poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Uniwersytet przejmuje przychodnie marszałka. Związkowcy boją się zwolnień

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 sierpnia 2014, 16:00
Autor: (toma)

Przedstawiciele Zarządu Województwa podpisali umowę z rektorem Uniwersytetu Medycznego o przekazaniu dwóch przychodni jednostkom należącym do uczelni. Połączenia mają nastąpić do końca tego roku.

Chodzi o przychodnię akademicką przy ul. Langiewicza oraz Wojewódzką Przychodnię Stomatologiczną z ul. Lubartowskiej. Pierwsza z nich zostanie połączona ze szpitalem przy ul. Staszica, a druga będzie podlegać Stomatologicznemu Centrum Klinicznemu Uniwersytetu Medycznego z ul. Karmelickiej.

Według zapowiedzi władz województwa i uczelni zmiany miały podnieść jakość usług świadczonych przez obie placówki, ale nie miały polegać na zwolnieniach pracowników. W sprawie połączenia przeprowadzono konsultacje społeczne, w których uczestniczyli członkowie związków zawodowych.

Tymczasem zwolnień obawiają się związkowcy z akademickiego ośrodka. W pismach do marszałka Sławomira Sosnowskiego i rektora Andrzeja Dropa powołują się na plany szpitala przy Staszica, który przed połączeniem zakładów planuje przeprowadzić restrukturyzację w przychodni akademickiej. Jak czytamy w przesłanym do naszej redakcji stanowisku, ma ona polegać na zwolnieniu 33 proc. załogi. Chodzi o 27 osób (21 z kadry medycznej i 6 z kadry niemedycznej), które posiadają uprawnienia emerytalne.

Tym pismem zdziwiona jest Monika Płońska z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego. - Kodeks pracy mówi jasno, że żaden z pracowników nie może być zwolniony z powodu przejęcia. Podpisane wczoraj porozumienie zostało wynegocjowane, w trakcie rozmów były prowadzone konsultacje społeczne, w których brali udział również przedstawiciele związków zawodowych. Od początku nie było mowy o żadnych zwolnieniach - zapewnia.

Z rzecznikiem prasowym Uniwersytetu Medycznego nie udało nam się wczoraj skontaktować.
  Edytuj ten wpis
Tomasz
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Tomasz
Tomasz (30 sierpnia 2014 o 23:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wygląda na to, że urząd nie wie co robi. Były sobie dwie ponoć wzorcowe przychodnie. Prawdopodobnie nasi rządzący nie potrafią zarządzać, więc chcąc się czymś wykazać zniszczyli coś, co służy ludziom z powodzeniem już kilkadziesiąt lat. Ciekawe co na to tłumy pacjentów. Chyba, że jest to wyrachowana i cyniczna gra polegająca na wmawianiu ludziom w mediach, że nie zwalniają, podczas gdy zwolnienia są przeprowadzane. W sejmiku wszyscy bezradni zagłosowali za tym co się obecnie faktycznie dzieje. Wybory za pasem - etatowi samorządowcy wdepnęli.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!