poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Lublin

Ul. Poligonowa: Próby obciążeniowe wiaduktów (wideo)

Dodano: 6 sierpnia 2015, 12:07
Autor: Dominik Smaga

Ostatnia aktualizacja: 6 sierpnia 2015, 19:54

W czwartek odbyły się próby obciążeniowe wiaduktów, którymi pobiegnie nowy odcinek ul. Poligonowej. Pod koniec sierpnia jeden z wiaduktów może być udostępniony kierowcom. A cała budowa ostatniego z dojazdów do obwodnicy ma się zakończyć najpóźniej 30 września

Oba wiadukty mają po sześć przęseł, a każde z nich było w czwartek sprawdzane z osobna. Na każde z przęseł wjeżdżało 6 ciężarówek, każda ważąca 35 ton. Stały tak przez co najmniej 15 minut. W tym czasie inżynierowie pod wiaduktem sprawdzali jak cała konstrukcja poddaje się naciskowi ciężarówek i jak zachowuje się wtedy, gdy pojazdy zjeżdżają z przęsła. 

Głównym zadaniem inżynierów było zmierzenie, jak bardzo wiadukt ugina się pod ciężarem pojazdów. – Dopuszczalne ugięcie przęsła wynosiło 4 mm, a to ugięło nam się o 3 mm, czyli mamy jeszcze znaczny zapas w pracy konstrukcji – mówił po pierwszej z prób Barłomiej Oskedra z firmy Atest, której ekipa badała w czwartek wytrzymałość wiaduktów.

Takie testy były konieczne do tego, by możliwe było dopuszczenie obiektów do ruchu. Już pod koniec sierpnia jeden z nich, ten bliżej górek czechowskich, może być otwarty dla ruchu. Obydwa są już praktycznie gotowe, brakuje tylko ostatniej warstwy nawierzchni.

Prace trwają nie tylko tu, ale też m.in. na skrzyżowaniu Poligonowej z ul. Ducha i Willową. Tu ruchem kierować ma sygnalizacja świetlna. W czwartek wylewane były fundamenty pod słupy, na których zamontowane zostaną sygnalizatory. – W tej chwili czekamy na decyzję odnośnie sterownika do świateł – mówi Krzysztof Lis, dyrektor kontraktu w Przedsiębiorstwie Robót Drogowych z Lubartowa, które jest wykonawcą nowej ul. Poligonowej. Na ukończenie budowy firma ma czas do ostatniego dnia września. – Zdążymy na 100 proc. – zapewnia Lis.

Nie jest jeszcze znany termin otwarcia nowej Poligonowej dla ruchu. Wszystko to zależy nie tylko od tempa prac budowlanych i tego, czy wyjdą na jaw jakieś usterki, ale też od wzajemnych uzgodnień Zarządu Dróg i Mostów, który odpowiada za odcinek znajdujący się w granicach Lublina, Zarządu Dróg Wojewódzkich odpowiedzialnego za przedłużenie drogi poza miastem oraz lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, który musi odpowiednio oznakować zjazd z obwodnicy Lublina. Będzie to ostatnia z planowanych dróg dojazdowych do północnej obwodnicy miasta.

 

Czytaj więcej o: Lublin wiadukt poligonowa
Gość
Gość
Gość
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 sierpnia 2015 o 19:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
35ton...u Domina poniżej 30T jak czterooska nie ma załadowane masy bitumicznej to z zakładu nie wyjeżdża. :-)
Rozwiń
Gość
Gość (6 sierpnia 2015 o 15:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
sam jesteś potrzebny jak dziura w d-pie
Rozwiń
Gość
Gość (6 sierpnia 2015 o 15:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kolejny wiadukt pierwszej potrzeby w Lublinie ... potrzebny jak dziura w wiadukcie ...
Rozwiń
Gość
Gość (6 sierpnia 2015 o 13:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
od razu asfalt do poprawki
Rozwiń
Gość
Gość (6 sierpnia 2015 o 13:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
1 mm - to może być błąd statystyczny.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!