wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Teraz wycinka, później budowa. Co powstanie przy ul. Głębokiej w Lublinie?

Dodano: 6 lutego 2018, 08:01
Autor: Dominik Smaga

Po zebraniu opinii miasto określi, czy budowa osiedla będzie możliwa
Po zebraniu opinii miasto określi, czy budowa osiedla będzie możliwa

400 mieszkań może powstać przy ul. Głębokiej naprzeciw ul. Wileńskiej. Ich budowę planuje firma, która kupiła teren od Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Uczelnia sprzedawała ziemię pod budowę akademika, inwestor planuje tu całe osiedle

Na przyszłym placu budowy trwa już wycinka setek drzew. W ich miejscu wyrosnąć ma sześć bloków mieszkalnych. Trzy z nich miałyby po osiem pięter, pozostałe po sześć. Łącznie znalazłoby się tutaj około 400 mieszkań. Na parterze jednego z budynków planowany jest także sklep o powierzchni użytkowej około 160 mkw.

– W przedstawionym przez inwestora projekcie uwzględniono pod budynkami dwa parkingi podziemne zlokalizowane na dwóch poziomach. Przewidziano także miejsca parkingowe na powierzchni terenu – informuje Olga Mazurek-Podleśna z Urzędu Miasta. – Wskazana powierzchnia kondygnacji podziemnych z parkingami to 1 ha.

Taką inwestycję planuje lubelska spółka Square Investment, która kupiła od UMCS 1,5 ha ziemi u zbiegu ul. Głębokiej i Pagi. Przetarg na sprzedaż tej ziemi został ogłoszony przez uczelnię jesienią 2015 r. Cena wywoławcza wynosiła 10,2 mln zł, a wabikiem na inwestorów była uzyskana przez UMCS decyzja dopuszczająca tu budowę dziesięciopiętrowego akademika. Uniwersytet nie narzucał jednak nabywcom sposobu zagospodarowania tej działki.

Na działkę skusiły się dwie firmy, wyższą cenę (12,6 mln zł netto) zaproponowała właśnie spółka Square Investment, więc to ona wygrała przetarg. Zaraz po transakcji ogłosiła, że chce tutaj budować trzy akademiki ze sklepem spożywczym, stołówką studencką, samoobsługową pralnią na żetony oraz siłownią, pubem, apteką i drogerią. Rozpoczęcie budowy zapowiadała na wiosnę zeszłego roku. Później poinformowała, że nieco zmieni swoje plany.

Zmiany są znaczne. Do Urzędu Miasta właśnie trafił nowy wniosek o wydanie decyzji środowiskowej. To w nim mowa jest o sześciu blokach mających tworzyć Uniwersyteckie Osiedle Mieszkaniowe, bo właśnie tak spółka nazwała swoją inwestycję.

Decyzji jeszcze nie ma. – Trwa początkowy etap postępowania – zastrzega Mazurek-Podleśna. Zgodnie z procedurą Ratusz poprosił już o opinie sanepid, Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska i działającą od 1 stycznia nową organizację Wody Polskie. Po zebraniu ich opinii miasto określi, czy taka budowa będzie możliwa.

QUIZ

Jak dobrze znasz ulice Lublina? (2)

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(57) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (7 lutego 2018 o 13:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ojojoj zźli deweloperzy "bronią się" przed programem Mieszkanie+. Tylko dlaczego mieliby? Program mieszkanie plus adresowany jest wyłącznie do osób o dochodach tak niskich, że nie stać ich na wzięcie normalnego komercyjnego kredytu i nigdy nie mieli własnego lokalu mieszkalnego. Czyli i tak nie mogą być klientami deweloperów. Tekst o wysokiej jakości mieszkań budowanych w Warszawie, na przykładzie Budimeksu, rozbawił mnie do łez. Może jeszcze JW albo Robryg jako przykład tej wysokiej jakości? Wystarczy poczytać na forach co piszą mieszkańcy tych osiedli, jak się sypią te budynki, jak wszystko słychać co się dzieje u sąsiadów i jak echo odbija się na pustych jak patelnia wewnętrznych dziedzińcach przypominających więziennie spacerniaki.
Rozwiń
Gość
Gość (7 lutego 2018 o 07:25) -1
Zaloguj się, aby oddać głos
Deweloperzy z Lublina bronią się przed "Programem Mieszkanie Plus", gdyż po jego wprowadzeniu ceny mieszkań w Lublinie stałyby się realne. Obecnie nowe mieszkania w Lublinie są sprzedawane często ze 100% zyskiem. Mieszkanie w bardzo dobrej lokalizacji w Warszawie na Mokotowie kupiłam po 7100zł (Budimeks) za mkw. W Lublinie moja koleżanka kupiła mieszkanie po 6300zł. Między jakością mieszkania w Warszawie a w Lublinie jest ogromna przepaść. W Warszawie mieszkania o tak słabej jakości jak są obecnie budowane w Lublinie nikt by nie kupił. Zarobki w Warszawie są zdecydowanie większe niż w Lublinie.
Rozwiń
Gość
Gość (7 lutego 2018 o 00:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Coraz mniej zieleni w mieście, to przykre!
Rozwiń
JakiJak
JakiJak (6 lutego 2018 o 22:41) -1
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
A jak... Jak zwykle. Niech ktoś go wyśle do WHO z pytaniem czy bardziej zanieczyszcza powietrze blok mieszkalny, czy pięć domków opalanych płytą paździerzową z formaldehydem.
 Kolejny praktykant gwałcenia wszelki zasad i norm zachowań tak w sieci jak i życiu realnym? Trywializować możesz swój związek - zakładając, że pozwoli ci na to kobieta lub mężczyzna, która lub który musiał być ślepy i głuchy akceptując w swoim towarzystwie takiego ignoranta jak ty. Twój problem polega na tym, że by wyciągnąć właściwe wnioski wobec twojej osoby nie ma jakiejkolwiek potrzeby pytać o opinię WHO. 
Rozwiń
Andrzej Filipowicz, Lublin
Andrzej Filipowicz, Lublin (6 lutego 2018 o 22:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
pisowski troll Filipowicz znowu ujada?
 Mało, że okazujesz kompletny brak szacunku do netykiety, czyli sieciowych zasad, to ma dodatek zachowujsz się gorzej niż byli funkcjonariusze UB i SB, którzy zwracając się ad personam podawali co najmniej swoje stopnie lub numery ewidencyjne. Jak świat światem lepsze ujadanie niż miałczenie - mam na myśli oczywiście nie zwierzęta, któe są ludzkimi przyjaciółmi, a ludzi, którzy potrafią zachowywać się gorzej niż zwierzęta.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (57)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!