niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Ukraińcy uciekają do Polski przed wojną. Żaden nie dostał statusu uchodźcy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 marca 2015, 13:00
Autor: bar

Ukraińcy z terenów objętych wojną coraz częściej zgłaszają się na lubelskich przejściach granicznych z prośbą o azyl. Ale w całym 2014 roku nikt nie dostał statusu uchodźcy.

- W miniony wtorek zgłosiły się do nas trzy rodziny, w tym czteroosobowa rodzina z małymi dziećmi z Mariupola - mówi ppłk Andrzej Kaliński, komendant placówki Straży Granicznej w Dorohusku. - Wnioski o przyznanie statusu uchodźcy składają także pojedyncze osoby.

Ppłk Kaliński podkreśla, że na taki status mogą liczyć tylko nieliczni. Zgodnie z przepisami uchodźcą może być uznana osoba, której państwo nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa na całym swoim obszarze. Dlatego najczęściej kandydaci na uchodźców są odsyłani na Ukrainę.

- Z uchodźcami zaczęliśmy mieć do czynienia po zajęciu Krymu przez separatystów - mówi st. chor. Dariusz Sienicki, rzecznik komendanta Nadbużańskiego Oddziału SG. - To zjawisko ponownie odżyło, kiedy rozgorzały walki w Donbasie. Ci ludzie pozostają w dyspozycji Urzędu do Spraw Cudzoziemców, który ostatecznie decyduje o ich losie.

W przypadku NOSG najbliższy taki ośrodek znajduje się w Białej Podlaskiej. Z danych UdSC wynika jednak, że w całym ubiegłym roku nikomu nie przyznano statusu uchodźcy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Ukraina Dorohusk granica NOSG
Gość
rydzio
Bujdy.piszeta
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 października 2015 o 21:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Yyyy, podobno uchodźcy mają być, a dokładnie mieszkać w Wólce Okopskiej i Michałówce... Oni tutaj są ponieważ pani Kopacz zachciało się uchodźców w Polsce. Ona mieszka w Warszawie i myśli, że chroni swoją dupe.... Nie wie co się dzieje w Polsce... Ja mam 1 km. do świetlicy w której mają mieszkać tymczasowo uchodźcy. Nie wiem jak wy ale mnie trochę strach ponosi. Czuje się niebezpiecznie we własnych terenach. Dobranoc
Rozwiń
rydzio
rydzio (12 marca 2015 o 10:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tu widać obłudę polskich władz. Głośno krzyczą jakimi są obrońcami nowych władz Ukrainy a zdrajców swoich przyjaciół nie aresztują i nie wysyłają by wykonali w ojczyźnie swój patriotyczny obowiązek. Niby oficjalnie odmawia się im przyznania statusu uchodźcy ale nie ładuje się do suki i nie odsyła do swoich przyjaciół. Innych islamistów po złapaniu odsyłają tam skąd przybyli.

Faryzeusze.

Rozwiń
Bujdy.piszeta
Bujdy.piszeta (9 marca 2015 o 12:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Sorry, ale działania wojenne są w niewielkiej części Ukrainy, W POZOSTAŁEJ CZĘŚCI (DUŻO, DUŻO WIĘKSZEJ) TOCZY SIĘ NORMALNE ŻYCIE !!!  Więc o jakim statusie uchodźcy mówimy?

Rozwiń
Alona
Alona (9 marca 2015 o 08:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Kłamstwo, w pierwszej kolejności akademiki dostają polacy.

Rozwiń
bart
bart (8 marca 2015 o 19:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Skoro Polacy nie chcą się rozmnażać i stajemy przed wielkimi problemami demograficznymi to nie mogło nas spotkać nic lepszego niż Ukraińcy.

Problem demograficzny to wymysł polityków.

Taki problem NIE ISTNIEJE w rzeczywistości.

2 - 2,5 miliona Polaków jest bezrobotnych, a nie są to idioci i nie są oni ubezwłasnowolnieni.

Po prostu nie mają pracy.

Kolejnych kilka milionów Polaków zarabia psie grosze.

Po co więc płodzić kolejnych bezrobotnych ?

Wystarczy zaktywizować te 2 - 2,5 miliona obywateli, a wtedy "problem demograficzny" zniknie sam.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!