Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 lipca 2014 r.
20:00
Edytuj ten wpis

W Lublinie działa Skup Łez: 3 ml za 100 zł. Chętnych jest sporo (zdjęcia, wideo)

700 11 A A

Jedni używali cebuli, inni przypominali sobie trudne chwile w swoim życiu, jeszcze inni oglądali smutne filmy na telefonach. Za 3 ml łez można zarobić 100 zł. Chętnych nie brakowało

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Przypomniałam sobie swój poród, który był naprawdę ciężki, i wiele trudnych wspomnień rodzinnych - mówi zapłakana Sara Owczarzak, którą spotkaliśmy w Skupie Łez przy ul. 1 Maja 4a. W zbieraniu łez pomagała jej koleżanka, która podstawiała szklaną fiolkę pod oczy Sary. Za 3 ml można dostać 100 zł. - Nie robię tego dla pieniędzy, byłam po prostu ciekawa czy uda mi się rozpłakać na zawołanie - podkreśla dziewczyna.

Techniki były różne. Niektórzy używali cebuli, olejków albo mięty. Inni telefonów. - Puszczamy sobie spokojną muzykę i smutne filmy. Ważne jest także żeby nie mrugać - tłumaczy Adam Płodziński, który przyszedł z koleżankami.

Wczoraj ok. godz. 14 w skupie było już kilkanaście fiolek ze łzami. - Mieliśmy przypadek zdrady i wspomnień czyjejś śmierci w dzieciństwie. Były też osoby, które deklarowały, że przyjdą popłakać, bo mają dosyć wymuszonego uśmiechania się w pracy - mówi Łukasz Surowiec, współautor projektu artystycznego. Najwięcej udało się wypłakać 40 zł. Pomogła cebula. - Dla nas najbardziej wartościowe są łzy emocjonalne, ale nie zabraniamy używania wspomagaczy - mówi Surowiec.

Po południu w małym pomieszczeniu skupu ustawiła się kolejka. Do środka zaglądały też osoby przechodzące ulicą. - Jechałem z pracy na rowerze i zaciekawił mnie napis "Skup Łez”. Popatrzę, ale sobie odpuszczę. Nie potrafię płakać na zawołanie. Jaka właściwie idea temu przyświeca? - zastanawia się pan Łukasz.

Skup Łez to projekt artystyczny Alicji Rogalskiej i Łukasza Surowca, rezydentów Rewirów/Pracowni Sztuki Zaangażowanej Społecznie. Jak tłumaczą artyści, projekt bezpośrednio dotyczy zagadnienia pracy - jej braku i związanego z tym wykluczenia społeczno-ekonomicznego. Skup nawiązuje też do działalności lombardów, komisów, skupów złota czy też punktów kredytowych, których nie brakuje na ul. 1 Maja.

Co stanie się ze łzami? - Mamy nadzieję, że znajdą się w jakiejś kolekcji. Liczymy, że trafią np. do galerii i będzie można je oglądać - mówi Łukasz Surowiec.

Łzy można oddawać od poniedziałku do piątku w godz. 10-18. Autorzy projektu mają do wydania 5 tys. zł. Skup będzie czynny jeszcze tydzień, do 25 lipca. Chyba, że wcześniej uda się wydać całą sumę.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
epic / 18 lipca 2014 o 06:25

LUBELSKIE=usiąść i zapłakać


Dobrze napisane. ALe nie tylko lubelskie. To dotyczy tego kraju jako całości...

Państwo w którym rządzi Tusk zmierza donikąd. Rządxzący i Utrzędnicy się "poustawiali" aż do śmierci. Spytajcie ich jakie będa mieli emerytury - i wszystko jasne. Potem popytajcie zwykłych napotkanych na ulicy ludzi o to samo. Przepaść którą wypełniaja łzy.

Avatar
epic / 18 lipca 2014 o 06:22

Ten abstrakcyjny absurd to pokłosie tego, co się dzieje z tym Państwem. Brak pracy = coraz bardziej zdawałoby się - durne pomysły. Jak się człowiek nudzi to wymyśla takie rzeczy. Gdyby ludzie mieli pracę to zapewne nie miałby na to czasu....

Avatar
prorok / 18 lipca 2014 o 05:19

LUBELSKIE=usiąść i zapłakać

Avatar
kola80 / 18 lipca 2014 o 01:23

po co oni ich tak lansuja 5000 do wydania z projektu unii to skandal w ogule.. sama mlodsze pokolenie zgrane przez fb bo krucho z kasa i praca moze ktos zrobi projekt  gdzie do probowki nasi...e sie daje 100zl za 3 ml czyli lyzeczke.. juz calkiem chca ponizyc i upodlic... i to artysci szukaja moze pracy w polsce to moze dostana na stanowisku zarzadzajacym jakiegos osrodka kultury... i na pewno niebedzie to umowa smieciowa bez ubezpieczenia...

Avatar
Trrrrrrrrr / 17 lipca 2014 o 23:06

Ja pier***le na co idą publiczne pieniądze? Skup łez, budowa zamków z piasku. Czy naprawde Polska nie ma na wdawać pieniędzy tylkona takie bzdury? Przecież to idzie z naszych podatków...

No to idz i poplacz to moze cos odzyskasz;) 

Tak swoja droga to co sie z tymi lzami stanie jak zakonczy sie to cos?;)

Avatar
panna anna / 17 lipca 2014 o 22:30

jakie to jest powalone, aż się w głowie nie mieści że ktoś na takie coś przeznacza pieniądze...

"Co stanie się ze łzami? – Mamy nadzieję, że znajdą się w jakiejś kolekcji. Liczymy, że trafią np. do galerii i będzie można je oglądać"   no tak, dopóki w trwającym upale nie wyparują :)

Avatar
Neron / 17 lipca 2014 o 21:19

Zaproście piłkarzy polskich klubów grających o awans do ligi mistrzów i europejskiej. Łez będzie co niemiara bez żadnych środków wspomagających :)

Avatar
Gość / 17 lipca 2014 o 21:02

To są naturalne odruchy i czerpanie z tego kożyści to jak sprzedawanie organów don przeszczepu! jakie kryształki???? Czerpanie z tego kożyści to świństwi, a nie artyzm! ZAMKINIJCIE ten skup rozpaczy bo ludzie przychodzą tu dla kasy! Żerowanie na biedzie tfuj!

A naucz się dziecino najpierw polskiej pisowni.

Avatar
ja / 17 lipca 2014 o 20:57

idioci

Avatar
Marek / 17 lipca 2014 o 20:42

Ja pier***le na co idą publiczne pieniądze? Skup łez, budowa zamków z piasku. Czy naprawde Polska nie ma na wdawać pieniędzy tylkona takie bzdury? Przecież to idzie z naszych podatków...

Avatar
epic / 18 lipca 2014 o 06:25

LUBELSKIE=usiąść i zapłakać


Dobrze napisane. ALe nie tylko lubelskie. To dotyczy tego kraju jako całości...

Państwo w którym rządzi Tusk zmierza donikąd. Rządxzący i Utrzędnicy się "poustawiali" aż do śmierci. Spytajcie ich jakie będa mieli emerytury - i wszystko jasne. Potem popytajcie zwykłych napotkanych na ulicy ludzi o to samo. Przepaść którą wypełniaja łzy.

Avatar
epic / 18 lipca 2014 o 06:22

Ten abstrakcyjny absurd to pokłosie tego, co się dzieje z tym Państwem. Brak pracy = coraz bardziej zdawałoby się - durne pomysły. Jak się człowiek nudzi to wymyśla takie rzeczy. Gdyby ludzie mieli pracę to zapewne nie miałby na to czasu....

Avatar
prorok / 18 lipca 2014 o 05:19

LUBELSKIE=usiąść i zapłakać

Avatar
kola80 / 18 lipca 2014 o 01:23

po co oni ich tak lansuja 5000 do wydania z projektu unii to skandal w ogule.. sama mlodsze pokolenie zgrane przez fb bo krucho z kasa i praca moze ktos zrobi projekt  gdzie do probowki nasi...e sie daje 100zl za 3 ml czyli lyzeczke.. juz calkiem chca ponizyc i upodlic... i to artysci szukaja moze pracy w polsce to moze dostana na stanowisku zarzadzajacym jakiegos osrodka kultury... i na pewno niebedzie to umowa smieciowa bez ubezpieczenia...

Avatar
Trrrrrrrrr / 17 lipca 2014 o 23:06

Ja pier***le na co idą publiczne pieniądze? Skup łez, budowa zamków z piasku. Czy naprawde Polska nie ma na wdawać pieniędzy tylkona takie bzdury? Przecież to idzie z naszych podatków...

No to idz i poplacz to moze cos odzyskasz;) 

Tak swoja droga to co sie z tymi lzami stanie jak zakonczy sie to cos?;)

Avatar
panna anna / 17 lipca 2014 o 22:30

jakie to jest powalone, aż się w głowie nie mieści że ktoś na takie coś przeznacza pieniądze...

"Co stanie się ze łzami? – Mamy nadzieję, że znajdą się w jakiejś kolekcji. Liczymy, że trafią np. do galerii i będzie można je oglądać"   no tak, dopóki w trwającym upale nie wyparują :)

Avatar
Neron / 17 lipca 2014 o 21:19

Zaproście piłkarzy polskich klubów grających o awans do ligi mistrzów i europejskiej. Łez będzie co niemiara bez żadnych środków wspomagających :)

Avatar
Gość / 17 lipca 2014 o 21:02

To są naturalne odruchy i czerpanie z tego kożyści to jak sprzedawanie organów don przeszczepu! jakie kryształki???? Czerpanie z tego kożyści to świństwi, a nie artyzm! ZAMKINIJCIE ten skup rozpaczy bo ludzie przychodzą tu dla kasy! Żerowanie na biedzie tfuj!

A naucz się dziecino najpierw polskiej pisowni.

Avatar
ja / 17 lipca 2014 o 20:57

idioci

Avatar
Marek / 17 lipca 2014 o 20:42

Ja pier***le na co idą publiczne pieniądze? Skup łez, budowa zamków z piasku. Czy naprawde Polska nie ma na wdawać pieniędzy tylkona takie bzdury? Przecież to idzie z naszych podatków...

Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 0 1

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 1 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 0 1

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 6 3

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 1 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

Pierwszy transfer Motoru Lublin

Pierwszy transfer Motoru Lublin 1 5

Motor wziął sobie do serca starą, piłkarską prawdę, że zespół buduje się od tyłu. W poniedziałek pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem podpisał Maksymilian Cichocki. A we wtorek żółto-biało-niebiescy poinformowali o pozyskaniu kapitana Chełmianki Michała Wołosa

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia]
galeria

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia] 68 17

Odliczanie zakończone! O godzinie 17 reprezentacja Polski na stadionie w Moskwie zmierzy się z reprezentacją Senegalu. Biało-Czerwoni wracają na Mundial po 12 latach przerwy. W 2002 i 2006 roku w meczach otwarcia nasz zespół ponosił porażki. Tym razem kibice liczą na zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku 0 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy H Japonia niespodziewanie pokonała w Sarańsku Kolumbię 2:1. Zespół z Ameryki Południowej niemal przez cały mecz musiał radzić sobie bez jednego zawodnika

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi 6 8

Komendant III Komisariatu Policji w Lublinie musi się liczyć z „dyscyplinarką” za naruszenie zasad etyki zawodowej. Chodzi o relacje mł. insp. Piotra Kuczmary z podwładnymi.

Długa droga do raju piłkarek MKS Perły Lublin

Długa droga do raju piłkarek MKS Perły Lublin 0 1

Liga Mistrzyń piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca

"To kuriozum na skalę europejską". Jest szansa na przebudowę problematycznej ścieżki rowerowej
Alarm 24

"To kuriozum na skalę europejską". Jest szansa na przebudowę problematycznej ścieżki rowerowej 5 27