wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Tysiące pielgrzymów w weekend w Wąwolnicy

Dodano: 2 września 2016, 12:25

Matka Boża, parafia św. Wojciecha w Wąwolnicy
Matka Boża, parafia św. Wojciecha w Wąwolnicy

Tysiące pielgrzymów będą się wspólnie modlić podczas sobotnich i niedzielnych uroczystości ku czci Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Podczas uroczystej mszy nie zabraknie akcentów związanych z niedawnym spotkaniem z papieżem Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży.

– Żyjemy ciągle owocami Światowych Dni Młodzieży i pielgrzymki Ojca Świętego Franciszka do naszej Ojczyzny – pisze do wiernych arcybiskup Stanisław Budzik, metropolita lubelski. – Dziękujemy Papieżowi za jego pokorną i piękną posługę, za przypomnienie, iż miłosierni miłosierdzia dostąpią. Wdzięczni jesteśmy za twórcze nawiązanie do przesłania miłosierdzia głoszonego przez św. Jana Pawła II i za tyle pięknych słów wypowiedzianych pod adresem Polski i Polaków.

W zaproszeniu na uroczystości w Wąwolnicy metropolita lubelski zwraca też uwagę na to, iż tak wielkie święto nie byłoby możliwe bez zaangażowania wielu środowisk i osób. Za co metropolita także dziękuje.

– Naszą wdzięczność wyrazimy podczas uroczystości Maryjnych w Wąwolnicy i Chełmie – zapowiada abp Budzik. Metropolita dodaje, że gościem uroczystości maryjnych w Wąwolnicy będzie bp Viliam Judák z Nitry na Słowacji.

– Nitra jest najstarszą diecezją w tym kraju i jedną z najstarszych w Europie Środkowo-Wschodniej. Już w IX wieku dotarła tam misja Apostołów Słowian, świętych Cyryla i Metodego – wyjaśnia abp Budzik.

Uroczystości diecezjalne ku czci Matki Bożej Kębelskiej rozpoczną się już w sobotę. O godz. 18 mszę na placu Różańcowym będzie celebrować ks. bp Ryszard Karpiński.

O godz. 21 rozpocznie się Apel Jasnogórski i procesja światła. Mszę w Kęble – o godz. 22 – będą celebrować abp Stanisław Budzik i bp Artur Niziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski.

W niedzielę uroczysta msza w Wąwolnicy rozpocznie się w samo południe.

Natomiast 8 września w Chełmie, w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, rozpoczną się uroczystości w Bazylice Mariackiej na Górze Chełmskiej – początek o godz. 11.30.

Użytkownik niezarejestrowany
KZ NSZZ
jOOj
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 września 2016 o 07:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do jOOj proponuje ucieczkę z Polski do raju jakim jest USA OOOtam to dopiero jest niebo na ziemi, ewentualnie na Białoruś, bliżej
Rozwiń
KZ NSZZ
KZ NSZZ "S" ORG. i ASC (2 września 2016 o 21:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
szukaj na fb: kz nszz solidarnosc organistów (z do-PiS-kiem: 2; 3 i 4) Resztę obejmije PiS – lamowska CENZURA!
Rozwiń
jOOj
jOOj (2 września 2016 o 17:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do katolików: czy zdajecie sobie sprawę że wspieracie organizację tolerujacą pedofilię itp dewiacje, organizację która wypełnia wszystkie 7 grzechów głównych...? Organizację najbogatszą na świecie za sprawą milinów wymordowanych w wyprawach krzyżowych i przywłaszczania majątków welu nbarodów, która okupuje Polskę od 1000 lat... i nadal przejmuje ziemie Polaków, czyli kościół rzymsko-katolicki.... Czy możecie spokojnie spać...?
Rozwiń
Gość
Gość (2 września 2016 o 15:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Uchu znaczy mamy sektę na momentach. Pozdrawiamy "uprzejmnie"
Rozwiń
do kogo mamy się modlić i kogo czcić?
do kogo mamy się modlić i kogo czcić? (2 września 2016 o 15:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bo zwyczaje ludów są tylko tchnieniem, ponieważ jest to tylko zwykle drzewo z lasu, ktore ktoś ściął, dzieło rąk rzemieślnika posługującego się dłutem Upiększa sie srebrem i złotem Przymocowują je gwożdziami i młotami żeby żaden się nie chwiał Są jak strach na wróble w polu ogórkowym i nie potrafią mówić Trzeba je nosić bo nie potrafią stawiać kroków Nie lękaj się ich ponieważ nie mogą sprowadzić nieszczęścia nie są też w stanie czynić nic dobrego.NIKOGO NIE MOŻNA PORÓWNAĆ DO CIEBIE PANIE JESTEŚ WIELKI JESTEŚ WIELKI I WIELKIE JEST PRZEPOTĘŻNE TWE IMIĘ Jeremiasza 10;
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!