Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 kwietnia 2018 r.
19:36

W Lublinie powstanie nowy szpitalny oddział ratunkowy

35 10 A A
Nowy budynek, w którym znajdzie się SOR powstanie na skarpie od strony al. Solidarności
Nowy budynek, w którym znajdzie się SOR powstanie na skarpie od strony al. Solidarności (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Szpitalny oddział ratunkowy powstanie w szpitalu przy ul. Staszica. To będzie szóste miejsce w mieście, w którym będą przyjmowani pacjenci w nagłych wypadkach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nowy budynek, w którym znajdzie się SOR powstanie na skarpie od strony al. Solidarności. Prace powinny ruszyć do połowy 2019 roku.

– Będzie to ostatni i najbardziej skomplikowany etap przebudowy i rozbudowy szpitala, który potrwa do 2022 roku – informuje Anna Guzowska, rzeczniczka SPSK1 w Lublinie. – W jego ramach powstanie nowy, kaskadowy budynek, a w jego najniżej położonej części zlokalizowany będzie szpitalny oddział ratunkowy.
Dodaje, że oprócz SOR-u znajdą się tam również m.in. blok operacyjny, Zakład Diagnostyki Obrazowej, Izba Przyjęć Planowych oraz lądowisko dla helikopterów.

W tym momencie najbardziej intensywne prace w ramach rozbudowy szpitala dotyczą ulic Radziwiłłowskiej (w nowym trzykondygnacyjnym budynku oprócz Kliniki Chirurgii Onkologicznej znajdą się Zakłady Chemioterapii i Radioterapii), Głuskiej (ma tam powstać Centrum Zdrowia Psychicznego) i Staszica 11 (część budynków przejdzie gruntowny remont, część zostanie przebudowana a część zostanie wyburzona a w ich miejsce powstaną nowe). Koszt całości to 324 mln zł.

Latem przy al. Kraśnickiej

Do końca sierpnia ma być z kolei gotowy, po remoncie i rozbudowie, SOR szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej. Jego powierzchnia zwiększy się z 600 mkw do 1100 mkw. Zostanie dobudowana jedna kondygnacja. Będzie osobne wejście dla pieszych i osobny wjazd dla karetek, które do tej pory były wspólne.

– Poprawa infrastruktury ma wpłynąć na szybszą obsługę naszych pacjentów. Zwiększy się efektywność triażu czyli systemu tzw. selekcji pacjentów ze względu na stan zdrowia i zagrożenie życia – mówi Gabriel Maj, dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej.

Jesienią przy Al. Racławickich

Jeszcze w tym roku ma się zakończyć duży remont i przebudowa szpitala wojskowego za 106 mln zł. Wszystko, łącznie z lądowiskiem dla śmigłowców oraz nowym budynkiem, w którym znajdzie się m.in. SOR (a także oddziały chirurgii, intensywnej terapii i anestezjologii, laboratorium, pracownia histopatologii, apteka zakładowa, blok operacyjny) ma być gotowe w drugiej połowie 2018 roku.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2018 o 13:51
"Pielęgniarki" - nie bulwersujcie sie tak w komentarzach, bo dobrze wiemy, jaki jest poziom waszej opieki i troski o pacjenta w SPSK1 oraz ile zarabiacie razem z obowiązkowymi dyżurami. Wiecznie wam mało, a pacjenci wiecznie są traktowani jak zło konieczne. Za taką pracę i oddanie to sie co najwyzej minimalna krajowa należy.
Avatar
żałosne / 17 kwietnia 2018 o 02:05
Absolwentom pielęgniarstwa jak przyjdzie do głowy składać aplikacje do PSK1 to życzę tego samego co przytrafiło się Panu dyrektorowi czyli skręcenia nogi jak będą szli tam bo tylko siła wyższa lub przypadek może powstrzymać takich przed desperacją której będą żałować całe życie. Co do finansowania tych przedsięwzięć to piniążki wzięły się tak na prawdę z notorycznego okradania personelu szpitala i tak dla przykładu moja żona pracuje tam około 18 lat i przez tena czas jak i koleżanki dostała po jakichś 10 latach pracy jedną podwyżkę w kwocie około 100 złotych netto, więc pragnę również zauważyć że personel szpitala ma w nosie finanowanie tego przedstawinia swoją kieszenią oraz pracą i tym samym płace niektórych osób zbliżyły się do najniższej krajowej, dlatego na zasadzie "wszystkim po równo ale gówno" jak za komuny nie interesuje nikogo a Pan dyrektor najchętniej załatwił by sprawę napuszczając ORMO na pilęgniarki ale te czasy się już skończyły. Dlatego przelewając czarę goryczy każda pielęgniarka chętnie splunie Panu dyrektorowi w twarz na odchodne - dodam działaczowi SLD dlatego proszę wszystkich pracowników słóżby zdrowia w województwie o uwzględnienie całej sytuacji i pominięciu list SLD w najbliższych wyborach i każdych kolejnych.
Absolwentom pielęgniarstwa jak przyjdzie do głowy składać aplikacje do PSK1 to życzę tego samego co przytrafiło się Panu dyrektorowi czyli skręcenia nogi jak będą szli tam bo tylko siła wyższa lub przypadek może powstrzymać takich przed desperacją której będą żałować całe życie. Co do finansowania tych przedsięwzięć to piniążki wzięły się tak na prawdę z notorycznego okradania personelu szpitala i tak dla przykładu moja żona pracuje tam około 18 lat i przez tena czas jak i koleżanki dostała po jakichś 10 latach pracy jedną podwyżkę w kwocie... rozwiń
Avatar
Mi / 16 kwietnia 2018 o 23:04
Nie wiem kto będzie pracował w tych sorach
Avatar
jaś / 16 kwietnia 2018 o 23:01
Pozostaną tylko kólka wzajemnej adoracji i oczywiscie wszyscy z ,,chowu wsobnego'' :) Podkreślam nie ma racjonalnego uzasadnienie rozbudowa szpitala i dublowanie oddziałów. Komu potrzebna kolejna chemioterapia czy radioterapia.  Czy konsultancji w tych dziedzinach tego nie widzą?
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2018 o 22:36
jak pisała jedna z pielęgniarek o chirurgii ogólnej są trzy kurki z tlenem i pięciu pacjentów więc na SOR PSK1 będzie postęp - sześciu pacjentów i trzy kurki z tlenem a selekcja będzie następować według algorytmu na tych co do tlenu tych co do kolejki i tych co do chłodni ... a decydować będzie pani naczelna :) więc za przyszłych pacjentów SOR "wieczny odpoczynek racz im dać Panie"
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2018 o 22:35
W żadnym wypadku nie zgadzajcie się na transport do "wojskowego"!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2018 o 21:48
A na sorze psk1 będą pracowały pielęgniarki z łapanki na śmieciową umowę zlecenie hihi
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2018 o 21:39
Też mam zdanie że Pan dyrektor coś bierze bo z tego co wiadomo to szykują się kolejne grupowe odejścia z psk1 tak że powodzenia i dalej ćpajcie czy co tam robicie bo nie wiem w tej wspólnej "grupie adoracji"
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2018 o 21:11
I cudownie.pytanie tylko kto będzie pracował w tym jakże przyjaznym pracownikom przybytku..
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2018 o 21:06
Czy ZSL poupychał tam swoich dyrektorów?
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2018 o 13:51
"Pielęgniarki" - nie bulwersujcie sie tak w komentarzach, bo dobrze wiemy, jaki jest poziom waszej opieki i troski o pacjenta w SPSK1 oraz ile zarabiacie razem z obowiązkowymi dyżurami. Wiecznie wam mało, a pacjenci wiecznie są traktowani jak zło konieczne. Za taką pracę i oddanie to sie co najwyzej minimalna krajowa należy.
Avatar
żałosne / 17 kwietnia 2018 o 02:05
Absolwentom pielęgniarstwa jak przyjdzie do głowy składać aplikacje do PSK1 to życzę tego samego co przytrafiło się Panu dyrektorowi czyli skręcenia nogi jak będą szli tam bo tylko siła wyższa lub przypadek może powstrzymać takich przed desperacją której będą żałować całe życie. Co do finansowania tych przedsięwzięć to piniążki wzięły się tak na prawdę z notorycznego okradania personelu szpitala i tak dla przykładu moja żona pracuje tam około 18 lat i przez tena czas jak i koleżanki dostała po jakichś 10 latach pracy jedną podwyżkę w kwocie około 100 złotych netto, więc pragnę również zauważyć że personel szpitala ma w nosie finanowanie tego przedstawinia swoją kieszenią oraz pracą i tym samym płace niektórych osób zbliżyły się do najniższej krajowej, dlatego na zasadzie "wszystkim po równo ale gówno" jak za komuny nie interesuje nikogo a Pan dyrektor najchętniej załatwił by sprawę napuszczając ORMO na pilęgniarki ale te czasy się już skończyły. Dlatego przelewając czarę goryczy każda pielęgniarka chętnie splunie Panu dyrektorowi w twarz na odchodne - dodam działaczowi SLD dlatego proszę wszystkich pracowników słóżby zdrowia w województwie o uwzględnienie całej sytuacji i pominięciu list SLD w najbliższych wyborach i każdych kolejnych.
Absolwentom pielęgniarstwa jak przyjdzie do głowy składać aplikacje do PSK1 to życzę tego samego co przytrafiło się Panu dyrektorowi czyli skręcenia nogi jak będą szli tam bo tylko siła wyższa lub przypadek może powstrzymać takich przed desperacją której będą żałować całe życie. Co do finansowania tych przedsięwzięć to piniążki wzięły się tak na prawdę z notorycznego okradania personelu szpitala i tak dla przykładu moja żona pracuje tam około 18 lat i przez tena czas jak i koleżanki dostała po jakichś 10 latach pracy jedną podwyżkę w kwocie... rozwiń
Avatar
Mi / 16 kwietnia 2018 o 23:04
Nie wiem kto będzie pracował w tych sorach
Avatar
jaś / 16 kwietnia 2018 o 23:01
Pozostaną tylko kólka wzajemnej adoracji i oczywiscie wszyscy z ,,chowu wsobnego'' :) Podkreślam nie ma racjonalnego uzasadnienie rozbudowa szpitala i dublowanie oddziałów. Komu potrzebna kolejna chemioterapia czy radioterapia.  Czy konsultancji w tych dziedzinach tego nie widzą?
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2018 o 22:36
jak pisała jedna z pielęgniarek o chirurgii ogólnej są trzy kurki z tlenem i pięciu pacjentów więc na SOR PSK1 będzie postęp - sześciu pacjentów i trzy kurki z tlenem a selekcja będzie następować według algorytmu na tych co do tlenu tych co do kolejki i tych co do chłodni ... a decydować będzie pani naczelna :) więc za przyszłych pacjentów SOR "wieczny odpoczynek racz im dać Panie"
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2018 o 22:35
W żadnym wypadku nie zgadzajcie się na transport do "wojskowego"!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2018 o 21:48
A na sorze psk1 będą pracowały pielęgniarki z łapanki na śmieciową umowę zlecenie hihi
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2018 o 21:39
Też mam zdanie że Pan dyrektor coś bierze bo z tego co wiadomo to szykują się kolejne grupowe odejścia z psk1 tak że powodzenia i dalej ćpajcie czy co tam robicie bo nie wiem w tej wspólnej "grupie adoracji"
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2018 o 21:11
I cudownie.pytanie tylko kto będzie pracował w tym jakże przyjaznym pracownikom przybytku..
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2018 o 21:06
Czy ZSL poupychał tam swoich dyrektorów?