środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Teresa Misiuk, nowa kurator oświaty odbierze nominację we wtorek

Dodano: 29 lutego 2016, 19:01
Autor: ask

We wtorek nominację na lubelskiego kuratora oświaty odbierze Teresa Misiuk, dotychczasowa przewodnicząca Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność".

- Właśnie odebrałem z MEN powołanie. Jutro rano wprowadzenie do Kuratorium – potwierdził Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski.

Teresa Misiuk była jedną z czterech kandydatek, które wzięły udział w ogłoszonym przez wojewodę konkursie na lubelskiego kuratora oświaty i jedyną, która spełniła wymogi formalne. Na stanowisku zastąpi Krzysztofa Babisza, który sprawował tę funkcje od 2008 roku.

Nowa kurator planuje zmiany w samym urzędzie. – Potrzebna jest reorganizacja istniejących wydziałów, ale też zmiana usytuowania oddziałów zamiejscowych. Warto rozważyć powrót do delegatur, jak ma to miejsce w innych województwach. Mam jednak świadomość, że z wprowadzaniem tego typu zmian należy poczekać do momentu, kiedy zostanie napisany fragment ustawy o systemie oświaty, który mówi o sprawowaniu nadzoru pedagogicznego – mówiła po wygranym konkursie.

Czytaj więcej o: Solidarność Teresa Misiuk
Gość
Gość
Gość
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 marca 2016 o 14:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Moja była wychowawczyni!! Wspaniała! bardzo się cieszę:))))
Rozwiń
Gość
Gość (1 marca 2016 o 14:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ciekawe, czy nowa pani kurator zweryfikuje nauczycieli - działaczy PO - i ZZ Solidarność. Co niektórzy z tej podwójnej przynależności zrobili sobie źródło dodatkowych zarobków i nienaruszalności bez względu na wykształcenie i faktyczną pracę w szkole.

To jest prawdziwe pole do popisu i poprawy szkolnictwa.

Rozwiń
Gość
Gość (1 marca 2016 o 14:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Teraz przyjdzie nowa hołota. Nie ma to jak rzucać w internecie hołotami, itp wyzwiskami. Nic z tego nie wynika, czasami jak się ma tylko tyle do powiedzenia, to już lepiej nic nie mówić. Jakie kryterium zastosował piszący, co należy zrobić żeby wg niego należeć do hołoty, a co nie. Może to jak z klasykiem oratorów mówiącym o sorcie ludzi. Taki komentarz świadczy jedynie o piszącym, poziom komentarza jak i piszący.
Rozwiń
Gość
Gość (1 marca 2016 o 12:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Moim zdaniem po wymianie kuratorów przed polską edukację kolejne bardzo ważne zadanie.Należy w trybie pilnym doprowadzić do zmiany dyrekcji szkół.W każdej szkole,przedszkolu a też i żłobku dyrektorem albo w-ce dyrektorem powinien być ksiądz-pedagog.No i zmiana listy lektur,dzieci i młodzież nie powinny czytać wierszy Brzechwy i Tuwima,dramatów Gombrowicza,powieści Korczaka.
Rozwiń
Gość
Gość (1 marca 2016 o 12:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I bardzo dobrze, że pozbywają się tej czerwono-zielonej hołoty.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!