poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

W czwartek otworzą nowy wyjazd z Lublina w kierunku Warszawy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 września 2014, 10:00
Autor: Dominik Smaga

W czwartek otwarty dla ruchu ma zostać nowy wyjazd w kierunku Warszawy - ustaliliśmy nieoficjalnie. Nową drogą pojedziemy od skrzyżowania przy Ogrodzie Botanicznym aż do węzła Lublin Jastków.

W niedzielę nową trasę tłumnie wypróbowali rowerzyści (na zdjęciu), teraz pora na kierowców. Już jutro będą mogli pojechać nowym, liczącym 3,8 km odcinkiem al. Solidarności: od skrzyżowania przy Ogrodzie Botanicznym UMCS do granicy miasta, a dalej do węzła Sławinek. Stąd ekspresówką dojadą do węzła w Jastkowie. Początkowo na węźle Sławinek zagrodzone będą zjazdy na obwodnicę.

Po otwarciu nowej drogi nie będzie już trzeba utrzymywać objazdów przez al. Sikorskiego i al. Solidarności. Od ronda Honorowych Krwiodawców znów będzie można przejechać bezpośrednio al. Warszawską, ale teraz będzie już ona biegła przez nowy wiadukt. Tym samym zbędne stanie się utrzymywanie objazdów dla linii autobusowych 18, 20, 37 i N1.

- Jesteśmy przygotowani na zakończenie objazdów - informuje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. Urzędnicy ZTM czekają tylko na sygnał z Ratusza.
Wraz z objazdami zniknie też tymczasowa linia autobusowa 718, która umożliwiała dojazd z centrum miasta do ślepego odcinka al. Warszawskiej między rondem a nowym wiaduktem.

Niezmienione pozostanie na razie oznakowanie dróg wyjazdowych do Warszawy. Znaki ustawione przy wyjeździe z ul. Zbożowej nadal będą podpowiadać kierowcom, by w stronę stolicy skręcali w prawo, w stronę Dębówki. Ale równie dobrze będzie można skręcać w lewo i jechać przez nowy odcinek al. Solidarności.
Oznakowanie prowadzące kierowców przez nową szosę ma być ustawione dopiero wtedy, gdy oddana do użytku zostanie obwodnica między węzłami Lublin Felin i Lublin Sławinek. A na to jeszcze trochę poczekamy.

W dalszej kolejności możemy spodziewać się otwarcia fragmentu obwodnicy między węzłami Lublin Felin i Lublin Rudnik. Jako ostatni udostępniony kierowcom ma być odcinek między węzłami Lublin Rudnik i Lublin Sławinek.

Czekamy na dojazdy

W planach miasta jest budowa dwóch dróg, które będą zbierać ruch z kilku dzielnic miasta i prowadzić go do nowego odcinka al. Solidarności. Jedną z nich ma być nowy odcinek ul. Bohaterów Monte Cassino od Wojciechowskiej do miejskiego węzła drogowego Sławin, który powstał tuż obok budowanej na zlecenie miasta szosy. W znacznie dalszych planach jest nowy odcinek ul. Głębokiej od al. Kraśnickiej również do węzła Sławin.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin drogi s17
m
coolEjaż
asia
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

m
m (25 września 2014 o 11:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Super, oddanie nowej wylotówki z miasta oraz odcinka S17 od Sławinka do Jastkowa, to bardzo dobra wiadomośc dla kierowców. Przyspieszy wyjazd z miasta w kierunku Radomia i Warszawy oraz znacznie skróci czas przejazdu.

I oby jak najszybcie,j, oddano do uzytkowania cała obwodnicę Lublina.

Rozwiń
coolEjaż
coolEjaż (24 września 2014 o 20:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A tunel- wiadukt na Kunickiego???


A tunel- wiadukt na KunickiegoZostanie "zasypany" i zrobią przejazd COOLejowy! -uwielbiam przejazdy jednoPOziomowe!!!

Rozwiń
asia
asia (24 września 2014 o 20:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A co ze światłami na przejściach przy Al. Warszawskiej ? Czy miasto nie zapomni jutro ich włączyć ? Boję się, że sobie przypomni jak kogoś samochód potrąci na przejściu, bo ruch będzie ogromny.

Rozwiń
relista
relista (24 września 2014 o 19:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zaraz zaraz, tzn. wyjeżdżam z Lublina na obwodnicę i już nią sypię do końca odcinka S17 czy gdzieś jeszcze wracam na starą 17?

do Staszka. Artykuł tak napisany, że myślą niektórzy, że to będzie jazda w jednym kierunku. A entuzjaści niech ochłoną i POczekają co będzie na wiosnę.

Rozwiń
mm
mm (24 września 2014 o 19:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jaka obwodnice? Wylatujesz nowa solidarnosci i jedziesz s 17 az za Kurow
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!