LSM i Śródmieście się starzeją, coraz mniej młodych. Budownictwo to nowe miejsca pracy, później robota przy wykańczaniu mieszkań, większe obroty pobliskich sklepów, zakładu fryzjerskiego, więcej dzieci w pobliskich przedszkolach i szkołach, mniejsze korki w centrum Lublina (ludzie pracujący w centrum nie będą musieli na co dzień korzystać z samochodu by dojechać do pracy). Dzięki polityce Prezydenta Żuka Lublin znów się rozwija, przybywa mieszkańców i dzieci w szkołach. Czego trzeba chcieć więcej.
Avatar
kwr / 6 lutego 2018 o 12:35
+1
Ciekawe, że jak dotąd ten bardzo atrakcyjny teren, nie ma planu zagospodarowania, a pozwolenia na budowę dostaje się w oparciu o warunki zabudowy. Tak czy owak wg wydanych warunków zabudowy może tam powstać akademik. Obecny właściciel nie jest chyba w Lublinie znany jako duży deweloper, który jest w stanie sprawnie i szybko wybudować spore osiedle mieszkaniowe. Chyba bardziej znany jest jako firma zajmująca się obrotem nieruchomościami oraz przygotowaniem inwestycji pod potrzeby inwestorów, którym pokonanie miejscowej biurokracji zajęło by zbyt dużo czasu i srodków. Jest już na tyle silny, że jest w stanie kreować w pewnym zakresie lokalny rynek nieruchomości. Wg. moich pobieżnych wyliczeń zamiana akademika na osiedle mieszkaniowe może przynieść czysty dochód z inwestycji w wysokości ok. 30 - 35 mln. złotych
Ciekawe, że jak dotąd ten bardzo atrakcyjny teren, nie ma planu zagospodarowania, a pozwolenia na budowę dostaje się w oparciu o warunki zabudowy. Tak czy owak wg wydanych warunków zabudowy może tam powstać akademik. Obecny właściciel nie jest chyba w Lublinie znany jako duży deweloper, który jest w stanie sprawnie i szybko wybudować spore osiedle mieszkaniowe. Chyba bardziej znany jest jako firma zajmująca się obrotem nieruchomościami oraz przygotowaniem inwestycji pod potrzeby inwestorów, którym pokonanie miejscowej biurokracji zajęło by z... rozwiń
Avatar
ann / 6 lutego 2018 o 12:22
+1
Bardzo dobrze, że zostanie uporzątkowane to wysypisko śmieci. Obrońcy wycinanych drzew, który z was widział te chaszcze i sterty śmieci tak leżących?
Avatar
aaa / 5 marca 2018 o 17:06
A wiesz jak śmierdzi na węglinku od domków jednorodzinnych na świcie?
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 13:04
Ojojoj zźli deweloperzy "bronią się" przed programem Mieszkanie+. Tylko dlaczego mieliby? Program mieszkanie plus adresowany jest wyłącznie do osób o dochodach tak niskich, że nie stać ich na wzięcie normalnego komercyjnego kredytu i nigdy nie mieli własnego lokalu mieszkalnego. Czyli i tak nie mogą być klientami deweloperów. Tekst o wysokiej jakości mieszkań budowanych w Warszawie, na przykładzie Budimeksu, rozbawił mnie do łez. Może jeszcze JW albo Robryg jako przykład tej wysokiej jakości? Wystarczy poczytać na forach co piszą mieszkańcy tych osiedli, jak się sypią te budynki, jak wszystko słychać co się dzieje u sąsiadów i jak echo odbija się na pustych jak patelnia wewnętrznych dziedzińcach przypominających więziennie spacerniaki.
Ojojoj zźli deweloperzy "bronią się" przed programem Mieszkanie+. Tylko dlaczego mieliby? Program mieszkanie plus adresowany jest wyłącznie do osób o dochodach tak niskich, że nie stać ich na wzięcie normalnego komercyjnego kredytu i nigdy nie mieli własnego lokalu mieszkalnego. Czyli i tak nie mogą być klientami deweloperów. Tekst o wysokiej jakości mieszkań budowanych w Warszawie, na przykładzie Budimeksu, rozbawił mnie do łez. Może jeszcze JW albo Robryg jako przykład tej wysokiej jakości? Wystarczy poczytać na forach co piszą ... rozwiń
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 07:25
-1
Deweloperzy z Lublina bronią się przed "Programem Mieszkanie Plus", gdyż po jego wprowadzeniu ceny mieszkań w Lublinie stałyby się realne. Obecnie nowe mieszkania w Lublinie są sprzedawane często ze 100% zyskiem. Mieszkanie w bardzo dobrej lokalizacji w Warszawie na Mokotowie kupiłam po 7100zł (Budimeks) za mkw. W Lublinie moja koleżanka kupiła mieszkanie po 6300zł. Między jakością mieszkania w Warszawie a w Lublinie jest ogromna przepaść. W Warszawie mieszkania o tak słabej jakości jak są obecnie budowane w Lublinie nikt by nie kupił. Zarobki w Warszawie są zdecydowanie większe niż w Lublinie.
Deweloperzy z Lublina bronią się przed "Programem Mieszkanie Plus", gdyż po jego wprowadzeniu ceny mieszkań w Lublinie stałyby się realne. Obecnie nowe mieszkania w Lublinie są sprzedawane często ze 100% zyskiem. Mieszkanie w bardzo dobrej lokalizacji w Warszawie na Mokotowie kupiłam po 7100zł (Budimeks) za mkw. W Lublinie moja koleżanka kupiła mieszkanie po 6300zł. Między jakością mieszkania w Warszawie a w Lublinie jest ogromna przepaść. W Warszawie mieszkania o tak słabej jakości jak są obecnie budowane w Lublinie nikt by nie ku... rozwiń
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 00:20
Coraz mniej zieleni w mieście, to przykre!
Avatar
JakiJak / 6 lutego 2018 o 22:41
-1
undefined napisał:
A jak... Jak zwykle. Niech ktoś go wyśle do WHO z pytaniem czy bardziej zanieczyszcza powietrze blok mieszkalny, czy pięć domków opalanych płytą paździerzową z formaldehydem.
 Kolejny praktykant gwałcenia wszelki zasad i norm zachowań tak w sieci jak i życiu realnym? Trywializować możesz swój związek - zakładając, że pozwoli ci na to kobieta lub mężczyzna, która lub który musiał być ślepy i głuchy akceptując w swoim towarzystwie takiego ignoranta jak ty. Twój problem polega na tym, że by wyciągnąć właściwe wnioski wobec twojej osoby nie ma jakiejkolwiek potrzeby pytać o opinię WHO. 
 Kolejny praktykant gwałcenia wszelki zasad i norm zachowań tak w sieci jak i życiu realnym? Trywializować możesz swój związek - zakładając, że pozwoli ci na to kobieta lub mężczyzna, która lub który musiał być ślepy i głuchy akceptując w swoim towarzystwie takiego ignoranta jak ty. Twój problem polega na tym, że by wyciągnąć właściwe wnioski wobec twojej osoby nie ma jakiejkolwiek potrzeby pytać o opinię WHO.  rozwiń
Avatar
Andrzej Filipowicz, Lublin / 6 lutego 2018 o 22:36
undefined napisał:
pisowski troll Filipowicz znowu ujada?
 Mało, że okazujesz kompletny brak szacunku do netykiety, czyli sieciowych zasad, to ma dodatek zachowujsz się gorzej niż byli funkcjonariusze UB i SB, którzy zwracając się ad personam podawali co najmniej swoje stopnie lub numery ewidencyjne. Jak świat światem lepsze ujadanie niż miałczenie - mam na myśli oczywiście nie zwierzęta, któe są ludzkimi przyjaciółmi, a ludzi, którzy potrafią zachowywać się gorzej niż zwierzęta.
 Mało, że okazujesz kompletny brak szacunku do netykiety, czyli sieciowych zasad, to ma dodatek zachowujsz się gorzej niż byli funkcjonariusze UB i SB, którzy zwracając się ad personam podawali co najmniej swoje stopnie lub numery ewidencyjne. Jak świat światem lepsze ujadanie niż miałczenie - mam na myśli oczywiście nie zwierzęta, któe są ludzkimi przyjaciółmi, a ludzi, którzy potrafią zachowywać się gorzej niż zwierzęta. rozwiń
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 17:34
+1
A jak... Jak zwykle. Niech ktoś go wyśle do WHO z pytaniem czy bardziej zanieczyszcza powietrze blok mieszkalny, czy pięć domków opalanych płytą paździerzową z formaldehydem.
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 17:06
pisowski troll Filipowicz znowu ujada?
Avatar
BaCa / 6 lutego 2018 o 16:40
ziggy napisał:
lubelak napisał:
Niech ktoś wytłumaczy temu baranowi ze mówienie o nowotworach przy okazji każdej inwestycji budowlanej to przejaw skrajnego zidiocenia. Niech stanie przed komisem samochodowym i zniechęca ludzi do kupowania gratów emitujacych spaliny. Niech chodzi po domkach i edukuje ludzi czym nie wolno palić. Niech namawia do używania komunikacji miejskiej. Ale tam się nie da pozbijac kapitału na krytyce Żuka i gledzeniu o złych deweloperach.
+1
 Ty nie tłumacz temu "baranowi", a Światowej Organizacji Zdrowia, że zabudowa chroni lepiej od zanieczyszczenia powietrza niż tereny zielone. Co do całej reszty, to nie "barany" biorą za to pieniądze, a takie "wilki" jak ty.
 Ty nie tłumacz temu "baranowi", a Światowej Organizacji Zdrowia, że zabudowa chroni lepiej od zanieczyszczenia powietrza niż tereny zielone. Co do całej reszty, to nie "barany" biorą za to pieniądze, a takie "wilki" jak ty. rozwiń
Avatar
o / 6 lutego 2018 o 16:12
undefined napisał:
Wytłumaczcie mi jak to jest liczba mieszkańców w Lublinie niby spada, studentów też coraz mniej, a mieszkania rozchodzą się jak świeże bułeczki.
W każdym, nawet (czy może szczególnie) najbiedniejszym regionie, znajdzie się grupka cierpiąca na nadmiar pieniądzorów. Banki teraz słabo płacą za trzymanie keszu na lokacie, no to towarzystwo rzuciło się na mieszkania pod wynajem, na czym można wyciągnąć przy dobrych wiatrach 4-5% zwrotu. Kiedy to wskutek nadpodaży dorówna w dół do oprocentowania lokat, kupowanie dobiegnie końca, po czym cenki zanurkują ostro w dół.
W każdym, nawet (czy może szczególnie) najbiedniejszym regionie, znajdzie się grupka cierpiąca na nadmiar pieniądzorów. Banki teraz słabo płacą za trzymanie keszu na lokacie, no to towarzystwo rzuciło się na mieszkania pod wynajem, na czym można wyciągnąć przy dobrych wiatrach 4-5% zwrotu. Kiedy to wskutek nadpodaży dorówna w dół do oprocentowania lokat, kupowanie dobiegnie końca, po czym cenki zanurkują ostro w dół. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 58

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 38 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 230 50

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 60 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 21 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.