środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

W COZL bez przełomu. Dzisiaj marsz przez centrum Lublina

Dodano: 14 lipca 2015, 07:15

Marsze w centrum miasta zorganizują dzisiaj związkowcy z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Zaostrzenie protestu to reakcja na brak konkretów w sprawie kontraktu na nowe zakresy leczenia w szpitalu.

– W ubiegły piątek marszałek Sosnowski zaprosił nas na rozmowy na poniedziałek na godzinę 7.30. Nikt jednak do nas nie wyszedł. Liczyliśmy na rozwiązanie tej sprawy, ale widzimy, że nie obędzie się bez bardziej radykalnych środków – mówi Józef Krupa, przewodniczący „Solidarności” w COZL.

– Przejdziemy ul. Królewską, Krakowskim Przedmieściem, ul. I Armii Wojska Polskiego i Al. Racławickimi. Oczywiście równolegle przed urzędem marszałkowskim przy ul. Spokojnej będzie „białe miasteczko”.

– Na razie nie ma przełomu. Cały czas pracujemy nad rozwiązaniem, które jednocześnie zapobiegnie zadłużaniu się COZL i nie będzie szkodliwe dla innych szpitali „marszałkowskich” – zaznacza Beata Górka, rzeczniczka marszałka. – Bez konkretnych propozycji trudno prowadzić jakiekolwiek rozmowy. Na razie nie wiemy, czy znalezienie wyjścia z tej sytuacji potrwa jeden dzień czy tydzień.

Przypomnijmy, że jednym z pomysłów – obok cesji części kontraktów z innych szpitali – było ogłoszenie dodatkowych konkursów przez NFZ. Krytykuje go jednak dyrekcja COZL. – Wiadomo, że nie wygramy konkursu, który ogłosi NFZ, bo tracimy 5 punktów za brak ciągłości w udzielaniu świadczeń, bo to dla nas nowe zakresy – podkreślała w ubiegłym tygodniu po spotkaniu z marszałkiem prof. Elżbieta Starosławska. – Mimo braku kontraktu będziemy przyjmować pacjentów, bo to nasz obowiązek. Będzie się to jednak wiązało z zadłużaniem COZL.

 

WIDEO

Czytaj więcej o: Lublin
wiola
Gość
Gość
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

wiola
wiola (14 lipca 2015 o 12:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Brak działań marszałka prowadzi do zapaści. Nie pomogą laury dawane swojemu dyr. z Białej ,To takie małe panie Sosnowski, To poziom wójta a pan jest marszałkiem .NIech pan wyjdzie do ludzi i im powie kasy nie ma bo oddziały ogólne w nowym szpitalu są zbędne .Albo tak dam wam ale zlikwiduję kraśnicką Biernackiego albo Kruczkowskiego. Zrób pan coś a nie fotografuj się pan jak małe dziecko. Od fotografii masz pan sekretarza urzędu .Kobieta niech negocjuje zna się na służbie zdrowia praeciż

Rozwiń
Gość
Gość (14 lipca 2015 o 09:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
z lenistwa już puszczają syrenę z playbacku :)
Rozwiń
Gość
Gość (14 lipca 2015 o 09:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Potężna inwestycja i brak kontraktów to jak stadion i brak kibiców. Kogoś poniosło z tym inwestowaniem w mieście. Niedługo będą wielkie urzędy i brak mieszkańców.
Rozwiń
Gość
Gość (14 lipca 2015 o 09:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szkoda, że w Urzędzie Marszałkowskim nikt nie kumał, że po wybudowaniu szpitala trzeba będzie zadbać o kontrakt z NFZ. Anka
Rozwiń
Gość
Gość (14 lipca 2015 o 08:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wiele podmiotów leczniczych przegrywa konkurs na dany rodzaj swiadczeń medycznych i nikt nie protestuje przed Urzędem Marszałkowskim. To jakiś nowy sposób pozyskiwania kontraktów. Trochę to dziwne.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!