Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 grudnia 2014 r.
17:15
Edytuj ten wpis

Ul. Narutowicza: Chcą zwęzić chodnik i zrobić zatokę. "To nielogiczne"

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
175 31 A A

- To nielogiczne - tak grupa Pieszy Lublin mówi o pomyśle miasta, które chce zwęzić chodnik przy ul. Narutowicza, żeby zrobić miejsce na zatokę przystankową. W taki sposób usprawniony ma być ruch samochodów. Pieszym się pogorszy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nowa zatoka ma powstać na przystanku znajdującym się między skrzyżowaniami z ul. Ochotniczą i Strażacką. Zatrzymują się tu autobusy i trolejbusy jadące w kierunku ul. Lipowej, pl. Wolności i al. Piłsudskiego. Na ich przyjazd pasażerowie oczekują na chodniku, na którym nie ma zbyt wiele miejsca, biorąc pod uwagę to, ile osób czeka tu na autobus i jak wielu ludzi tędy przechodzi. I choć miejsca na chodniku jest niewiele, to miasto chce go jeszcze zwęzić. W taki sposób chce zrobić miejsce na zatokę przystankową dla autobusów i trolejbusów, które teraz muszą stawać na pasie ruchu tamując ruch pojazdów znajdujących się za nimi. - Istniejące pasy ruchu chcemy zwęzić, podobnie jak chodnik, w ten sposób powstanie miejsce na zatokę przystankową. Dzięki temu usprawniony zostanie ruch na ul. Narutowicza, bo autobusy zamiast tamować przejazd będą się chować w zatokę - wyjaśnia Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Przystanek będzie przesunięty nieco w kierunku ul. Muzycznej. - Teraz od szczytu chodnika do ściany budynku są prawie 4 metry, po zwężeniu pozostanie niecałe 2,5 m.
- To bardzo szkodliwa decyzja - uważa Krzysztof Wiśniewski z grupy Pieszy Lublin. - Chodnik już teraz jest tu wąski. Poza tym to utrudni przejazd autobusom, które będą musiały włączać się do ruchu. - Po raz kolejny działanie miasta ma zapewnić wygodę osobom jadącym samochodem i tylko im - komentuje Łukasz Sobótka z Pieszego Lublina. - Proszę zauważyć, że to rozwiązanie jest nielogiczne, bo uprzywilejowuje transport indywidualny kosztem ruchu pieszego i komunikacji miejskiej w sytuacji, gdy miasto głośno zachęca, by z tej komunikacji korzystać - dodaje Wiśniewski. Miejscy aktywiści już zapowiadają, że będą w tej sprawie interweniować w Zarządzie Dróg i Mostów oraz u prezydenta Lublina. Tymczasem Ratusz mówi, że wszystko jest już przesądzone. - Nie wycofujemy się z tej decyzji, dokumentacja jest już praktycznie gotowa - stwierdza Kieliszek. Pieszy Lublin poskarżył się też wczoraj na nowe słupki ustawione na chodnikach na wyremontowanym odcinku ul. Narutowicza. Ich zdaniem słupki są nazbyt oddalone od krawężnika i zabierają miejsce pieszym.
Czytaj więcej o:

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
graza / 8 grudnia 2014 o 20:33

bo autobusy zamiast tamować przejazd będą się chować w zatokę – wyjaśnia Karol Kieliszek z Urzędu Miasta

co za ciemnogrod. autobusy tamuja przejazd!!! autobusy sie musza chowac!!!

moze cos sie w glowie zatamaowało panu Karolowi i społce???

Avatar
Paulina / 7 grudnia 2014 o 15:56

Jeśli odejmiemy schody do kamienic, to z planowanego 2,5 metra zostanie 1,5, czyli niezbędne minimum. Pomyślcie, że muszą się tam zmieścić ludzie idący w obu kierunkach, ci czekający na autobusy i ci z nich wysiadający. Przecież to będzie katastrofa! Ludzie przestaną korzystać z tego przystanku i w ogóle z komunikacji miejskiej, jeśli tak będzie się im uprzykszało życie. I oczywiście przesiądą się do samochodów, więc korki będą jeszcze większe, i nikt tych biednych autobusów z zatoki wypuszczać nie będzie, co ponownie nakręci błędne koło... Czy ktoś w tym ZDiM w ogóle myśli?

Jeśli odejmiemy schody do kamienic, to z planowanego 2,5 metra zostanie 1,5, czyli niezbędne minimum. Pomyślcie, że muszą się tam zmieścić ludzie idący w obu kierunkach, ci czekający na autobusy i ci z nich wysiadający. Przecież to będzie katastrofa! Ludzie przestaną korzystać z tego przystanku i w ogóle z komunikacji miejskiej, jeśli tak będzie się im uprzykszało życie. I oczywiście przesiądą się do samochodów, więc korki będą jeszcze większe, i nikt tych biednych autobusów z zatoki wypuszczać nie będzie, co ponownie nakręci błędne koło.... rozwiń

Avatar
tomek / 7 grudnia 2014 o 15:35

Debile z zarządu dróg to wymyślili?

Przecież tam są dwa pasy ruchu, a ruch praktycznie tam jest stojący. Jak autobus wjedzie w zatokę to nikt go nie wpuści. To jest działanie na szkodę pasażerów komunikacji miejskiej czyli działanie na szkodę większości mieszkańców.

Avatar
Lubelak24 / 7 grudnia 2014 o 13:00

Może Pan Prezydent w końcu zrobiłby porządek z Zarzadem Dróg i Mostów i pogonił wioskowych jenrzynierów tam działajacych???  Dlaczego jacyś nieudolni i zacofani urzędnicy mają decydować o tym co dobre dla miasta - niszczyć przestrzeń według zacofanego chłopskiego widzimisię - zobaczcie jakie są krawężniki na nowowyemontowanych ulicach - jak mury oporowe - widać że żaden świata nie zwiedzał - zobaczyliby że tak się nie buduje od lat 50tych... do tego marnowanie miejsc parkingowych bezsensownym ustawieniem znaków i innych elementów...

Avatar
kiniek / 7 grudnia 2014 o 12:50

Zgodnie z Waszym punktem widzenia, najpraktyczniej by było zburzyć cały Lublin: żanych chodników,korków - sielanka. Pomysł zatoki nadaje się do dalszej obróbki ale w szpitalu na Abramowickich. Szybciej już pod pocztą blisko skrzyżowania. Już teraz chodniki na Narutowicza są tak wąskie że dwie osoby miejscami ze względu na schody i schodki obok siebie nie przejdą bez problemów, teraz dorzucono przepiękne czarne słupy. Gdy do tego dorzuci się ludzi czekajcych na tym przystanku i samochody zaparkowane na chodnikach, przejście przez ten odcinek dla zdrowej osoby jest torem przeszkód, a dla kobiet z wózkami i ludzi starszych?

Zgodnie z Waszym punktem widzenia, najpraktyczniej by było zburzyć cały Lublin: żanych chodników,korków - sielanka. Pomysł zatoki nadaje się do dalszej obróbki ale w szpitalu na Abramowickich. Szybciej już pod pocztą blisko skrzyżowania. Już teraz chodniki na Narutowicza są tak wąskie że dwie osoby miejscami ze względu na schody i schodki obok siebie nie przejdą bez problemów, teraz dorzucono przepiękne czarne słupy. Gdy do tego dorzuci się ludzi czekajcych na tym przystanku i samochody zaparkowane na chodnikach, przejście przez ten odcin... rozwiń

Avatar
ja / 7 grudnia 2014 o 12:37

Glupota. Nie po to byl robiony remont, zeby wszystko teraz zmieniac. Tam chodniki sa waskie i zastawione samochodami. Kierowcy nie moga dyktowac warunkow calemu miastu. Osobowki nalezy wywalac z centrum a nie poprawiac tam szybkosc ich jazdy.

Jaki tam remont był? 

Avatar
Gość / 7 grudnia 2014 o 11:34

Bo juz dawno powinni wyburzyc stare budynki...stare ruiny z nowymi fasadami, bo te nowsze to juz ktos myslal i od razu odsunal od jezdni...wk

Avatar
Gość / 7 grudnia 2014 o 10:53

Kierowcy mają taki argument: nie wolno zabierać im miejsca, by dać rowerzystom, pieszym,czy zbiorkomowi. Bo to niesprawiedliwe. Ale jednocześnie ta banda hipokrytów będzie się śliniła na każdy pomysł odebrania w/w miejsca i dania im.

Reasumując: najwyraźniej niesprawiedliwe jest nie tylko zabieranie miejsca kierowcom, ale też NIE oddawanie go tym panom i władcom świata, tej współczesnej szlachcie.

Czekam na bus-pasy, a od tego nie ma odwrotu. Z lubością będę wczytywał się na forach w żałosny szloch arystokracji zmotoryzowanej, gdy zbiorkom będzie jechał, a wy będziecie stać.

Kierowcy mają taki argument: nie wolno zabierać im miejsca, by dać rowerzystom, pieszym,czy zbiorkomowi. Bo to niesprawiedliwe. Ale jednocześnie ta banda hipokrytów będzie się śliniła na każdy pomysł odebrania w/w miejsca i dania im.

Reasumując: najwyraźniej niesprawiedliwe jest nie tylko zabieranie miejsca kierowcom, ale też NIE oddawanie go tym panom i władcom świata, tej współczesnej szlachcie.

Czekam na bus-pasy, a od tego nie ma odwrotu. Z lubością będę wczytywał się na forach w żałosny szloch arystokracji zmotoryzowa... rozwiń

Avatar
Yuri / 7 grudnia 2014 o 10:37

To lepiej przystanek przenieść albo zburzyć kamienice i wtedy będzie duuuużo miejsca,

Avatar
Yuri / 7 grudnia 2014 o 10:37

To lepiej przystanek przenieść albo zburzyć kamienice i wtedy będzie duuuużo miejsca,

Avatar
graza / 8 grudnia 2014 o 20:33

bo autobusy zamiast tamować przejazd będą się chować w zatokę – wyjaśnia Karol Kieliszek z Urzędu Miasta

co za ciemnogrod. autobusy tamuja przejazd!!! autobusy sie musza chowac!!!

moze cos sie w glowie zatamaowało panu Karolowi i społce???

Avatar
Paulina / 7 grudnia 2014 o 15:56

Jeśli odejmiemy schody do kamienic, to z planowanego 2,5 metra zostanie 1,5, czyli niezbędne minimum. Pomyślcie, że muszą się tam zmieścić ludzie idący w obu kierunkach, ci czekający na autobusy i ci z nich wysiadający. Przecież to będzie katastrofa! Ludzie przestaną korzystać z tego przystanku i w ogóle z komunikacji miejskiej, jeśli tak będzie się im uprzykszało życie. I oczywiście przesiądą się do samochodów, więc korki będą jeszcze większe, i nikt tych biednych autobusów z zatoki wypuszczać nie będzie, co ponownie nakręci błędne koło... Czy ktoś w tym ZDiM w ogóle myśli?

Jeśli odejmiemy schody do kamienic, to z planowanego 2,5 metra zostanie 1,5, czyli niezbędne minimum. Pomyślcie, że muszą się tam zmieścić ludzie idący w obu kierunkach, ci czekający na autobusy i ci z nich wysiadający. Przecież to będzie katastrofa! Ludzie przestaną korzystać z tego przystanku i w ogóle z komunikacji miejskiej, jeśli tak będzie się im uprzykszało życie. I oczywiście przesiądą się do samochodów, więc korki będą jeszcze większe, i nikt tych biednych autobusów z zatoki wypuszczać nie będzie, co ponownie nakręci błędne koło.... rozwiń

Avatar
tomek / 7 grudnia 2014 o 15:35

Debile z zarządu dróg to wymyślili?

Przecież tam są dwa pasy ruchu, a ruch praktycznie tam jest stojący. Jak autobus wjedzie w zatokę to nikt go nie wpuści. To jest działanie na szkodę pasażerów komunikacji miejskiej czyli działanie na szkodę większości mieszkańców.

Avatar
Lubelak24 / 7 grudnia 2014 o 13:00

Może Pan Prezydent w końcu zrobiłby porządek z Zarzadem Dróg i Mostów i pogonił wioskowych jenrzynierów tam działajacych???  Dlaczego jacyś nieudolni i zacofani urzędnicy mają decydować o tym co dobre dla miasta - niszczyć przestrzeń według zacofanego chłopskiego widzimisię - zobaczcie jakie są krawężniki na nowowyemontowanych ulicach - jak mury oporowe - widać że żaden świata nie zwiedzał - zobaczyliby że tak się nie buduje od lat 50tych... do tego marnowanie miejsc parkingowych bezsensownym ustawieniem znaków i innych elementów...

Avatar
kiniek / 7 grudnia 2014 o 12:50

Zgodnie z Waszym punktem widzenia, najpraktyczniej by było zburzyć cały Lublin: żanych chodników,korków - sielanka. Pomysł zatoki nadaje się do dalszej obróbki ale w szpitalu na Abramowickich. Szybciej już pod pocztą blisko skrzyżowania. Już teraz chodniki na Narutowicza są tak wąskie że dwie osoby miejscami ze względu na schody i schodki obok siebie nie przejdą bez problemów, teraz dorzucono przepiękne czarne słupy. Gdy do tego dorzuci się ludzi czekajcych na tym przystanku i samochody zaparkowane na chodnikach, przejście przez ten odcinek dla zdrowej osoby jest torem przeszkód, a dla kobiet z wózkami i ludzi starszych?

Zgodnie z Waszym punktem widzenia, najpraktyczniej by było zburzyć cały Lublin: żanych chodników,korków - sielanka. Pomysł zatoki nadaje się do dalszej obróbki ale w szpitalu na Abramowickich. Szybciej już pod pocztą blisko skrzyżowania. Już teraz chodniki na Narutowicza są tak wąskie że dwie osoby miejscami ze względu na schody i schodki obok siebie nie przejdą bez problemów, teraz dorzucono przepiękne czarne słupy. Gdy do tego dorzuci się ludzi czekajcych na tym przystanku i samochody zaparkowane na chodnikach, przejście przez ten odcin... rozwiń

Avatar
ja / 7 grudnia 2014 o 12:37

Glupota. Nie po to byl robiony remont, zeby wszystko teraz zmieniac. Tam chodniki sa waskie i zastawione samochodami. Kierowcy nie moga dyktowac warunkow calemu miastu. Osobowki nalezy wywalac z centrum a nie poprawiac tam szybkosc ich jazdy.

Jaki tam remont był? 

Avatar
Gość / 7 grudnia 2014 o 11:34

Bo juz dawno powinni wyburzyc stare budynki...stare ruiny z nowymi fasadami, bo te nowsze to juz ktos myslal i od razu odsunal od jezdni...wk

Avatar
Gość / 7 grudnia 2014 o 10:53

Kierowcy mają taki argument: nie wolno zabierać im miejsca, by dać rowerzystom, pieszym,czy zbiorkomowi. Bo to niesprawiedliwe. Ale jednocześnie ta banda hipokrytów będzie się śliniła na każdy pomysł odebrania w/w miejsca i dania im.

Reasumując: najwyraźniej niesprawiedliwe jest nie tylko zabieranie miejsca kierowcom, ale też NIE oddawanie go tym panom i władcom świata, tej współczesnej szlachcie.

Czekam na bus-pasy, a od tego nie ma odwrotu. Z lubością będę wczytywał się na forach w żałosny szloch arystokracji zmotoryzowanej, gdy zbiorkom będzie jechał, a wy będziecie stać.

Kierowcy mają taki argument: nie wolno zabierać im miejsca, by dać rowerzystom, pieszym,czy zbiorkomowi. Bo to niesprawiedliwe. Ale jednocześnie ta banda hipokrytów będzie się śliniła na każdy pomysł odebrania w/w miejsca i dania im.

Reasumując: najwyraźniej niesprawiedliwe jest nie tylko zabieranie miejsca kierowcom, ale też NIE oddawanie go tym panom i władcom świata, tej współczesnej szlachcie.

Czekam na bus-pasy, a od tego nie ma odwrotu. Z lubością będę wczytywał się na forach w żałosny szloch arystokracji zmotoryzowa... rozwiń

Avatar
Yuri / 7 grudnia 2014 o 10:37

To lepiej przystanek przenieść albo zburzyć kamienice i wtedy będzie duuuużo miejsca,

Avatar
Yuri / 7 grudnia 2014 o 10:37

To lepiej przystanek przenieść albo zburzyć kamienice i wtedy będzie duuuużo miejsca,

Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szaleniec grasuje po Puławach. Przecina opony w samochodach

Szaleniec grasuje po Puławach. Przecina opony w samochodach 0 0

Od niedzieli puławska policja otrzymała już 9 zgłoszeń od właścicieli samochodów, których opony zostały przecięte ostrym narzędziem. Najwięcej przypadków zanotowano przy ul. 6 Sierpnia i Kołłątaja.

Nowy rok szkolny 2018/2019. Kiedy ferie i wakacje? [kalendarz]

Nowy rok szkolny 2018/2019. Kiedy ferie i wakacje? [kalendarz] 0 0

Nowy kalendarz roku szkolnego 2018/2019 r. opublikowało Ministerstwo Edukacji Narodowej

Lubelskie – smakuj biznes

Lubelskie – smakuj biznes 0

Jeśli dopisuje Ci przedsiębiorczy apetyt i jesteś głodny kolejnych sukcesów, mamy dla Ciebie 3 apetyczne kąski, które komponują się w pełnowartościowy posiłek dla Twojej działalności.

Złota Setka tylko w czwartek z Dziennikiem Wschodnim!

Złota Setka tylko w czwartek z Dziennikiem Wschodnim! 0 0

W czwartek wraz z papierowym wydaniem naszej gazety, można otrzymać darmowy dodatek podsumowujący XXII edycję "Złotej Setki", czyli Rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny

Zapomniała, że jest na drodze podporządkowanej. Oto efekt

Zapomniała, że jest na drodze podporządkowanej. Oto efekt 0 0

Groźny wypadek na skrzyżowaniu ulic Zamkowej, Artyleryjskiej i Piłsudskiego w Białej Podlaskiej.

Polska - Senegal. Pokaż, jak kibicujesz Biało-Czerwonym! Wyślij zdjęcie
galeria
film

Polska - Senegal. Pokaż, jak kibicujesz Biało-Czerwonym! Wyślij zdjęcie 0 2

Nadszedł długo wyczekiwany dzień - wtorek, 19 czerwca. O godzinie 17 nasi piłkarze po dwunastu latach wracają na piłkarski Mundial, na stadionie Spartaka w Moskwie zmierzą się z Senegalem.

Kibicu, jedź do strefy autobusem

Kibicu, jedź do strefy autobusem 0 0

Specjalna linia autobusowa dowiezie dzisiaj kibiców przed wielki ekran przy Arenie Lublin, gdzie będzie można oglądać transmisję meczu Polski z Senegalem.

Paw z Kozłówki już wie! Wytypował zwycięzcę meczu Polska-Senegal [wideo]
film

Paw z Kozłówki już wie! Wytypował zwycięzcę meczu Polska-Senegal [wideo] 0 2

Kibice nie mają wątpliwości. Pierwszy mecz Polaków z Senegalem w mistrzostwach świata zakończy się zwycięstwem biało-czerwonych. Wynik wtorkowego spotkania wytypował też paw z Kozłówki

Malwina Kopron (AZS UMCS): Na swojej ziemi chcę powalczyć o złoto

Malwina Kopron (AZS UMCS): Na swojej ziemi chcę powalczyć o złoto 0 1

ROZMOWA Z Malwiną Kopron, zawodniczką AZS UMCS Lublin

Kto wygra mecz: Polska czy Senegal? Mieszkańcy Lublina optymistyczni [wideo]
film

Kto wygra mecz: Polska czy Senegal? Mieszkańcy Lublina optymistyczni [wideo] 2 4

Dzisiaj Polska gra swój pierwszy mecz na mundialu 2018. Przeciwnikiem będzie Senegal. Osoby, które zapytaliśmy dzisiaj w centrum Lublina o to, jak skończy się to spotkanie, w większości typują zwycięstwo Polaków. - Mamy zaufanie do naszych piłkarzy - mówią.

Poseł z PiS kupił prawo jazdy? Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego

Poseł z PiS kupił prawo jazdy? Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego 3 33

Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego Piotrowi Olszówce z Biłgoraja. To skutek śledztwa, dotyczącego handlu prawami jazdy. Materiały zebrane przez prokuraturę wskazują, że parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości mógł kupić swoje uprawnienia

Wolisz dzikość przyrody czy zapach orientu? Zobacz, jakie kierunki wakacyjne warto uwzględnić w swoich planach

Wolisz dzikość przyrody czy zapach orientu? Zobacz, jakie kierunki wakacyjne warto uwzględnić w swoich planach 1 0

Zagraniczne wakacje mają to do siebie, że pozwalają spojrzeć z dystansem na świat, w którym żyjemy na co dzień. Nagle się okazuje, że na całym globie istnieją różne style życia, różne modele pracy i spędzania czasu wolnego, a my – korzystając z urlopu – możemy wreszcie przetestować je na własnej skórze. Zobacz, jakie możliwości daje Ci urlop na Zanzibarze, jakie zaś w Turcji.

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców 1 0

Utrudnienia na drodze krajowej nr 82 po wypadku w Zofiówce (pow. łęczyński). Samochód zjechał tam do rowu.

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP
19 czerwca 2018, 0:00

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP 22 0

O reformie nauki i szkolnictwa wyższego, protestach przeciwko ustawie 2.0 oraz zamieszaniu wokół jej uchwalenia rozmawiamy z Panem Tomaszem Tokarskim, studentem i doktorantem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, przewodniczącym Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Wjechał dacią w słup energetyczny

Wjechał dacią w słup energetyczny 0 4

Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w słup energetyczny

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!