sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

"Tu zbudujemy halę sportową. Kandydaci do Rady Miasta za blisko szkół

  Edytuj ten wpis
Autor: Dominik Smaga

Podobizny kandydatów do lubelskiej Rady Miasta znalazły się tuż obok Gimnazjum nr 1 przy ul. Kunickiego, Gimnazjum nr 15 przy Elektrycznej i Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Mickiewicza. Tyle zauważył jeden z mieszkańców, który powiadomił o sprawie Urząd Miasta nadzorujący samorządowe szkoły.

- Ten, kto prowadzi agitację na terenie szkoły podlega karze grzywny - mówi Sławomir Sołtys z lubelskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.
- Przekazałam maila otrzymanego od mieszkańca Lublina do dyrektorów trzech szkół z prośbą o pilne wyjaśnienie kwestii zawartych w ww. mailu i zajęcie stanowiska czy opisane zdarzenie miało miejsce - napisał nam Mirosław Jarosiński, zastępca dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania.

Reklamy kandydatów znalazły się na billboardach należących do firm, które dzierżawią od szkół teren pod takie konstrukcje i wieszają tam plakaty np. centrów handlowych. Ale kandydatów promować tu nie mogą.

- Do dyrektorów wszystkich szkół wysłałem (profilaktycznie) prośbę o sprawdzenie czy (potencjalnie) miało miejsce naruszenie art. 494 Kodeksu wyborczego w jednostkach organizacyjnych kierowanych przez nich i jeśli takie naruszenie miało proszę o spowodowanie usunięcia przyczyny - zapewnia Jarosiński.

Nieco inaczej wyglądała sprawa w Gimnazjum nr 15 przy Elektrycznej, gdzie na ogrodzeniu wisiała płachta z podobizną Leszka Daniewskiego (kandyduje do Rady Miasta) i napisem "Tu zbudujemy halę sportową”. - Powiesiłem to za zgodą i wiedzą dyrektora, który też nie znał interpretacji przepisu - mówi Daniewski. - Kiedy tylko pojawiły się wątpliwości niezwłocznie zdjąłem plakat.

Wątpliwości nie mają za to w Krajowym Biurze Wyborczym. - Ogrodzenie też traktowane jest jak teren szkoły i nie może być na nim plakatów wyborczych - stwierdza Sławomir Sołtys. Z plakatem Daniewskiego jest jeszcze jeden problem: nie ma na nim informacji, że materiał został sfinansowany przez komitet wyborczy, a tylko w ten sposób mogą promować się kandydaci. Za brak oznaczenia Kodeks wyborczy przewiduje grzywnę.

W sprawie płotu gimnazjum list do prezydenta miasta wysłał Michał Kabaciński, poseł Twojego Ruchu, który przypomina, że ta sama szkoła odmówiła mu zorganizowania spotkania z mieszkańcami dzielnicy.
  Edytuj ten wpis
Krystyna
Przemysław Leniak
Przemysław Leniak
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Krystyna
Krystyna (2 listopada 2014 o 18:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Daniewski to bezwzględny kłamca. Oczernia wyborców by mieć tylko większe poparcie. W życiu na tego oszusta bym nie głosowała. Naobiecywał też wiele a nic prawie z tego nie zrealizował. Doliczając też fakt że załatwił posadkę swojej córci...Drodzy wyborcy potrzebujemy kogoś skutecznego a nie "biznesmena"...

Rozwiń
Przemysław Leniak
Przemysław Leniak (30 października 2014 o 14:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

ale jaja okazuje się że pomyliłem chłoptasiów Żuka
podobno ten na plakacie to nie ten od nazwiska

Rozwiń
Przemysław Leniak
Przemysław Leniak (30 października 2014 o 07:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

oto inny przykład arogancji władzy
Kowalczyk zalepia nawet swoich partyjnych kolegów

Rozwiń
E
E (29 października 2014 o 11:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A co z podobiznami kandydatów, którzy "atakują" nas z wiat przystankowych. Czyżby MPK wyraził zgodę na ich wywieszenie w tym miejscu. Podobno miał być zakaz zaśmiecania miasta i wywieszania plakatów wyborczych w miejscach do tego nie przystosowanych. Niestety obwieszony jest Czechów i Kalinowszczyzna, do tego stopnia, że ze środka wiaty przystankowej nic nie widać.

Rozwiń
biker
biker (29 października 2014 o 11:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ja to chyba jednak wolę mieć w Radzie Miasta dr. Daniewskiego niż kucharkę bez matury Suchanowską :)

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!