piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Ul. Kunickiego pod wiaduktem jedziemy inaczej niż do tej pory

Dodano: 23 lipca 2015, 06:28
Autor: Dominik Smaga

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to już od początku roku szkolnego kierowcy będą mieć pod wiaduktem po dwa pasy ruchu w każdym kierunku (fot. Maciej Kaczanowski)
Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to już od początku roku szkolnego kierowcy będą mieć pod wiaduktem po dwa pasy ruchu w każdym kierunku (fot. Maciej Kaczanowski)

Na drugą stronę przeniosła się ekipa robotników remontujących wiadukt nad ul. Kunickiego i poszerzających znajdującą się pod nim jezdnię. Do tej pory zamknięta była połowa ulicy po stronie ul. Garbarskiej, a od wczoraj to właśnie tędy odbywa się cały ruch w obu kierunkach.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

W ulicę Pocztową można teraz wjechać wyłącznie od pl. Dworcowego. Na pl. Bychawskim ustawione zostały znaki zakazujące skrętu w prawo w ul. Kunickiego. Samochody są kierowane na wprost, na objazd przez ul. Wolską, Drogę Męczenników Majdanka, ul. Krańcową i Dywizjonu 303. Nie można też skręcić w lewo z Wolskiej w Kunickiego, zamiast tego trzeba jechać dalej przez ul. Krochmalną i Nowy Świat. Natomiast z Nowego Światu w lewo skręcić mogą tylko ci, którzy zamierzają dostać się do Garbarskiej, nie dalej.

Takie ograniczenia obowiązują od godz. 6 do 19, kiedy to pod wiadukt nie wolno wjeżdżać nikomu poza kierowcami autobusów, trolejbusów i taksówek. Zakaz nie dotyczy też służb komunalnych i rowerzystów. Nie zmienia się zasada, że od godz. 19 do 6 rano pod wiaduktem swobodnie może przejechać każdy.

Rozpoczęty właśnie etap prac powinien potrwać mniej więcej miesiąc. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to już od początku roku szkolnego kierowcy będą mieć pod wiaduktem po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

To, że miejsca będzie więcej, niż do tej pory, widać na otwartej dla ruchu połowie jezdni pod wiaduktem. Tak samo poszerzona zostanie ta, którą teraz zajmują robotnicy. Sama jezdnia zostanie obniżona, przez co będą mogły poruszać się nią wyższe niż dotąd pojazdy. Droga dostanie też bardziej wydajne odwodnienie, dzięki czemu nie powinna już zamieniać się w rozlewisko po każdej większej ulewie.

Prace prowadzone na zlecenie spółki PKP Polskie Linie Kolejowe obejmują ponadto przeniesienie ruchu pieszych spod wiaduktu do dwóch równoległych do jezdni tunelu, urządzenie nowego placu publicznego u wylotu przedłużonego przejścia podziemnego pod peronami dworca. Przejście to pozwoli pieszym przedostać się sprawnie z ul. Kunickiego na dworzec bez przeciskania się przez mało przyjazną piechurom ul. Pocztową.

Czytaj więcej o: drogi PKP PLK ul. Kunickiego
Gość
Gość
piasek90
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 lipca 2015 o 17:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pytanie: skoro zrobiono docelową jezdnie od strony wschodniej, tj. jak rozumiem z 2 pasami, to dlaczego nie można puścić ruchu dwustronnie tą nitką? Nie byłby potrzebny ruch wahadłowy i przepustowość byłaby jak przed remontem...
Rozwiń
Gość
Gość (23 lipca 2015 o 14:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"przeniesienie ruchu pieszych spod wiaduktu do dwóch równoległych do jezdni tunelu" - trochę to nie bardzo po "polskiemu" chyba redaktorze, nie?
Rozwiń
piasek90
piasek90 (23 lipca 2015 o 10:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czemu oni sie czepili zeby wpuszczać TIRY pod tym wiaduktem mogli by kierować w dywizjonu 303 i nie bylo by zakorkowanych dalszych ulic w okolicy wiaduktu i za czym idzie mniejszy ciężar nacisku na asfalt

Rozwiń
Gość
Gość (23 lipca 2015 o 09:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dwa pasy ruchu: Wolny i wolniejszy.
Rozwiń
Gość
Gość (23 lipca 2015 o 07:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Prace prowadzone na zlecenie spółki PKP Polskie Linie Kolejowe obejmują ponadto przeniesienie ruchu pieszych spod wiaduktu do dwóch równoległych do jezdni tunelu (...)" - do dwóch równoległych czego???
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!